+1 oy
360 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Korkunun ecele faydası yok ama ben yine de sorayım içimi ferahlatin yoksa kendimi toparlayamiycam

16 Cevaplar

0 oy
(1,539 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Bende çok fazla korbekuyordum özellikle sezeryan olmaktan ilk doğumum küçüktü yani  doktor catin darmis dedi ikinci bebeğimde varım dar ben nasıl doguracam dedim özele gittim ikincide sonra yoğun bakımı yok diye devlete ve gittm eşimle kavga ettim ilk doğumu devlet sezeryan yapmıyor diye özele devam edecem diye devlet çatı muayenesi yapmadı o yüzden zorlayacaklar diye neyse iyice korkmaya başladım normal doğumda da doğum hikâyeleri vs okuyorum bı baktım hikâyeleri okudukça korkuyorum zor doğum yaşayanları okumadım pozitif olanları okudum hep baktım iyi geliyor devam ettim negatifleri okumadım doğum zamanı geldi gülmeye eğlenmeye o acının tadını çıkarmaya çalıştım kendimi motive ettim eğlendim acisiyla resmen diyebilirim sancım gecince kızım hadi yavrum ver cayirtiyi diye dalga geçtim sonra sancım gelince kiziiiiimmm şaka yaptım yavaş yavaş annem dedim sürekli böyle geçti doğum sancılarmda zaten doğuma bi iki saat kalmaya kadar çok iyiydim sonra susasdim o çok  bunalttı çünkü vermiyorlar su yalvar yakar bir yudum su içtim bende birde bunların üstüne hastane fobisi var hastanenin bahçesinde girdiğim andan çıkıp eve gelene kadar tir tır titrerim ayakta duramam titremekten böyle bı fobi işte neyse doğum oldu bı rahatlama bı sancinin bıçak gibi kesilmesi inanmazdım sancı nasıl bir anda kesiliyor diye gerçekten kesikiyormus neyse baya uzattım negatif doğum hikâyeleri okuma kendini motive et olumlu düşün yanında doğumun kötü geçti şöyle yaptılar böyle yaptılar diyenleri dinleme herkesin farklı oluyor bana anlatma de geç birde bana sen normal doguramazsin diyen coktu çevremde izin vermedim konuşmalarına sende verme bu kadar uzun anlatmamin sebebi benimde korkunun büyük olduğunu söylemekto hakkını helal et canım uzun oldu 
tarafından
Allah razı olsun ❤️ sen helal et ❤️
(1,539 puan) tarafından
Sendende razı olsun  helal olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Dogduktan sonra geçiyor 
tarafından
Öyle mi:(
0 oy
tarafından
Hala dogurmadin mi kız sen
tarafından
Cook izledim hatmettim resmen hepsi galiba bu yüzden çok korkuyorum
tarafından
Bravo süpersin :D
tarafından
Oleyyy iyi pk yedim dimi :) .
tarafından
Evet maalesef. Ben cesaret edip bakamadım. Çünkü olumsuz etkileyeceğini biliyordum. Şimdi eline ne geçti öğrenince koskoca bir korku
tarafından
Hemde ne korku ne korku rüyam da da hiç ağrısız sancısız doğum yapıyordum ama inanmıyorum böyle doğum mu olur diyorum ;) zaten bana verdikleri bebe de oyuncak pamuktan doldurulmuş uzun boylu kız bebekti jdjd doktorlar bile dalga geçti.
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Bol bol insirah ve ayetel kürsi 
tarafından
Tamm ....
(7,654 puan) tarafından
Bu nasil cvp aşk olsun
tarafından
Aaa niye :(  ya ben korkuyorum şuan kendimde değilim inanki
tarafından
Kız küstün mü
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Korkunun ecele faydası yok Hasibe sezeryan da olsa normal de olsa bitip geçiyor
(13,202 puan) tarafından
Gel ye teyzesi ❤️❤️❤️
tarafından
Bende dogurayim da arkadaş olsunlar dbxbhx
(13,202 puan) tarafından
Olsunlar tabi yaramazlık öğretir Kerem ona
tarafından
Burda ki bütün arkadaşların çocuklarıyla çocuklarımız arkadas olsaya dhsjsjsh

Şöyle postlar açılır

Falancanin çocuğu benim kızıma bunu demiş ,
Sen benim çocuğuma bunu diyemezsin önce kendi çocuğuna bak dhdjjsh ayyy katliam olur .
(13,202 puan) tarafından
Ayyy hayal ettim bir an yok çok kalabalık
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Amman kaderde ne varsa o gelir başa korksan da korkmasan da korkunun ecele faydası yok düşüncenin duygulara hükmü yok allah hakkında hayırlısını versin
tarafından
Öyle tabi :/
0 oy
tarafından
Kendini Allah'a emanet etmek dua etmek başkada bir yolu yok sanırım bir soğuk yaptım ikinci çocuğu düşünmeye korkuyorum yani
tarafından
Bence de ya bende yapamam gibi
tarafından
Jahah kız yapacan illaki çıkacak istesense istemesende
tarafından
La ikinci çocuğu diyorum dbhdh
tarafından
Hahhaa şimdi anlamisko kız biri doğur da ikinciyi Allah kerim Allah bir avazda kurtarsın hamilelri insallah
tarafından
Amiin inşallah şuan bütün hamileler sitresli panik heyecanlı of karmaşık duygular içindeyiz
0 oy
tarafından

Bak canım normal doğum yaptım ben bebeği doğurana kadar çok acı çektim o kadar bağırdım ki hatta açıdan ağlamayı unuttum öyleydi 

AAAAAAAMMMMMMAAAAASS. 

Oğlum doğduğu an butun acı uçup gitti hiç bir yerimde ne ağrı ne de sizi kaldı öyle bir an olamaz yani o doğum anındaki rahatlama bebeğim sesi omzuna yatması işte onları hissetmek tatmak sırf bunlar için bir tane daha doğurmak isterim <3

tarafından
Yaaaa senin adına sevindim ❤️
0 oy
tarafından
canım şöyle düşün bebeğin sağlıklı onu kucağına alacaksın öpecek koklayacaksın bu en güzel motive bende bebeğin yanında oluşu yeterli olur

ben kalbi durduğu için sezaryen oldum düşün herkes sezareyen den kaçıyor zor vs vs diye 2 günde kendime geldim dedim bebek olsaydi daha çabuk toparlardım her halde. korkma asla bebeğini düşün Sağlıkla kucağına alırsın inşallah
tarafından
Öyle yapmaya çalışıyorum diyorum bir mucize var bak tekme atıyor falan ama kendi canimj düşünmek daha ağır basıyor sanirim
tarafından
normal aslında canım o an geldiğine bu kadar düşünmeyeceksin ama sadece onu düşüneceksin iyi olsun diye ferah tut içini. daha uyumuyorr gazi var kakasi niye böyle diye postlar açacaksın ohhooo sjsksj
tarafından
Ay bı hayirlisi ile dogurayim bı yüzünü göreyim şikayet etmem inşallah:)
tarafından
güzel tatlı şikayetler onlar sağlıkla gelsin kuzu inşallah
tarafından
İnşallah canım çok sağol ❤️
0 oy
(2,205 puan) tarafından
Ben varya hergun agliyodum dogurmicam diye ck korkuyodum sezryen istyodum bebegim tersti cok sukur sezryan oldum ama ameliyat haneye gitmeden odada sonda taktilar gelip beni alana kdr ben odada 6 kez gittim korkudan sictmmm odaya geldiler beni almaya hasta nerde dediler annem dedi tuvalette ben dedm cikamiyom kakam var benim hemsire dediki cikarmisin surdan ameliyat saatn geldi ciktim ameliyathaneye kdr bogure bogure agladim anestezi uzmanina hemsirelere yalvardim bakn ben doguramicam bu narkoz bana islemez ben ameliyatn yarsnda uyanirim beni uyutun kilo kilo verin narkozu diye sonuc bebegim canim askim herseyim dogdu odaya geldm agrim vardi ama kizimin kusmugu bogazina kacti morardi yogun bakima aldilar dogum dikis narkoz hepsi hikaye sonra eve geldik birgun snra kizim enfeksiyondan yogun bakimda yatti bir hafta ne dogumu hatirladim ne agrilarimi herkss diyodu bebegini kucagina al hic bsey kalmiyo diye gercekten oyle . Doktorum bana demisti kimin icinde kalmis ki sen dert etme bir gunluk bir seruven ama sonrasi bir omur mutluluk. Rabbim kolay dogum nasip etsin evladina saglik versin insallahh
(2,205 puan) tarafından
Çam sakuraya iyi diyolar aman zeynep kamile gitme.yakacik kadin dogumda cok iyi bak
(2,011 puan) tarafından
ben ikincisi cam ve sakurada dogurdum ucuncuyude orda doguracm hatta bugun kontrolüm var orda
tarafından
Aaa ne güzel belki denk geliriz bende haftaya gidicem kontrole ❤️
(2,011 puan) tarafından
ya oyle mi  bnde simdi komtrolden geldim cok ilgililerdi
tarafından
İyi hadi ya çok sevindim . İnşallah doğum dahil yine böyle iyi insanlarla karşılaşırız ❤️
0 oy
(202 puan) tarafından
Valla ben 36 gun once sezeryan oldum korkudan bayıldım çocuğumu elime aldıktan sonra gene dogurasim geldi Allah sağ Salim kucağınıza almayi nasip etsin öyle de böyle de geliyor yani
tarafından
33+0 olduk
(202 puan) tarafından
Ooo daha cok var canim
tarafından
Varda gün geçtikçe yoruluyorum hem bedenen hem ruhen
(202 puan) tarafından
Evt canim zor oluyor ama inan kucağına aldıktan sonra bütün ağrılar sancilar yorgunluklar hep gidiyor
tarafından
İnşallah inşallah ❤️❤️ bende mutlu mesut dogurdum diye post açarım nasipse hdbd
0 oy
(382 puan) tarafından
Öncelikle kendini hazırla psikolojik olarak yaparım diceksin 
tarafından
İşte diyemiyorum :/
0 oy
tarafından
En iyisi doğumu düşünmemek.
tarafından
Mümkün mü :). Bazen aman kim doğuracak bu soğukta hiç canım istemiyor diyorum ama gerçekler
tarafından
İlk dogumumu cok düşünüp kafa yoruyordum deli gibi araştırma yapıyordum ve çok zor geçirdim ikinci doğum da saldım geniş olmaya  çalıştım ve aşırı rahat gecirdim. Ne kadar sakin düşüncesiz doğuma girerseniz doğum o kadar kolay geçer .
tarafından
Evet bende şimdiden pakilojimi rahatlatmaya çalışıyorum :/
0 oy
(2,381 puan) tarafından
Cikacak olan iceride durmuyor merak etme canim doguramazsam ben doğuramazdım korkudan ilk gece iliskiye girememistim dusun yani en kolay kismi dogum olabilir hatta uykusuzluk daha zor
tarafından
Ahahah :) haklısın .rabbim hepimize kolaylık versin
0 oy
(141 puan) tarafından
canm aci cekiyosun ama dusunsene migini kavuscaksn o acilari bi sure sonra geccek unutcaksn Allah yardm ediyo kuzu korkma Rabbine sigin dua et o kdr korkulcak bisi yok ya merk etme biz kadinlar gucluyuz aci esigimiz yuksek hele bide sonunda dunyana minigine kavusmak var haurlisiula saglkla al kucagna
tarafından
Haklısın inşallah güzel geçer :/
(141 puan) tarafından
bence guzel gecicek canm oyoe hissettim saglikla al kucagina dogmun nasl gectigini yazarsn nasipse
tarafından
Allah razı olsun ❤️ inşallah dediğin gibi güzel geçer
0 oy
tarafından
Kaç haftaliksin canm
tarafından
33+0 canım
tarafından
Daha çok erken bol bol uyu tadını çıkar :) bir günde olup bitiyo her şey acı da çeksen kolay da olsa bir günlük öyle düşün boş gere strese girme
tarafından
Gece uykularım gitti bak daha yeni uyandım. Düzen falan kalmadı sanırım hamilelikten . İnşallah dediğin gibi 3 5 saat çektikten sonra biter ve prensimi kucagima alırım ❤️
tarafından
Biter biter canım hiç düşünmemeye çalış  Rabbim kavuştursun kolaylikla
tarafından
İnşallah ❤️❤️ Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 128 göst.
5 Mart 2022 Diğer kategorisinde Melek.dgc (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 304 göst.
25 Kasım 2019 Diğer kategorisinde Mucizemi Bekliyorum (835 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 149 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 181 göst.
7 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Neslis (746 puan) tarafından soruldu

381,011 soru

11,406,705 cevap

34,944 kullanıcı

...