0 oy
579 göst.
Diğer kategorisinde (1,430 puan) tarafından
Kızım 2 yaşında iki gündür burun akıntısı hapşırık ateş derken bugün sabah öksürük başladı dayanamayıp doktora götürdüm 5 tane ilaç yazdı yoğun balgam var ciğerlerine inmesin dedi. biri antibiyotik biri balgam sökücü biri nefes almasını rahatlatacakmış biri ateş düşürücü kızlar içim rahat etmiyor vicdan yapıyorum bu kadar ilacı nasıl vereyim diye bir yandan çocuğumun gözleri burnu kıpkırmızı sürekli gözünden yaşlar akıyor halsiz bitkin yatıyor salgın mı nedir birden başladı bitkisel bir şeyler mi yapmalıyım ilaçları mı kullanmalıyım yaşayan deneyimli anneler bana yardımcı olur musunuz 

13 Cevaplar

+3 oy
(1,698 puan) tarafından

Deneyimli analara güvendiğin kadar deneyimli doktora güvensene kız :) 

Allah şifa versin canım dikkat et ilaçlarını kullan çünkü dediği gibi ciğerlere inmesin mazallah

(1,430 puan) tarafından
Valla kuzum ilaçları attım yoruma hepsinin reçeteleri ikişer sayfa okudukça içiresim gelmiyor o kadar çok yan etkisi varki. Doktorunuza güveniyorum ama analık peşini bırakmıyor :D
(1,698 puan) tarafından
Seni en iyi ben anlarım. Ben 1 yıldır kızıma günde 3 ilaç bir vitamini ikişer defa içiriyorum çok zor bir şey ama mecbur olunca napıcaksın..
(1,430 puan) tarafından
Ah kuzum ya çok geçmiş olsun sizede çocuklar hasta olmasa keşke
(1,698 puan) tarafından
Keşke… ah ya..
-Reklam-
+1 oy
(2,493 puan) tarafından
Doktoru dinle verdiyse vardır bir bildiği. Benim kız da aynısı. Ciğerlere inmesin demiş bak hem
(1,430 puan) tarafından
Yoruma attım ilaçları inan gözüm korktu çok olunca şaştım kaldım kullanan falsn varsa fikir alayım dedim canım sağolasın
(2,493 puan) tarafından
İlaç kullanmadan geçmiyor. Neredeyse üç haftadır aynı kızım. Bir de öksürük eklendi. Tekrar götüreceğim ben de
0 oy
(1,430 puan) tarafından

image

ilaçlar bunlar 
(1,430 puan) tarafından
İlk defa başımıza geldi canım teşekkür ederim yorumun için annelik işte her şeyden korkar oldum ağır gelir bir şey olur diye
(25,224 puan) tarafından
Canım erdostin kullanıyoruz oğluma şuan 17 aylık çok güzel geniz açıyo balgam söktürüyo gerçekten ama biraz sökerken öksürtüyo oda çok normal
(1,430 puan) tarafından
Evet canım doktor dedi 3 güne öksürmeye başlar korkma diye
(25,224 puan) tarafından
Bize günde 3 defa yazmıştı ama 2 kere verdim ben saat araları yakın oluyodu sonra udi hindi yağına başladım oda iyi
(1,426 puan) tarafından
Ibrumin grip ilacı diğeri balgam söktürücü klamer antibiyotik diğerini bilmiyorum iladin burun spreyi ki spreyi 5 günden sonra çocuğa kullanma bunların hepsini kızım hasta olduğunda da kullandım ve bu şekilde atlattık doktor geçmezse yatırırım dedi evde olması hastaneden daha iyiydi elimden gelenin en fazlasını yaptım sende ver çocuğa sakin ihmal etme
0 oy
tarafından

ALLAH korusun balgam cigerine inerse öksürük yapar bu sefer de hastaneye yatırr ALLAH korusun

(1,430 puan) tarafından
Öyle canım Allah korusu fazla olunca ilaç normal mi böyle mi veriliyor diyr merak ettim
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canım o balgamin kuruması lazım mecbur kullanılacak ilaçlar. 
(1,430 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim yorumun için
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Bu zaten çocuklarda çok uzun süren bir hastalık bir de ciğerine inerse daha çok uğraşırsın. Biz 2 haftadır çekiyoruz kaç kere doktora götürdüm hala daha deli gibi öksürüyor yavrum. En azından başında ilerlemeden geçer inşallah. Ama ilaçları kullanmalısın. Çok geçmiş olsun 
(1,430 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ilk defa başımıza geliyor ilk defa bu kadar ağır geçiriyor kızım normalde evde atlatırdık bu kadar çok ilacı görünce korktum biraz
(1,292 puan) tarafından
Bu sene neredeyse bütün çocukları ele geçirdi bu salgın ve çok uzun sürüyor doktorun ilaçları yanında geceleri ayak altına vicks sür ve ballı pekmezli karışımları takviye verebilirsin
(1,430 puan) tarafından
deneyeceğim onlarıda inşallah
0 oy
(4,954 puan) tarafından
Öksürük için siyah turbun altini az bsey delip üzerine bal koyuyorsun bir gece bekliyor altına bardak koy icir onu sabah akşam.

Limonlu sirkeli tavuk et çorbası icir.

Sarımsaklı yoğurt çok iyi geliyor 

Benim.oglum 3 yaşına girecek bir kere antibiyotik kullanmak zorunda kaldım oda dişlerinden sebep yani hemen ilaca başvurmak benim tarzım değil ilk önce doğal yöntem o olmazsa ilaca geçerim ama çocuğun bağışıklığı kuvvetli olduğundan ilaca geçmeden atlatiyor hamd olsun
(1,430 puan) tarafından
Maşallah ne kadar güzel bende normalde ayaklarının altına sarımsaklı zeytinyağ yapar baş ucuna soğana karanfil batırır koyarım ne ateş ne öksürük ne burun tıkanıklığı olurdu. Bugün balgam artık tıkadı nefesini resmen dayanamadım götürdüm hastaneye
0 oy
(202 puan) tarafından
Canim oglum 19 aylik. Bikac hafta once oksuruk sebebiyle gittik. Bogaz enfeksiyonu varmis. 3 ilacla eve geri donduk. Itici yorumlari bosver ben ne demek istedigini anliyorum. Haklisin icine sinmiyo insanin agir gelicek gb geliyo ama 3 gunde bitti sikintisi. Insanin ici gidiyo bebegine okadar ilac dayarken ama kullanmalisin bebegin icin :( 
(1,430 puan) tarafından
Teşekkür ederim ilk önce anlayışın için. İnan içindeki Prospektüsü okurken bunu nasıl içireyim dedim korktum açıkcası sorayım illaki yaşayan vardır diye içim rahatladı
(202 puan) tarafından
Ya sorma ben de ayni seyi yapmistim yan etkilerine bakmak icin goz bebeklerim buyudu. Ama kullansigimiz asprinin bile olasi yan etkileri goz korkutucu. Birine baktim digerlerini okumadim bile sinirim bozulmasin diye :) gecmis olsun insallah hemen toparlar kuzucugun.
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Öncelikle çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah Dr dediğini yapın ama çocuk Dr muydu salgın var 1 hafta yattık hastanede çok şükür biraz toplandı ilaçlara devam ediyoruz Rabbim tüm hastalarımıza şifa versin... 
(1,430 puan) tarafından
Teşekkür ederim allah razı olsun. Evet çocuk doktoru bende kullanacağım ilerlememesi için
(1,381 puan) tarafından
İnşallah iyileşir tez zamanda Allah hepimizden razı olsun
0 oy
(257 puan) tarafından
Benim oğlum 10 aylık yeni iyileşti daha bizede 4 tane ilac vermisti doktorumuz hepsini kullandık ama genelde bitkisel ilaclar veriyor 
(1,430 puan) tarafından
Geçmiş olsun sizede canım bende kullanacağım inşallah hemen atlatırız
(257 puan) tarafından
Insallah canım kullan bencede ciğerine inerse daha kötü Allah korusun
0 oy
tarafından
Eczaneye geri verebilirsin.  Ventolin kullanabilirsiniz klamar yerine augmentin şurup alıp verin.  İlladin bir sprey yanlış hatirlamiyorsam tükürüp atmak lazım bunu da 3 4 yas alti bir çocuk asla yapamaz.  Diğer ilaçları bilmiyorum bende verme
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Antibiyotik ve balgam sökücüyü kullan canım mutlaka ateş olursa ateş düşürücüyü ver. Bizde şuan antibiyotik ve balgam sökücü kullanıyoruz yarın bitiyo. Bide udi hindi yağı ver 1 tatlı kaşıgı hergün hemen keser öksürük balgam ve hırıltıyı
(1,430 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım geçmiş olsun sizede
(25,224 puan) tarafından
Sağol cnm benim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 316 göst.
20 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 351 göst.
0 oy
4 cevap 76 göst.
15 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 151 göst.
8 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,357 puan) tarafından soruldu

379,382 soru

11,356,291 cevap

34,832 kullanıcı

...