0 oy
425 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (800 puan) tarafından
Uzun zamandir tartilmiyordum. Uc hafta falan oldu galiba en son 78 kiloydum sabah ciktim baskule 83 kiloyum :( moralim bozuldu  gorunce daha doguma iki ay var ve son  aylarda daha fazla kilo alirsin diyorlar. Dogumda kac kilo gidiyor kizlar simdiden 13 kilo almisim 

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
dikkat edersen en ffazla 2 3 kiloyla bitirirsin canimm hamileligi
(800 puan) tarafından
Insallah canim aslinda dikkat ediyordum hatta ilk  bes ay hic kilo almadim ama yaz tagoli6 akrabalara  ziyaret anne evi falan sürekli  bir seyler yedirdiler. Sen iki canlisin diye diye sonuc bu. Simdi yemegi azaltsam bebegime zarar verir miyim onu merak ettim
tarafından
hamileligini 9 kilo ile bitiren ve 2 ayda tum kilolarini arti 3 kilo daha veren biri olarakk surekli ekmege dusme bol bol.su.ic acikmayami basladim.meyve yogurt ile gecistir aksam 6dan snraa bisey yeme dedigim gibi acikacak gbi okursanda meyve yogurt 1 cikolata.olabilir
-Reklam-
0 oy
(1,390 puan) tarafından

Bende 79la kaldım şuan 32+5 90 oldum canım. 11 kilo aldım en son tartıldığımda :angel: ama ben kendim yapıyorum farkındayım gece 2 3 yatıyoruz ve ben acıkıyorum sandviç yiyorum öyle yatıyorum. Ekmek hamur işi özellikle patates kızartması çok tüketiyorum sürekli canım istiyor. Tatlı yiyorum. Doğumdan sonra veririm inşallah :D

(12,496 puan) tarafından
Bende bilmiyorum hamileyken kilo almasan niye almıyorsun yemiyor  musun  derler Doğumdan sonra da hala verememişsin zor işimiz zor ://
(1,390 puan) tarafından
Aynen öyle canımm :(
(12,496 puan) tarafından
İnşaallah kolay aldığımız gibi kolay veririz :)))
(1,390 puan) tarafından
Aminnnnnn :D
(12,496 puan) tarafından
Gülücükkk :)
0 oy
(46 puan) tarafından
Canım 63 kilo ile hamile kaldım. 84 le doğuma girdim sezaryen e aldılar acil . 38+6 da.  Doğumdan çıkınca 4 kilom gitti 2. Ayında tüm kilolarım gitti. şuan 3 ayligiz 64.4 um . Hiç bir şey yapmadım yedigime dikkat ettim süt yapiyor mantığıyla herşeyi goturmedim ağzıma( çok şükür sütüm bol bol) çok yürüdüm o kadar. Strese girme gidiyor yani
(2,127 puan) tarafından
Bizde 3 aylıgız ama benik gitmedi ya bünyeden bünyeye degişigomu acaba
(46 puan) tarafından
Canım ben çok yürüdüm ama ya doğumdan çıktım dikişli dikişli bile yürüdüm . Eve gelince de kimse durduramadı kızım otur  kızım ye ye yee süt olur ye dediler valla karnımı doyurmak için sık sık az az yedim kuzum ekmek zaten tuketmem normaldede. Arada hamburgeride gomuyorum o ayrı tabi. Ama haklısın biraz da bünye. Bide en önemlisi emzirmek ve bol su içmek.
(2,127 puan) tarafından
Artık 6 ay olmasını beklicem ondan sonra bişeyler yapıcam
0 oy
tarafından

Valla kızlar ne yersem yiyeyim ben 4 kg aldım sadece birde öyle herseyi de yiyemiyorum ben ara ara sık sık yiyorum 33+1hamileyim belki alırım kg dedim ancak yok henüz aynı kaldım belki doğuma kadar alırım diyorum lakin benim değil bebegin kg alması gerekirmiş doktor iyi dedi ama içime sinmiyo bi türlü son aylara doğru tabi nasıl olur bilmiyorum şişlik ödem hiç yok bu arada sende varsa kg oyüzden fazla duruyor olabilir 

(800 puan) tarafından
Ayaklarimda odem var canim. Bebegimin kilosu da iyi hani dr fazla demedi kilom icin ama bildigum kadariyla fazla  kilo almisim
tarafından
Tamam ama işde Ödem var  vücudunda  ya su toplamış yani o doğrunca gecicek birde bir kaç kg de ona sayıliyor
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Ben 80 le hamile kaldim 103 le doguma girdim oglum 3 kilo dogdu 1 ayda 11 kilo vermissim gidiyo otomatikmannya uykusuzluk yenek yiyeneme kosusturma hastane su bu derken ha bide ben ustune kac sefer hastalandim yetersiz beslenmeden dolayi 
(800 puan) tarafından
Anladim canim. Bakalim bende nasil olacak. Bebegim daha önemli  benim icin tabiki ama fazla kilo da  dogumda sikinti yapar  diye  tedirgin oldum
0 oy
(2,849 puan) tarafından
Valla canim bn 97 ile dogurdum eve geldigimde 86 ciktim simdi 78 kiloyum
(800 puan) tarafından
Masallah diyelim  :)
0 oy
tarafından
Ye hamilesin can boğazdan gelir gibi şeyler demek istemiyorum sonuçta senin sağlığın için zararlı her insanın bünyesi bir değil hemen kilo veren yapın olmayabilir. Hamurişi karbonhidrat yemekten kaçınmalısın senin ve bebeğin için sağlıklı beslenmelisin ve ben hamilelikte bol hareket edilmesi gerektiğini düşünüyorum.
(800 puan) tarafından
Iste canim oncesinde oyleydi hamur isi az tüketiyordum  dr da oyle demisti zaten ama dedigim gibi tatilde esimin annesi olsun benim annem olsun tum hamur isi tukettirdiler  gene de az yemeye çalıştım  ama yedim yani. Yemezsem kiriliyorlardi. Simdi  kendi evimdeyim eski duzene döndü  beslenmem meyve sebze agirlikli besleniyorum ama dogumda fazla kilo bebegime zarar verir ya da kilolardan dolayi sikinti çıkar  diye tedirgin oldum. Hemen kilo veren biri degilim ama hemen de kilo alan  biri degildim simdiye kadar

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 434 göst.
7 Mart 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esraeae (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 225 göst.
4 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hayat nesemm (374 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 187 göst.
20 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde NurAsel09 (131 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 184 göst.
11 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu

374,576 soru

11,203,314 cevap

34,502 kullanıcı

...