0 oy
357 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bugun soru soruyorum hep oglum uyuyo maşallah bende sıkıldım napiyim:)) ben hic tutumlu degilim.malesef asla birikim yapmam elime geçeni hemen harcarim ister 5 tl olsun ister 100 para da hep bosa gider ortada bisey yok markete harcıyorum hep ya nasıl birikim yaparım ya 

25 Cevaplar

0 oy
(3,887 puan) tarafından
Ben yapiyorum eşimden aldığım paraları atarım kenarıya geçen hafta harcadım ama birazını oğlumla kendime kıyafet aldım 
-Reklam-
0 oy
(3,147 puan) tarafından

Genellikle eşimle gidiyorum ihtiyaç olmayanı almıyorum daha önceliği ikinci üçüncü derece olanları almıyorum erteliyorum fiyat karşılaştırması yapıyorum ve bozuk paraları da kumbaramız var oraya atıyoruz yani bir şekilde biriktirmeye çalışıyoruz ama harcamak istediğimde de anasını ağlatıyorum eşimde ses etmiyo çünkü genelde biriktiriyorum epeyde biriktirdim galiba ben baya tutumluyum:D

0 oy
(1,934 puan) tarafından
Size bi anımı anlatayım tutumlu demisken :) kayınbabam bize gelirken yolda ayağını kırmıştı alcıya aldılar 1 hafta bizde kaldi sonra dedi beni köye götürün burda sıkılıyorum. Bizde onu köye götürmek icin yola çıktık malum uzun yol 10 saat falan sürüyo. Bende aksamdan pogaca yaptim. Sabah kalktim erkenden çay demledim termosa koydum kahvaltılık falan aldim yolda yeriz diye. Tesisler hem cok pahali oluyo hemde temiz olmiyo diye genelde boyle yaparim. Yolda durduk kahvaltimizi yaptik eşimin tabaginda 2 zeytin birazda peynir kaldi. Tabaklari toplarken esim tam onlari dökecekti yakaladim :) ver niye döküyorsun dedim 2 zeytini aldim kaldırdım. Kayınbabamin gözünden kaçmamış. Ver elini öpecem dedi. Eşime kızdı bu kız olmasa sen ev sahibi olamazsın diye ;) tutumluluk benim göbek adım. Halada konusu gecer herkese anlatir bu olayi gelin 2 zeytini aldi kaldirdi diye 
tarafından
Helal olsun size gerçekten hem atmak günah hemde gerçekten kadin evi çekip çevirir ben olsam bende atardim o zeytini.çöpe tövbe ya hic sevmiyorum huyumu
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bende çok harcarım haddi hesabı yok ama birikimdr yaparım sadece bozuk paralarla 5 6 içinde 2 buçuk milyar biriktirdim hala devam ediyorum yani istedikten sonra her türlü yapılır 
0 oy
(3,479 puan) tarafından
Çok tutumlu değilim ama para biriktiririm 

İlgili sorular

+1 oy
23 cevap 527 göst.
11 Aralık 2021 Aile kategorisinde Meleksone (2,291 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 237 göst.
7 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 95 göst.