0 oy
275 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Sargı var üzerinde onu acicakmiyim batıkon mu surcem anlamadım sizde kendiniz mi yaptınız? İki gün sonra duş aldığında su geçirmez bandaj tak dedi bide 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
düzenlendi

image

image

image

Evet cnm batikon ve bezle pansuman yaptı eşim üzerine ilk üç gün bant yapıştırdı sonra açık biraktim çabuk iyileşsin diye ama çok dikkat etmen lazım enfeksiyon kapmasin 

tarafından
Dur resim atim sana cnm ☺️
tarafından
Tmm canım :)
tarafından
Attım bak yoruma
tarafından
Bez ne bezi canım bide ne bantı
tarafından
Bunların resmini çek eczane verir sana. Bezle pansuman yapacaksın bandı da en son yaranın üzerine yapıştır ama dikislere denk gelmesin. Dikişler ortada kalsın yara bandı gibi
-Reklam-
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Bana hastanede pansuman yaptılar su geçirmez bant taktılar. Haftaya doktor ben kendim açıcam bandı dedi. Pansuman yapmıyorum ben.
0 oy
tarafından
Canım batikonu pamuğa dök hafif hafif batikonu sür. Kuruyana kadar da açık bırak. Her duştan sonra kuruluğuna dikkat et. Yaranın terlememesine dikkat et 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Benim bandaj falan yoktu iki gun sonra eve geldim o bölgeyi de iyice yıkadım yani :) 
0 oy
(930 puan) tarafından
Sezaryande pansuman yapılmaz sakın yapma dikiş alınana kadar da bezi açma biri yaptı resmen intihap fışkırdı ameliyat yerindenn
tarafından
Dikiş kendiliğinden eriyen galiba e ypcaksijn dendi bana
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Batikon  ve pamukla  sabah  akşam  pansuman yaptım  ve göbeğim sezeryana  geldigi  için  gazlı  bez  koydum ben ilk  bandaj çıktıktan sonra daha  yapıştırmadım 
0 oy
tarafından
bende 1.5 ay önce oldum bana bişey demediler eve gidince banyo yapabilirsin dediler sadece ıslak tutma dikiş yerini dedi. eve gelince bandı açtım güzelce yıkayıp kuruladım başka da bişey yapmadım.
tarafından
Nasıl bandı açtın batıkon sürmedinmi
tarafından
hayır sürmedim bana ilaç vermişti ama hap fln dikiş için şunu al bunu sür demedi ben çıkarken banyo yapayim mi dedim evet istediğinde yapabilirsin ıslak bırakma yeter dedi. bide dikişlerim kendi kendine düştü ipi
0 oy
(530 puan) tarafından
Sağlık ocağında yaptırdım ya ben cesaret edemedim baksam bayilirdim heralde 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Madecassol krem sürdüm 3.gün bandı açarak doktor ne kullanıcağnı söylemedi mi. Benim kullandığım krem hem izi yok etmek için hem çabuk iyileşiyor yara şuan hiç izim yok 
0 oy
tarafından
Hastaneden çıkarken yapıldı bana ben yapmadım yap denilmedi
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Sezeryan dan sonraki gün bandı çıkardılar bir daha da takmadı lar eve gelince açık halde dışumı da aldım. Hemen bant falan takmadan. Batkonla pamukla akşam eşim sildi. 21 gün oldu şuan şükür agrısı sızısı geçti. 
0 oy
tarafından
Bende hiç sargı yoktu bu sprey sıktı açtığında tamam dedi ama ben zaman zaman kolonya ile sildim üzerini 
0 oy
(581 puan) tarafından
Canım bende ilk üç gün bandaj kaldı o şekilde banyo ettim. Üç gün sonra doktor kendi çıkardı bandaji. Banyo ederken de bidaha takmadım. Orayı kuru tut. Bide ben her lavabodan sonra belimden assagisini yıkıyodum. Batikonlada pansuman yapıyodum hemen. Hiçte bişi olmadı çok şükür.
tarafından
Beyaz sargı bezi çıkardın mı hemen eve gidince duş aldın mı orası acikmi kaldı sürekli ve batıkon sürdün olemi
(581 puan) tarafından
Yok kuzum yapıştırmalı oldu ameliyat. Hastaneden çıkarken su geçirmez bant taktılar. Eve gelir gelmez banyo ettim. Ben hiç acmadim. Üç gün sonra kontrole gittiğimde çıkardı doktor. Eve gdik sonra hep acıktı. Lavaboya girdikçe belden assagisini yıkadım. Batikon sürüp pjamami giydim.
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Ben hiç pansuman yapmadım banyodan sonra kuru tut yeterli dediler 
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Beni hastaneden çıkarken açıp yara yerimi öyle çıkardılar canım pansuman sakın yapma dedi yaparsan çabuk kurumaz yerin dedi yapmadım bnyo yaparken şu geçirmez bant kullandım canım 
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Tentürdiyot süreceksin sarkı besini üstüne kapat yanlardan minik iki bant yapıştır istersen bant yapıştırma direk kilodunu yukarı bezin üstüne çek 

Ayrıca duş alma enfeksiyon kapacaksin ameliyat üstünü kapatman bişey değiştirmez ayaklarından belinden uşutecek enfeksiyon kapacaksin 

Duş alma güzel giyin sabah akşam pansuman yap

İlgili sorular

0 oy
55 cevap 1,673 göst.
0 oy
14 cevap 276 göst.
20 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 216 göst.
20 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Denizyildiziiyedek (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 166 göst.

378,422 soru

11,327,088 cevap

34,780 kullanıcı

...