0 oy
236 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar oğlumda balgam var, bir yaşında daha atamıyor, kusma derecesine geliyor, kussun diye istiyorum artık belki öyle atabilir diye ama onu da yapamıyor.. Nolur bir yardım ben bu balgam için ne yapabilirim çok kötü öksürükte yapıyor balgam =((( uyku bile uyuyamıyor

11 Cevaplar

0 oy
(2,704 puan) tarafından

Doktora götür bacım, salgın var bebeler de ilaç falan verir 

tarafından
Kız sadece antibiyotik verdi o kadar başka da birşey yapamayız dedi sırtına vur diyor ılık su ver diyor ama zaten yapıyorum bunları hiçbir işe yaramıyor
(2,704 puan) tarafından
Başka doktora götür canım, yazık bebelere
tarafından
İki yere götürdüm ikisi de aynısını söyledi daha küçük diyorlar ya
-Reklam-
0 oy
(636 puan) tarafından
Kusarsa rahatlar. Doktorun çocuğun boğazına baktığı gibi parmağını hafif sok ağzına. Ben ancak öyle kusturup rahatlatabiliyorum. 
tarafından
Kendi kendine kusamıyor olmadı böyle yapayım bende çünkü kusamıyor da öksürmekten geliyor o raddeye ama çıkaramıyor onu bile
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Bala alerjisi falan yoksa bal ver içine azıcık ama çok azıcık karbonat karıştırıp sokturuyor
tarafından
Yok deneyeyim teşekkür ederim
0 oy
(362 puan) tarafından
Canım kızım üç aylıkken çok hasta olmuştu öksürük balgam bize doktorumuz balgam icin şurup ve antibiyotik verdi bir de balgam olunca tıkanıyor bebekler dikkat edin başka doktora da götürün 
tarafından
2 tane doktora götürdüm ikisi de aynını dedi bir başka doktora daha gideyim bari
0 oy
(872 puan) tarafından
Sarımsak ezip icine zeytin yağ varsa çörek otu yağı da ekleyip karışım yap. Bir saat beklet snra ayak tabanlarına sür bebisin çorap giydirip. Olursa göğüs kafesinede sür ince bir bez bırak. Ben denedim kızımda 2 gece iyi geldi canım rahat uyudu Allah şifa versin
tarafından
Bu gece yaptım onu, başına da soğan koydum karanfilli ama çok işe yaramadı yine uyandı durdu sürekli =(
0 oy
tarafından
4 5 tane kuru  inciri 2 su bardağı su ile kaynat iyice pişir sonra onu suz ılık bir şekilde çocuğa içir hepsini birden icirmene gerek yok gün içerisinde azar azar içir balgamı atmasına yardımcı olur zararida olmaz çok geçmiş olsun 
tarafından
Teşekkür ederim canım denicem
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Canım benşmki de öyleydi 7 aylık doktor bana bi ilaç verdi yarım ölçek 5 gün kullan dedi 2. Gün etkisini gösterdi ama reçeteye dahil değilmiş biraz pahalıydı ama çok faydasını gördüm 
(268 puan) tarafından
Ilacin adini yazarmisim canm
tarafından
İlacın adını yazar mısın canım bir götüreyim sorayım doktora
(2,244 puan) tarafından
Sekrol
(268 puan) tarafından
Tsk ederim
0 oy
(380 puan) tarafından
Daha dün geldik hastaneden aynı şikayet var ama bizim doktorumuz balgam için antibiyotik ve sekrol surup verdi daha öncede sekrolu kullanmıştım bebekler balgami çıkaramıyor ağızdan dedi bu surup balgamı yumuşatıp yuyarak aticam dedi tekrardan baskladik sende sor istersen doktoruna sekrol kullan
tarafından
Ya iki doktora gittim ikisi de aynısını dedi niye bir ilaç vermediler ki bu balgam için =(
0 oy
tarafından

Ben en UFAĞINI sırf bu yüzden götürdüm ve bronşit başlangıcı olmaya başlamış röntgen çekildi 1 tane antibiyotik iğne yaptılar makattan fitil koydular hava verdiler Allah korusun sen başka biyere götür bence bizimki halen iyi olamadı daha çok yoruldum artık 

tarafından
Randevu aldım çocuk doktoruna yine bakalım inşallah kötüleşmez çok kötü yaa
tarafından
Benimkide gece kötü oldu bugün sabah ettik vallahi yine hemen nebizilatör aldım netten sende al yoksa başka türlü geçmez dedi doktor
0 oy
(333 puan) tarafından
Canim benim bebeğimde öyleydi, böyle geliyor boğazına üst üste yutkunmaya çalışıyordu, gece uykusundan uyandırıyordu, kaç defa yataktan fırlayıp kalktım çünkü balgam yüzünden boğuluyordu, bende horum dutu pekmezi ile kuşburnu marmelati vardı. Sabahları aç karnına geceleri ise uyumadan önce 1 er kaşık horum dutu pekmezi veriyordum yalnız çok ekşi bir pekmezdir, yemekten 1 saat sonrada kuşburnu marmelati veriyordum balgamı kesiyordu. İkiside çok güçlü antioksidan özelliği taşıyor
tarafından
Pekmez felan veriyorum canım ama bana mısın demiyor
(333 puan) tarafından
Bu normal pekmez değil canım çok ekşi bir pekmezdir, şifa için satılıyor
0 oy
(587 puan) tarafından
Serum uygulasan broslari filan komple temizliyor doktorub videosunu izlemiştim. Serumu burnuna uygulayıp pat pat sırtına vuruyor ağız burun ne varsa çıkıyor oğlun 4 aylık ben kendim uyguluyorum
tarafından
Yapıyorum canım yenidoğandan itibaren öyle temizliyorum ama etki etmiyor o bile şuan
(587 puan) tarafından
Kıyamam yavrum ya, önceden evlerde şey yapılırdı annemde yapardı belki blrsz sıcak suya vicks dokerdi naneli Keskin bir kokuydu. Bogazimizi açardı onumu denesen. Birde Instagram da bu ara çoğu kişi de duyuyorum hakiki zeytinyağı ile taze hakiki sarımsak ikiylr kür gibi yapıp ayak altına sürüyor ve çorapla yatiriyolar çocuklarını sabaha iyi kalkiyolarms
tarafından
Viksi yapgım baş ucuna da koydum da ama sarımdak cidden çok işr yaradı dün yapmıştım işe yaramadı demiştim ama bugün Allah'a şükür çok az öksürdü çok iyi geldi rahatlattı. Ben sırtına göğsüne felan da sürdüm
(587 puan) tarafından
Geçmiş olsun cnm inşallah bı da olmasin

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 100 göst.
19 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Gurmeanne (578 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 32 göst.
10 Kasım 2023 Diğer kategorisinde kubraerennn (171 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.
0 oy