0 oy
167 göst.
Diğer kategorisinde (268 puan) tarafından
Kizlar bebegim 21 aylik 10 gundur gevmeyen cok yogun olmasada beni rahatsiz eden bir hiriltisi var simdi yaptiklarimi kullandiklarimi ben yaziyrum bunlar haric lutfen etkili bir yontem varsa yazin

7 gundur antibiyotik igne vuruluyor

Antibiyotik ilac ve balgam sokucu var

2 tane hava veriyorum

Dun sirtina gögsunu zeytin yagi ile yagladim

Sabah ihlamur ve nane cayi icti

Uyaninca tereyagi pekmez karabiber icirdim 1 tatli kasigi

Zencefilli bal yedirdim 1 tatli kasigina yakin

Nar suyu icirdim

Salataninin limonlu suyunu icirdim

Bol bol su iciriyorum

Ayaginin altina sarimsakli zeytinyagi surdum

Siyah turbun icini oyup bal koyup 12 saat sonra icirsim

Baska ne yapabilirim :(

9 Cevaplar

+1 oy
(3,681 puan) tarafından
Bizde de 2 haftadır hastaydı grip ve öksürük tam düzeldi dedim bu hafta bugün yine hırıltı ve öksürük başladı maf oldu çocuklar artık hastane artık diğer evimiz oldu hastaneler dolu aynı şikayet bıktık valla 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Başka yapacağın pek bisey kalmamış 

İhlamurun içine pekmez kat bide onu dene canım 
(268 puan) tarafından
Tamam canm sagol sabah oyle yapayim birde
0 oy
tarafından
Hatme çiçeğini birkactane cezvedede olur bir çay bardagi su ile demle  içir goğsunu yumuşatır canım 
(268 puan) tarafından
Hatme çicegi bebege icirilir demi canm.yarin aktardan bulurum ins
tarafından
İcirilir canım zararı yok oksuru geçirir göğsü yumuşatır zaten onun çiçekleri tane tane 2 ,3 tane de kaynar suya at demlensin 5 dakika rengi kararır suyun  korkma bişey olmaz bende icirdim çocuklarıma çok faydasını gördüm ılık bir şekilde içir
(268 puan) tarafından
Yarin alacagim canm cok tsk edrrim
tarafından
Rica ederim  ne demek rabbim şifa versin inşallah canım ❤️
0 oy
tarafından

Valla hepsini yapmışsın kalmamış bişey pek Rabbim yardımcın olsun biz ailecek bittik bu hastalık dan Covid-19 u bile solladı lanet hastalık 

(268 puan) tarafından
Covit gecirdik ama sadece 1 gun burun akintisiyla atlattik.bu hastalik ayri bir belaymis canm. Cocuk doktorunun onu hep bu hastalikla dolu ve doktor 2 yilin salgini cocuklari cok etkiledi 2 haftada ancak iyilesir dedi.cok canimi sikiyor bu bela
0 oy
tarafından
Keçi boynuzu tozu al 1bardak kaynamış süte 1 tatlı kaşığı karıştırarak içir sabah akşam 
(3,552 puan) tarafından
Erkek bebeklere kullanılmaz o biliyorsun değil mi canım. Ankara üniversitesi tıp fakültesinde özel olarak bakım yapan bir profesör doktor. Erkek bebeklerde sperm sayısını artırır erken ergenliğe sebep olur o yüzden tavsiye etmiyorum biz onu çocuk isteyip sperm sayısı az olan babalara öneriyoruz dedi. Aklında bulunsun.
tarafından
Bakya gercekten mi teşekkür ederim canım
0 oy
(297 puan) tarafından
Kuru soğana karanfil sapla 4 5 adet başucuna koy geçiyo 2 güne günlük yenile 1 hafta kadar devam et
0 oy
(309 puan) tarafından
Cevizin ortasındaki perde kısmı ayır 3 4tane sütü kaynat içine at soguyana kadar beklet süz onu ver ben oğlumun geçmeyen öksürüğünü onunla kestim hergun icir  Allah şifa versin inşallah cnm
0 oy
tarafından
Göğsüne havlu köy kız o hemen hiritiyi kesiyo göğsünden usuyo demekki benim ogluskomda öyleydi öyle yaptım geciyodu göğsüne bak sogkmu die
0 oy
tarafından
Kuzum benimki 1 yaşında balgamı vardı hırıltısı varsı, sarımsaklı zeytinyağ yaptım ama hem zeytinyağının saf olması lazım hem de sarımsağın gerçek sarımsak olması lazım Çin işi olanlardan değil. Ben ilk gece ayağının altına sürdüm hiç etki etmedi, sonra sabah uyanınca yine çok öksürdü, nefes alamaz duruma geldi, bir daha sürdüm ayetel kürsi okuya okuya hem ayağının altına, hem sırtına hem de göğsüne aynı anda yemin ederim bıçak gibi kesti resmen. Etkisini kaybettikçe sürdüm 5 saat arayla felan, şimdi bir kere öksürdü ama belli hafiflemiş o doluluğu. Gece bir kere bile öksürmedi, hırıldamadı kaç gün sonra deliksiz uyudu şükürler olsun 
(1,233 puan) tarafından
Bnde deniym ya

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 314 göst.
2 Ocak 2021 Aile kategorisinde Tubaka (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 83 göst.
13 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 61 göst.
4 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu