0 oy
179 göst.
Diğer kategorisinde (163 puan) tarafından

Hanımlar öncelikle herkesin kandili mübarek olsun. 

8+2 haftalık hamileyim prilam mide bulantısı ilacı içiyorum fakat şu 2 3 gündür artık işe yaramamaya başladı 2 gün önce sabah kustum afedersiniz dün de akşam yemeğinden biraz yedikten sonra olduğu gibi kustum direk lavoda buldum kendimi midem ara ara yanıyor dün gece midem çok rahatsızdı yatamıyordum bile gece uyumaya doğru acayip gaz sancım oluyor sürekli dönüyorum yatakta bide böyle vajinama ara ara ağrı vuruyordu bugünde kasıklarımda bir ağrı var ve ayaklarımı falan uyuşuk gibi hissediyorum yerinden kaldıramayacak gibi.. karnım hafif belirmeye başladı aynada fark ediliyor çizgisi bile belli gece uyurken sürekli sol tarafıma doğru uyumaya çalışıyorum yüz üstü yatarken zararı olur mu bazen öyle uyanıyorum ama ayıkken üstüne yatamıyorum rahatsız ediyor karnım bazen bu şikayetlerim beni çok yoruyor bebeğim beni çok üzüyorsun diye karnıma konuşuyorum :)) sizde de böyle miydi? 

6 Cevaplar

0 oy
(191 puan) tarafından
Canım ben 15 haftalık oldum hâlâ geçmedi bu sorunlar maalesef ki biraz sabretmek gerekiyor
(163 puan) tarafından
Bazen ciddi anlamda çok üzülüyorum  eskisi gibi yemek yemeyi çok özlüyorum :)) şimdi ağzımın tadı bozuldu ne yersem yiyeyim ağzımda acı bir tat kalıyor tatlı çikolata yedikten sonra bile zehir gibi tadı kalıyor boğazımda
(191 puan) tarafından
Mandalina ye canım ben günde 10 tane yiyorum limon yiyorum ancak öyle geçiyor biraz sakız çiğneyebilirsin naneli
(163 puan) tarafından
Hepsini denedim :)) mandalina da yedim
-Reklam-
0 oy
tarafından

Canım korkutmak istemem ama ben son haftalarında bile kusuyordum herkesin aynı olmuyor tabi ama ben çok zor atlattım ve yani artık o kadar çok kusuyordum ki ogurmek ten boğazım yirtilmisti yani oluyo böyle şeyler :'(:P

(163 puan) tarafından
İlk zamanlar kusmuyordum aşırı midem bulanıyordu şimdi direk kusuyorum tutamıyorum yani benlik bir mesele değil belli ki :))) bazen midem boş olduğu zaman o kadar çok boş öğürüyorum ki içimden sofrayı atana kadar tabi aslında ilk mide bulantı ilacı içtiğim zamanlar yani şu son 2 3 gün öncesine kadar işe yarıyordu ne oldu bende anlamadım
tarafından
Canım  benim bulduğum çözüm şuydu fazla yemek yeme  normalde nasılsa öyle devam et  ve salatalık kabuksuz havuç gene kabuksuz bunları sürekli tükettim mide yanması geçiyordu birde bol su iç   
Dinlen bol bol sol tarafına yatmaya özen göster  
Birde tabi herkeste farklı oluyo ve kis geldi  ben çok dondurma yedim o da beni çok rahatlatıyor şu bazen sudan çok midem bulaniyordu o zmn karda bol bol meyve suyu içtim böyle yani
(163 puan) tarafından
Valla bende dondurma yiyorum salatalık her gün yiyorum bir o güzel geliyor zaten çok yemek yiyemiyorum ki zaten isteğim gelmiyor yemek yemeye su içerken benimde midem bulanıyor zor içiyorum
0 oy
tarafından
Suanda yüz ustu yatabilirsin herhangi bi zarari olmaz ama karnin buyuyunce zaten istesen de yatamayacaksin. Ben de hamileligimin ilk zamanlarinda prilam kullandim fayda etmedi doktorum metpamid verdi onu da denedim ise yaramadi en sonunda zofer diye bi ilac verdi ki bu ilac kanser hastalarina verilen bi ilacmis. Biraz olsun o rahatlatmisti doktorunla konusup uygun gorurse kullanabilirsin. Onun haricinde haftanin 3 gunu hastanede mide bulantisi icin serum taktiriyodm ayaga kalkacak gucum yoktu cunku. Cok sukur 3 ayin sonunda gecti kendime gelmistim. Bu arada 8 haftalik gebelik disardan belli olmaz muhtemelen gazdır o saglicakla kucagina al insallah :)
tarafından
Hamilelik cizgisi belirmis olabilir bende cok sonradan olmustu kisiden kisiye degisiyo demek ki :)
tarafından
Olabilir bende çok çatlak oldu ama çizgi olmadı
(163 puan) tarafından
Sanırım bu kişiden kişiye değişiyor daha erken belirginleşedebiliyor daha geç te olabiliyor bazı postlarda görmüştüm :))
(163 puan) tarafından
Bende şuan çok net gözüküyor çizgi:)
(163 puan) tarafından
İsteyen olursa fotoğraf ta atabilirim
0 oy
tarafından
Herşey normal ama karnınızın 8 haftada belirginleşmesi biraz garip geldi ikizlere hamileyim 4 buçuk aylık henüz yeni belirginleşiyor karnım ikiz olmasına rağmen. Onun dışında söylediğiniz herşey ben de de oldu midem çok uzun süre bulanamdı eetten tavuktan tiksindim hala yiyemiyorum bir de kefir. Kasık ağrılarım çok oldu geceleri hiç uyuyamadım o ara ve özellikle tuvalte çıkma artık gece kalkarken ağlıyordum bü gece 8 9 kere kalkıyordum. 3.ayın sonunda yavss geömeye baslar merak rtmeyin zor ama güzel bir de anısı oluyor insanda 
(163 puan) tarafından
Bilmiyorum gaz da olabilir ama karnımın büyüdüğünü eşimle ben çok bariz fark ediyoruz kalemle çizilmiş gibi bir çizgi oluştu alt tarafımda :)) çok zor valla ciddi anlamda bazen çok üzülüyorum bu durumuma
tarafından
Çizgi sadece göbeğe kadarda erkek olur derler burda eğer göbeği geçerse kizmis öyle diyorlardı bana sürekli
Tabi bende çizgi olmadı o ayrı -'___'-
(163 puan) tarafından
Benimki göbeğe kadar :)
tarafından
herkesin farklı olur tabi bende de göbek çizgisi oluşmadı hiç hiç üzülmeyin gerçekten ben 3 ay çok rahattım bulsntım aşırı olmamıstı kendi işimi kendim yapıyordum sadece uykusuzluk çok çektim risk bitti dedim 3. Ayın sonunda hemen kanamam basladı 1 bucuk aydır yatıyorum kalkmadan. Hamileliğin izin tadınu çıkarın zor ama en güzel günler gerçekten
(163 puan) tarafından
Çok geçmiş olsunnnn sağlıkla kucağımıza alalım inşallah ❤
0 oy
(473 puan) tarafından
Aramızda iki gün var bnde 8+4 günlük  hamileyim. Bnmde ayaklarım çok ayakta kalınca agriyo. Ama mide bulantısi hiç yaşamadım. İlk gebeliğim de öyleydi. Hiç midem bulanmadi. Bunda arada ama çok hafif cokk. Bnde yüzüstü uyuyorum. Şimdilik sorun olmaz ama ilerde zaten olmaz. Göbek büyüyor malumn
(163 puan) tarafından
Sizinde göbeğiniz belirdi mi gaz olabilir diyor herkes ama gerçekten göbeğim aşırı belli aynada falan baktığımda sonunda fotoğraf atıcam :)) kimse inanmıyor galiba
(473 puan) tarafından
Var kız hemde yedi aylık gibi valla. Ama bnm ilk sezaryen dan kalan az göbek te vardı. Gazda var tabi baya büyüdu göbus. Tabi bu ara gaz dir canm bebek ufacık bi üzüm tanesi kadar bile değil onun göbeği olamaz. Gaz.
(163 puan) tarafından
Belki kese büyüyordur yani rahim büyüyordur :)) bilemiyorum ki yaaa ama karnım var yani çok belli oluyor gaz olsa bile
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Herkes çubuk kraker ye derdi mide bulanması için dahada bulanırdı midem, benim mide bulantıma salatalık çok iyi geliyodu tuzlayıp tuzlayıp yerdim bide karnın büyüyene kadar yüzüstü yatabilirsin 
(163 puan) tarafından
Bende salatalık çok seviyorum ya tuzlayıp yiyorum her gün krater falan bende de ise yaramadı

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 113 göst.
14 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Miss.namaless (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 73 göst.
9 Kasım 2021 Diğer kategorisinde sedaydogduu (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 55 göst.
0 oy
7 cevap 173 göst.
27 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Momtobe (2 puan) tarafından soruldu