0 oy
749 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar iki ay once dogum yaptım dogumdan sonra elimi yüzümü yikamaya bile firsatim olmuyor bir dkk dursa ev islerine kosuyorum bu iki ay icinde haftada bir kac kez disardan soyleye soyleye hem kilo veremedim aksine aldım hemde cebim yandi o kadar parayi kumbarama atsaydim hem kilo almazdim hem param birikirdi nasil birakicam bunu aliskanlik oldu bir bakiyorum yine disaridan soylemisim :( 

22 Cevaplar

0 oy
(63 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Alışkanlık edinmemek gerekiyor sil yemeksepetini getiri :)

-Reklam-
0 oy
tarafından

Ahahaaa aynen öyle oluyo dışardan bi başlayınca sipariş vermeye devamı geliyo 

tarafından
Dur durabilirsen
0 oy
tarafından

Aman hazirla yap dok hiiic ugrasamam efendim en iyisi o zaten.

Gelsjn kilolar. Dert etme herkes gibi onlarda gider :D

tarafından
Belime koca bir simit yapismis gibi ben bununla yaşayamam:)
0 oy
tarafından
Açlıktan ölsemde kıyamam o paraya ne bileyim yaa alışkanlık olmuş dio sun ama ev işi yerine yemek yap o fırsatta Bi makarna Bi patates falan haşla kolay şeyler bebeğin büyüdükçe düzelir inşallah 
tarafından
Bende kiyamazdim da sekerim düşünce hicbirseyi düşünemiyorum
tarafından
Bi kaç poğoça bulundur elinin altında onu ye Bn öyle yapıom yemek yapana kadar
0 oy
tarafından

Yemek sepetinden söyle söyle bı ara muhtarlığa bile yükselmiştim :D ama bende çok kilo alınca diyete başladım. Ve şimdi de az yediğim için midem ağrıdi acillik oldum

tarafından
Yemek sepetinden soyluyorum ama hic kupon cikmiyor rozet kazandin falan diyor :)
tarafından
Aynen bana da çıkmadı o kadar siparişe ama dominostan bededava pizza kazanmıştım
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Bak mesela şöyle düşün dışardan 50 TL'ye bişey mi söyleyedin onda az bişey geliyor yani kişi başılik ama marketten alırsan 2 3 kişiyi doyurur o yüzden marketten al kendin yap 

Bizde söylüyoruz ama genellikle indirim olduğunda ya da hasta veya yorgun falan olduğumda 
tarafından
Evet ya kendime diyorum mutfaga harcasam bir ay yerdik
(1,206 puan) tarafından
Aynen canım ben kendimi öyle frenliyorum misal geçen gün canım bişey istedi tanesi 15 dedi ee 3 kişiyiz 45 TL yapıyor gittim markete malzemeleri aldım 30 TL'ye üçümüz de doyduk hatta arttı bile
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Eşim evde olduğu zamanlar geceden yapıyorum yemeğimi yoksa gün içinde çocuğundan yapamıyorum ama eşim yoksa akşam yemekte eşim bana hep dışardan söylüyor daha basit oluyor ama napalim :D 
0 oy
tarafından
Cnm bi ara bnde böyleydim ya , şu şekilde bıraktm sabah uyandm diyelim ya kahvaltıda yada öğlene kadar yemeği koyuyorm ocağa pişiriyorm Akşamada ısıtıyorm çözümü böyle buldm cnm ben
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Cnm söylerken kendinde degilmiş gibi konuşuyorsun :)))))

İstersen söylemeye bilirsin yemek yapar yersin yaniiiiiiii

Yemegini kendin yaptıgın sürece dışarıya ihtiyaç duymazsın 
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Haftada bir gun belirle ve sadece o gunleri dişardan soyleyim..bizde haftada bir dişariya cikamasak eve sifariş veriyoruz ama her gun her gun olmaz
0 oy
(1,234 puan) tarafından
3v isi en son yapilacak sey dogum yaptiginda onun yerine yemk yap mesela
0 oy
tarafından
İiki coxuk var cnm. Bir şekilde yapiyosun uyudgunda yapıyorum yanında oylaiyorum falan .sağlıklı olmadığını ve bir önce alışkanlığın degistirmekisin bnce.ilk zamanlar zor oluyo ama snra duzene oturttuyosun 
0 oy
tarafından
Hazıra dağ dayanmaz canım evde kendin yapman gerekiyor o dışarıya harcadığın yemek parası ile çocuğunun eksiklerini al mutfağına al 
0 oy
(3,107 puan) tarafından
Gece çocuğun uyurken yapsan yemegi aslında zorlanmazsin.  2 aylikmis daha ilerde daha da zorlanırsın. Kendini alistirman lazım
0 oy
tarafından
İki küçük çocukla şimdiye kadar hiç dışardan söylemeyen fakir bne sjsjsj :D
(1,451 puan) tarafından
Aynı benn ;))
0 oy
tarafından
Bende bi ara tavuk dönere takmıştım yemek sepetinden hemen hemen her gün aynı yerden siparis veriyordum annemdeydim :))) neyse ki benim ev öyle bi yerde ki siparis versem kapıya gidip almaya üşenirim. O yüzden bitti o iş :D 
0 oy
(1,662 puan) tarafından
Bir çorba yaparım yine de öyle çok dışarıdan soylemem Parana yazık. Ucuz da değil ki 2 aydır nasıl hep dışarıdan aldın. Makarna yap ye kız cidden devir ekonomi devri. Hazır yicem dersen hazır mantı al ne bileyim hazır pizza al daha ucuza gelir. Ama bence kalk bi taze fasulye yemeği yap mesela maksimum 20 dk sürer yapması 
0 oy
(7,935 puan) tarafından
ilk fırsatta önce yemek yap hazır dursun.

Eşimle geçen pazar dışarı çıktık sahilde bir mekana oturduk ikimiz tutmuş 3yane gözleme söylemiş içeceklerle beraber 60tl tutmuş .60tl lik kıyma alsak 1ay yerdim dedim eşimin cebinden çıktı ama kendi cebimden çıkmış gibi zoruma gitti
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Bende öyleydim uygulamayı sildim:) ekranda görünce insanin eli gidiyor 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Canım senin elinde alışkanlık olduğu için birakamiyosun  kendince düzene koy ağır iş yaptığın zaman en fazla dışarıdan soyle . Hep değil ama ara sıra bende yapıyorum pizzadir işte izgaradir vs bu tip şeyler ama ara sıra sürekli değil sende öyle yap 

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 465 göst.
19 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 488 göst.
29 Kasım 2020 Diğer kategorisinde NAiF BiRi (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 513 göst.
0 oy
5 cevap 190 göst.
28 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Sevgi tanemm (891 puan) tarafından soruldu