0 oy
96 göst.
Diğer kategorisinde (679 puan) tarafından
Kızlar merhaba ek gıdaya geçtik şimdi yoğurt tattiriyorum yani alerjisi olduğunu nasıl anlarım şuan bı kızarıklık faln yok birde bütün sebze ve meyve yi 3 gün kuraliyla tattirdiktan sonra karışım yapıp 1 öğün olarak mı yedirmem gerek mama ile besleniyor mesela karışımı yedikten sonra ne zmn mamasını vermem gerek siz nasıl yaptınız yardımcı olurmusunuz kafam karışıyor bazen

4 Cevaplar

0 oy
(2,964 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Vücudunda kızarıklık olursa veya ağız çevresinde olursa bir de poposunda gecmeyen pişik olursa, dışkısında kan görürsen bunlardan herhangi birinde bil ki alerjisi vardir. 3 gun kuraliyla verdin baktin birsey olmadi. Karıştırarak yedirebilirsin. Tadimlik olarak yiyecegi icin üzerinden yarim saat sonra mama verebilirsin. Yedikçe sen kurucaksin düzenini. Baktin yarim saat sonra mama ictiginde mamayi bitiremiyor. 40 dk. Sonra vericeksin. Vere vere alisicaksiniz ikinizde bu düzene 
(679 puan) tarafından
Ay inşallah ya biraz kafam karışıyor ama düzene girecek bir şekilde çünkü mama ile besleniyor artık vitamin alsin istiyorum bende
(2,964 puan) tarafından
Benimki de mama ile besleniyordu. Mamada da bir suru vitamin var zehir gibi düşünme :) 7.ayda tadimlarla geçicek. Zaten doktorlarin dedigi 9.aya kadar ana öğün mama veya anne sutu olmali diyorlar. Bu arada yogurt alerji yapmazsa pirincle yogurt corbasi yap onu yedir. Boyle denettigin seylerle corbaya da giris yapabilirsin
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Hic 3 gün kuralına uymadım canim direk verdim biside olmadi şükür 
(679 puan) tarafından
Ya ne bilim korkuyorum birşey olur diye hep 3 gün kuralını tavsiye ediyorlar yoksa bende direk verecem ama irmik pirinç unu cici bebe gibi şeyler de yedirdinmi canim
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Cnm yogurt bittikten sonra sebzeler ben 3 gun denemedim ama 2 gün olarak yaptım eğer bi tepkisi yoksa alerjisi yoktur en son meyveleri tattır daha sonra karışım olarak verebilirsin meyveli yogurt flan evet 1 ogun ver cnm daha küçük alissin bağırsaklar yediği kadar yedir ben yedikten 1   saat sonra flab veriyodum mamasini zaten tadımlık  yiyorlar buyudukce arayı açtım ama 7.ayda da kahvaltiya basladim simdi 1 yasinda mesela 3.4 saat sonra veriyorum hep doyurucu yiyo çünkü 
(679 puan) tarafından
Çok sağol canım bilgi için
(1,741 puan) tarafından
Rica ederim canim
0 oy
tarafından
3 gün yogurt yedir belli olur canım alerji mi değil mii diye baktın alerjik durumu yok karışım yapabilirsin ama ne ile karışık yapacaksın ona göre muzlq yapabilirsin muz alerjik değil sebzelerle Başla üç gün kuralı ile baktın alerjisi yok sebze haslayi yasa püre yapıp yogurt ile verebilirsin 

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 622 göst.
0 oy
9 cevap 168 göst.
9 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emel Azra 07 (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 74 göst.
9 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emel Azra 07 (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 97 göst.
2 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,888 soru

11,372,214 cevap

34,855 kullanıcı

...