0 oy
204 göst.
Diğer kategorisinde (5,323 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Hayırlı akşamlar kızlar.

Kızım 27 aylık. Geçtiğimiz pazartesi tuvalet eğitimine başlamıştım. İlk iki gün sürekli altına isedi. 2 gün ilk güne nazaran daha iyidi. Geceleri bezliyordum.3. Gün gece kendisi kalktı ve çişinin olduğu söyledi tuvalete gittik. 4. Gün altına bez bağlandım. Ve o günden beridir kuru kalktı. Sadece dün gece altına kaçırdı ama yatak ve battaniyesi ıslak değildi büyük ihtimal beni cagirdiktan sonra altına kaçırdı. 

Günde bir kez falan bazen kaçırıyor. Ama her zaman çişini söylüyor gidiyoruz yapıyoruz. Arada kaçırması normal midir?. Günde bir kez kaçırıyor bazen hiç kacirmiyor

8 Cevaplar

0 oy
(4,875 puan) tarafından
Olabilir bazen oyuna vs dalıp unutabilir
(48,671 puan) tarafından
ela bu aksam bacaklarını sıkmış duruyo anladim oyunuda birakamiyo gidene kadar kaçmış oyun tatli geliyo☺️
(5,323 puan) tarafından
Peki çok teşekkür ederim ☺️ bazen inadına yapıyor beni dinlemiyor
(48,671 puan) tarafından
daha erken canim acele e bizim 4 ayda anca oturdu
(5,323 puan) tarafından
İçimi rahatlattın çok teşekkür ederim ❤️
-Reklam-
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Benimkiler de 27 aylık bana moralmen iyi geldi bende başlamayı düşünüyorum da. Arada kaçırması normal tabi. Ilk günler kaç dkda bi görürdün 
(5,323 puan) tarafından
Sürekli tuvalet ile ilgili şarkı dinlettirdim beraber bağıra bağıra söyledik :D
Aklıma iyice kazıdım. 10 dk -20 dk götürdüm. Bazen bı baktım yeni tuvaletten geliyoruz çocuk hemen isiyor altına deli olurdum ama belli etmedim. Sadece bilerek bir kere halinin üstüne isedi o zaman kızdım bilerek yaptığı için. Yaptığının iyi bişey olmadigini tuvalete yapmasını gerektiğini falan söyledim. 3. gün bitince çok rahatlamistim
0 oy
(48,671 puan) tarafından
masallah de canim çabuk öğrenmis kacirmasi normal
(48,671 puan) tarafından
bende ilkten bezleyip hata ettim hep gefe altina kacirdi hala saat kurup goturuyorum canim
(5,323 puan) tarafından
Ben saat kurmadım bide ona alışsın istemedim
(48,671 puan) tarafından
ela zor alisti elif ya
(5,323 puan) tarafından
Çocuktan çocuğa çok değişiyor demek ki. Bende tamam oldu bu iş dedim ama arada kaçırıyor. Kakasını bı söylüyor bı siylemiyor. Uzun bir süreç bu
(48,671 puan) tarafından
gerçekten uzun surec diyorum ya 4 ayda anca alıştı
0 oy
(4,980 puan) tarafından
Bende 29 aylıkken tuvalet eğitimi verdim suan 33 aylik arada kaçırmalari oluyor normal yani
(5,323 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canim
0 oy
(2,047 puan) tarafından
1 - 2 aya kadar normal
(5,323 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Maşallah canım benim de çok üzerime yük bu konu, cesaret edemiyorum bebekten ötürü 
(12,513 puan) tarafından
Ayyy cidden mi maşallah , inşallah ya
Bende biri 5 yasında ortanca 2 yasında en küçük 2 aylık:) sen ne kadarlıkken alıştırdın
(2,047 puan) tarafından
Canım Allah yardımcın olsun bence senin kızın daha var bak en azından 3 yasa kadar bekle neden dersen ben hep şöyle düşündüm dedim ki küçük yürüyünce büyüğü çişe alıştır an dedim oda 31 ayına tekabül etti hiç şu ay demedim kendime 36 ayına kadar vakit koyduydum tabi zemin hazırladım hep kitap okudum arada bezsiz gezdirdim sen büyüdün dedim kuzenlerını örnek gösterdim snra dedim yarın bezi çöpe atıcaz bi daha giymicez tamam dedi :) cok şaşırdım ama hemen adapte oldu zemıni iyi hazırla sen ve küçüğün sürekli memede olcak 1 sene snra tam yasında yürümüş olcak ek gıda için artık daha rahat olcan o yüzden benım fikrim biraz daha bekle
(12,513 puan) tarafından
Açıkçası 1 sene beklemek hiç istemiyorum çünkü hazır olduğunu düşünüyorum %90. Ablasından vs görüyor istiyor, yaptığında çok rahatsız oluyor 1 sn durmuyor bez yapınca altına özellikle bu ara ağlayarak geliyor anne çiş yaptım değiştir diye. Bende kötü oluyorum öyle olunca sanki başlamam lazım da erteliyorum onun ihtiyacını gibi geliyor ama cesaretim de yok:/
(2,047 puan) tarafından
Canım benımmm o zaman Allah kolaylık versin bi dene bence instagramda kozmikblog var bebekler için wc eğitimi ve meme bıraktırma dönemlerinin en kolay tarihlerini paylaşıyor ben hep ona bakarak düzenliyorum bi bak ona cesaretin gelir kızına güven insallah yormaz seni yorsa da en fazla 1 ay sabredersin :)
(12,513 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım inşallah.. :/ instagram kullanmıyorum ☺️
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Tabiki  normal canim biz bezi bırakmalı 5 ay oldu ara ara kaçıyor tabiki. Mesela oyuna dalarsa biyere  gidersek falan söylemeyi unutuyor.
0 oy
(2,368 puan) tarafından
konusması nasl cnm iyi mi bende ögretmeye calsym lazımlıktan kalktı baska yere yaptı basedemedm

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 102 göst.
22 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kederlianne (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 51 göst.
0 oy
1 cevap 37 göst.
9 Ekim 2023 Aile kategorisinde Asliiikskn (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 102 göst.
5 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Ftm1907 (442 puan) tarafından soruldu