0 oy
623 göst.
Aile kategorisinde (346 puan) tarafından
Kizlar bebeğim bir ay sonra altı aylık bugün komşumla konuştum onun çocuğu büyük benimkinden bana sütun varsa hiç bişey verme ben birinci çocuğu bir buçuk yaşına kadar sadece emzirdim.dedi bende savundum tabii kendimi çünkü mantıksız geldi o kadar kişi ek gıda veriyor dokotrlar öneriyor hemşireler öneriyor bir buçuk yasian kadar sadece süt içmesi ne bileyim tuhaf geldi ona da dedim sen de başla araştır bak dedim aman zaten sen ne yesen çocuk onu emiyor senden dedi böyle yapanlar var mı doğru mu yani

26 Cevaplar

0 oy
(4,290 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
4 aylikken bebege ıspanak boregi veren de var o yasa kadar gelip de ek gıda vermeyen de var insanlar değişik insanlar sınıf sınıf 
(346 puan) tarafından
bana da neden annenin ismini koymadin diyenler çocuğun çok cansız diyenler sigara bağışıklık kazandırır diyenler neler neler
tarafından
Bende bir gün marketten çıkıyorum, dilencinin önünden geçiyorum bana sesleniyor çocuğun başını ört diye. Havayı da görmeniz lazım -_-
(4,290 puan) tarafından
Haha sigara demisken ben küçükken kulağım agriyinca babam sigaranın dumanını uflerdi kulağıma iyi ki ölmemişim:D
(346 puan) tarafından
Estagfur tövbe galik yav valla daha neler duycan anam konu çocuk büyütmek olunca herkesin bir fikri var
(4,290 puan) tarafından
Tabi tabi herkes bilimsel yaklaşıyor olaya :D
-Reklam-
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Ondan sonra bu çocuk niye yemiyo ay hiç bir şey yemiyo yesin diye gözüne bakıp yemeyince kriz geçiriyorlar. Bende geç verdim ama 7.8. Ayda sadece tadım yaptırdım 9. Ayda ve şimdi üç öğün yemek yiyor.
(346 puan) tarafından
Aynen birinci çocuğundan için hep bana çok seçici fln diyordu bugün böyle sohbet geçince aramızda e sen ek gıda vermiyorsun ama çocuk seçici diyorsun dedim seslenmedi yani bana da yanlış geliyor zaten o altıncı ay tadım ayindiye biliyorum birsuru çalışmalar arasturmalar var bunlar boşuna olmamali
(3,147 puan) tarafından
Bir de doymaz ki çocuk süt bu yani tamam çok sağlıklı onun için ama on dakikada bir Emmesi lazım karnı tok kalmaz
(346 puan) tarafından
Evet o da var
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Açlıkla sınamış bence çocuğu yazık yaa 
(346 puan) tarafından
Bende üzüldüm valla ya ne bileyim dedim yinede ver bak şöyle böyle diye ama doğru birşey değil demi yaptığı mantiken
(13,202 puan) tarafından
Tabiki değil
0 oy
tarafından
Bilinçsiz örümcek kafalı senin komşun !!
(346 puan) tarafından
Kız sana noluyor herkes yorumunu yazıyor işte aksi birşey olunca kızıyorlar ister istemez
(1,054 puan) tarafından
Valla enteresan siniz neyse
(346 puan) tarafından
Enteresan değiliz bazı genel bilgiler vardır bir çocuğa nasıl altı aylık olasiya kadar  ek gıda ve su vermeyi önermiyor doktorlar bir bebeği bir buçuk yasian kadar sadece sütle doyuramazsiniz o çocuk illa sadece sütle doymaz.Hem bu u yapıp hemde bilmiş bilmiş kimseye akıl veremez sütun varsa çocuğa bişey verme demek yanlış ben bilinçli bir insan olmasam belki bu böyle dedi diye onun dediğine bakicam bu taraftan da düşünün bazı insanlar sadece anneliği emzirip altını almak sanıyor ve bu bizi ister istemez kızdırıyor artık telefon var internet var her ay ilçede köyde bile gideceğin ondan bilgi alabilecegin doktor hemşire var bunlar varken böyle yapmak çok yanlış ister istemez insan kızıyor tabiiki hakarete karşıyım çünkü komşum iyidir ama bu konuda ben de azarladim
tarafından
Ben komşuna zaten kötü biri demedim bilinçsz yanlış düşündüğünü dile getirdim
(346 puan) tarafından
Yok anladım senin ne demek istediğini ben Musaba dedim
0 oy
(687 puan) tarafından
Eltimin çocuğu 1,5 yaşındaydı hala ek gıda vermiyordu çocuğun ağzına gizlice sebze verince çiğneyemiyordu ve dediğim kadın çocuk gelişimi üniversite mezunu biri burda 1 aya yakın kaldılar kaynanam yemek yedirdi zorla biraz biraz kuş gibi yedi de gidince aynı yine gelince bu sefer sütü kesmiş hazır pudinge başlatmış şaka gibi deli oluyorum yaşı bizden büyük konuşmuyoruz da kuru kafa bı kadın kimseyi dinlemiyor bir çok sağlık sıkıntısı çıktı ama yok vermiyor
(346 puan) tarafından
Resmen bu erinmek ya başka bişey değil birde çocuk gelişimi üni mezunu diyorsun
(687 puan) tarafından
Cahil o kadar okul bitir hiç bişey bilme çocuk çiğnemeyi bilmiyor sadece hazır pudingle karın mi doyar doktor et tavuk pişir ver demiş asla yapmıyor abur cubur dışında bişey yediği yok çok günahım geliyor çocuğa valla
(346 puan) tarafından
Yazık çocuğa ya valla üzülüyorum böyle duyunca insanın elinden biseyden gelmez annesi yapmayınca
0 oy
tarafından
Ondan sonra cocuklar birşey yemez arkalarında koşarlar valla kim ne derse desin Ben 4aylikken tatirmaya başlıyorum ve çok güzel yerler hiç yemek reddi yaşamadım şükür 
(346 puan) tarafından
Sende erken başlamışsın kız bence en ideali altıncı ayda tadıma başlamak
tarafından
Kız oturtuta yedirmiyorum mesela emzigine mandalina suyunu devirip veriyim o kadar ama yada yogurt mesela böyle sadece emzigine ne kadar geliyorsa o da iki üç yani ama dattirmaya başlıyorum birşeyleri yani
0 oy
tarafından
Deyişik ler. Çocuk sadece anne sütüyle doymaz ki 6 aydan sonra. Benim 2 buçuk aylik muhalebi olsun yoğurt olsun. Arada emziğini çok az batırıp veriyorum alışsın diye
(346 puan) tarafından
O da çok erken datlim ya araştırmalar var doktorların söyledikleri bildikleri var iki aylıkken çok erken altı aylık olasiya kadar bir damla su bile verdirmiyorlar hiç batırma bence emziği bile
tarafından
Diyosun. Şimdiden alışsın büyüyünce yabancılık çekmeden yesin diye . Ama tecrübelisin benim ilk bebeğimhaklısın galiba. Sağol cnm
(346 puan) tarafından
İlk defa bir eleştirime naif cevap veren ilk kişisin yaptığını savunmayıp düşünceye girdim teşekkür ederim bak araştır datlim şimdi elimizde telefon internet var herşeye ulasiyorsun  şöyle düşün altı aylık oalsiya kadar bir damla su bile verilmiyorsa yok şeker yok tatlı bunlar zararlı çünkü daha tam sindirim sistemleri oluşmadı herşeyin zamanı var
tarafından
Yok cnm bunda kızıcak ters cevap verecek ne var. Tecrübelisin. Bilgin var ki söylüyosun. Benim oğlum çok ağlayan bi bebek ağzına farklı bi yiycek girince susuyo birazda ondan veriyoum. Ama haklısın
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Valla hem emiyor hem ek gıda veriyorum ama annemde kız kardeşim bişey yemeyince bir buçuk yaşına kadar sadece emzirmiş ve kilosu gayet iyi bebeklik fotoğraflarında kolay kolay da bizim gibi çabuk hastalanmaz o
0 oy
tarafından
Sonra çocuğu büyünce Ay bu hiç bişey yemiyo ya der
(346 puan) tarafından
Evet birinci çocuk icin çok seçici diyir
0 oy
(795 puan) tarafından
ilk cocugum biraz gec basladim alerjiden dolayi 7 aylikti tadim yaptik ama ikinciyi dusunursem 5 ayliktan baslarim tadimlara o kadar zorluk yasitorum ki zaten mama destekliydi keske sansim olsaydi erken baslasaydim diyorum bazen yemeyen cocuk cok zor anlayamiyorum ben oyle insanlari acaba cocugun cani hic mi bisey istememis onlar yerken 
(346 puan) tarafından
Valla benimki sofraya gözünü açıp bakıyor şimdiden
0 oy
(1,999 puan) tarafından
Öyle seymi olur ya üç ana yemek iki deara öğün veriyorum ben kızım bir yaşında emsede doymazki bebek değil artık 
0 oy
tarafından
Anne sütü 6 aydan sonra değerini kaybetmeye başlıyorum. Bir buçuk yaş çok geç. İnsanlar tuhaf. Bebeğim dört buçuk aylık yarın ek gidaya geçeceğim yoğurtla başlayıp
(346 puan) tarafından
Datlim dün ek gıda araştırması yaparken yoğurtla değilde havuç ya da patatesle başlanması gerektiğini duydum bir bak baklm
tarafından
Nereden duydun . Doktor söyledi yoğurtla başladı diye ilk üç gün deneme süreci var
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Tövbe bismillah bi yaşıma daha girdim
(346 puan) tarafından
Valla bende ya tuhafıma gitti insan şimdiden bile hadi büyü de sana yemek yedirelim diye heves ediyor herkes veriyor altı aylık olunca ekmgida tadımlık olarak başlıyor çok şaşırdım
(1,207 puan) tarafından
Kız o çocuğun  kilosu nasıl peki merak ettim günahtır ya bu kadın nerde yasiyo yada o çocuk nasıl cocuk :) anam bacim  hiç mi el atmiyo bisey yesin abur cubur  olur ne biliyim  işte herhangi biseyi gösterip istemesi de mi yokmuş hiç
(346 puan) tarafından
Valla ben anlamadım şu an da iki yaşını geçti çocuk ama bir buçuk yaşına kadar vermedim bişey dedi ama çocuk iki yaşına göre zayıf gibi duruyor
(1,207 puan) tarafından
Bereket hasta olmamış şimdiye tamam anne sütü önemli ama ek seyler de lazım inşallah hidayete ermiştir artik
0 oy
(387 puan) tarafından
Bence dogru degil canim sonradan alistirmak zor olur bence.damak tadi bebeken olusmaya baslar vermek lazim bence
0 oy
tarafından
Çüşşş diyesim geldi okuyunca manyakk kadın yaaa kafası güzel heralde 
0 oy
(537 puan) tarafından
Ablamın 4 yaşında kızı var  kocası yüzünden neredeyse 1 buçuk yaşına kadar sadece süt içti şuan ise sadece patates makarna yiyor oraya gidince çok üzülüyorum ne sebze et hiçbisey yemiyor babasını çok bilmişligi yüzünden hala kendisi yemiyor kaşıkla onlar veriyo siz düşünün artk 
(346 puan) tarafından
E kocası yokken verseydi
(537 puan) tarafından
Canm izin vermiyordu ki kızıyordu mahvettiler kızı
(346 puan) tarafından
Keşke yokken verseydi sonuçta illa ise gitmiştir resmen kendi çocuğuna ettiğine bak sanki kötü bişey yapılıyor
0 oy
tarafından
O çocuklar okula başladığı zaman kasları gelişmesini pütürlü şeyler yiyemediği için ağzında bir şey çevirmeyi bilmiyor ve sürekli döküyorlar 
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Eşimin dayısının eşi de 1 yaşına kadar vermedim ben dedi k korkuyormuş vermeye boğazında kalır diye 3 çocuğum a1 den sonra vermiş 
0 oy
tarafından
Benimki 13 aylık sadece emzirsem açlıktan ölür çocuğum. Erken ek gıdaya başladım herşeyi yer. Eline de veriyorum ne olursa. Senin komşunun sütü o kadar çok mu da çocuğu emzirerek doyuruyor. Çorba falan yapıp verse bari çocuğun midesinden bişey geçsin. Bazıları da eriniyor bebeğine bişeyler hazırlamaya. 
0 oy
(684 puan) tarafından
Anne sutu onemli.ama 6. Ayfan sonra bebek cok hareketleniyo ve yeteri kadar enerjiyi ve besini anne sutu karsilamiyor artık. Bebeğinde yemek yemeye alismasi gerekiyo sonrasinda cok seçici olabilir herseyi yemeyebilit sut artık o kadar buyuk bi cocugun karninida doyurmaz

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 56 göst.
9 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Canananga7 (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 38 göst.
2 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 49 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde 1310. (317 puan) tarafından soruldu

379,981 soru

11,374,790 cevap