+1 oy
509 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar benim kaynım nişanlandı eşimin halaları filan bana baya düşkündü kaynanam filan şimdi o kıza o kadar düşkünler ki hilal iyiydir şöyledir böyledir daha tanımıyosnz bu ne övgü kıçında dönüyolar resmen beni görmezden geliyorlar şimdi saygıda kusurda etmedim kimseye ama 2gundue canm sıkılıyo bu duruma bu arada kocam tarafı Kürt ben türküm aldıkları kızda aynı memleketten hanım hanımcık takılıyo ama ben biliyorm o kdr hanımcık olmadıgını tanıyorum göze girme cabaları içinde bu arada kaynımda bizimle yaşıyo evlenene kadar o yüzden eşimle bi sorun oldugu zmn hemen gidiyo nişanlısına anlatıyo filan bi karmaşanın içindeyim kıskanclık mı bu yoksa gerçekten yanlış mı yaptıkları

26 Cevaplar

0 oy
(3,419 puan) tarafından
Kaynım nie sizde yaşıyor onu anlmadım
tarafından
Eşimle birlikte iş yapıyorlar İzmit'te oyüzden yanımızda kaşıyo kimsesi yok evlenince ayrılacak yazın
(3,419 puan) tarafından
Anladım cnm hayırlısı olsun
-Reklam-
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Kıskanç lık gibi geldi yeni gelin oluncak sonuçda ilgi görtermeleri gayet normal 
tarafından
Öyle mi dersin normal olabilir evet ama sanki birazcık kıskandım kızı değilde bana olan ilginin bitmesini
0 oy
tarafından
Takıldığım nokta kaynin neden sizle yaşıyor ki 
tarafından
Eşimle birlikte iş yapıyorlar İzmit'te oyüzden yanımızda kaşıyo kimsesi yok evlenince ayrılacak yazın
0 oy
(683 puan) tarafından
Birazcık kıskanmış olabilir misn canm :)) zaten dediğin gbi biriyse elbet gerçek kişiliği ortaya çıkar zamanla merak etme 
tarafından
Bilmıyorm kız belkıde ama kız normalde davrandığı gibi biri değil kendini hanım ayagına yatırıyo ona sinir oluyorm
(683 puan) tarafından
Bi yere kadr öyle davranr snra patlak verr mtlka  sen duruşunu hiç bozma
tarafından
Haklısın canım kimse ölene kdr rol yapamaz
(683 puan) tarafından
Aynn canm herkes kalbinin ekmeğini yer bosver
0 oy
(1,096 puan) tarafından
Bırak övsünler ilgi göstersinler canım umursamiyormus gibi davran sen kaynın da neden gidip kavganizi falan anlatıyor ki onun yaptığı da çok saçma 
tarafından
Bilmıyorm boş bogaz annesinde anlatıyolar
0 oy
(10,378 puan) tarafından
Bana kıskançlık gibi geldi. Kızı baya yermişsin canım seni de sevmıyor değillerdir ama o daha yeni girecek içlerine ve biraz övmeleri güzel bana kalırsa
(10,378 puan) tarafından
Onu da zamanla görsünler bırak canım sen kendini yıpratma böyle gerek yok. Herkes sonra seni konuşsun şimdi onu. Şu an o yeni daha dediğim gibi normal yani.
tarafından
Haklısın canım dogru söyluyosn her yeni geline bi düşkünlük oluyo
(10,378 puan) tarafından
Heh bak sonra azalır o iyi ya da kötü tartar herkes
tarafından
Cok ters bi kız nişanlısına her dediğini yaptırıyo ben daha beceremedim onu agzının içine bakıyo cocuk cok akıllı kurnaz bir kız
(10,378 puan) tarafından
Canım her dediğini yapma işi karşı taraf ile de ilgili nişanlısı istemese yapmaz onlar da daha cicim zamanındalar. Belki ilerde çok iyi anlaşırsınız belli de olmaz ki sen yanılmışım dersin belki de
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Kıskançlık  gibi  ama  kaynın  neden  sizde  kalıyor ki  
tarafından
0 oy
(530 puan) tarafından
Aman canım desinler sevsinler o taze gelin olacak heyecanı vardır şimdi senin yerin ayrıdır onlarda sadece durum değişik geliyordur sana şimdi seni sevdikleri gibi onuda sevecekler yani
tarafından
Haklısın anlamak lazım yanlış düşünüyorum yeni gelin sonucta
0 oy
(305 puan) tarafından
Kiz bosverr bende yeni elti aldim Allahım diyorum onla vakit gecirsinler beni unutsunlar :D ama Allah var eltim gercekten iyi kiz seviyorum yani kaynimi da severim abim gibi içine sokma boyle seyler o yeni gelin tabi ilgilencekler sende ilgilen sor biseye ihtiyacın var mi de ayrımcılık olarak düşünme hatta ben herkesten soyut yasamayi daha çok severim :)
tarafından
Kız yemin ederim o kdr yardımcı oluyorum ki ceyiz alısverişinde olsun her konuda elimden geleni yaptım onun için
(305 puan) tarafından
Ee ne güzel işte sen ilk gelinsin simdi o yeni sonra sartlar esitlenir zaten merak etme kafani takma böyle şeylere :)
tarafından
Aman kız ne halleri varsa görsünler ne takıyosam
(305 puan) tarafından
Aynen canim benimm amann boşverrr :))
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Göze girme cabasiysa bekle zamnla gerçek yüzünü görürler zaten:)) yanlis yapiyolar tabi hemen hemen her ailede var böyle durumlar ilk gelinin pabucu dama atar yenisini gözde yaparlar ama zamnla yine senin kiymetini anlarlar.
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Kıskanmışsın biraz aileye yeni gelen gelin ya da damat genelde ilgi görür ilk zamanlar her şey heyecanlı ve güzeldir iki taraf içinde sürekli onunla ilgili konuşmaları çok normal ve onlar şuan kızı ne kadar tanıyorsa sende o kadar tanıyorsundur kızı bu kadar kötülemek doğru değil sonra hep aranız soğuk olur 
tarafından
Ben kızla sohbet edıyorm devamlı kötü diyemem sadece göründüğünden daha farklı onu da geçtim eşimn akrabalarının davranışları rahtsız etti ama yanlış düşünüyorum böyle düşünmemem lazım
0 oy
(7,722 puan) tarafından
Elti kıskançlığı şimdiden başlamış. Hayırlı uğurlu olsun
0 oy
(616 puan) tarafından
1.si kaynının yaşadıklarınızı anlatması yanlış. Bide bırak üstüne düşsünler  boşver önemli olan eşinle nasılsın sen ona bak eşin le iyi ol diğerlerini sal bence
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Senin yaptığın kiskanclik onların yaptığı da seni kiskandirmak ve basarmislar böyle gaza gelirsen sen kötü olursun.. görme duyma bilme.. o kız aileye yeni giriyor tabiki kendini sevdirmek isteyecek bu normaldir.. normal olmayan sizinkiler in tavrı olmus
0 oy
tarafından
Bismillah daha Nisanliyken böyleysen evlenince ne yapacaksın sen bu kadar kıskanç olma
0 oy
(612 puan) tarafından
Bana biraz kıskançlık gibi geldi. Ama bence bu duygudan kurtulmalısn. Ben de bı ara seninkine benzer şeyler hissettim. Görümcem ve eltim nereye gitseler bebeğim var diye beni cagirmazlardi. İşte bebek var sen gelemezsin diye demedik derlerdi. Gücüme giderdi yani gelemeyeceksem bile ağız ucuyla olsun söyleseler diye düşünürdüm ama çok şükür şuan kurtuldum. Ne kadar az görüşme o kadar mutluluk. Herkes için geçerli bu. Eşinin ailesi, arkadaş , dost yeri geliyor ailen için bile böyle. Sorun çıkarmasınlar kimseden bişey beklemiyorum modundayim. Eşim ve çocuğumla gayet iyiyiz 
tarafından
Ben kafama cok takıyorum herşeyi aslında bu durum şurdan cıktı benimle devamlı konuşan halası arayınca acmıyo ögrenıyormki o gelini devamlı arıyomus cok samımılermıs insanların bu denlı yalaka olmalarına sinirleniyorum
(612 puan) tarafından
Malesef hayatta kimse hep aynı çizgide gitmiyor. Bı bakıyorsun düşman bı bakıyorsun can ciğer. Diyorum ya en güzeli beklentiyi sıfırlayıp mesafe koymak. Herkesle. Çünkü yakınlık beklenti doğuruyor o da hayal kırıklığı
tarafından
Kesinlikle herkesten herşey beklenir benim eşim ben ne yapsam kıymetimi bilmez düşün kaynanamın üvey dayısı bizde 1aydan fazla kaldı genc bi cocuk bekar üstelik birgün eşime ne zaman gidicek dedim diye benden kötüsü olmadı o yuzden ben her ne yapıyorsam sadece Allah'ın rızasını kazanmak için yapıyorum kimsenın beni taktir etmesine ihtiyacım yok Rabbim razı olsun benden o yeter.
tarafından
Üstelik nerdeyse 1senedir kaynıma bakıyorum 2 kere bana terbiyesizlik yaptı kaç yaş büyüğüm ondan gene sesimi cıkartmadım eşimle tartıştık bana çemkirdi ama ben ona ragmen çamasırnıda yıkadım yemekte yaptım odasınıda temızledım topladım kimin için yaptım kocam için mi asla Allah rıza için
0 oy
(83 puan) tarafından
Sen kızı ne kadar taniyosun ki. Belki de kıskançlık yaptığın için karakteri sana farklı geliyordur. İçinde ki şeytana bence  besmele oku. Seni severken överken iyidi de şimdi de yeni geleni sevsin övsünler ne güzel işte hır gür yapıp kaynindan ayırsınlar mi 
tarafından
Ben tanıdıgım için öyle söyledim zaten tanımadan neden söyleyim ki kaynımla ayrılsın neden isteyim ki kimsenin yuvasında gözüm yok ben çeyiz alısverişinde hep yanlarındaydım en güzellerini aldırdım kaynanam almıyodu üstelik devamlı tanımadıkları kızı yerlere göklere sıgdıramıyolar gelin gelmediği ailenin genc erkekleriyle kakara kikri yapıyo her neyse içindeki şeytan demişsin de bi şeytan varsa oda sensın canım o kdr insanın içinde en çirkin yorum senin
(83 puan) tarafından
Ben sana şeytan demedim. Şeytan vesvese veriyor ondan dedim.
0 oy
(119,342 puan) tarafından

valla bugun bende ruyamda dugundeydim elti gelmisti bana kizda bi altin vardi kuyumcu vitrini gibi bende yok bu kadar diye bunalima girdim ruyamda :ermm:

tarafından
:D normal o zmn benım böyle düşünmem desene
(119,342 puan) tarafından
bence normal ☺
0 oy
tarafından
Kıskanmışsın gibi geldi bana da canım, sonuçta sende yeni gelinken aynı ilgi sanada vardı ona da olması çok normal. Birde göründüğü gibi olmadığını nereden çıkardın acaba belki gerçekten öyledir 
tarafından
Kuma gemisi yürür elti gemisi yürümez demişler, boşver canım
tarafından
Evet haklısın sanrm öyle
tarafından
Aynen bende de böyleydi bende dışarıdan geldim, eltim kendi köylüleriydi. Benim düğüne 1 ay kala sözlediler, düğüne 1 hafta kala hala eltime elbise almak için dışarı çıkıyorlardı hep beraber bende o ara senin gibi hissettim dışlanmış hala ara ara oluyor bu
tarafından
Elinde olmuyo ki insanın aslında eltikeri bu hale getiren çevredeki insanlar bnce onların payı cok ayrım yapıyolar
tarafından
Aynen öyle insan ister istemez bu ayrımdan rahatsız oluyor
0 oy
tarafından
Kıskançlık bence bir de kendi memleketliler iyiymiş ya alınganlık yapıyorsun dur sen Türk olduğun için ben olsam ben de öyle düşünürdüm yanlış bir şey yapmıyorsun ama kendini de sıkma yeni gelin sonuçta Kimin ne olduğu zaman ortaya çıkar zaten
tarafından
Evet ben kendimi dışlanmıs gibi hissettim zaten örfünü adetini ögrenene kadar bi hal cektim

İlgili sorular

+1 oy
31 cevap 904 göst.
0 oy
12 cevap 504 göst.
0 oy
2 cevap 107 göst.
4 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Bosveraldirma (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 770 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,150 soru