0 oy
483 göst.
Aile kategorisinde (146 puan) tarafından
Arkadaşlar, biraz uzun yazacağım.  Olayları  yazıyorum ki sizin de fikriniz daha kolay oluşsun. Eşimi evlenmeden önce ailemle tanıştırdım ve o arada bir şeyler oldu ama öyle büyük şeyler değil.  Bir şekilde atlattık ama yine de ailem de eşim de birbirlerini sevmediler. Geçen yıl abimin düğününe ilk defa eşim geldi annemgile. Bizde düğünlerde damat yardım eder.  Babam da eşime sen yemekleri dağıtır misin demiş. Tabi benim nerde ne yapacağını bilmeyen eşim sanki bu soruda ne varmış gibi sinirlenmiş ve amcamın oğlu, yengem, eniştem işte bunların içinde aileme kardeşlerime o sinirle bir sürü hakaret , küfür etmiş.  Ki eşim sinirlenince gözü görmeyen biri. Ben de o zaman hamileydim. Tabi benim bunlardan hiçbirinden haberim olmadı.  Daha sonra hamileliğimin 35.haftalarinda kardeşim anlatıyor. Bu arada ailemden farklı şehirde yaşıyorum.  Ve ben eşimle çok büyük sorunlar yaşadık.  En son ne ailem ne eşim birbirlerinin ömür boyu yüzünü gormeyecekler diye söz verdirdim. Ayrıca karı koca olarak çok iyi.  Asla bir dediğimi iki etmez.  Evlendigimizden beri yemek bulaşık ne varsa eşim halleder.  Her şeyime iğneden ipliğe çok yardım eder.  Ancak bu olayı duyduğumdan beri sanki ölü gibiyim ona karşı. 1 yıl geçti hâlâ unutamıyorum yaptığını.  Onu öyle severdim ki kalbim yerinden çıkardı onun adını duyunca. Ve ben aklımın yarısı boşa diyor.  Diğer yarısı kızım ne olacak babasız diyor. Ne olur nasıl düşüneyim yardım edin bana ? 

15 Cevaplar

+1 oy
(4,089 puan) tarafından
Eşin ayıp etmiş saygı büyük görgü ne demek bilmiyor ama madem sana karşı iyi boşanma olmaz sen ailene tek git tek kal ailen Sana gelince çok muhattap olmasınlar boşver 
(146 puan) tarafından
İnanın bana karşı çok iyi ama toplum içinde böyle biri olduğunu evlenince anladım.  Bazen yüzüne dahi bakmak istemiyorum. Bu içimdeki duygu nasıl geçecek bilmiyorum. Ailemi üzdüğü için rezil ettiği için aileme karşı da çok utanıyorum
-Reklam-
0 oy
(2,483 puan) tarafından
Görüştürme ailenle kocanı en iyisi canım ara yolu bulamıyorsan evet çok büyük terbiyesizlik yapmış eşin ama sana karşı iyi bilemedim doğrusu
(146 puan) tarafından
Evet maalesef. Çok üzgünüm.
0 oy
tarafından

Benim aileme saygısı olmayan biri benim kocam olamaz ve aynı yolda yürümem biter yani bu konuda hiç affım yok 

(775 puan) tarafından
Sana karşı iyi bebeğine iyi bir baba sende artık bir annesin ailesin kimse kimseyi sevmek zorunda değil ha saygı duysa iyi olurmuş güzel bir şekilde konuş ama huzurunu bozma klavye başından atıp tutması kolay bunların gazına gelipte eşinle arani açma canım yavrunu düşün el akıl verir ama huzur vermez herkesin de aklına gitme
tarafından
Hanım efendi ben kendi düşüncemi yazdım kendisine boşan demedim benim yorumumun altına yorum yazmayın lütfen... !
Demek ki sizin eşiniz ailenize saygısızlık yapsa siz bakacaksınız... pesss
(775 puan) tarafından
Öyle bir kural yok madem yorum yapılmasını istemiyorsunuz o zaman özel mesaj olarak atın eşimle sorun yaşadığım olmuştur ama asla ailemle karşı karşıya gelmediler ha olsaydida bir sorun varsa iki kişiliktir tek taraflı olmaz arkadaş zaten düğün zamanında sıkıntı oldu gorusmediler demiş evinde mutlu huzurlu kocasıyla güzelce konusir derdini anlatır boşanmak ne bu kadar kolay mı kadın zaten hamile hormonlar üst seviyede bide böyle gaz vermeyin kimin evinde sorun yokki asıl size pes diyecek bir laf bulamıyorum kadın burda derdini anlatmis sizin dediginize bakın burda boşanacak ne var konuşarak çözülmeyecek bir durum mu varda aldatma yok şiddet yok evine bağlı ama boşa ne kolay dışardan soylemek
tarafından
Ben boşa mı yazmışım iyi okuyun ben olsaydım bunu yapardım dedim kafasına silah dayayıp boşan demedim tekrar tekrar okuyun lütfen
(775 puan) tarafından
Yav zaten kimse kimseye yapamaz onu ama hamilelere yada bu kadar kirgingiligi olannve meyilli olan insanlara daha mantıklı yorumlar yapmak gerekiyor bence
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım çok ayıp etmiş ama evliliğim de mutluyum diyorsun mutluysan yuvanı bozma canım 
(146 puan) tarafından
Bazen bana karşı en ufak hatasını dört gözle bekliyorum ki bahane edip boşanayim. İnanın bana böyle iyi davranınca nasıl kızımı babasız büyüteyim.diyorum. artık düşünmekten kafayı yiyeceğim ailemi üzdü diye
(4,698 puan) tarafından
Ailen ne diyor canım
(146 puan) tarafından
Çok öfkeli ve kizginlar. Asla bu konuda taviz vermiyorlar
0 oy
tarafından
Aynı dert sıkıntı bizde de var. Ama sadece anneme karşı bir tavrı var onun.disinda ailemden herkesi sevdiğini söyler.  Bende artık takmama ya karar verdim. Çünkü esim bana karşı iyi çocuğuna ilgili evet esim için ailemden vazgeçmem ailem içinde eşimden vazgeçemem beni ailemin evine gönderiyorsa onlar benim eve gelince ben varım diye saygı duyuyorsa bana yeter de artar bile gerisi önemli değil. Sende takma iki tarafta canım ciğerin sonuçta ailen ama açık olmak gerekirse ailenin evine boşanırsa gidince inan insan bir müddet sonra yük gibi görüyor kendini. Aldatır şiddet gösterir amenna ama bunun için boşanma olmaz
(146 puan) tarafından
Evet inanin bana karşı en ufak bir şiddet hakaret ya da ne bileyim küfür olsa insan düşünmeden boşanır ama bana bir karşı iyi olunca gözümün önüne kızım geliyor. Büyüdüğünde niye ayrıldınız dese belki de vereceğim cevabı saçma bulacak.  Bilmiyorum ki. Düşündükçe içinden çıkamıyorum.
tarafından
Dediğim gibi aile bugün var yarın yok seninde bir ailen var. Önceliğin kendi ailen.
0 oy
tarafından
Yani eşin el değil sonuçta baban sormadan yardım etmesi gerekirdi çok ayıp etmiş ama seninle sorunu yoksa zaten görüşmüyorlarmış bu yüzden boşanma derim 
(146 puan) tarafından
Her şeyi o kadar yanlış ki... tamamen diğer kardeşimin kocasını kıskandıgi için hırsını öyle çıkardı.  Ne bileyim.
tarafından
Eltilerin kıskançlığını gördüm de bacanakların ilk kez görüyorum.. Herkes ister kocası ile ailesinin anlaşmasını ama bu yüzden de yuva yıkılmaz canım eğer seviyorsan tabii
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Benim  aileme  saygısızlık  yapanı  gözüm  görmez  bana  ne kadar  iyi  davranırsa davransın  böyle  bir olayda  ben ailemin  yüzüne  bakamam   tabiki iki  taraf  suçluysa  değişir 

Saygıyı  bilmeyen insanın  Benim yanım da işi olamaz NET 
(146 puan) tarafından
Ben de sizin gibi düşünüyorum ve böyle düşündüğüm için ailemin yüzüne bakamıyorum. Kendimden de nefret ediyorum. Bir türlü net kararımı veremiyorum diye
(5,949 puan) tarafından
Canım  sana  bosan  diyemem ama  eşin ailenden  özür dileyebilir  yaptığı  saygizliktan  dolayı  hem ailen  bir  nebze  kızgınlığı  gider  hemde sen rahatlarsın  çünkü  aradan  1 yıl  geçmiş
0 oy
(146 puan) tarafından
Yorum yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Umarım inş ben en doğru kararı veririm. Bazen o kadar bunalip buraya yazıyorum.  Kafamda Binbir düşünce oluyor. Bir de bu hayatta şunu öyle acı bir şekilde öğrendim ki neyden korkarsan ne olursa olsun başına geliyor.  Evlenmeden önce hep derdim eşim ailemle kötü olmasın başka bir şey istemem diye. O da öyle bir oldu Kı kötüden de öte. Allah hayirlisini versin ins 
0 oy
tarafından
Eşimle silme pek yan yana gelmezdi açıkçası eşimle kavgalarımızı bildiği için babam hiç istemedi onu çocuklar olunca zoraki aynı ortamda bulunuyor açıkçası babam eşim için değil benim için ses etmiyor destekte olur eşim bir şey diyemez saygısızlık ederse sonucunda ne olucağını bilir Allah yardımcın olsun evinde mutluysan bir şey diyemiyorum 
(146 puan) tarafından
Rabbim büyüktür. Bir arkadas ne güzel insanın sevdiğine yapılan kendisine yapılandan daha çok üzüyor diye.
0 oy
(683 puan) tarafından
Ailemize olan davranışlar kendimize yapılan dan daha çok kırıyor malesef. Ama yapacak bişey yok zorla güzellik olmuyor evinde mutluysan üzüntünü içine gömüp yoluna bakıcan mecbur ben öle yapıorm çnkü dğer türlü mücadeleye girsem hem çözüme ulaşmıcak hemde ben çok yıpranıcam
(146 puan) tarafından
Çok güzel söylemişsiniz. Dediğiniz o kadar doğru ki ne yaparsam yapayım çözümü yok malesef. Yapılan da unutulmuyor
(683 puan) tarafından
Unutmuosn ama unutmuş gbi yapıosn evliliğini sürdürmek içn. Rabbm gönlüne ferahlık versn. Herkes kendine yakışanı yapar. Sen ailene değer verdikten snra gerisi boş
0 oy
(176 puan) tarafından
En ufak hatasını dört gözle bekliyorum mu?? Boşanmak için. İnsan bu hata yapar, evlilik bu, çocuğunuzun vebali biraz daha ağır basmalı diye düşünüyorum Allah yardımcınız olsun 
(146 puan) tarafından
Kesinlikle bebeğimin gözünün içine bakınca ne bileyim ilerisi için nasıl cevap veririm ona ben. En en düşündüğüm konu benim yavrum.
0 oy
tarafından
Canm en bastan sorun neydı neden sevmedıler bırbırlerını. Yada esın aılenden nasıl bı darbe aldıkı boyle kın güdüyo en ufak bı sozde boyle patlamıs. Baban yanls bısy demems kı adam yapar mısn dems emır de vermems orda esın cok buyuk hatalı. 

Esını karsına alıp konustun mu bu konuyu. Sen neden boyle trpkı verdın dıye. Senn benı yuceltecegın yerde neden mılletn ıcnde benıde kendınıde ayaklar altına alıyosun dedın mı. 

Benmde esımle aılem arasnda cok buyuk skntı var . Ve son olan seyden snra artık bızımkılerde artık gorusmeme kararı aldılar. Ama bızım olayda her zerresıne kadr eskm haklı. Esım haklı olmasına ragmen kucukluk bende kalsın deyıp cok fazla elnden gelenı yaptı aılem bu durumu suıstımal ettıler hep. Suanda ben esımn tarafnı tuttugm ıcn banada tavırlılar. Haklı kmse onun tarafını tutuyorum sonucta bende. Onumzdekı ayın basnda aılem evıme gelecekler esım yınede senn hatırın ıcn susarm agzımı acmam dedı knustuk bu knuyu bastan. Skntı yaratacaksan aoylerm gelmezler dedım ozledn sende gelsnler senn ıcn ıdare ederm dedı. Ama aılem her sefernde onun yaptıklarını gormuyolar . Bende arada kaldm ama ıkı tarafada dedm en son zaten sızın aranzdakı mevzu benı ılgılendırmez benle sorununuz yok sonucta. Ben esımıde bırakmıyorum aılemıde bırakmıyorum. Arada sırada gonderıyo  bı kac gun yanlarnda kalıyorum ckıyorum gelıyorum evıme. Ne yapayım  kı yoksa olan bana olacak. 
(146 puan) tarafından
Benim eşim de kızım doğduğunda ailem eşinin yüzünü görmek istemiyoruz o annesinin evine gitsin biz öyle geleceğiz dediler . Eşimde kızım 3 günlükKen birakip annesinin evine gitti ailemde 1 hafta ben de kaldı.
tarafından
Canm o kadr mı agır sey yasadınız kı boyle tepkı verıldı. Hıc bırı senı dusunmuyo anladgm kadarıyla . Ne aıeln ne esın. Hep arada kalmssn. Esınnde aılennde fedakar olması lazım bırbırlerıne tahammul etmelerı lazım. Zor yanı bu sekılde hep bı huzursuzluk ckıyo yoksa
0 oy
tarafından
İki tabaktan mi gocunmuş ayıp etmiş, ailemle anlaşamayan la ben anlaşamam beğenmiyorsa susacak saygısızlığın lüzumu yok, ha haklıdır o zaman temkinli konuşur dinlerim o da ayrı ailemdir atamam derim içime atarım kimseyi yüz göz etmem
(146 puan) tarafından
Yaptığı saygısızlığın cezasını ben çekiyorum. 1 yıl oldu hâlâ unutulmuyor
0 oy
(100 puan) tarafından
Sorunsuz bir evlilik varsa;

Ne olursa olsun 'eşiniz'in yanında olun. Çünkü asıl aileniz kurduğunuzdur. 

Artık anne ve babanızın gözünde o evden gitmiş birisiniz. 

Türk toplumu kızları ele gidecek diye büyütüyor sonuçta. 
(146 puan) tarafından
Tek düşündüğüm benim kizim. Bazen öfkeme yeniliyorum. Bazen de yanlış yaptığımı düşünüyorum
0 oy
tarafından
Sana karşı çok iyi olduğunu hiç düşünmüyorum canım bu kadar kırıcı biri illa sana da bi laflar ediyordur ama aşktan farkedilmiyor bazen iyi taraflarını görüyoruz. Eşine bu olayı sordun mu ben olsam boşanmam ama burnundan getiririm o yaptığını 
(146 puan) tarafından
5 yıldır evliyiz ve şöyle bir örnek vereyim. Kışın kar yağdığında mutlaka apartman önündeki karları süpürür ben düşmeyeyim diye. Çünkü karda çok kaydığımi ve korktuğumu bilir. Ya da 5 yıldır belki garip gelebilir ama belimde hafif ağrı var ve sürekli ayakkabınin bagcigini o bağlar.  Yani beni bu kadar düşünen biri aileme öyle yapınca bütün duygularım bitiyor

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 394 göst.
0 oy
9 cevap 321 göst.
22 Mart 2022 Aile kategorisinde Sakin 13 (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 327 göst.
11 Kasım 2021 Aile kategorisinde Ilklem25 (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 617 göst.
26 Ocak 2021 Aile kategorisinde SenOsun (160 puan) tarafından soruldu