+1 oy
840 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bebeğim daha 6 günlük eve geldiğimizden beri zaten her gün bizde. Sigara içiyor bide sonra geliyor şak diye kucağına alıyor bebeği. Bende hoşlanmiyorum sonuçta belli ediyorum bı şekilde. Yaptığım belki doğru değil ama onun da değil zaten pandemiyle uğraşıyoruz. Bugünde geldi aynı şekilde Melis kizican ama bebeği sevicem yine de dedi. Bende uyuyo abla dedim eşime döndü aa ne diyo bu baksana bebeği kiskaniyo dedi. Eşimde uyuyo abla dedi sonra kalktı gitti kadın. Allah aşkına gerçekten yaptığım kıskançlık mi bende mi sorun var annemler de kalıyorum sonuçta onlar bile kucağına filan alırken ellerini yıkıyorlar maske takmayı bile düşündüler ama el insanı öyle değil geliyo sevip gidiyo hiç sormuyo bile bizde bebek gördük sonuçta daha annesi kucağıma vermeden almadım hiç bir bebeği

34 Cevaplar

0 oy
tarafından
Tavir yapmaya devam et anlamiyosa sert bi dille uyar hicbisey minicik yavrudan daha kıymetli degil küserse de küssün ben umursamazdim sahsen
tarafından
Kız küsse umurumda olmaz dediğin gibi bebeğinden önemli değil. Kalbi kırılmasın diyorum kötü niyetle değil tabiki ama doğru da değil
tarafından
Canim bazi insanlar gercekten cok yuzsuz oluyo hic haz etmem oylelerinden. 6 gunluk bebegin nesini sevmeye calisiyo ele kola gelmiyo daha su zaten biraz buyusun sevecekse sever zaten ki sigara iciyo diyosn uzak dursun yani daha iyi
tarafından
Aynen öyle valla her geldiğinde oyaliyorum emiyo filan diyorum ama yok başıma bekliyo gerçekten şaka gibi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bence abartıyorsun sevsin ne olacak ki.O almasa başkası da alır kucağına onlara da mı tepki verirsin  

Sadece öpmesin yeter alsın kucağına kalbini kırmışsın samimi olmasa sizle gelmezdi zaten
(431 puan) tarafından
Bence de çok halkı bayan .benim annem de iki ay kaldı yanımda sigara içiyordu ama ağzını calkalayip öyle yaklasirdi bebeğime.kaynanam bile 3 4 ay olduktan sonra eline aldı yaklaştı pandemi var diye.ayini doldurmuş olsa yine tamam dersinn ya .bende aynı tepkiyi verirdim
(2,020 puan) tarafından
Canimm doktorlar bile sigara ictikten sonra en wz 40 dk yaklasmamak gerekiyor diyor bebege. VLla herkes bebek büyütüyor evet ama ben bu konuda ne yazikki cok hassasim :( konu sigara degil konu 6 günlük bebegin zirt pirt kucaga alinip sevilmesi. Annesi babasi alsin eyvallah ama yani garipp kimseyi de kirilirndiye dusunmesin bence. Direk guzel bir şekilde net söylesin yani.
(629 puan) tarafından
Yagni benim bebegim daha 2 aylikti komsu gelmis pancikliyor yapma oyle abla daha kucuk dedim gibegini feln dusrcek birde nazar atmalari onu demiyrm bile esim dun kizdi oglum 7 aylik masallah dun bir tuhafiye gttim soyle guzel boyle guzel dedi gorenler masallah demedi ust ev sahibimiz var bunu ne zmn gorse ygni oglumu o gece oglum asla durmaz
(431 puan) tarafından
Bnim kızım da öyle vallahi.1 yaşına girdi dışarı çıkalım gelelim uyumaz.dun akşam kaynnmlara gittik mesela yeni emeklemeye başladı kızım sürekli söylendi söylendi durdu tamam kötü niyetli değiller ama ille de kötü göze de gerek yok gece kızım uyumadi Sabaha kadar.nazar duası açtım okudum bnde . inanırım bnde nazara
(10,243 puan) tarafından
6 günlük bebek anne baba ve aile içi efrad dışına verilmez. Ki onlar da insanlarsa almak istemez. 6 günlük bebeğin sevilecek neresi oluyor minicik Allah için yavrum daha hayata adapte olmamış narin nazik bir sabi. 6 aylık değil ki hoplat zıplat. Doğru olanı yapıyor daha da net olmalı hatta
0 oy
(3,282 puan) tarafından
6 günlük bebeğin neyini seviyo kucağa alıp  hoplatmalık falan değil ki daha hiç bişy anlamaz kadın dengesiz sen tavrını bellii et
tarafından
Aynen öyle işte ne bileyim kalbini de kırmak istemiyorum ama izin vermicem artık ben bakmaya kıyamıyorum
0 oy
(966 puan) tarafından
Millet mi önemli bebeğin mi lafla uyar anliycagi dilde ne düşünüyorsun bu kadar kırılır diye alma de gerekirse gelmesin yani komşu diye zırt pırt bebeği mi kucaklamsi gerekio ben bile sinir oldum vala 
tarafından
Annemin 7 8 yıllık komşusu ya kendini o samimiyette görüyor annem de olabildiğince uzak tutmaya calisiyo gel içerde duralım yorgun onlar diyo ama yok başımda bekliyo
0 oy
tarafından
Şu zamanda olması gereken bu kusulecek bişey yok bunda canım komşunun yaptığı luzumsuzluk 
tarafından
Keşke kendi de anlasa bunu
tarafından
Kusersede kandı kararı canım üzme kendini
0 oy
(185 puan) tarafından
İnsanlar çocuk konusunda gerçekten çok düşüncesiz davranıyorlar kızım 2 yaşında sapır sapur öpülmesi dokunulmasi hoşuma gitmiyor
tarafından
Hoş bişey değil çünkü zaten cildi çok hassas bide gelip şak diye aliyo sanki ele kucağa geliyormuş gibi bari müsade filan iste
(185 puan) tarafından
Ayyy valla seni çok iyi anlıyorum biz koklayama kiyamazken böyle yapmaları çok yanlış
tarafından
Ama anlatamiyosun işte iyiki bı bebeği oldu diyorlar sonra
(185 puan) tarafından
Evet bide o patavatsız liklari var canını hiç sıkma çocuğunu korumak zorundasın onlar bize emanet gerisini dert etme bugünlerin tadını çıkar bak kızım 2 yaşında bebeklik dönemi öyle özlüyorum ki büyüdü baya her anı ayrı güzel takma sen hiç
tarafından
Haklısın canım sevdirmicem artık kusura bakmasın :D
0 oy
tarafından
Ay çok sinir bi olay verme bence tavrını koy bizde dükkanımıza inince müşteriler sevmek istiyo kızıyorum ben valla 
tarafından
Önceden olsa insan yine tolerans gösterebilir ama bu zamanda gerçekten olabilecek sey değil
0 oy
tarafından
Kıskanan bilirsin ben olsam kıskanırım kiskancamda valla öyle herkes gelip benim çocuğumu kucağına alamaz openez sevemez yok öyle bi dünya 
tarafından
Yani belki de kıskançlık bilmiyorum ama hiç hoşlanmıyorum
tarafından
Sen kiskanmiyosun bacım seninki kıskançlık değil ama bir annenin en doğal hakkı bence bebeğini kıskanmak ben olsam kimseye dokundurtmak ben doğurdum onu yani hem sende haklısın
tarafından
Doğru söylüyorsun canım
0 oy
tarafından
Meliscim bi yazi okudum .

"Bebeginiz olduktan sonra ailenizin bebeginizle ilgili yaptigi yanlislari soylemekten cekinmeyin .istemediginiz seye izin vermeyin .

Çunku siz artik sizden onceki nesilden degil yetistirdiginiz ,sizden sonraki nesilden sorumlusunuz" diye .

Bebek konusunda kimseye eyvallahim olmaz .Aileye ,komsuya , arkadasa .

Sen annesisin ve bebeginin sagligindan , mutlulugundan ,huzurundan sorumlusun .Küssun gerekiyorsa .Sigara icerek bebege yaklasilmaz .Uyar net bir sekilde.
tarafından
Bugün artık iyice bunalmaya başladım tekrar gelirse, ki akşam gelecekmiş soylicem kusura bakmasın
tarafından
Aynen öyle .Kalp kirmayalim diye bebegin sagligindan mi olcaz .Bu ne boyle .Soyle kuzu❤️
0 oy
(4,061 puan) tarafından
8bay annem dahil kimseyi eve sokmadık biz canım korona var bide sigara diyorsun sakın alma bida korona var abla biz böyle karar aldık kimseyi almicaz eve de bisi olur onun umurunda olamaz sen çekersin sen ağlarsın yazık yavrucak küçük daha 9 aylikti gördüler anneler kziimi bide hastaneden çıkarken eşim bile dışarıdan geldi gibi duşa girer sonra gelir ilk başta maske ile durduk biz hep bu hahife alınacak bisi değil canım dikkat et 
tarafından
Aynen öyle eşim bile doğru düzgün sevemedi almıyor kucağına bişey olur diye
(4,061 puan) tarafından
Aynen canım sen sokma eve boşver
0 oy
(612 puan) tarafından
Kiskanmaksa kıskanmak. Boşversene canım bebeğinden kıymetli mi. Hep derim istediği gibi davranan insanlar istemediği muameleyi görmeye hazır olsun. Kizacagini da düşünüyor demek ki ama yine bu da engel olmuyor ona. Bebeğim pandeminin başında doğdu, komşuyu bırak kendi ailem bile kucağına alırken bişey bulaşır mı korkusu yaşıyordum. Komşu kim ki yani
tarafından
Aynen öyle kızdığımı anladığı halde bu hareketine dikkat etmesi gerçekten arsizlik
0 oy
(1,897 puan) tarafından
İzin verme en başından beri ben kimseye vermedim çocuğumu ki beş yıl önceydi ozaman ne covid ne başka bir virüs 

Sadece çok küçük ve hassas olduğu için 

Eletmedim kimseye çok isteseler bile vermedim sen de verme açıkça niye söylemiyor sun bu viruste yazık günah yani 
tarafından
E söylüyorum annem bile tavır aliyo kimse sevmez bebeğini diye sevmezse sevmesin napim
(612 puan) tarafından
Çok önemli milletin sevmesi zaten. Millet sevsin diye yapıyoruz o bebeleri. Bu eski kuşağın kafa yapisi cidden acayip, bizi de böyle aman ayıp olur aman şöyle olur diye yetiştirdiler şimdi birine ağzımızı açıp bişey söylerken kaç kere düşünüyoruz. Keşke azıcık boşver milleti deselerdi zamanında. Bizimkiler şimdi diyo ama otuzbese geldikten sonra çok da önemi kalmıyor
tarafından
Çok haklısın gerçekten
0 oy
(2,525 puan) tarafından
Hoşuna gitmediğini belirtmelisiniz bebek daha çok küçük sigara dumanı üstünde olan bir kişinin domumasina benim gönlüm razı olmazdj
tarafından
Benimde olmuyor ki zaten
0 oy
(7,935 puan) tarafından
oyuncak mıymış bu kanlı canlı bebek çok istiyorsa bir tanede kendi yapsın .Virüs var korkuyoruz daha bağışıklık sistemi oluşmadı daha çok küçük de .
tarafından
Yavrum söylememe gerek bile yok aslında ama mecbur soylicem
(7,935 puan) tarafından
kimi insan düşüncesiz oluyor yaa söylemek lazım
0 oy
(72 puan) tarafından
Aynı komşudan bende de var canım  uyarsam bile anlamıyor çocuğu kendilerine götürmek istiyor sürekli bize geliyor esim rahatsiz oluyor söylüyorum yine aynı şeker vermiş boğazında kalmış hiç fark etmedim bende 
tarafından
Gerçekten çok zor ya saçma sapan şeyler
0 oy
(184 puan) tarafından
Normal sartlarda tabi ki sevebilir ama pandemi dolayısıyla bende pek hoş karşılaşmam heralde ikizlerim pramatüre doğdular 2 ay kimseye elletmedim görmek isteyenlere odanın kapısından gösterip salona aldım misafiri bi hasta olsa cekecek olan anne kimse yargılamasın o yüzden 
tarafından
Aynen öyle ama anlatamiyosun
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Ben boyle seylerde asla tavir yapmam direk soylerim. Oglum suan 13 aylikk bazen kapinin onune indiriyorum dolassin diye komsularda asagida oluyor asla yanaklarina dokundurtmuyorum ve kucaklarina aldirtmiyorum pandemi var hic kimseyler ugrasamam. Aha 2 gun once karsi komsu karantinaya girdi covidden ya kucagina alsaydi cocugumu ya sevseydi. Bu donemde direk soylemek en guzeli canim. Ister alinsin ister gucensin bi de 6 gunlukmus yaa ne isi var onun senin evinde. Sigara icip icip yaninda durmasina izin verme nefesi bile etkiler. Allah akil versin oylelerine pis dusuncesizler!!!!!
tarafından
Söylemeye bile gerek yok ama anlamıyorlar işte
0 oy
(154 puan) tarafından
Benim alt komşum öyleydi başta ger geldiğinde hoş geldin hoş gittin derdim çay içer otururduk sonra baktım önünü alamıyorum geldiğinde hiç hoş geldin dememeye başladım bir iki yine geldi hatta niye hoş geldin demiyorsun dedi bendd bişe demedim tekrar geldi sonra da artık gelmedi apartman da selamlaşıyorum sadece 2. İnci bebeğim oldu ona da gelmedi işime geldi benimde 
tarafından
Anlamış en azından illa tavır göstermek lazim
0 oy
tarafından
Şu dönemde vermezdim hem ne curetle eşine diyor vermiyor diye çok istiyorsa kendi yapsın çok hazzetmedim ben senin komsuyu
tarafından
Dengesiz işte
0 oy
tarafından
Cnm kapıyı çalınca açmayın bir iki gelir açmazsan bida gelmez. Ne öyle minnacık bebeği kucagina aliyor
tarafından
Annemin evinde kalıyorum kuzum annemde tavır aliyo bişey desem
tarafından
Hım en iyisi kendi evine gitmen cnm. Ya da annenle konus rahatsız oluyorum kapiyi açmayalım de. Tmm der belki
tarafından
Gidicem böyle yapmaya devam ederse

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 343 göst.
15 Mart 2021 Diğer kategorisinde 0852 (726 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 455 göst.
21 Aralık 2019 Diğer kategorisinde Kuzeyin Anası (1,025 puan) tarafından soruldu
0 oy
53 cevap 895 göst.
3 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 498 göst.
2 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,401 soru

11,326,504 cevap

34,779 kullanıcı

...