0 oy
599 göst.
Aile kategorisinde (47 puan) tarafından
Su an tam 19+0 haftalik gebeyim arada karnim aciktiginda elim ayagim titriyor terlemeye basliyorum bayilacak gibi oluyorum neden boyle oldugunu anlamiyorum yarin doktora gidicem doktoruma da sorucam ve bi kac lokma bisiler yedigimde bu terlemeler titremeler geciyor her zman acikiyorum ama arada boyle oluor nedenini cok merak ediyorum

8 Cevaplar

0 oy
(5,376 puan) tarafından
Bnce şekerden bnmde öyle 
(47 puan) tarafından
Dusuyor mu yukseliyor mu cok kotu bi durum ama
(5,376 puan) tarafından
Ben yemeyince elim ayağım titriyor bayılcak gbi oluyorum sanrm o zaman düşüyo birden çok yiyincede ter döküyorum acayip halsiz oluyom uykum geliyo sanrm bu sefer de yükseliyor :(
(47 puan) tarafından
Ne acayip ya :))
(5,376 puan) tarafından
Valla değişik bşy ama acayip dengesini bozuyo insanın şeker zor ya
(47 puan) tarafından
Hic soyleme yaa
-Reklam-
0 oy
(446 puan) tarafından
Şekerini olctur canm
0 oy
tarafından
Benim bazen açken midem bulaniyor gibi oluyor  ama böyle olmuyor neden oldunu bilmiyom merakta etmedim değil dr sor canim 
(47 puan) tarafından
Yarin kesinlikle sorucam cok kotu bi durum benim midem de bulaniyor acikinca
0 oy
(13,019 puan) tarafından
Tansiyonun düşüyor canım benim de öyle Arada oluyor .

Bir ara sabahları uyandıktan  20 dakika kadar kahvaltı hazırlerken birden tansiyonum düşüyordu koltuğa zor geçiyordum Hemen eşim birşeyler getirir anca öyle düzeliyordum Şükür şimdi sabahları olmuyor 
(47 puan) tarafından
Benim daha dun oyle oldu yere comeldim oturdum bi 10 saniye durdum sonra hemen bisiler atistirdim
(13,019 puan) tarafından
Tahmin edebiliyorum canım Böyle olunca eşimm korktu bir gün acile gittik çok düşmüş dediler tansiyonun
0 oy
tarafından
Sekerin çok düşüyor demekki kendini ac bırakma gün de altı öğün beslen yoğurt ya da ayranı ihmal etme şeker düşmesi çok kötü bir şey benim ikinci gebelikte sekerim 63 e düştü sarılık oldum resmen 
(47 puan) tarafından
Simdi ben anlamdim canm birisi diyor tansiyon dusuyor birisi diyor sekerin dusuyor nasil oluyor ben anlamdm
tarafından
Tansiyon düşmesinde ensende bir ağırlık olur başını yukarı aşağı hareket ettirdikce etraf fırıl fırıl döner
Şeker düşmesinde soğuk terler dökersin ellerin titrer üşüme gelir kendini ısıtamazsın titremeni durduramazsın
Birde canım tansiyon düşmesinde bir şeyler yemek tansiyonu düzenlemez ama bir şeyler yediğinde şikayetlerin geçiyorsa şeker düşmesidir
Sonuç olarak ikisi içinde ac kalmamak lazım hele hele de çok uzun süreli açlıklar gebelikte çok teklikeli suyu ihmal.etmemelisin dediğim gibi üç ana ogun e ek üç de ara öğün yapmalısın bi üç ara öğünde meyve süt yoğurt kuru yemiş maden suyu gibi şeyler tüketmelisin
(47 puan) tarafından
Cok tskr ederim beni gercekten ikna eden aciklama bu oldu demek oluyor ki sekerim dusuyor cunku bisiler yedikten sonra bu sikayetim geciyor
tarafından
Rica ederim canım benim bende çok yaşadım bu sıkıntıları allah yardımcın olsun inşallah ")
(47 puan) tarafından
Amon hepimizin insalah
0 oy
tarafından
Canım ben hamile değilken acıkınca öyle oluyorum sekerin düşüyor olabilir tansiyonun düşüyor olabilir aç kalmamaya çalış. Bide hamilesin dikkat et 
(47 puan) tarafından
Dikkat ediyorum gercekten ama neyden kaynaklandigini bi anlasam bi bilsem ama herkes bisi soyluyor ne yapacagimi bilmiyorum
tarafından
Dr gittiğinde sor yine canım ama büyük ihtimal şeker yada tansiyondur. Ben emziriyorum aciktigimda soğuk bi ter atıyorum ellerim titreyip gözlerim kararıyor
(47 puan) tarafından
Cok sagol canm benim yarin kesinlikle sorucam tsk ediyorum
0 oy
(145 puan) tarafından
Sekerden canim o hamileyken bnde aclik tokluk sekerime baktirmistim sekerim dusuk cikmisti gün icinde bisi yemeyince elim ayagim titriyo terliyodum bi garip oluyodum sık sık yiyip az yiyeceksin ac kalmayacaksin. 
0 oy
(6,724 puan) tarafından
Sekerin düşüyor dur canım ac kalma hemen birşeyler ye aciktiginda 
(6,724 puan) tarafından
☺☺yazık kadincagiza. Benim ki bi dogumda geldi 2 hafta durdu kacti
(47 puan) tarafından
Benim esim bi hafta icinde askere gidicek hatta ben annemlerde kalicam hayirlisiyla dogumum da orda olacak
(47 puan) tarafından
Benim annem torununu cok seviyor
(6,724 puan) tarafından
Ne güzel canım annenin yanında olman iyi olur dogumda insan çok ihtiyaç duyuyor
(6,724 puan) tarafından
Yerinden kalkamıyorsun birşey yapamıyorsun yardımları na ihtiyaç oluyor

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 192 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Sirin__ (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.