+1 oy
208 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar şimdi çoğu insan tadıma başla diyo ama ben ne verecem şu bebeğe ve nasıl vermeliyim mesela ben şimdi emziriyorum ama kızım 5 kilo bir şey bana yardımcı olursanız sevinirim

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Daha çok küçük canım acelen ne 6 ayda başladım ben 
-Reklam-
0 oy
tarafından
4 aylık bbege kım dıyo tadıma basla dıye....? Doktorunuz mu onerdı yoksa sagdan soldan duyma laflar mı. 4 ay cok erken. Suan baslamasanz daha ıyı olur
tarafından
Doktor dedi
tarafından
Doktorunu degıstır
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Kilosu normal ve 6. Aydan önce bebeğe su bile verilmez, doktorların garezi yok sonuçta
tarafından
Ya bende bilemediğim için soruyorum gecen aşı olmaya gittim bana oradaki hemşire söyledi Bir de doktor da deyince buraya sorma gereği duydum hani bilemedim ben de sonuçta hiç çocuk olunca birazcık tedirgin oluyor insan
0 oy
tarafından
Çoğu insanın demesi değil canm doktorun demesi öenmli bebeğin çok küçük daha 
tarafından
Ya vallahi geçen aşı olmaya gittim pandemi aşısı oradaki hemşire tadımlamaya başladın mı dedi yok dedim işte dedi bence başlamalısın damağı alışsın ondan soruyorum ben de merak ettim hani burada 4 aylık olup da çocuğuna ek gıda veren hani ben emziriyorum ama bazen sütüm yetmiyor mama da vermiyorum bilemedim yani
tarafından
Sadece mama ile çocuğumu besledim . 5 buçuk aylıkken ek gıdaya geçtim çok enteresan hemşirenizin böyle bişey demesi
0 oy
tarafından
Mama yiyormu? Yoksa hiçbir doktor emen bir bebeğe ekgida ver demez 
tarafından
Canım daha kendi doktoruna gitmedim kaynım doktor o söyledi Bir de aşıya gidince hemşire söylemişti ondan soruyorum
tarafından
Bilmiyorum canım bende 4 aylıkken başladım ama mama veriyordum, eğer sütün yaramıyorsa demiştir öyle
0 oy
tarafından
Çok küçük bebeğim bari 1 ay daha bekle
tarafından
Tamam canım
0 oy
tarafından
4 aylık ek gıda olmaz ama kilosu biraz düşük geldi sadece şeker içermeyen tahıllı kaşık mamalarindan sütün ile karıştırıp verebilirsin o da biberon maması olarak yani kaşıkla değil . Hipp öneririm kaşık maması da
tarafından
Kuzum mama vermiyorum bide sağladığımda asla içmiyor
tarafından
O zaman yogurt ile başla 3 gün yoğurt ver sonra havuç haşla püre yap çay kaşığı ile ver patates kendi sütünle kıvamini aç ver. Bezelye haşla kabuklarindan ayıkla püre yap ver. Bal kabağı haşlayıp püre yap ama lifleri çok fazla onu suzgecten geçir ver. Muhallebi yap meyve ile elma mesela blendera çek pirinç unu ile pişir yine kendi sütünden ekle içine muhallebi yap. Muz ver bayaa ezip. Bunun gibi gibi kendin her güne başka birşey olacak sekilde verebilirsin 6 aya yanaştıģında ise yumurta sarısını yine kendi sütün ile kıvamini açarak verebilirsin.
tarafından
Ayrıca mama vermediğini anladım yani toz mama vermiyorsun ama sütüne kaşık maması katabilirsin diye dedim. Biberon almıyorsa alıştırırsan da rahat edersin.
tarafından
Maşallah çok güzel yazmışsın teşekkür ederim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Şimdi herkes hayır çok erken der ama bizim doktor o zaman başlattı ek gıdaya 
tarafından
Benimde kaynım doktor o başla dedi
(13,202 puan) tarafından
Hee pardon kuzum yeni gördüm yoğurt ve sebze püreleti ile meyve verme dedi doktor tatlıya alışmasın dedi. Gece için kaşık mamalarından yaptım evde veya kutulu
tarafından
Tamam canım
(13,202 puan) tarafından
Özelden soracağın olursa yazabilirsin her zaman
tarafından
Tamam canım yazarım
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Kuzenimin cocugu 4 aya yakın 5.5 kilo doktor az demiş sütün  yaramıyor ek gıdaya baslattirmis sizde  de öyle bi durum doktora danışıp  başla canım bence ama eğer yoksa acele etme derim senin sütünden değerli değil yediği yicegi yoğurt vs 
tarafından
Haklısın canım benimde 5 kilo bir şey valla burada yanlıs anlama ama doğru dürüst bir doktor da yok
(1,207 puan) tarafından
He canım o zaman kendi doktorun kendin ol canım yanlış anlama kilosu gerçekten çok değil ama biraz az gibi sanki sen araştır ufaktan başla olmadı yoğurt vs hafif şekilde öyle ilerle olmadi
tarafından
İşte öyle yapmak istiyorum da ne verilir bilmiyorum
(1,207 puan) tarafından
Canın internetten bak ilk yoğurtla başla.  Sonra sebzelerden git zaten havuç kabak gibi onların heleki havucun  sindirimi çok kolay rahatsız da etmez öğün olarak değil tadımlık devam et sonra cesitlendir  eklemeler yap . Bi süre sonra zaten kahvaltı vs ekle ilikli Kemik suyu falan cesitlendirrsin zamanla
tarafından
Tamam canım
0 oy
tarafından

Eltim 3-4 aylıkken başlamış ek gıdaya. Ben şu şekilde duydum eğer ki kilo alımı yavaşsa o zaman az az tadımlık verilebilir diye duydum 4-5 aylıkken. Benim kızım zayıftı çok kilolu değildi ama yinede 6 aylık olmasina 3-4 gün varken başladım ek gıdaya. Doktor bebeğinin kilosuna ideal dediyse daha erken bence. Eltim erken başlattım sonradan ek gidaya alismiyormus bağırsakları çalışmasında zorluk olmasın mı ne demişti öyle birşey. Tam hatirlamiyorumda :D

Saçma bence . Yinede sen bilirsin herkese bakma canım sen <3

İçinden aklından ne geçiyor annesi olarak ? 

tarafından
Eltim banada çok israr etti. Ben erken verdim alışsın diye dedi. Zaten 6ci ay alışma zamanı az az verip tattircaksin 3veya 4cu ayda başlamanın ne faydası olucak ? Bağırsakları alışsın diyeymis. Kızı son 1 yıldır hep kabız. Erken başlattı diye vücudun anatomisini bozdu sanırım bilmiyorum da. Daha yutmayı bilmiyor bebek doğru düzgün. Benim kızım 6 aya yaklasirken ağzını açıp kapatıyordu. Bende anlamıyordum niye yaptığını meğerse ek gıda istiyormuş. Çiğneme hareketleri yapıyordu. Sende takip et hareketlerini bebeğin kendini hazır hissettiğinde başla ek gidaya ❤️ Ben kızıma uymak zorundayim onlar bize değil canım. Benim fikrim bu yönden tabiki canım fikrimi seninle paylaşmak istedim ❤️
Allah analı babalı büyütsün canım bu arada ❤️☺️
tarafından
Haklısın canım benimkide ağzını açıp kapatıyor ve ne görse ağzına atıyo
tarafından
Dişte cikarta bilir benim kızım 4 aylıkken şişmişti ama çıkana kadar 2 ay geçti 6 aylıkken çıkardı. O yüzden ağzına herşeyi alıyordur salgası çok mu ?
tarafından
Evet çok canım
tarafından
Diştir canım ozaman. Bizimkiside hep öyleydi.  Kehribar kolyesi aldım çok faydasını gördüm cidden
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Bnm doktorum 6 aydan once kesinlikke baslatmadi cnm.
tarafından
Bende öyle yapıcam canımm
0 oy
(40 puan) tarafından
Daha küçük cnm doktor yengemin oğluna 6aydan ver dedi
tarafından
Bende öyle düşünüyorum işte merak ettim
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Verme daha küçük ben ilk oğluma kayınvalide yanındaydım 5aylik başlattı hemen sutumunde çok faydası olmuyor ek gıdaya fmgecince alışsın die sonra çok secer die başladı neyse 7ay emebikdi ztn 2.ye hamile kaldım biraktirdim mecbur .ikincide asla karistirtmadim şifahi vermedim ilk 6ay suyum o kadr yaradı ki kendin anliyorsun ztn onu şuanda oğlum çok secer yemez doğru düzgün bişey ama kızım maşallah herşeyi yer.baslama sütun varsa emzir 6ay 
tarafından
Tamam canım
0 oy
tarafından
Tarhana çorbası çok iyi besleyici .. genelde çorba tarzı verebilirsin katı için erken olabilir

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 133 göst.
0 oy
3 cevap 149 göst.

380,919 soru

11,404,487 cevap

34,942 kullanıcı

...