+1 oy
682 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ahh çok üzüldüm ya bakıyorum çoğu post elbise mama yardımı isteyenler ülkemiz ne halde.

Eşim bugün 1 kilo domates 1 adet marolu 20 lira aldı Şoka girdim içler acısı durumumuz var ya hal böyle olunca bebekle ilgili soru tabi soramayız :(

22 Cevaplar

+1 oy
(10,457 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Kendi ülkemde mülteci gibi yaşatanlar utansın sözde çok iyi devlet yönetirler 
tarafından
Ne güzel bir cümle kendi ülkemizde mülteci olmak hep derim bunu çok içler acısı halimiz
(10,457 puan) tarafından
Tabi kız Allah görüyor cnm
-Reklam-
+1 oy
(1,862 puan) tarafından
Malesef durum çok kötü ülkede 
tarafından
Başka ülkelere kucak açıp yardım veren bir ülkeyiz
(1,862 puan) tarafından
Kendimize hayrımız yok ama
tarafından
:((((
+1 oy
tarafından
karnımız doyuyor diye şükredeceğiz!
tarafından
Hahah ya bi git :*
(1,862 puan) tarafından
Iki.cocuklu anne sana artı veriyorum ve unutmuycam adını ikinizinde iyi geceler
tarafından
Sağol canım ben seni hep takip ediyorum zaten migriyle olan diyaloglarinizda o kadar güldüm ki benimde eşim kalktı bi keresinde .optum canım iyi geceler
(1,862 puan) tarafından
Iyi geceler canım:) sende katıl
tarafından
Tmm canım:))
+1 oy
(391 puan) tarafından
Hükümete sorsan ekonomi yükselişte, şahlanıyoruz der... 

Allah hepsini bildiği gibi yapsın.  

Eve meyve alıyoruz ama sadece oğluma.. Her meyveden bir tane sırf o vitamin alsın diye..

Diyeceklerim bu kadar...
(6,047 puan) tarafından
Canım onlari sormadan da diyorlar. Aslında kabul etseler ulkece fakirliğin sınırını bile aştık. Sadece kendileri zengin
(391 puan) tarafından
Aynen canım, halkın dışında herkes zengin.  Eğer zenginler (paraya) doyarsa halk da doyacak
(6,047 puan) tarafından
Doysalardi çoktan inmiş olurlardı iktidardan. Hala cep doldurma telaşı var
(391 puan) tarafından
Kefenlerine cep yaptırıyorlar galiba
+1 oy
(1,663 puan) tarafından
O kadar zor ki hayat ya bir kadin cocuklarina bakabilmek icin cam silmeye gidiyo ve 3. Kattan dusuyo kimsesiz sahipsiz cocuklar tanimadigi insanlarin evinde niye.o evinde oturup cocuk maasi alamiyor yurtdisinda hercocuga ayri.para yatiyor normalde bu tarz seylere girmem cok şükür aldigimiz asgari ucret simdilik yetiyor  diye ama insan cevresinide dusunmeli bugun birkez daha anladim.hayat benim evimden ibaret degilmis disarda calismaya mecbur bir sürü insan ve anne sevgisine muhtac evlatlar var Allah sonumuzu hayır etsin 
tarafından
++++++
0 oy
(176 puan) tarafından
Dolar hergün rekor kırıyor Allah sonunu hayreylesin
tarafından
Ayy amin amin
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Bu devirde ev geçiştirmek  çok zor Rabbım herkesin yardımcısı olsun inşallah 
tarafından
Inşallah canım ya çok zor
0 oy
tarafından
Valla gerçekten çok kötü bende 3. Gebeliğin 4 sene sonrasında şimdi erkek bebek istiyordum diye çevrem kullanılmış erkek bebek kıyafeti verdi ama kızım olucak bir çöp bile yok bir takım sadece  en ucuzu 30 tl 
tarafından
Biri 7 biri 4
(1,243 puan) tarafından
Yas araları iyi maşallah buda büyür gider
tarafından
Öyle valla bu zamanda bilmiyorum iyimi yaptım bir bez en ucuzu 60 to mamalarda ucuzu bile yok yani bir bebeğe 2 haftada  en az 150 tl gidiyor
(1,243 puan) tarafından
Sütün olur inşallah mama zor ya
tarafından
INŞALLAH
0 oy
tarafından
Dün markete gttk ortada yağ pirinç makarna çay temizlik malzemesi bakliyat yok içinde 450 tl tuttu allah yardımcımız olsn 
tarafından
Kız eşim de geçen hafta sucuk yumurta reçel zeytin 212 lira aldı geldi ya resmen kendi ülkemin multecisiyim
tarafından
Bizde sadeve yumurta peynir zeytin labne domates salata patlıcan kabak ıspanak biber kızıma mama 1 pkt ( bebelac gold ) alınanlat bunlar canm lüks olan tek şey küçük kavanoz nutella bide nutella aldk
tarafından
Artık nutella bilee lüks valla hayata bak:(
0 oy
tarafından
Gecen gun   bir kilo patates , yumurta , yogurt , 2 kilo domates, bir de konserve misir aldik .84 tl ile ciktik bimden .
tarafından
Halimize bak ya ne kadar üzücü mülteci olan biziz
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Az önce bı post okudum çok üzüldüm kapatıldı sonra postu yardım istiyor du kadincagİz keşke böyle postlar kapanmasa maddi imkanı iyi olanlarimiz yardımcı olabilsek para yardımı olmasa bile giyecek yiyecek yardımı yapabilsek
tarafından
Haydaaaa .Cidden mi ?

Yaa benim de vicdani duygularim aşiriiii somurulmus durumda .

Bizim antalyada köselerde cöp kenarinda kuflu ekmek ayitlayan insanlar doluydu.
Ben de hep uzuluyodum.Bi gun adama gittim pogaca ve meyve suyu aldim yesin diye .mal mal suratima bakti .Ve o kuflu ekmekleri yiycekmis gibi yapmaya devam etti.

Daha niceleri .
Daha gecen gun bi cocuk geldi esimle benim yanima  abla acim bana yiyecek bir sey alir misin dedi .
Bem de dedim ki cig kofte alayim sana .O da abla merkezde donerci var oraya gitcem de doner yiycem dedi .ben de dedim ki ev yemekleri yeri var bak şurdaa gidelim istedigini ye parasini vercez adama dedim istemedi.
Amaci yemek degildi paraydi cunku.

Ulen ac olan insan doneri mi dusunur .Kuru ekmek gomerim ben ac olsam .Karnimi bastirsin yeter .
tarafından
Aynen şerifecim insanların vicdanıyla oynuyolar , 5 aylıktı bebeğim o zmn post açtm burda sabah saatleriydi bana yazdı benmde bebeğimn kalçası çıkık bana verirmisin die 5 aylık bebeğimle kalktm kargoya gttm kargo parasınıda ben ödedim hatta başımın gözümün sadakası olsn die
tarafından
Sen sevabini almissindir kuzu cunku ameller niyetlere gore olur .Sen iyi niyetinle yardim etmek istemissin .
Vicdansizlar .Hic umurlarinda degil .Sen bebekle kalkip gitmissin .Gram vicdan yok bu insanlarda
(13,202 puan) tarafından
O yüzden inanmıyoruz ve bu yüzden yasak gerçek ihtiyaç sahibi belli ediyor kendini zaten
tarafından
Aynen oyle .İnsan kendisini cok kotu hissediyo .
0 oy
(2,252 puan) tarafından
Bende post acacaktim tam maddiyatla ilgili. Yarin komsular gelecek hosgeldine. Gidip un seker sut yumurta peynir aldik 2 poset 110 tl tuttu simdi hazırlık yapıyorum icim acıya acıya yazık halimize 
tarafından
Yazık çok yazık
0 oy
(6,047 puan) tarafından
Olur mu hiç ya Almanya bizi kıskanıyor. 
tarafından
Hahaha he he kiskanmaktan çatlıyor
0 oy
tarafından
Zam üstüne zam yapıyorlar halkı soyup soğana çevirdiler asgari ücrete bir kere diğer herşeye yılda on kere zam geliyo bir kalıp peynir 40 lira birde millete üç çocuk yap diyorlar dalga geçer gibi.. çeyrek 900 e dayamış şaka gibi Allah yardımcımız olsun bende üzülüyorum ya ilk bebeğine elbise isteyen var:((
tarafından
Aynen herşeye zam yakında aldığımız nefeste para ile olacak
0 oy
tarafından
Alalh yardım etsin 
tarafından
Aminnn:(
0 oy
tarafından
bugün yan da bı kız genç baya hamileymiş abla dedi sen kızının kiyafetlerini bana verrirmosin ilk bebeğim hiç bişey aradım durumum yok dedi bende verirm canım kızın mi olucak dedim yok cinsiyeti belli deyil erkek de olsa giydiririm dedi bende üzüldüm yani durumum hiç yok dedi offff offfff
tarafından
Offf ya ilk bebeğe bile birşey alamamk nasılda ukte kalır insanda
tarafından
Aynen canım bide rengi filan fark etmez diyo giydirecek yani ne verirsek ne yapsın askeri ücret kira bide bebek herşey çok pahalı Allah yardımcisi olsunn herkesin
tarafından
Aminn canim
0 oy
tarafından
Hiç deme canım ya Allah yardım etsin vala maasimız iyi olmasına rağmen bugün çocuğa kıyafet alalım dedik içim gitti  illa marka değil bir sürü normal Bebek giyimi dolaştık civilden waikiden daha pahalı bende civild girdim bir şeyler aldım vala 15 aylık ama 18 24 ay aldım baya da büyük duruyordu üstünde ne yapabilirim seneye de giysin çok zor gerçekten düşünüyorum da şuan asgrai ücretli olanlar iki üç çocuğa bakanlar nasıl yapıyor rabbim yardimcilari olsun hepimizin
tarafından
Yakında herkes şehri terk edecek bu nasıl bir hayat bize sağlanabilen şartlara bak
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ülke çok kötü ama insanlara da biraz doğum kontrol yöntemi öğretmek lazım evlenen gecesine kalıyor doğuranı süt koruyor olan cidden sabilere oluyor. Sonra güzel rabbim in ardına sığınıyorlar 
0 oy
tarafından
Öyle canım malesef bı msrkete giriyoruz 3-4 parça bişey alıyoruz 100 liradan aşağı çıkamıyoruz. Bebek kıyafetleri,mamalar,bezler aldı başını gitti. Kira desen Allah kiraya düşürmesin istemiyosan çık diyo ev sahipleri. Ev olmadığını biliyolar tabi. Allah yardımcımız olsun. Bende okudum da iyi kötü elimdeki kıyafetleri gonderecem
tarafından
Sosyal yardimda verdikleri şey de ayda 45 lira şey diyorum çünkü para demeye dilim varmıyor  suriye vatandaşı benden daha tok yiyor
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Valla bugün pazara gittim 110 TL harcadım eve geldim yeşillik başka bişey yok uçuk fiyatlar pazarcı kendi dedi bizim millet ş... Dıe bunlar zam yapıyor dedi 
tarafından
Annemde dedi pazarda sadece meyve var başka bişey yok

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 1,630 göst.
0 oy
7 cevap 251 göst.
10 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 96 göst.
13 Ekim 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde clk38 (1,367 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 498 göst.
13 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Aysimabulut (1,003 puan) tarafından soruldu

378,352 soru

11,324,822 cevap

34,776 kullanıcı

...