0 oy
451 göst.
Diğer kategorisinde (1,552 puan) tarafından
Hep kaynana mı olcak, bu sefer de görümceyle geldim kızlar :) Küçük görümcemin bi arkadaşının düğünü varmış.. Ne alakaysa eşimi, kaynımı falan da davet etmiş kız.. Ben de şuan 36+6 hamileyim, düğün zamanı 37+6 olcam nasipse.. Düğün de bizim evden epey uzak (En az iki buçuk saat falan mesafe var).. Eşim de görümcemle telefonda konuşurken benim avradın doğumu yaklaşıyor, ben gidemem demiş.. Görümcem de avradın otursun evde ne olacak demiş.. Duyunca şok oldum, çünkü ben onu eşimden sonra ailedeki en iyi kişi olarak görüyordum, öyle olduğunu zannediyordum.. Zaten ben, onun arkadaşının düğününe meraklı değilim otururum evimde.. Ama insan bi düşünür, o kadının karnındaki benim yeğenim.. Hamileliğin son zamanları, bebeğin hangi gün doğacağı belli olmaz, doğum başlarsa biz o kadar mesafeden gelip de doğuma yetiştiremeyiz, kadın tek başına ne yapar der.. Akıl öğretmeye gelince de, bebeğin çamaşırlarını sabunla yıkasın, ütülesin,  çantasını hazırlasın kapının önüne koysun, bebeğin ne zaman doğacağı belli olmaz diyor.. Sinirlerim bozuldu 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından

Sende eşini yollama ağrın varmış gibi yap o hafta :D:ermm:

(1,552 puan) tarafından
Allah'tan eşim onların dediklerinin hepsini yapmıyor :) Kaynanam da doğum temizliğine yardım ettiği için fazla şımartma demiş telefonda.. Ama o ömründe ilk defa da olsa temizliğe yardım etti, onların dediğini dinlemedi
tarafından
İyi bak esin azda olsa senin yanında boşver takma
(1,552 puan) tarafından
Evet çok şükür.. Öyle kaynanamın zannettiği kadar, beni şımartacak derecede bana hizmet eden biri değil ama ailesinin diğer fertleri kadar katı yürekli de değil sağolsun.. Önceden hiç bi işin ucundan tutmadığı halde, hamileliğin özellikle son zamanlarında ağırlaştığımı görünce elinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım tek bir şeyle değerlendirme

O an ses tonu uslubu önemli 

daha önce öyle hataları var mıydı
(1,552 puan) tarafından
Kendisi memur olduğu için başka ilde, o yüzden çok tanıma fırsatım olmadı.. Ama ailede eşimden başka herkesten bi darbe yiyip, onunla birebir bişey yaşamadığım için iyi biri de onun için sorun yaşamadık zannediyordum.. Yüzüne karşı ses etmeyip arkadan laf eden türden biriymiş sanırım, onu öğrendim
0 oy
(782 puan) tarafından
Eşin dede kabahat var agzinin payini verecekti.canim sen hamilesin yüzünü de görmüşsün gorumcenin mesafeli olursun artik 
(1,552 puan) tarafından
Eşim çok yumuşak yüzlüdür, hiç kimseyi kırmamak için hiç kimseye ses etmez.. Bana da aynı, annesine bacısına falan da aynı.. İnşallah en güzel cevabı o gün düğüne gitmeyerek verecek
0 oy
tarafından
Örümcekkle anası eşiminkilere o kadar çok benziyor kii 
(1,552 puan) tarafından
Çoğu böyle sanırım.. İyilerin sayısını Allah arttırsın.. Sayıları az olduğu için bize denk gelmedi
0 oy
(27,306 puan) tarafından

Eşinle iyisen takma onların ne dediğini at Toton altına otur amannn

(1,552 puan) tarafından
Kaynanam bişey diyor, iki gün canım sıkılıyor sonra amaaan taktığıma değmez diyorum.. Ben herşeyi kafama takarsam kızım da stresli bi bebek olarak doğar deyip unutmaya çalışıyorum.. İki gün sonra görümce çıkıyor :)
0 oy
(12,788 puan) tarafından
Düşüncesizlik yapmış 

Ben eşimi yollamam :)
(1,552 puan) tarafından
Eşim de gitmeyecek gibi konuşuyor Allah'tan.. Kaynanam da aynı tarz bi düşüncesizlik yapıp sinir etmişti, şimdi görümce.. Eşim hepsinin dediğini yapsa hamileliğim zehir olacakmış
0 oy
tarafından
Şakasına demiştir kız hamileyken herseye alınıyor insan 
(1,552 puan) tarafından
İki kişilik evliliğe karışma hakkını kendinde bulanlardan nefret ediyorum.. İnşallah istediklerine ulaşamazlar
tarafından
Ülkemizin kronik sorunu zaten evliliğin iki kişilik olduğunu idrak etseler boşanma oranları yarı yarıya düşmezse ben başka bisi bilmiyorum
(1,552 puan) tarafından
Aynen öyle valla yaa.. Birinci sorun iki kişilik olarak görmemeleri.. İkinci sorun, gelini el kızı olarak görüp oğullarının geline iyi davranmasını çekememeleri
tarafından
Aynen cehalet cehalet kendilerinin kör olası geleneklerini sürmesini istiyorlar bitti o devir bende bir erkek evlat annesiyim o benim bir uzantım değil buyutitip emek veriyorsam Allah in emanetine bakmam ödev ve sorumluligim olduğu için bunun lafını etmek bile çok çok abes benim oğlum benden fikrimi sorarsa tavsiye verebilirim ancak onun hayatı onun seçimi onun kararı
Benim onun hayatını güzelleştirip kolaylaştırıyorsam ne mutlu bana niye evladımi evinde konu oluyum niye sorun olayım ben oğlumu seviyorum onun mutluluğu benim amacım. Oğlunu seven gelini rakip görmez ben böyle düşünüyorum erkek anası olarak
(1,552 puan) tarafından
Aynen öyle.. Evladını seviyorsan, mutluluğunu istiyorsan onu senden başka birinin de mutlu edebileceğini kabul edeceksin.. Evladını mutlu edeni de seveceksin

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 105 göst.
22 Ocak 2024 Aile kategorisinde Anne-bebek (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
39 cevap 345 göst.
14 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Bayanistanbul (168 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 191 göst.
23 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 210 göst.