0 oy
233 göst.
Diğer kategorisinde (108 puan) tarafından

Merhaba hanımlar. Burda takılıyordum öyle aklıma geldi bir sormak istedim. Bundan 2 yıl önce yaşadığim bir olayı anlatmak istiyorum.

Bir sitede ev kiraladık. Ilk kattayız, apartman araları çok sıkışık, balkonda oturanlar birbirine elini uzatsa değecek yani o kadar dip dibe site içinde evler. Neyse karşı blokta bir abla vardi 4. Katta oturuyor. Ev içinde beslediği 7,8 tane aşılı bakımlı ev kedisi vardı. Site dışındada bahçe falan yok sadece ara yollar var apartman aralarında, o ara yoldada kulübe yapmıştı, belki 10a yakında dısarda baktığı sokak kedisi vardı. Tam yan bloğumdaki birinci kattada 6 yaşlarında bir kızı olan aile vardı. Kızının hem astımı hemde h.ayvan tüyüne alerjisi varmış. Bir yıl o evde kaldım. Bu iki aile durmadan kavga ediyordu. Kedi seven ablam h.avyan haklarini savunurken kizi olan ablada h.ayvanlarin çocuğunun sağlıgıni etkilediğini, kendisinin 4. Katta oturduğu için sokak kedilerinin onu rahatsız etmediğini ama o birinci katta olduğu için durmadan kapidan pencereden içeri kedi girdiğini söyleyip duruyordu. Her iki tarafı da savunan vardı baya gruplaşmışı site.

Açıkçasi ben baba evimde 5 tane kedisi olan bir kızdım :) adlarinida bulut ay güneş yıldız uzay koymuştum hatta, koyun koyuna yatardık :) fakat babamın evi müstakil bir evdi o yüzden bizim hiç böyle bir sorunumuz olmadı. Şimdi düşünüyorumda site yaşami evcil ha.yvan beslemeye uygun mudur sizce.? Siz neler düşünüyorsunuz, yazın bakalim, muhabbet olsun :)

8 Cevaplar

+1 oy
(933 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

image

image

uygundur bence ❤

image

(108 puan) tarafından
Anam boncuk boncuk bakiyor maşallah :):) tatlılığini yerim ya :) görunce kendi kedilerimi özledim :( vefat etti 4 tanesi sadece bulut kaldı oda babamlarda :(
(933 puan) tarafından
Benimde bulutum vefat etti:( bunlarda şila lidya memati diğer 4 bebişi yeğenim koyacak adını
(48,634 puan) tarafından
anam cok tatlilar olsalarda sevsem ☺️
(108 puan) tarafından
Mematiyi enişe koydu galiba :D maşallah ne diyim çok tatlılar cidden :)
(933 puan) tarafından
Aahaha hepsini ben koydum kızzz
-Reklam-
+2 oy
(13,202 puan) tarafından
Evde hem kedi hem köpek olan biri olarak susuyorum şuan. 
(108 puan) tarafından
Canım bence sayısı abartilmadiktan sonra evde bi kac kedi bi köpek bakılabilir bence ya :)
(13,202 puan) tarafından
Kuşu balığı olana birşey diyor muyuz biz de onlar bize laf ediyor!
(108 puan) tarafından
Bencede  canım :) bazi insanların hayvanlarla alıp veremedigi var cidden ama bu abla çocugunun hastaligindan bahsettigi icin onada biraz hak verdim acikcasi, evde besledikleri icin bisey demiyordu onlar ev kedisi oldugu icin baskasinin evine girip cikmiyorlardi fakat sokakta kulube yaptiklarinin sayisi baya fazlaydı canım ya, birde tam apartmanin dibinde yemek konulunca iyice kadinin evine dadanmısti kediler, bende yol kenarinda çöp konteynıri vardi elimde kaplarla oraya gider hep konteynirin kenarına koyardım hem karınları doysun hemde site icinde insanlara rahatsizlik vermeyelim diye :)
(13,202 puan) tarafından
Kapının önünde bir ara 20 tane kedi vardı kimsenin evine girniyorlardı şuan da mama var kapıda en az 10-15 kedi ve kuşlar yiyo
(108 puan) tarafından
Doğrudur canim :) keşke elimizden geldigince hepsine el uzatabilsek :)
0 oy
tarafından
Baskalarini rahatsiz etmicek sekilde uygundur benim icin
(108 puan) tarafından
Bencede canim :) ev kedisi falan bakılabilir bence ama tabi insanları rahatsız etmemek şartıyla :)
0 oy
(48,634 puan) tarafından
kediyle büyüdüm hala daha annemlerin bahcede var kizimda cok seviyo ne yazikki ikimizinde alerjisi var. eger alerjimiz olmasaydi eve alir bakardim. kimseyi rahatsız etmemek sartiyla. bahceli evin varsa veya evin icinde kimseyi rahatsix etmeden bakacaksan bakilir. yoksa alerjisi astimi olmasada o komsular kedi pisligini cekmek zorunda degiller
(108 puan) tarafından
Bende aslında önceden çookk istiyordum kedilerimi kendimle getirmeyi fakat direk site içine evlendim, ev müstakil değildi. Bu tartışmalarıda duydum o sıralar. Dedim kimsenin hakkına girmem olmaz en iyisi babamlarda kalsın ben gittikçe severim :) ortak alan sonuçta kimse rahatsız olsun istemedim bende sizin gibi düşündüm :)
(48,634 puan) tarafından
ust kat komşu almis zarari yok bize. annemlerin yandaki hem akraba hem komsu onlar yavru getirdi yavrular onlarin bahceye gitti fiye kavga cikardilar☺️
(108 puan) tarafından
Ne diyimki canım, biraz komşuna bagli boyle seyler :( 4 tanesi ben evliyken vefat etti, bir tanesi kaldı sadece. Bazen diyorum yanımda getirmedim diyr mi bisey oldu diye. Kendi kendime vicdan azabı çekiyorum. Son kalan kedimi getirmek istiyorum ama ondada manyak bir komşuya çatarsam yada kedim birilerine zarar verirse diye çekiniyorum canım
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Oturduğum sitede karşı komşunun kedileri var ama nerdeyse hiç görmedim arada bizim kat kedi kokuyor sadece bazen o çok can sıkıyor ama komşuluk işte ses etmedik . Birde birinde köpek var sitede arada havlıyor o biraz sinir ediyor o kdr . Ama bence toplu yaşanan yerlerde ****** olmamalı diye düşünüyorum.
(108 puan) tarafından
Aynen canım, insanin önce insana saygısı olmalı, belki hastalık olur fobi olur, kimseyide rahatsız etmemek lazım :)
(1,465 puan) tarafından
Kesinlikle öyle katılıyorum
0 oy
(119,248 puan) tarafından
kizi olana hak verdim cunku canı yaa insan coxugunu dusunur benim baby boyumun alerjisi olsa bende kavga ederim
(108 puan) tarafından
Evet bende ona hak verdim o yüzden kedimi siteye getirmedim yanimda canım, babamlarda bıraktım. Ben seviyorum diye insanların sağlığıyla oynayamam dedjm :)
0 oy
tarafından
Aslinda 3 taraf da hakli. Bende bakmiyorum sitede kedi. 1.kattakilerin evine giriyormuş kadin şikayet ediyo sürekli 
(108 puan) tarafından
Yani bencede haksız yok canim :) aslında hepsi yavrusunu düşünüyor gibi :)
0 oy
(1,105 puan) tarafından

Bu gerçekten tartışmaya açık konu ☺️ bence ****** sevgisi çok farklı birsey ****** sevgisi olmayan insana nekadar ne anlatırsan boş itirazlarin ardı arkası kesilmez tüyünü bahane eder sesini bahane eder hijyen durumu dile getirir bende sitede oturuyorum ve evimde kedi besliyorum uzun yıllardır ayrıca evin dışında bulanan yavrucaklari da elimden geldigince beslemeye çalışıyorum site içinde çöp konteynerleri olduğu için o hayvanlar yemek bulmakta zorlanıyor benimde onları aç bırakmaya gönlüm el vermiyor sitede bu konuda bikac kisiyle çatistigim oldu ama artık ses etmiyorlar üst komsumda evimde kedi olmadığı için bana gelemediğini dile getirdi bende isabetli bir karar verdiğini gelmemesi söyledim hiç tanımadığım biri için yıllardır benimle yaşayan minnagimi sokağa atacak değilim ☺️ gelmek isteyene herzaman kapım açık ama kedimi bahane edene de cevabını veririm kedim gümüşle de tanıştırayım sizi ☺️

image

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 374 göst.
27 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 173 göst.
10 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Minik1mucize_ (383 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 442 göst.
0 oy
12 cevap 405 göst.
8 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu

379,261 soru

11,352,341 cevap

34,824 kullanıcı

...