0 oy
540 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bu durumun erkekler arasında yaygın olduğunu düşünmüyorum.Bugün hiç hoş olmayan şeyler yaşadım sirf bir kadın kız anası diye kendini geri plana itti.Daha sonra olanlar daha kötü.Ben güzelim ülkemde böyle olaylar görmeye dayanamiyorum kadınlar arasinda bu durum çok yaygın biz kadinlar gercekten birbirimizin düşmanıyız kimse bizim bize yaptığımızı bize yapamaz.Kız çocuğu ayıp görülmesin yok sayılmasın bu kafalar kopsun artik bitsin!!???

33 Cevaplar

+6 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben bu tarz geri kafaliliklara çok karisyim ama iki taraf içinde geçerli bu durum kız çocuğu olanlar da yapıyor yok kız annesi olmak farklı yok kızın varsa sırtın yere gelmez. Erkek çocuğu olanlar yok oğlum var diye boburlenmeler. Soyum devam edecek diye baya kendini birşey sanmalar. Evlat evlattir yıllarca sahip olamayan insanlar var. Kız veya erkek annesi olmak değil de anne olmak başlı başına zaten bir ayricaliktir mesele cinsiyet değil mesele geri kalmış kafalar ne yazikki..
tarafından
Evet evet e böyle diyenlere işte diyesim geliyor oğlum var diye boburlene boburlene çünkü cidden hakediyorlar. Sadece erkek çocuğa değil kız çocuğuna da ayrım yapanlar var
tarafından
Oradan 1 erkek 1 kız alayım lütfen :) tövbe ya
(7,673 puan) tarafından
Maalesef ki öyle. 21. Yy da hala bu zihniyet var. 1 oğlum var 10 kıza değişmem. Kızım olsaydı aynısını kızım için derdim. Evlat candan kandan bir parça asla cinsiyetle ayristirilamaz. Rabbim sakınsın evlatlarımızı
(1,572 puan) tarafından
Ayy buse o kadar haklısın ki. 24 aylık oğlum var ne zaman parka gitsek dışlandı. Bu işin cinsiyeti yok. Bazı tabular yıkılmalı
tarafından
Kesinlikle yosi ama ne yazkki iki tarafta yapıyor bunu sadece erkek anneleri değil
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bu başlık beni çok sarstı....
(3,895 puan) tarafından
Öyle ama bnde yaşadım fazlalık gibi hor görülmeler dışlanmalar biz kızlar günahkar mı dogsuk neyin günahı bu küçücük yaşta başlıyor bu baski sonu gelmiyor gercekten tukendim biz neyin günahını cekiyoruz???
tarafından
Sevgili misli misli sorun yetrsirilme tarzı ama bunu olgunlastiran çevresel faktörler toplumsal tutumlar buna sebep maalesef. Ama dünyanın her yeri aynı değil.

Sana bu muhteşem sözu bırakmak isterim İbni Haldun  dan" coğrafya kaderdir"
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çocuk sahibi olmak çok önemli... 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Var mi ki?cevremde yok çok şükür 

Allah hayırlı evlat nasip etsin bacak arasınin arası sorun değil 
0 oy
(683 puan) tarafından
Kız ve erkek çocuk arasında ayrım yapanlara aynen şunu demek istiyorum vay cahil vay keşke ölsen 
(1,278 puan) tarafından
Ah ben neler demek istiyorum
0 oy
(371 puan) tarafından
Kizlar olmayaydi o oglanlarda olmazdı ama. Bunu söyleyen kişiye pardonda seni kim doğurdu diye sormak lazım bence.uc tane erkek evladım var keşke bı tane de kızım olsa evlat evlat tır kızı erkeği olmaz hayırlısı olur bana göre
0 oy
(7,187 puan) tarafından
Güzeller güzeli kızım var alır başımda taşırım ne demek ya Allahım her kadına nasip etsin kız çocuğu her şey .. Elbette ki oğlum da olsun isterim ama iki kız bir erkek o şekilde canim... 
0 oy
tarafından
Erkek veya kiz ne onemi varki saglik herseyin otesinde bisi bence 
(3,895 puan) tarafından
Bugün olanlari görünce küçükken yaşadıklarım aklima geldi sen öyle diyorsun ki keşke herkes böyle dese ..
tarafından
Allah akil versin erkek cocuk diye tutturanlara ne diyim bacim
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Bencede katılıyorum kadının kadınana yaptıgını hiç bir şey yapamaz. 

Hem kız çocugum olunca ne oluyormuşda geri duruyormuş beyinsizmi o kadın ben ayırt etmek ikiside evlat tabi kızda daha Bi korumacı olabilirim
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Var mi hala bu zamanda erkek kız davası ya inanamıyorum hiç denk gelmdim çünkü yok erkekmiş kızmış evlat evlattir insan kendi parçasından neden utanır 
0 oy
tarafından
Iki kızım var kimse kızlarım yüzünden beni eşimi kızlarımı aşağılayamaz ezikleyemez .

Biz 3 kiz kardeşiz sonradan erkek kardeşim oldu . Annem bizi hiç sevmezdi hep oğlunu sev3rdi . Şimdi ondan öyle çekiyor ki ağlıyor keşke bu da kız olsaydı diyor 

Erkek kız boş Allah hayırlı evlat v3rsin 
(3,895 puan) tarafından
Aynen benim annemde en çok abimi severdi.
0 oy
(827 puan) tarafından
Nefret ediyorum boyle insanlardan benim 2. Kızim olacagindada cok karsilastim sanki ne oliyosa aaa budami kiz olsun neyse falan boyle imali ben memnunum esim memnun elhamdülillah kimseyi ilgendirmiyo bunlari diyen zir cahil
0 oy
tarafından

Evlat candan bir parçadır ayrımı olmaz 

Örneğin kalbin var cigerinde var aman kalbim var ciğerim olmasada olur diyip yaşayabilir misin hayır :ermm: bir oğlum var kızım da olsaydı hiç fark etmezdi yine başımda tasirdim kimseye de ezdirmezdim başı dik güçlü bir kız yetiştirirdim<3 kimin haddine bana ve kızıma laf edecek parçalarım valla8-)

0 oy
(1,856 puan) tarafından
Benim oğlum var başkasının kızı kusura bakma ama erkeklerden çok kadınlar erkek istiyor bende anlamadım sebebini ilginç 
(3,895 puan) tarafından
Bende onu diyorum çok görüyorum oğlan cocuguna ayrı ilgi gosterenleri bnm kızım 3 sene boyunca görünmezdi sanki kimse adini düzgünce bilmiyordu.Kız diye mi? Onun günahı ne? Daha küçücük kız bn bi sey desem beni kötü biliyorlar bizim günahınımız ne? Kadın olmak mı?
0 oy
tarafından
evladın kızı erkeği olmaz sağlık herşeyden öncedir ben şu cinsiyetçi toplumu anlamıyor anlamak da istemiyorum.
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Evlat evlattir ya erkek olmuş hayırsız olursa ne faydası var o erkek erkek diyenler surda üç beş sene sonra kız kız diye tuttururlar çünkü hayat zorlaşıyor düğün dernek yapmak zor gelecek çünkü o kafalara göre kızı mal gibi veriveriuorlar masrafsız iş görüyorlar
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Peki sürekli kız evlat öven kesimi ne yapicaz kız olsun çamurdan olsun derler hep önemli olan cahil kesime kulak asmamak evlat evlattır
0 oy
(446 puan) tarafından
Canim fransizlarda ayni kızım oldu diye o kadar üzüldüler kii hele o fransiz eltim oglan dogurcam diye bi kasiliyo bi kasiliyo 
tarafından
Hayır öyle değiller . Kişilik yapısı onun öyle olabilir ama genel Fransız lar için ise böyle değil
(446 puan) tarafından
Çevremde ki butun fransizlar erkek cocuk istiyordu
0 oy
(5,949 puan) tarafından
O zihniyette  olan  herkes  cahilin cahili  kenidilerinin  de bir  kız  evladı  olduklarını  uyutuyorlar  erkeklerde  kendi  başlarına  yapmıyorlar  kadın olmasa  ne erkek  nede  kız  çocukları  olur  beyinsizlikten  başka  birşey  değil  bu 

Ay çok  sinir  oldum  yaaa 
0 oy
(1,278 puan) tarafından
İki kızım var dedigimde vışş diyen teyzeye seslenmek istiyorum sende kadınsın 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 212 göst.
6 Aralık 2022 Aile kategorisinde oylede.guzel1 (161 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 118 göst.
23 Ağustos 2022 Aile kategorisinde Huma (162 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 169 göst.
27 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sido (403 puan) tarafından soruldu
0 oy
46 cevap 1,037 göst.
28 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,432 soru

11,357,773 cevap

34,833 kullanıcı

...