0 oy
152 göst.
Aile kategorisinde (499 puan) tarafından
15 aylık oğlum var ve 1 aylık kızım kızım gündüzleri oğlum yüzünden bir türlü uyuyamıyor tam uyuyor diyorum oğlum ordan bir bağırma hemen kızım uyanıyor kardeşin uyuyor diyorum ama anlayacak yaşta değil sizce ne yapmalıyım en uzak odaya yatırsam da o bağırınca uyanıyor bağırıp çığlık atmasın diye uğraşıyorum ama kızınca da sevinince de çığlık atıyor bir akıl verin lütfen 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Küçüğü sese alıştırmalısın cnm seste uyut öyle öyle alışır insallah çünkü digeride cok kücük benim oğlan 20 aylık hicbiseyden anlamıyor
-Reklam-
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Benim de oğlumla kızımın arası 16 ay. Kızı uyutunca yatak odasına koyup kapıyı kilitliyorum mecbur girip uyandırmasın diye. Senin şuan ikisi de birbirine alışma döneminde, biraz zorlanırsın. Zamanla ikisi de seste uyumaya alışıyor. Benim şuan 28 aylık ve 12 aylıklar. Her türlü uyurlar :D 

(2,692 puan) tarafından
Yani hep takip gerektiriyor canım, çünkü büyük dediğimiz çocuk da aslında bebek :) kız sabit dururken onu yanıma alıyordum diğeri takılıyordu oyuncaklarla falan. Kızım biraz hareketlendikçe oğlumun ilgisini çekmeye başladı. Arada vuruyo arada oyuncak veriyordu. Cici yapmaya alıştırdım falan. Kızım kazara ona baksa, aa bak sana bakıyo sevdi seni falan deyip bağ kurdurmaya çalışıyordum. Derken kız artık emekliyo sıralıyo abisinin peşinde geziyo. Kah oynuyorlar kah o ona o ona vuruyo :) ama en azından artık tek taraflı değil kız da kendini savunuyo :)
(499 puan) tarafından
Aaa ne güzel inşallah ilerisi güzel olur beraber oynarlar
(2,692 puan) tarafından
Aynen inşaallah canım. Seninki benimkilerden de yakınmış araları :) Biz birbirimizi anlarız yani :)
(499 puan) tarafından
Evet ama kolay değilmiş hiç
(2,692 puan) tarafından
En zor dönemdesin ama. Daha küçüğün uyku rutinleri oluşmamıştır. Onlar birbirine, siz iki çocuklu hayata alışma evresindesiniz. Ben de ilkten aman Allahım dedim :) ama şimdi çok şükür diyorum. Oğlum 28 aylık, akranlarını evde sıkılıyor artık. Oğluma daimi arkadaş var çok şükür. Şimdi 2.yi düşünseydim tam rahata ermişken başa saracaktım ve oğlum arkadaş isterken ben hamilelikti doğumdu bebek oyun çağına gelecekti derken bayağı zor olacaktı. Şimdi oğlum tam akran arayışına yeni girmişken kardeşi 1 yaşını doldurdu beraber oynuyorlar.
0 oy
(2,593 puan) tarafından
küçük kızını beyaz gürültü ile uyut ve açık kalsın canım o zaman oğlunun sesini duymaz 
(499 puan) tarafından
Evet olabilir sağol canım
0 oy
(2,891 puan) tarafından
Yazık 15 aylık olana çok üzüldüm eminim kardeş istemezdi :/ benimde kızım 27 aylık oğlum gelecek ay doğacak inşallah araları yakın mı oldu diye dertleniyorum :( ama kızımı fön Makinesi sesine alıştırdim öyle bişey olsa sesi açarım o bebeğin sesini bastırır kızım uyanmaz 
0 oy
(396 puan) tarafından

Bende de durumlar aynı küçüğü 41 günlük daha büyüğü 26 aylık. Gündüzleri uyuyamıyor dediğin gibi büyüğü bağırdığı için. Üstelik gidip kardeşinin besigini hunharca sallıyor uyandırıyor. İşin garibi küçüğü gürültüye alıştı ses olmayınca uyanıyor. Ama 2 3 saat uyuması gereken bebek uyumuyor. Evde zombi gibi geziyoruz hep birlikte :D

0 oy
(9,626 puan) tarafından
Aynıyız benimde oglum 17 kızım 1 buçuk aylık oglum herseye çığlık atar ama küçüğünü sese alıştırmalısın yoksa işin cok zor 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 99 göst.
10 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde CanOglum (863 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 73 göst.
16 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Seldaekinci (530 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 193 göst.
10 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Musab (1,054 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 157 göst.