0 oy
119 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (930 puan) tarafından
Bahçeden siyah zeytin topladım evde yapcam tarif istiyorum nasıl yapılır  bizim burda attun denir antakya bilenler varmı yapımı 

2 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kuzum iki senedir böyle yapıyor um mükemmel oluyo .... 

.zeytini çatalla ve plastik salata yaptığımız kaplar var ya ya da bulaşık yıkadığn ona koy zeytinlerini çok fazlaysa iki üç kap yapabilirsin. İçine iki panca falan tuz at . Bunu ağzını kapatmadan gel git karsitir gel git karsitir... Sulanır böyle altı obsuyu dok her zaman böyle böyle 29 gün falan bunu yap belki de daha fazla zaytinine bağlı. Baktın kırmıştı baya tadına bak çok ta kurumasın.

Baktın tadı güzel olmuşsa onu yıka güzelce suz bı siniye tülbent kıy üstüne dok suyunu çeksin. Suyunu çekince zeytinyağı dok biraz karşıtr kavanozlara doldur ye
(4,142 puan) tarafından
Sadece tuzun ıcınde mı karısacak cnm acısı cıkana kadar. Yesıl de boyle olurmu hani suyunu degistiriyoruz ya 15 gun fln
tarafından
Evet canm sadece tuz. Hiç öyle eskiden şişeye koyardım gel git şişeye vurvur o ne öyle:)))
 Böyle çok basitmiş bı teyze öğretmişti gerçekten mutfağa kiybo kabı hep elinin altında olsun ki karsitirio dur:).
 Yeşil zeytin ve öyle olmaz herhalde kuzum ben hep suya koyarim
(4,142 puan) tarafından
Sagol cnm aklımda bulunsun.
tarafından
Tmm canm rica ederim
-Reklam-
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Canm zeytin icin tuzlar var top top.ben 5lik siseye yarisina kadar koydum zeytini  snra yarimdna braz fazla o tuzdan icine doktum.kapadim.hic ellemedim bacim.hamielydim anama gttim 4 ay yoktum bulanti flaan cok fenaydim.gelinxe baktim olmus.kevgire doktum.guzelce yikadim.snra gunese koydum kurudu.snra bi beze sardim bagladim uzerinese dolu damacana koydum.onuda bi tepsi icinde koyduk ki yag akmasin diye.2 3 gn evire cevire dmaacana altinda koydum.harika oldu.

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 104 göst.
15 Temmuz 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Can_annesi_ (82 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 83 göst.
15 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 107 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 310 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Zelihaanne (789 puan) tarafından soruldu

379,156 soru

11,349,673 cevap

34,815 kullanıcı