0 oy
462 göst.
Aile kategorisinde (22 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Silinmiş post

16 Cevaplar

+5 oy
tarafından
Verme bence takacaklarsa kendileri taksin durumu yoksada hava atacam diye gelininin malina goz koymasin 
tarafından
Mersi kusum ☺️❤️
tarafından
Alis nasıl oldu
tarafından
Alis iyi kuzum cok sukur okula gitti bende ise gitcem birazdan cok saol❤️
tarafından
Allah kolaylık versin canım
tarafından
Cumlemize canim benim ❤️
-Reklam-
+2 oy
(5,949 puan) tarafından
Vermezdim  kesinlikle   bu zamanda geçim  zor  aniden  dara düşseniz  kenar da bir birikim olur  rahatlarsınız  

Bu durum da sizi  kimse  düşünmez para  vermez  sen üzüleceğine  onlar  üzülsün  eşinde  simdiyi  değil  geleceği  düşünsün 
+1 oy
(13,202 puan) tarafından
Verme kuzum geçim zor ama bir bakmışsın tüm takıyı sen ödemişsin
0 oy
(253 puan) tarafından
Ne.alaka yaa . Zamaninda cok ceyrek takmisligimiz var . Ama.bnm dugunumde altin yukselisteydi kimse ceyrek takmadi para takti. İlk defa bole duydum
0 oy
(568 puan) tarafından
Şu altın meselelerini çok kasmamak gerek. Eşimin ailesi bana ne taktıysa hepsini geri verdim. Ben onlar için evlenmedim ve onlar birilerine taktıklarında benim cebimden de birşey çıkmadı. Ama kendi ailemin taktıklarını vermedim sadece.
0 oy
tarafından
Asla vermezdim kimse bana güvenmesin
0 oy
tarafından
Eşime takılan altınları kayınpederime verdim, yarın bir gün altın takanlardan biri evlense kayınpederim geri öder çünkü ben kullanmadım. Brn alsaydım ben öderdim
(22 puan) tarafından
O zaman insanların yardım diye taktiklarinin ne anlamı kalıyor? Geleni verirsem takmasalar daha iyi değil mi
tarafından
Canım artık insanlar ödünç sistemine döndürdü bence işi. Hatta eşimin tarafında altın dolar kim ne taktı tek tek yazılıyor. Küçük altın için diyorum bunu bende bileziğimi vermezdim tabii
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Düğünde size takılan altınları kim aldı onlar mı? Hoş al masalar da kendilerine ödenen geri geldi borçları yoksa ne isteyip dururlar ki? 
(22 puan) tarafından
Kaynanamin blası aldı, onlar taktı diye bunlar da geri takacakmis
(3,147 puan) tarafından
Ablası versin o zaman siz değil bizim takılarımızı kaynanamlar verdik bana takılan da kendi annemlere şimdi biz düğün olursa kendimiz için ödünç yapıyoruz kaynanam da kendi takısını takıyor hoş bazen bizimkinde onlar alıyor ama bize hiç demezler çünlü kim aldıysa o geri öder
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Giden gelmiyor malesef cnm benim bütün çeyreklerim iki bileziğim gitti daha da yeter dedim yerine yapılacaktı güya vermemeni tavsiye ederim
0 oy
tarafından
Ben olsam vermezdm . Kırada durumu yok emekli dıye napalm yanı. Tedbırını alsınlar o zaman . Kıyıya koseye atsınlar 3 5 kurus gelen altınları sızın mı vermenz gerekıyoms sacmalıga bak. Hıc de üzülme  verme
0 oy
tarafından
Sen nie veriyosnki onlar taksn canm
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Yuhhh yok artik, hakketten ya her geleni geri gondereceksen gostermelik mi takildi bunlar. Bende hic öyle islerde gozum yoktur. Bir gram altin bile istemedim, set dediler dedim ben takmam takmayacagim seyler almayin falan hani gozum yok ama boyle birseyide kabul edemem. 
0 oy
(3,046 puan) tarafından
İstediği bilezik yeğenin ailesinin taktığı bilezik mi yoksa kaynananların taktığı bilezik mi. Düğün de misafirlerin taktığı takılar ailede kaldıysa aile öder. Sizde kaldıysa siz ödersiniz. Bizde o sekilde olur. Ben düğünde sadece kaynananların taktıklarını aldım. Onun dışında çeyrektir paradır ne onlardan ne kendi ailemden almadım. Geri ye de onlar ödüyor biz karışmıyorz. Biz alsaydık biz ödeyecektik. Bende böyle bir yüke girmek istemedim. Çünkü kazanılan altınlar da vardı. Düğün borcumuz da yoktu herşeyimizi aileler yaptı. Onların birikimi onlarda kalsın istedim. 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ay yorumlari okudum da ben kendi annemleri de esiminkileri de opup bas ustume koyayim. 

Ne vi altina ellediler ne paraya. Sadece cegreklerden 2-3 alindi ihtiyaclari oldugu kadar kalani bize gelsi. Yeni evliydik ilka ihtiyac xikti onunla borcsuz halkettik çok şükür. 

Altin icin evlenmiyorum ama bak pandemi oldu esim isten cikarildi biz onu bozup yedik. Yoksa napcaktik? Zor zaman dostu yani ileriyi düşünmek gerek.
0 oy
tarafından
Keisnlikle verme
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Düğünü esin yaptı ise ailesinin hiçbir katkısı yoksa bence verme canım onlar senin hakkın ben olsam vermem

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 95 göst.
0 oy
2 cevap 106 göst.
26 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Elif aydmeir (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 121 göst.
26 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Bgm (1,145 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 197 göst.
6 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Kadriyetaycur (814 puan) tarafından soruldu