0 oy
362 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından
Merhaba, 4 aylık evliyiz kayınvalidem ile altlı üstlü oturuyoruz. Kayınvalidem çalışıyor kayınbabam çalışmıyor. Ben de çalışmıyorum. Bu yüzden akşam yemekleri ben yapıyorum hep beraber yiyoruz, sabah kahvaltilarini kayınbabam evde olduğu için beraber yapıyoruz adamı tek başına bırakamıyorum.

Eşimin akrabaları gidip gelmeyi çok severler çok da kalabalıklar. Aşağıya yatılı misafir gelince kayınvalidem çalıştığı için misafirlere sürekli ben kahvaltı hazırlıyorum , akşam yemeklerini ben yapıyorum . Anne ve babası çok iyiler ama diğer akrabaları biraz sivri dilli , en güzel şekilde ağırlasam da bişey bulup ters yapiyolar. Sürekli gelip giden misafirlere ben bakıyorum ilgileniyorum . Bu sorunu nasıl çözeceğim bilemiyorum eşim akrabalarına çok düşkün o yüzden hiç laf da söyletmez bir sürü kalabalik içinde ben koşturup dururum, biri bişey dediği zaman eşim de beni savunmaz . Evimiz üst katta ama sadece yatmaya çıkıyoruz bu durumu nasıl çözebilirim , kayınvalidem çalışmasaydi aşağıda yemeklerini yapardı herkes kendi evinde yerdi 

19 Cevaplar

0 oy
(1,175 puan) tarafından
Daha cok taze evlisin ama bütün yük omuzlarında cok üzüldm adına senin o evden kurtlman lazmn ancq öyle
(1,175 puan) tarafından
Gelin deyince neden hizmetci gibi algılarlar anlamıyorunm yapmak zorunda degilsin.
(8 puan) tarafından
Ev kendi evimiz heryerini yeni yaptirdik o yüzden eşim hem ailesini hem de bu evi bırakıp asla çıkmaz burdan
(1,175 puan) tarafından
Ofoff Allah sabır versin cnm sana
-Reklam-
0 oy
tarafından
İşin çok zor canım rabbim yardımcın olsun inşallah canım 
0 oy
(808 puan) tarafından
Çalışan kadının evine ne diye misafir geliyorlar ki taviz verme şimdiden başa cikamassin eşin toz kondurmiyorsa kendi hizmet etsin hastayım de bişey bul 
tarafından
Kız valla kalbimden geçenleri yazmışsın aynen öyle
(8 puan) tarafından
Köylüler o yüzden çok gelen giden oluyor ben bir işe girip çalışsam gündüzleri misafirle ilgilenmem belki bı çözüm olabilir ama bu sefer yine akşamları kayinvalidemlerle yicez yemeği, bu sefer kayınbabam yapar yine ortak yenilir önceden öyle oluyordu , bu konuyu hem eşimle hem asagidakilerle konuşup yemekleri ayırmak kökten çözüm olacak ama eşim sen benim ailemi istemiyorsun tarzında konuşmalar yapıyor
tarafından
Canım bunu kaynananın düşünmesi lazım akrabalarına benim çalışmadığım zaman buyrun gelin diyecek kayınvaliden evde yoksa akrabalarının ne işi var
(808 puan) tarafından
Evet istemiyorum sürekli dip dibe olmak de benim ailemle sürekli dip dibe miyiz biz bir aile olduk artık sende kendine gel önceliğim sensin senin inceliğinde benim bu fikri benimse de
(55 puan) tarafından
Bana da buna benzer bir iki konu açıldı, burası köy değil ve sen şehirli bir kız aldın ona göre dedim.. canım kardeşim sana bişey söyleyim herkese gelsin.. bir işi yaparsanız devamını beklerler yapmayin hatta yapmaya çalışıyo gibi yapın ama yapamayin bırak adın iş bilmiyo iş yapamıyo olsun sen keyfine bak gelinler kimsenin hizmetçisi değil baba evinde böyle yapmiyolar kız evlatlarına bee
0 oy
tarafından
Kzı  bunun üstüne bir de çocuk yapma akıllı ol bak pişman olursun 
0 oy
tarafından
Canım kaynanan gil boşuna sizinle aynı apartmanda oturmuyor onlar için GELİN EŞİTTİR Hizmetçi senı kullanmak için almışlar en guzeli uzak oturacan kafan rahat olacak 
0 oy
(878 puan) tarafından
Eşinin seni savunması lazım anne babası olsa saygıdan laf edemese anlarım da bı yerde akrabaya karşıda ne bilim eş önde gelmeli
0 oy
tarafından
Çalışmasa da aynı olurdu en baştan aynı apartmana girerek hataya düşmüşsün canım ne diyebilirim ki
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Senin de çalışma durumun yok mu peki sende işe girersen daha rahatlarsın sanki. 
0 oy
(407 puan) tarafından
Canım Allah yardımcın olsun bu iş böyle yürümez haberin olsun kendine çok yazık edersin sen istediğin kadar iyi ol herşeyi yap yinede memnun olmayacaklar en ufak şeyde kötü gelin olacaksın baştan tavrını ortaya koy kaynananla konuş sen işe gitmediğin günlerde gelsinler de sen sürekli onların misafirini ağırlamak zorunda değilsin bırak naparlarsa yapsınlar alıştırma kimseyi
0 oy
(59 puan) tarafından
cnm sende ıs bul calıs eger hamıle falan degılsen destek olmk ıstyrm de .Gerısı naparsa yapsın en ıyı cozum bu .Calısırsan eve geldm yorgunum vb dersın oturursun ne bulursan onu yersınz
0 oy
(55 puan) tarafından
Bir kaç ay sende işe gir çalis ne olcak bakalım ne yapcaklar.. ondan sonra çık işten ben çalışırken ne yapıyodunuz aynı öyle devam edin benden bişey beklemeyin de :))
0 oy
(185 puan) tarafından
Yaa arkadaşım kardeşim hiç mi çevreden ordan burdan bir şeyler görmüyorsunuz yada duymuyirmusunuz esin ailesiyle aynı binada oturulmaz böyle sıkıntı cekenleri çok var çünkü.. 

Evlenmeden her şeyi niye kabul ediyorsunuz.. seven adam başka bir yerde oturmayı illa ki kabul eder etmesede anlarsın evlendiğinde kimin öncelikli olduğunu baştan kapatırsın bu evlilik meselesini.. neden kendinizi ezdiriyirsunuz yada neden fedakarlık yapıyorsunuz tek taraflı..  o eve dünya masraf yapana kadar başka yerde pek ala otururdunuz.

Kusura bakma ama esin seni sevmiyor babasına bak akrabalarını yedir içir hizmet et diye almis.. ilk kezde bu kadar olumsuz bir yorum yapıyorum ama öyle.. seven adam eşini ezdirmez üstelik akrabalarına.. akrabada kim oluyo yaa.. Birde hemen çocuk yapma allah aşkına bi gidişata bak..

Baba evinde anneye bu kadar hizmet edilmemiştir heralde
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Akraba evindeki karindan cokmu onemli oluyor yas bu tip erkekleri dovesim geliyor  cok sukur benm es boyle digil ya 

Sizde baska eve cikacak maddi durumuuz varsa ciksaniz iyi olir yoksa bu biyle devam eder 
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Ya sen de çalışıcan, valla kayınvaliden çalışsa bile seni yapmak zorunda gibi görmese gelir evde yemeğini yapar 2 gün yer o yüzden ya da oradan taşınıcan ev alıcan her neyse. Hastayım vs de çocuğuma bakıyorum yetişemiyorum de, çalışıyorsa önlerine yemek koyamıyorsa evine misafir de çağırmasın
0 oy
tarafından
Valla ne desem bilemedim daha çok yeni evlisin. Bende yeni evli iken pek sesimi cikaramazdim eşim arkamda durmazdı ama şimdi ağzıma geleni sayıyorum eşim arkamda durmasa bile umursamiyorum. Sana bisey diyene sadece ben bu kadar yapabiliyorum de bu bir saygısızlık da olmaz üstelik ve çenesi de kapanır soyleyenin ama diğer türlü bu durumdan nasıl kurtulursun bilmiyorum eşinin bişey yapması gerek 
0 oy
(864 puan) tarafından
İnşallah düzelir canm biraz dahaa sabret 
0 oy
(4,229 puan) tarafından
Ahh canim keske bastan uzak yerden ev tutsaydiniz, yakin olmak hele ayni binada olmak buyuk sknti, ben ayni sehre geldigimize bile pismanim 

Daha da yeni evliymissin yazik sana, o akrabalarinin da dilini yilan soksun ne diyeyim, esinde kusura bakmada tam hi hodukmus, hizmetci gibi kullaniyolar seni  :( 

Yanlis anlasilmasin saygi,hurmet, hizmet guzel seydir ama herseyin bi siniri vardir, o akrabalar neye geliyomus surekli kaynanan calisiyo siz yeni evlisiniz
0 oy
(612 puan) tarafından
Her çalışan insanın ev işlerini yapan gelini yok ki. Neden başta kendinde öyle bir zorunluluk hissettin. Baştan öyle başlayınca sonra değiştirmesi zor oluyor, çünkü herkes o duruma alışmış oluyor. 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Ne alıştırırsan öyle gidiyor keşke başta kaynananın misafirlerini kabul demeseydin uzak dursaydın  bilmiyorum 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 643 göst.
0 oy
34 cevap 482 göst.
30 Aralık 2021 Aile kategorisinde Syma (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 271 göst.
13 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Busra. Esen12 (4,061 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 242 göst.

379,895 soru

11,372,429 cevap

34,855 kullanıcı

...