0 oy
352 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar bugun soru soruyorum hep oglum uyuyo maşallah bende sıkıldım napiyim:)) ben hic tutumlu degilim.malesef asla birikim yapmam elime geçeni hemen harcarim ister 5 tl olsun ister 100 para da hep bosa gider ortada bisey yok markete harcıyorum hep ya nasıl birikim yaparım ya 

25 Cevaplar

0 oy
(942 puan) tarafından
Kumbaraya at paraları. Bende harcarim 
-Reklam-
0 oy
(7,441 puan) tarafından
En tutumlusunu bilmemde en tutumsuzu benim :-)
0 oy
(461 puan) tarafından
Bu yıl çok tutumlu oldum neler aldım neler 
0 oy
tarafından

Hiç tutumlu değilim bosver varki harciyoz:D kasamam kendimi

tarafından
Sen adami batirirsin anamm:)))
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Kumbaraya at ve unut o parayı ben öyle yapıyorum 
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Açılmayan kumbaralardan al ona at :) 
0 oy
tarafından
Ayy ben birikim manyagiyim ❤️

Alisverisimi yaparim ama mutlaka kenari atarim bir seyler 

Maasimi alinca direk altinnn  alirim .
tarafından
Ay bende öyleyim paramı alınca mutlaka belirli bi kısmı saklanır kalanı ile harcama yaparım
Öyle yapmazsam eksik bitmez ve çarçur olur paralar
tarafından
Serife ya ben yapamiyom la :))kiyida param vardir ama kolay kolay biriktiremem aldigim parayi ezerim hemen :)
tarafından
Mihrim cocukken asiri fakirdik hep derim sjjsjsj  :D o yuzden de atiyorum kenari ama yiyorum da .Mesela sirnakta restoran falan yok ya o yuzden icim rahat :D  alisveris yaparken de hep indirimlere denk getiriyorum ama kenari da koyuyorum mutlaka .Sirf cocugum benim gibi fakirlik cekmesin diye bunlar :D ayy var ya cocukken milletin tekerlekli çekcekli cantasi olurdu ne ozenirdim .İcimde yara kaldi . hala çekcekli canta gorsem icim bi tuhaf oluyo.
tarafından
Yaaa kiyamam sana ☺️❤️ boşver gecmis gitmis hem rahatsiz ediyo cekcekli cantalar sirtin acirdi kuzum iyiki almamissiniz sjsjjsk bizde cok cektik bilirim ama rabbim saglik huzur verdikten sonra gerisi oyle bi geliyoki sabredince sen bile sasiriyosun bin sukur halimize :)
0 oy
tarafından
Bi para gecse elime :D
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Para harcarken 3 kez düşünürüm :D 
(629 puan) tarafından
Ayni benn sepete eklerim internetten birseyler sonra silerim aman bosvr bos masraf derim
(14,019 puan) tarafından
Ben düşünüyorum bunu almasa ne olur acil mı bunsuz da hayatıma devam edebilir miyim sonra almıyorum :D
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Elime para geçtikçe altın alırım :) yazın çok alıyorum ama kışın alamıyorum :D bazen yazın aldıklarımı bozuyorum eşimin işi sezonluk turizm kışın da çalışmıyo ondan :) ama mutlaka bi köşede param durur acil durumlar için
0 oy
(3,794 puan) tarafından

Aynen bende elimde fazla para olursa cumburlopp çarşıya giderim ben :Dyer içer harcar gelirim. Bu huyumu da sevmiyom 

0 oy
tarafından
Kendini tutmayı ogrencen bacım başka çare yok eşim her ay 1.800 lira çeker maaşından gerisini altın hesabına koyardik şimdi bebek odası için biriktiriyoruz para olarak asla 1.800u geçmem hatta elimden geldigince artirmaya calisirim geçen maasta cüzdanına bi tuz lira koymuştum harcamadim bi eksiğim olursa eşim alır zaten bine a101e bebek kiyafetleri gelmiş bi alt üst takım ve zibini 2 beyaz zıbın 2 yelek 4 çorak aldım uygun fiyatlı diye bi çok bebek mağazası gezdim çok pahalıydı 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Birikim yapicak para yok malesef bir lira  ile ihtiyac...
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Altına yatırırım yaparım. 2 3 ay dişini sık sonra sana kalan psrayı harca. Sonra gene yap gramda olsa yap altın bozdurulmuyor.
0 oy
tarafından
Ben harcamam ihtiyaç olmadığı sürece almam 
0 oy
(119,126 puan) tarafından
esim en tutumlu bizim evde bende harcayandim son 1bucuk aydir harcamiyom ev aldik esya alcaz falan sabrediyom
0 oy
tarafından

Ben bu posttan yavasca uzaklasıyım :D

0 oy
(2,330 puan) tarafından
Bırak ya biriktirip napicaksin nasıl mutlu oluyorsan harca gitsin eşin sikmiyorsa veriyorsa sen nie dert yapıyorsun bırak onlar dusunsun
0 oy
tarafından
Kunbaraya atiyorum hep harcama yapmam pek
0 oy
tarafından
Param olsa belki biriktirirdim de para yok bacı  ")) 

İlgili sorular

+1 oy
23 cevap 525 göst.
11 Aralık 2021 Aile kategorisinde Meleksone (2,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 235 göst.
7 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 93 göst.
4 Mart 2022 Diğer kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 872 göst.