0 oy
284 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,099 puan) tarafından
Kızlar ilk dogumuma gore daha kolay gecen 2. Dogumumdu ilk dogum 27 saat ikinci 10 saat ilkinde hastanede sancı cektim ve en buyuk pismanligimdi 2.de evde cektim sabah 10 civarları hafif hafif adet sancisi gibi sancim vardi dakika tuttum cok duzensizdi ve cok rahatsiz etmiyordu 10 dakikada bir 20 dakikada bir 7 dakikada bir karmakarışık bir sancı artik kesilmeyince anladim dogum sancisi oldugunu bi yandanda hic oturmadim 2 yasinda kizim var malum onun pesinds kosturdum ev temizligi yaptim tabi kizimin hareketlerinide takip ediyorum bi yandan herhangi bi uzun sureli hareketsizlik sezersem hemen hastaneye gideyim diye o gun cok hareketliydi hic durmadi neyse saat 5e kadar duzensiz sancilar devam etti saat 5te artik 5 dakikada bir gelmeye basladi gene hic oturmadim surekli is cikardim kendime dogumum kolay olsun istedigimden saat 7 bucuk 8e dogru 2 dkda bir gelmeye basladi artik cok siddetliydi nefes egzersizi yaptim her sancida bi yandan kizimin karnini doyurdum artik doguma gitmem gerektigini anladigim icin cunki buyuk tuvaletimi yapacakmis gibi oluyordum her sancida saat 8 gibi hastaneye yola ciktim dogumhaneye girdim muayene ettiler açılma sınıra gelmis 8 45 mutlu son dogum haneye girdigimden en fazla 7 8 dk sonra dogum gerceklesmistir size diyecegim kizlar eger riskli degilseniz bebek haraketlerinizde sorun yoksa hareketsiz kalmayin cok zorlasıyor emin olun yuruyus yapin oturup kalkmaniz bile buyuk fayda ben surekli yere oturup yerden kalkiyordum sanci geldikce tutuna tutuna yurumeye calistim nefes egzersizi yaptim sanciyi biraz rahatlatiyo paylasmak istedim kizlar sizinle umarim bazi seyler sizede fikir olur ve isinize yarar:)

5 Cevaplar

0 oy
tarafından

Okurken insan normal doğum ne kadar güzel ve kolaymış diyor, maşallah sana kuzum<3 benim çatı çok dar olduğundan doktorum imkansız demişti normale ondan sezeryan olmuştum çok şanslısın, Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin:)

(3,099 puan) tarafından
Ben çatı muayenesi hic olmadim canim bu gebeligimde ama çatı agrilarim cok vardi bu gebeligimde aslinda dogumu kolaylastirmak bizim elimizde hastanede yatarak sanci cekecegimize evimizde rahat rahat egzersiz yaparak stresten uzak durarak dogum daha kolaylasiyor hastane basli basina insandaki sinir stresi hatsafhaya cikaran bi ortam heleki devlet hastanelerinde dogum cok zor gercekten psikolojik anlamda yipratiyorlar ilkinde bu yuzden pisman oldum psikolojimin bozulmasina degmedi kendime ettim
tarafından
Doğru söylüyorsun canım sağlıkla kavusmuşsun prensese ne güzel Allah analı babali kardeşli büyütsün miniği❤️
-Reklam-
0 oy
(2,443 puan) tarafından
Ne güzel canım maşallah. Keşke bana da nasip olsaydı 12 saat suni sancıdan sonra sezeryan oldum :)
0 oy
tarafından
Hayırlı olsun masallah cnm. Benimde 2. Kolay oldu. Dedigin gibi hic oturmadim her sancıda derim nefes alıp yürüdum çomeldim :) ilk dogumum cok zordu 28 saat şiddetli sanci çekmiştim 
0 oy
tarafından
Canım sene 2007 bende hiç çatı muayenesine hiç gitmedim aynı senin gibi evde sancimi çektim sonra hastahaneye gittim hemşire baktı hiç açılma olmamışti hemşire çatı dar normal doğum olmaz sezeryan dedi  bende suda gelmedi nişanda 
0 oy
tarafından
Bende cok istedim normal doğum yapmayı masallah sana cnm 

Çok imreniyorum normal dogum yapanlara 

Benim bebek iri bebek oldugu icin normal doguramadım
tarafından
Bir aksilik olmazsa 39 da doğum o zaman
tarafından
Aynn sıkıntı varsa büyük ihtimal sezeryan olursun 39 da alırlar kuzum
tarafından
Hayırlısı olsun abla ❤️
tarafından