+1 oy
422 göst.
Diğer kategorisinde (1,785 puan) tarafından
12.400 gram su an. 2700 dogdu 36.haftada biraz geride dedi ama boyu guzel dedi. herseyi yediriyorum bu cocuga ben ama resmen düz duvara tirmandigi icin kilo almiyor asiri hareketli bi cocuk:'(napcam ki ben polivit verdi faydasi olur mu?

18 Cevaplar

+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Polivit bize vitamin eksikliğinden dolayı verilmişti işe yaramadı. Sen ne kadar yedirirsen yedir vücut almayınca almıyo ayrıca kilo sağlık demek değildir. Şimdi kilo aldırılan çocuklar ilerde diyete giriyor emin ol. Ben, benim kadar sağlıklı ve faydalı şeyler yediren görmedim çevremde, ona rağmen vitamin eksikliği çıktı düşün, kilo da öyle bişey. Önemli olan sağlıklı olması
(1,785 puan) tarafından
ayy gercekten sana hak veriyorum canim. simdi bak ben koyde yasadigim icin cocuga yedordigim hersey dogal et süt yumurta yogurt hersey. bide yemeklerine cok ozeniyorum aman sunun gidasini da alsin aman bunu da yesin diye dört dönüyorum yiyorda masallah istahi yerinde ama gel gelelim cocuk 1 dakika bile oturmazsa nasil kilo alsin ki :( ondan sonra dotorlarda boyle deyince acaba ben yeteri kadar bakamiyor muyum diye dusunuyorum :(
(25,224 puan) tarafından
Yok canım öyle düşünme önemli olan dengeli ve sağlıklı beslemek onuda fazlasıyla yapıyormuşum zaten.
tarafından
Şekil a Züheyr Eymen..
Pisikolojimi bozdum zayıf diye çocuğum 6 aydır rejimde
(25,224 puan) tarafından
Yaa :( benim halamın torunu var kücükken kilo alsın diye makarna pilav sucuk ekmek ne varsa verdiler aman kilo alsın diye. Şimdi cocuk liseye geçicek yıllardır diyetisyene gidiyo. Ben 31 yaşındayım benim 3 katım
-Reklam-
+1 oy
(1,331 puan) tarafından
Normalde kaç kilo olması gerekiyor
0 oy
tarafından
Olur canım iştahını açar çocuğun 
(1,785 puan) tarafından
canim zaten istahi iyi ki maslalah ama yiyor kilo almoyor hareketli olunca
0 oy
(785 puan) tarafından
Benim kızımda iki yaş iki aylık benim kızımda o civarlarda kilosu bence gayet normal persentil tablosunda normal sınırda bu kilo
0 oy
(313 puan) tarafından
Aman canım hiç takma benim kızım 18 aylık 9 kilo 38 haftalık 3500 kilo doğdu napim aylardır 100 Gr dahi almiyo en son doktorumuz bana bu çocuğun cinsi bu naparsan yap kilo almaz çünkü aşırı hareketli ne uyku uyur nede yerinde durur bir dakika oturduğunu bilmem bizede iştah açıcı verdiler vitamin verdi ama bilmiyorum henüz gözle görülür birşey yok ama bakalım sende çok takılma hareketli çocuklar çok kilo alamiyolar canim
0 oy
(442 puan) tarafından
Benim kızımda zayıf 11 kilo ne kadar yedirsem de almıyor vitaminleri iyi ama yapacak birşey yok sağlıklı olsunda zayıf olsada olur önemli değil 
0 oy
(108 puan) tarafından
Canım tek doktora bağlı kalmayın bu tarz konularda çocuğunun sağlığı yerindeyse hareketliyse Gayet normal ben de çok zayıfmışım iştah açıcı almak için annem doktora gitmiş doktor kızmış anneme demiş sen de çocukken zayıfmıydın evet şimdi bak kilo almışım  büyünce o da alacak niye şimdiden zorluyosun diye ni tekim öyle de oldu bir çocuk doğurdum durdu metabolizma diyeceğim o ki tek doktorla kalma bu konularda sen beslenmesini vitamin alımını güzel yapıyorsan sağlıklıusa  gerisi enerji hareket yüzünden
0 oy
tarafından
Aha işte bak bizim doktorum uz da olması gereken 13 kg deyip rejime çekti bizi. 26 aylık oğlum kuzum.

Zayıf zayıf dediler çocuğumu ne hale getirdim.

Şimdi istediği şeyleri veremiyorum yavruma.

Özeldeki doktorum 13 kg olması gerek ideali bu dedi bize senin doktor neden öyle dedi anlamadım ben. İlla çok kafaya takıyor isen sabahları keçiböynuzu özü labne cicibebe tahin karışımı ver keçiböynuzu özü iştah açıyor labne yağlı bir peynir kilo yapıyor tahin hem bağışıklığı güçlendiriyor hemde susamın yağı olduğu için kilo yapıyor ama sende benim gibi abartıp rejimlik duruma getirme ne olur kızçeni kuzum bak benim içim yanıyor kendimden nefret ediyorum sen yapma 
(195 puan) tarafından
Ooo maşaAllah ya baya varmış ben 17 kilo falandır diye düşünmüştüm, metabolizmasal bi rahatsızlığı yok değil mi
tarafından
Yok çiçeğim ilk zamanlar doktor boyu var orantılı sıkıntı yok demişti ama karın bölgesinde yağlanma başlayınca mecbur rejim verdi kuzum
(1,046 puan) tarafından
Yazdiklarin ise yariyormu denesek:(
tarafından
Kuzum dene ben her sabah bu karışımdan bir kase yedirdim (hata yaptım) sen yarım kase ver şifa olsun inşallah
(1,046 puan) tarafından
Bizmkide cok zayif artik 18 aylik 10 kilo
0 oy
(800 puan) tarafından
Kızım 25 aylık dılmadı ame daha

11.6 kg aylardırsabit vermiyorda

Ebe doktor bişy demedi

Ama son zmnlarda saçı çok dökülüyor bi doktora götürcem
(1,785 puan) tarafından
o zamandan sonra kilo alimi yavasliyor zaten canim gecmis olsun gotur doktora
0 oy
(119,329 puan) tarafından
kiloyu takma sultan saglikloysa kilo onemli degil
(1,785 puan) tarafından
sagljkli ama insan uzuluyor ya
0 oy
(928 puan) tarafından
Benim kızım da aynı kiloda ya 2 yaş iki aylık olacak o da aynı sağlık ocağında kilosu az biraz dedi hemşire ama çok haraketli bir çocuk 
(1,785 puan) tarafından
aynennnn benimkide spiderman gibi  cocuk dogurmusum ya
0 oy
(1,292 puan) tarafından
Benim kızım da aynı ve şuan kilosu 11300 civarında. 12yi geçmişti ama boğaz enfeksiyonu olunca 1 haftada verdi. Doktor da hiç öyle zayıf diyerek şurup falan vermedi. Abisi de küçükken aynıydı kemikleri sayılırdı ama ergenlikte kendiliğinden aldı. Önemli olan sağlıklı olmaları sağlıklı beslenmeleri. Bazı çocuklarda zayıflık bünyesel. Pekmez, tahin falan yedir bol bol lı aldırıyor ama bence kilo sağlık açısından bir belirti değil
(1,785 puan) tarafından
canim pekmez falan yiyor herseyden yediieyorum ama cok hareketli olunca kilo almiyor babasi gibi uzun ince olacak sanirim
0 oy
(4,237 puan) tarafından
21 aylik olacak oglum 11 kilo 300 gram gecenlerde doktora goturduk yasina gore boyu cok uzun kilosu cok geride kalmis dedi cok saskinim bende okadarda dikkat ederimki yedirdiklerime almiyor kilo poliviti banada bi arkadas tavsiye etmisti ama bircok kiside ise yaramadigini soyluyo
(1,785 puan) tarafından
bende saskinim valla o yesirdiklerim nereye gidiyor anlamiyorum ya :(
0 oy
(4,290 puan) tarafından
Kizim 3 yaşına girecek 11,5 kg anca tüm testleri yaptırdım çolyak da dahil olmak üzere hicbirseyi yok saglikli senin hesap 2770 doğum yaptım 2,5 kg ile hastaneden ciktik
(1,785 puan) tarafından
aynen canim valla yapi meselesi aksama kadar surekli biseyler ysdiriyorum metobolizmasi cok hizli sanirim kilo almiyor bide asiri haraketli napalim valla ileride alirlar insalahh
(4,290 puan) tarafından
Ben artık kabullendim çünkü Allaha şükür çok saglikli kizim var bağışıklığı cok iyi ben kizima vitaminler harici hiçbir surup kullanmadım suan grip oldu ıhlamur veriyorum meyve veriyorum vs atlatiyor bugun daha iyiydi yani zayif bebek hastalıklı bebek değildir kesinlikle o yüzden sende üzme sıkma canını sağlığı yerinde olsun herseyden de yedir allahij izniyle buyur gider
0 oy
(200 puan) tarafından
Benm oglumda 2 yaş 2 aylık şuan 15.300 kilo benm oglumda 35+5 de 2500 kilo dogdu. Kiloyu cok takma gercekten ben su son 2 aydır hic bişey yediremiyorum ogluma cok zayıfladı derken kilo almış yani bu kilo boy bunlar genetik bunyeyle alakalı 
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Çocuğun sağlığı evvela kilo her şekil yerine gelir ayrica bünye meselesi bende küçükken zayıftim kendimi bilmiş bileli halen öyleyim vücudum almaz ama şükür sağlığım yerinde yani takılma bu kadar

0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kilosu iyi bence hem sağlıklı besleniyormus sağlıklı beslenmek demek kilo kontrolü demek yani sağlıksız beslenen bir çocuk çok kilo alır obezlige gider 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 129 göst.
4 Mart 2022 Diğer kategorisinde Fatmanurozdemir429 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 109 göst.
14 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 397 göst.
11 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,616 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 141 göst.
30 Ekim 2021 Aile kategorisinde denizanne (514 puan) tarafından soruldu

379,896 soru

11,372,475 cevap

34,855 kullanıcı

...