0 oy
712 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
Selam kızlar 19 günlük bebeğim var başlarda kayınvaliden ve annem benimle kaldı sonra kayınvalidem 2 günlükken geri gitti kaynım gil gelecek diye halbuki kaynım gil de geçen ay oradalardı zaten bebek bakmak zor geldi galiba şimdi annemlerde gitti ben tek başıma  büyütüyorum kendim alışmak istedim büyütmeye çünkü ailemle 8 saat uzaklıkta yaşıyorum kayınvalidem de 8 saat uzaklıkta kayınvalidem buradayken yatak odamıza biz odadayken dalıp giriyordu kapıyı çalmazdi bebek bakımında da hiç yardımcı olmadı geceleri bebek ağlıyordu annemler uyanıyordu o uyuyordu sürekli laf sokucu şeyler söylüyordu doğumun ertesi günü şuna bak hiç doğum yapmış gibi mi göbek öylece duruyor dedi bana ki sezeryan olmuştum daha bir sürü şey var kızlar çok sinirim bozuluyor şimdi eşime bana bilet al yanınıza geleyim demiş Ama ben istemiyorum eşime kırmadan yanlış anlamadan nasıl istemediğimi söyleyebilirim çünkü buradayken ben hemen ev işlerini yapacağım hem bebeği de ben bakacağım bir de onunla ilgilenmek zorunda kalacağım çok zor olacak bana ne yapabilirim kızlar bir akıl verin bana. Yardımcı olsa bana destek olsa asla geri çevirmem hep gelmesini isterim yalnız kalmamış olurum ama öyle değil işte kızlar sürekli laf sokuyor sürekli dengesiz hareketleri var ne yapacağımı şaşırdım. Onun gelmesi bana yardımcı olmak için değil bebek bakımına karışmak için gelmesini istemiyorum eşime nasıl anlatabilirim onu da kırmak istemiyorum.

21 Cevaplar

+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Valla bize anlattığın gibi anlat canım 
(2,529 puan) tarafından
Eşime annesini kötüleyen biri olarak görünmek istemiyorum bir buçuk yıllık evliyiz bu zamana kadar asla annen şöyle demedim Şimdi de eşimi kırmadan nasıl söyleyebilirim bilmiyorum acaba bebeği yalnız büyütmeye alışmak istiyorum desem olur mu
(25,224 puan) tarafından
Canım bu kötülemek değil ama gerçekleri söyliceksin. Senin dediğinde olur tabi
-Reklam-
+1 oy
(616 puan) tarafından
Canım seni çok iyi anlıyorum deki kim hep işini gücünü bırakıp sürekli bana yardıma gelecekki en iyisi annen hiç yorulmasın ben biran önce kendim bakmaya alıştım bebeğimle yalnız kalayımki sorumluluğu hissedeyim falan filan yada annenden çekiniyorum rahat edemiyorum de
0 oy
tarafından
Ay cok cikmazda bi durum kuzum .Desen bi dert demesen bi dert .

Deyince esin anlayisla karsilamayack gibi geliyo.
(2,529 puan) tarafından
Daha genç kayınvalidem canım 45 yaşında ama dediğim gibi bana yardımcı olacak olsa destek olacak olsa gelsin ama öyle değil işte biliyorum bana zehir olur o gelirse. Sürekli emir vererek konuşuyor. Geceleri bir bakıyorum odaya girmiş üstümüzü örtüyor falan bana çok ters böyle şeyler ne yapicm bilemiyorum:(
0 oy
tarafından
Bence hic öyle bir seye kalkışma bunu söylenecek bir tarafı yok
(2,529 puan) tarafından
Nasıl yani anlamadım hayır gelmesini istemiyorum demiyecm ki biraz kendim alışayim falan desem olmaz mı ki
0 oy
(67 puan) tarafından
Eşiniz anneci biri mi annesi ne dese inanır hep onu mu tutar yoksa sizin hakkınızı korur mu. Önce bunu bilmemiz lazım fikir vermek için
(2,529 puan) tarafından
1,5 yıllık evliyiz asla aramızda annen şöyle böyle falan asla demedim ben o yüzden ne tepki verir bilmiyorum
(67 puan) tarafından
En akıllsını yapmışsınız annen şöyle böyle dedikçe daha da anneci oluyorlar. O kadar laf sokmalarını eşiniz fark etmiyor mu. İsterseniz şöyle deyin hem bebek var hem ev işleri anneni güzel ağırlayamam başka zamana davet edelim de. Yok gelsin ne olacak ne olursa o da yer derse zaten gelince o var diye ekstra şeylrr yapmazsınız eşin de neden yapmadın diyemez
(2,529 puan) tarafından
Evet canım haklısın veya ben bebeği alayım Anne şu iş var yapılacak falan diyeyim belki gelmez veya çok durmazgider
0 oy
(659 puan) tarafından
Sen anlıyorum canım ama bunu kırmadan söylemek pek mümkün gözükmüyor 
(2,529 puan) tarafından
Yani öyle gelmesin istemiyorum demesem de zaten diyemem de yalnız alışmak istiyorum desem nasıl olur
(659 puan) tarafından
Eşin bunu annesine nasıl diyecek canım orası var. Anladığım kadarıyla kayinvaliden kendi gelmeyi teklif etmiş. Siz bir yardımcıya ihtiyacınız var gibi mi hissettirdiniz
(2,529 puan) tarafından
Hayır canım sadece 2 gün kaldı ya benim yanımda annemler 15 gün kaldı o yüzden gelmek istiyor ama ben ona git demedim kaynım gil bahane etti onlar gelecekmiş onlarla bir göreyim dedi halbuki onlar daha geçen ay oradaydu görmüştü onları ama bahane etti gitti onları
(659 puan) tarafından
Canım bence rahat ol. Benimki de geldi kaldı yanimda ben de baya laf duydum. Emzirme ve sütle ilgili. Ben de yanımda kalsın istemiyorum artık. Eşinle de rahat edemiyorsun. Ya bebeğe bakacak ya iş yapacak ben bu izlenimi verdim. Zaten dediğin gibi işi çok sevmiyorsa durmaz fazla gider. Kapıyı çalmadan odaya girmesi çok yanlış bunu da eşine söyle sen mi uyaracaksın ben mi uyarıyim de rahatsız olduğunu yumuşak bir dille anlat. Illa gelmesin diyorsan da. Hala sezaryen ağrılarım var yeterince ilgilenemem daha sonra ağırlayım diyebilirsin ki benim 40 gün olana kadar ara ara agrım oluyordu
0 oy
tarafından
Kuzum esini sen bizdenden daha iyi taniyorsun insan var guzellikle sakince soylesen bile aliniyor annemi istemiyorsun oluyor kendimden biliyorum.hep ben yalanci olurum.
0 oy
(245 puan) tarafından
Hani ortada çok büyük birşey yokken gelme demesi olmaz belki ama. Geldikten sonra eğer yine aynı hareketler de bulunursa sende üslubuyla cevabını ver bence. 
0 oy
(219 puan) tarafından
Ben idare ediyorum çok teşekkürler deyin. 

Kesinlikle kayınvalide ile bebek bakılmıyor. O yüzden kendiniz bakmaniz daha iyi. Karşı tarafı değil kendinizi ve bebeği düşünün şu süreçte. Kirilacaklarsa kırılsınlar
0 oy
(2,486 puan) tarafından
Olduğu gibi anlat canım ama tatlı dille hani sert çıkarak annen söyle böyle yaptı söyledi diye değilde güzelce konuşarak o zaman kırılmadan halledersin 
0 oy
tarafından
Canım bak şey de 

İlk üç ay bağlanma dönemi kendim deneyip öğrenmek istiyorum lütfen annene söyle gelmesin  ben idare edebilirim de ve koçanı överek böyle çok içten söyle ayrıca dediğim ssey gerçek bende ilk günden beri tek başıma bakiyorum oğluma ve etraftakiler hep ozeniyo 

Bırak kimseye ihtiyacım yok de 
0 oy
tarafından
Ay sanki kendi dogum yapinca 0 beden olmus da sana laf ediyo dogum yapinca sislik oluyo sezeryanla alakasi yok ben normal dogum yaptim yine de gobegim vardi. Esinle açık açık konus ben olsam soylerim bana yardimi olmadi o gelirse daha fazla eziyet cekicm istemiyorum de
0 oy
(119,343 puan) tarafından
direk soyle hoc kivirmadan once esine snr ara kaymanana soyle bilet almiycaz gelmene gerek yok lohusayjm hic kimseyi istemiyorum de olsun bitsin
0 oy
(120 puan) tarafından
Cnm gelme diyemezsin belki ama eşine ufak ufak rahatsız oldugun durumları şöyle. İşte ben kendim ilgilenecem annen karışırsa hoş olmaz rahatsız oluyorum. İşte gece odama gelmesi beni rahatsız ediyor yani olur yaa uygun olmaya bilirim bide lohusa psikolojisi var haberin olsun bak. Gibi ılımlı ılımlı konuşarak durumları şöyle işte ben çekiniyorum annenden falan gibi yani kocanın huyunu sen daha iyi bilirsin tabi nasıl yumuşak konuşacağını. Annesini kotuleme ama rahatsız olduklarını da şöyle sonrada de ki biliyorum o bizi düşünüyor anlıyorum sağolsun ama işte bende kendim büyütmek öğrenmek vs istiyorum gibi alttan alttan söylersin iyi biriymiş gibi arada laflar koy ama durumunu şöyle bence 
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Bbilet fiyatları çok pahalı

Corona var otobüs sıkıntılı herkes hasta bebeği korumak lazım vsvs
0 oy
(270 puan) tarafından
Bende senin yaptığın hatayı yaptım eşime demedim gelmesin diye ayıp olmasin diye gelsin dedim . Ama sonra kayinvalidem le tartıştık evimden gitti . Böle olacağına gelme deseydim önceden dedim kendi kendime . Bence ben kendim bakıyorum anne artık alışmam lazım de kibarca . Insan bi kere sinir oldu mu herşey göze batıyor hele bi de lohusasin hala 
0 oy
tarafından
O kadar yol gelme covid de var ben bakabiliyorum biraz büyüyelim biz sana gelcez de :D benimde akrabalarım uzakta bende virüsten aşırı korkuyorum şimdi doğum yapıcam gelmek istiyorlar sürekli bahane bulduğum için profesyonel oldum daha da biseyler bulabilirim :D 
tarafından
Ya da eşine de ki biraz ben kendim bakmaya alisayim bak uzaklık yerdeyiz alışmam lazım sonra sıkıntı yaşarim onlar her zaman yanımızda olamazlar de zaten esin sana hakverdiginde sorun çözülür kayınvalidene de söylersin o şekilde bence anlayışla karşılar heralde
0 oy
(25 puan) tarafından
Aynı şeyler yeminle kayınvalidem kapı çalmadan girer yatak odamıza kaç kez kavga ettik eşimle bu konuda gelmesini istemiyorum eşim ailesine taptigi için gelicek ben dile getirdim gelmesinndiye ama dinleyen yok ana kuzusu olunca desennde fayda etmez utanma yok benimkinin anasinda Allah yardımcımız olsun
0 oy
(3,147 puan) tarafından
Bence eşine de ki, canım annen gelsin gelmesine istemiyor değilim bana ayardımcı olur fakat ne zamana kadar annen yada annem gelip yardım edecek bize bence ikisi de gelmesin kendimiz alışalım ben bebekle evin düzenini sağlamaya çalışayım sonradan çok bocalarım hem bebeğim izle aramızdaki bağ daha da kuvvetlenir olmaz mı böyle deneyelim yapamazsak çağıralım olur mu de bence en güzel ve kırmadan anca böyle anlatılır canım hemde kötü olmazsın 
0 oy
(8 puan) tarafından
kızımda benimde kayınvaldem alt katta oturuyordu çok karışıyor du eşime söyledim olmadı kayınvaldeme kırmadan anlatmaya çalıştım olmadı kızım 2.3 aylık ancaydı eşime dedim markete gidelim kalktık gittik markete mama reyonuna gittim aptamil mama alacagımızı söyledim ona ozaman kar yarım aptamil mama 180 tl falan dı noldu neden mama alıyoruz dedi eşim annen çok karışıyor dayanamıyorum stres yapıncada sütüm kesiliyor mama takviyesi yapacagız çok pahalıymış mamalar dedi napayım dürüm mü yapalım çocuğa dedim 2 gün yeter bu mama sonra bidaha alırız dedim eşim peki stres yapmasan mama almazmıyız dedi evet sütüm çoğalır yine dedim tamam ben halledecegim dedi o günden sonra kayınvaldem karışıtıgında eşim hep müdahale eder 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 144 göst.
26 Nisan 2024 Aile kategorisinde Tugbamelis (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 286 göst.
17 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Nar (872 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 536 göst.
0 oy
24 cevap 444 göst.
25 Şubat 2023 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu