0 oy
613 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

Aradı hicbisey yokmuş olmamis gibi aradı napiyosun karicim akşama bize kıymalı makarna yapar misin dedi.  Ben de yeni uyandığım için bı de tripli olduğum için çok konuşmadım hasta mısın hastaneye götüreyim mi diyor . Anladığım şu ki . Bu adam ne zaman kavga etsek konuyu kapatmaya çalışıyor aramızı düzeltmeye çalışıyor küs kalamiyor . Ve böyle davranıyor . Düzgün bı şekilde konuşmak istiyorum. Ailesini annesinin bana karşı davranışlarını sırf annesi diye göz ardı etmemesi gerektiğini anlatmak, benim de herkes gibi tek başıma çıkmam gerektigini anlatmam lazim etkili bir sekilde cümle kurwmamaktan korkuyorum . Çünkü ben onunla yanyana gelince duygusallığa yenik düşüp ağlıyorum                  .·´¯`(>▂<)´¯`·.

image

Gözlerim çok şişmiş mi (っ˘̩╭╮˘̩)っ

16 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Canım sen iyi bı insansın şimdi biraz sert konusucam ama lütfen slinmaca darilmaca yok . 1. Kocan resmen sana esir hayatı yaşatıyor kusura bakma bı sevgi değil bu tamamen Pskolojik rahatsızlık ozguvensizlik belli ki bu tavizi bir yerde sen vermişsin ona . Markete bakkala pazara gidememek ne demek ya ? Sevgi belirtisimi sence bunlar ay çok seviyords beni gözünden bile kisksniyor diyemezsin yani kusura bakma . 2. Kaynana onun bunun lafina sus pus olup sana gelince aslan kesilen adam sana gökyüzünude indirme zaten makbule gecmez önce karisi ve annesi arasındaki dengeyi kurması lazım herkesin yeri farklı herkes birbirine saygılı olucak ve bunu kocan yapicak . Şimdi alıcaksın kocani anasını babasını kendi ananı karşına tavrını koyucaksin . Ben çocuk değilim ergen 15 yaşında kızda değilim diye anlaticaktin rahatsız olduğun durumları ki anlatmakta zorundasın kusura bakma şuan senin yaşadığın evlilik bana göre çok problemli yani 
(4,698 puan) tarafından
Helal olsun sana böyle olgun mantıklı konuşanlara bayılıyorum ağlamak değil çözüm bulmak için çaba sarfetmek gerekir duygusal değil mantıklı davrandığın zaman sorunları çözersin
tarafından
Üzülüyorum ya gerçekten kadınların kendini bu hale sokmasına kocasına derdini anlatamadikca ağlamasına üzülüyorum . Hayır sevgide değil yani bu en korktuğum ilişki biçimi yemin ederim eşimle sevgiliyken hep bunu gözlemledim beni kuzenimden lise arkadaşımdan bilmem neyden kıskanıp bunu sevgi olarak adlandirirmi diye sevgi değil çünkü bu ozguvensizlik . Eşler birbirine güvendiktrn sonra bu kadın bı ordunun içinde girse sağ çıkar ordan çünkü özgüvenli bı inssn olur böyle anneme gidince bana kocam stres yaratır mı diye düşünmez . Biraz mantıklı olmak lazım konuşup halletmek lazım
(4,698 puan) tarafından
Bu tamamen karşı tarafı yetersiz eksik görmek benim eşim giydiğimde arkadaşlarıma gittiğime geldiğime karışmaz bu sevmiyor anlamına değil saygı duyduğu için benimde bir birey olup düşüncelerime özgürlüğüme saygı duyduğu için eşim her zaman şunu söyler sen istediğini yap bir sorun yaşarsan beni ara istediğin yerde oturup istediğini yer içersin kimse senin yaptığını sorgulayamaz der saygı saygı her alanda şart bugün ben kendimi iyi ve mutlu hissediyorsam evliliğim de tamamen eşimden kaynaklı
tarafından
Çok güzel taktir ettiğim ilişki biçimi bende böyle bir evlilik böyle bir ilişki yaşıyorum bence olması gereken bu herkes birbirine saygı duymalı bir sorun olduğundada dağ gibi arkasında durmalı bunların temeli karşılıklı güven tabi ki yani ne diyim Allah yardımcısı olsun
(4,698 puan) tarafından
Amin inşallah
-Reklam-
+2 oy
(12,777 puan) tarafından
Rahatsiz old konuyu bir bir söyle sonradan gelen kiz anama degismem diyorsa bende senin için aikemi degismem kararliyim bundan sonra gidecem beni eve hapsedemezsin diyecen bakti anlamiyo sokacan araya aile büyüklerini ne olacaksa olacak ya düzelecek ya bitecek yok yumusarim diyorsan o alismis sana böyle davranmaya sende öyle davranmasina alismissin bu böyle gider

Ya is buyumesin vs diyorsan o zaman mecbur kabulleneceksin
0 oy
tarafından
Kızlar 。:゚(;´∩`;)゚:。
0 oy
(2,486 puan) tarafından
Önceki postu şimdi okudum bi arkadaş vardı birkaç ay oldu yazalı galiba ama oda aynı sorunla mücadele etmişti evlendiğinden beri mutluluk postu diye açmıştı hatta eşini terapiye ikna etmiş ama onun evinin perdeleri bile kapalı oturtuyordu eşi o derecede kıskançti belki sende terapiyle felan yada gitmek ile tehdit ederek ikna edebilirsin bu kadarı çok fazla çünkü
tarafından
Gelmez canım ama
tarafından
Bendim o..

Kuzum benim yaşadıklarımı bir ben bir allah bilir.. Annesi ile bile markete salmazdı beni kendi annesine giderken bile benimle gelirdi kayınvalidemde bile tek bırakmazdı..
Bak ben beş yıllık evliyim daha yeni bu iki yıldır markete parka veya anneme babama tek gidebiliyorum ilk evlendiğim yıllar sesim yankılanırdı yanlızlıktan benim evimin terasında çıkamadım eve gelir terasa çıktın öı cam açtın mı diyr kize girerdi delirir di kapıları yumruklayıp kırardı.  Kuaföre bırakmaz kapıda beni beklerdi kuaföre ne konuştun kadın sana ne dedi diye sorular sorardı bana kendi gezdirir di çok ilgilenşr yemeğe götürür alışverişe götürürdü ama sağa baktın yere bak önüne bak diye hep kavga kıyamet eve dönerdik. Ben çok duyusalım biri bana hık dese başlarım ağlamaya yer mekan fark etmez. Hiç kpnuşamazdım eşimle kavga etmekten sürekli ağlar bağırırdım. Aynı site içindeki kayınvalideme gittim diye annesinin dw benim de burnumdan getirdi. Son nokta balkona çamaşır astım diye beni sarsıp kriz geçirmesi oldu. Tamam dedim yağmur sen ya ilerleyen senelerde bir kıskançlığa yenik düşecek iki gün ölüm haberlerin çıkacak sonra unutulacaksın yada bu adamı adam edeceksin dedim.. Aşırı ilgili bir eş dünyayı önüme serer bir dediğimi iki etmez hasta olsam delirir ağlar başımda sabahlar son nokta kötüydü. Tedaviye ikna ettim yoksa boşanacağım uçunda ölüm bile olsa dedim. Ailesi ile ikna ettik eşimi bir yıl sürdü ikna etmek neredeyse tedavi oldu çok şükür rabbime çokkkk şükür ki iyileşti artık tek çıkabiliyorum her yere oğlumla hala kıskanç evet ama eski hastalık derecesinde değil ne yap ne et gözünü korkut tedaviye ikna et önceden anneme kendi gelir saatlerce beklerdi beni şimdi anneme direk kendi gönderiyor biraz git değişiklik olsun diye
(2,486 puan) tarafından
Evet canım sendin doğru adını hatırlayamadım çok şükür şimdiki haline umarım arkadaşin eside düzelir
tarafından
Ah canm darısı benim başıma . Bı kere paylaşırken okumuştum .
İnşallah duzelir ya . Beni mahfetti.  Bu kadar kıskanç değil ama evde zindan hayatı yaşıyorum. Geldiğinde konusucam .
tarafından
Emir yağmur okurken tüylerim ürperdi ne zormuş yaşadıkların çok şükür geçmiş iyiki tedavi kabul etmiş
0 oy
(7,778 puan) tarafından
Öncelikle o senin eşin. Ve eğer çocuğun da varsa artık daha da özgüvenli olup konuşmalısın. Ağlamak evet rahatlatır çoğu zaman ama problemi çözmek için de konuşmak gerekiyor
tarafından
Evet haklısın beceriksizim biraz bu konuda :(
0 oy
tarafından
Canım benim kıyamam sana gözlerin çok şişmemiş karşına al konuş İNŞALLAH düzelir
0 oy
(119,461 puan) tarafından
gozunde cok sislik yok ama firsati sen vermisisn kocana ne demek bakkala bile gitme ulan o zaman kendi ne diye heryere gidiyo fazla simartmissin sen gamze
tarafından
Ya Sevda en başından tepki verdim hep . Annesi de hep düzelir üstüne gitme derdi
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Karşına al iki bedeni insan gibi konuş derim eğer anlamıyorsa hiç yüz verme burnu sürtsun kurban olsun senin o göz yaşlarına  
0 oy
(1,369 puan) tarafından
Şişmiş ağladığın çok belli.  

Ama eşin yanlış yapıyor. Sorunlar konuşulmadan çözülmeden üstü kapatılarak sadece büyür dağa döner. 
0 oy
tarafından
Valla cnm sen istediğin kadar agla erkekler hiç umursamaz. Onun yerine güzelce konus bunaldigini soyle. 
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Öncelikle gozlerin cok güzel :))❤️ kocana gelince benim eşim de öyle emin ol böylesi daha iyi eger uzatip oda sana trip atsa olay büyür. Ben kinciyim eşim ise 5 dk sonra hiç bişey yokmuş gbi davranir . Barışıriz öbür türlü yurumez. Fakat sorunu karşına alip kirmadan konusmayi dene 
tarafından
Ya canm (っ˘̩╭╮˘̩)っ ❤️ benim eşim de öyle işte ben kinciyim o hemen barışır .
(1,253 puan) tarafından
İşte böyle olmasi daha iyi dengeliyor bence.
tarafından
Evet kus kalmasak iyi ama ben sinir oluyorum
0 oy
(1,621 puan) tarafından

Aha aynı biz benimkide hemen üstünü örter ama öyle de olunca zamanla daha sınır olup en ufak şeyde önüne döküyorum herşeyi  :angry:  bende sinirli olduğumda eşim noldu dese ağlamaya başlıyom daha konuşmadan :ermm: güzelce konuşup hallet canım içinde kalınca en ufak şeyde benim gibi yaparsın 

0 oy
(1,161 puan) tarafından
tepkino koy

guven onemlisidi sanan  guvenen insan bunlari sorun etmez  soyle. hapishanemi 
0 oy
(1,307 puan) tarafından
Sen muhatap olmamaya çalış canım tepki koy sana yaknlşcağnda izin verme konşnca konşma bnde sana benziyorm bnde bi yere gidemm nerdeyse ama markete giderm tbi o kadar da değil de anlat konş ne anlatman lazım sa tepkini koy belli et
0 oy
tarafından
Sana bısy dıyım mı zamanla aglamamayı ogrenıyosun. Ilk 3 senem salya sümük aglamakla gecı 4. Senemz bıttı 5 e gdıyoruz bu ayn sonunda  , artık  kavgada bıle guluyorum kafama takmamaya calısıyorum ve ben guldukce esım kuduruyo. Gulmesene surda cıddı bısy konusuyoruz dıye. Bende dırek zamannda agladıklarıma say gulmeden duramıyorum dıyorum. Sence deger mı bu kadr goz yası dokmene . 

Al karsına konus tabıkı. Ne esının kölesisin ne de hızmetcısı. Senı eve kapatamaz . Esır hayatı yasatamaz boyle bı dunya yok. Bunu eger kıskanıyorumda yapıyorum dıyosa o zaman annesıyle senn aranda cızgıyıde kurması lazım.  Sonradan gelen el kızı ıcn annemı ezemem dıyebılıyosa eger ben o adamn sevgısınden saygısından suphe ederm. Senı el kızı olarak dırek sılıp atabılıyosa ne bu kıskanclık eve kapatmalar felan. Boyle olmaz. Al karsına konus duzgnce. Ve aglama dık dur. Sen boyle duygusal davrandıkca cok fazla tepene cıkar
0 oy
(50 puan) tarafından

Bende eşim ile ailesi arasında çok kaldığım dönemler oldu şükür biz görüşmüyoruz artık sabır de tevekkül et umarım düzelir herşey iyi olur senin için<3:)

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 408 göst.
31 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 419 göst.
16 Mart 2023 Aile kategorisinde Masallarulkesi_ (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 184 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde eskilerdennn (114 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 610 göst.