0 oy
232 göst.
Aile kategorisinde tarafından
İlk 6 gün kaynanam yüzünden emziremedim .. sonra memeyi verdim tutmadı mama veriyorum .. ama mememi sıkınca minik minik süt çıkıyor yalnız bebeğin ağzına soktuğumda cigiriyor kabul etmiyor bu süt artar mı bu bebek memeye nasıl alışır yada hiç ugrasmayip mama vermeye devam mı etsem sütümude sagdim ama 1 saatte 20 ml çıkıyordu sonra daha az çıkmaya başladı bende bıraktım  acaba sütummu yok ne yapmalıyım ilk bebegim başına gelen var mı 

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Emzirmeye ugras bol bol .Su salakkk kaynanalar da her seyi bilmesin bi artik ya .
tarafından
Biberon verme meme reddi yapar .Asla almak istemez .Cunku biberonla bebek kolaya alisir .Memeyi emmek biberondan cok cok cok zordur kuzu .o yuzden bebek anne memesini emmeye ugrasmak istemez .Kolayi varken zoru niye secsin ?
Sen emzirmeye calsi .Biberonu da cope at .Kasik biberon siparis ver internetten .bak hazir sutun varken emzir bol bol.B su ic , yesillik ye .Emzirmeye calis
tarafından
Gogsunun sadece ucunu degik o kahverengi kismi komple ver agzima bebegin .Ben bile 36 haftalik hamileyim sktm gogsumu sut cikti .demek bi biz ona gore hazirlanmisiz , vucut hazir .Sen kahverengi kismi komple ver agzina
pes etme .
tarafından
Sütüm yok gelmiyor damla alayimmi alsam hangi marka alayım canım çok üzülüyorum çok kaynanayi da bogasim geliyor oda çok sağlam inadına
tarafından
Sutun icin damla alma .Bol su ic , dusa gir bol bol ve dusta ilik suyla gogus masaji yap .Sonra dustan cikip havluyu isit utuyle gogsunun cevresine bastir o havluyu .Yesillik ye surekli .Marul ,maydonoz ye .Guzel uyu.
tarafından
Benim arkadasim sezaryen oldu .Anca damla damla geliyodu 1 ay sonunda bolca gelmeye baslamisti .Ama surkeli bunlari yapti
-Reklam-
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Bende çok uğraştım canım şükür sonrasında kabul etti memeyi emdikce arttı sütüm zaten sende uğraş 
tarafından
İki ay uğraştım olmuyor nerde hata yapıyorum acaba sütummu yok çekmiyor çocuk delirtecek beni sanki zehir veriyorum makine bile artık çektikçe getiremiyor damla alsam işe yarar mı acaba
(1,586 puan) tarafından
Eczanelerde ince borular satılıyor canım emme refleksi güçlensin diye mamayi o şekilde veriyorlar bi sor eczaneye bide rezene  cayi helva ve boza tüket canım benimde yok denecek kadar azdı sonrasında doldu göğüslerim stres yapma yaptıkça olan sütte kesilir bide silikon uç deneyip ver belki tutamiyordur göğsünü
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Cocuk emse o süt çoğalıyor göğsünün ucu nasil? Bebek göğsün ucunu tutamiyorsada cildirir
tarafından
Sol mememi tutmadı ama sağı tutuyordu sütten geriliyordu memem başlarda oda bitiveriyordu yine bağırıyordu ebe damla al süt arttirici dedi bebeğe güvenmiyorum hem artarmi süt artık olanda gitti
0 oy
tarafından
Emzirme destek sistemi ni deneyebilirsin canım memeyi öylede tutmazsa  birde silikon göğüs ucu ile emzirmeyi dene eğer sen vazgeçmezsen bebek nasıl ki biberona  alıştıysa göğsünede öyle alışır 
tarafından
Sütüm artması için napabilirim nokta nokta çıkıyor sağma makinesi kullanınca azıcık çıkıyor ebe damla al dedi ama bebeğe güvenmiyorum hiç yıkıyor ortalığı
tarafından
Bol su iç canım rezene kimyon anason demle iç bulgur çorbası bilir misin ondan yap iç bol  yeşillik ye ve fırsatını buldukça yat uyu bebeğini emzirirken de çok ısrarcı olma üst bedenin çıplak olsun bebeğini de aynı şekilde üst bedenini ciplat teniniz değsin o kokunu alınca kendiliğinden aranmaya baslar zaten
tarafından
Rezene hiç sevmem ya bulgur pilavı yedim tahinli helva yedim pekmez içtim e bebekten süt yapıcı sular içtim yok anasını satim .. damla arttırır mı acaba süt
tarafından
Galaktago işi sanırım ben aldım bi dala büyük kızımda bir faydası olmadı =/ bir dene istersen belki sana etki eder
tarafından
Sana etmediyse bana hiç etmez canım
0 oy
(3,419 puan) tarafından
37 gün sonunda başardım cnm 
tarafından
Bizde 27 sinde iki ayı dolduracagiz hergun meme verdim cigirdi yine denedim yine yıkıyor ortalığı ebe aradı süt arttırıcı Damla al dedi ama boşuna da almak istemiyorum güvenmiyorum ben bu çocuğa sen nasıl kabul ettirdin sütun cokmuydu canm
(3,419 puan) tarafından
Sütüm azdı bende momstok anne çayı kullandım benim meme üç yoktu plastik uç aldım o şekilde tuttu
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Kesinlikle pes etme meme reddi hepimiz yasadik sen kolaya kaçıp mamaya devam etme pişman olursun daha yolun başındasın 
tarafından
Benim sütummu yok acaba sıkıyorum nokta nokta geliyor çocuk çekmiyor cigiriyor resmen neler neler denedim olmadı bende vazgeçtim bugün ebe aradı süt arttırıcı Damla al dedi ama güvenemiyorum ben bu çocuğa napsamki meme ağzına girdiği an yıkıyor ortaligi
(4,853 puan) tarafından
Benimkide öyleydi canm damla damla geliyordu meme reddi yaşadım ama pes etmedim bol su iç tahin helvası komposto ye iç emzir surekli emzir emzirdikce çoğaldı hep
(4,853 puan) tarafından
Memeyi tam kavramasini sağla kahverengi kısmını tamamen vermeye çalış
tarafından
Ağzına sokuyorum olduğu gibi başını bastiriyorum göğsüme damla alsam işe yarar mı
0 oy
(15,824 puan) tarafından
Canim pes etme 4 aylık oğlum emiyodu Corona oldum 14 gün hastanede yattım 5 günu yoğun bakım ünitesinde tedavi altindaydim çıktım 10 gün iğne ve antibiyotik kullandım yoğun bakım harici hemen hemen her gün sagdim çok çok azalmıştı sütüm 3 gündür emziriyorum doktor emzirebikisin dedi düşün bir ay hiç emmedi ilk gün almak istemedi uyku sersemi verdim sonradan emdi Rabbime şükürler olsun ❤️❤️ Bol bol emzirmeye çalış
tarafından
Benimki hiç emmedi doğduğunu ,8. Gününden itibaren hep memeyi ağzına soktum cigirdi sanki zehir veriyorum sagip verince içiyordu ama memeyi alınca yıkıyor ortalığı ve hiç değişmedi süt olmadığı için mi acaba böyle oldu çekmiyor bile mememi ağzına birşey dolsun istiyor o cekmeyince benimde sütüm artmıyor nokta nokta ucuna geliyor sadece geçmiş olsun ne güzel emiyorsa
0 oy
(487 puan) tarafından
18 gün sonra mememi tutturabildim.ama hiç mama vermedim sagarak sütümü veriyordum hiç mamaya alistirmadim ama sürekli de memeyi zorladım unutturmadim 18 gün sonra memeyi tuttu ama sadece birini emiyordu sonra sonra digerinide tuttu
tarafından
Benim sagacak sutumde kalmadı benimkide yoğun bakımda mama verildi çıkınca denedim yine kabul etmedi
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Bebek emdikçe artıyo cidden stresten biraz azalmıştı sütüm mama verilmişti bi kaç güne tekrar alıştı çok şükür başta zor oldu ama süt gelmedikçe tutamadıkça sinirlendi ağladı ama pes etmemek lazım
tarafından
Benimki hala sinirleniyor iki ay oldu hala aksi çocuk
0 oy
(1,018 puan) tarafından
canim biberon  verme  bende dogum yaptığimda kizim 5 gun yogun bakima aldilar o zamanla koronada yeni turkiyede başlamısti diye onu gormemize izin vermiyorlardi anne sütünu bile iceriye almaya izin yoktu orda biberonla mama veriyorlardı bes gun sonra kizım taburcu oldu eve getirdim iki gun neyaptiysam göğsümü emiyordu bende kasikla veriyordum  bende cok üstunde durdum zorla goğsümu emzirdim en son tutu cok şükur şuan birbucuk yasinda hem ekgida hemde anne sütünu aliyor
0 oy
(7,186 puan) tarafından
Benim anlamadığım kaynanan ne sebeple engel oldu ve sen nasıl oldu da onu dinledin?
tarafından
Benim kaynanam evhamlı gardiyan gibi başımda dikildi durdu çocuk miy dedi kucağımdan kaptı aldı yok kafası yamuldu dedi aldı anne otur bebek 20 dk emmesi lazım diyorum başımda dikiliyor elleride bebeğin üstünde kocama diyorum annen bebeği alıp duruyor alma dedikçe dinlemiyor diyorum anneme laf mı soykeyeyim iyi niyetinden yapıyor diyor annem altımda oturuyor anne bebeğimi kucağıma alamıyorum gel başımda dur kadına bir şey de diyorum babam tarlaya götürüyor kizinin başında oturtmuyor kadını kadından alamıyorum çocuğumu taş gibi tutuyor cahil saf çocuk aç durur mu sarılık oldu çocuk annen yüzünden dedim kocama sana bir carparim annem hakkında nasıl konuşursun diyor bende gidin dedim bosarim seni dedim istemiyorum dedim hiç biriniz çocuğumdan kıymetli değilsiniz dedim abiyi aradim böyle böyle annesine kızmış anneden çocuk mu ayrılır diye ebede konuştu kaynanamla bir daha almadı ama çocuk beni kabul etmedi hiç kucagimi gormediki çocuk artık ağzıma geleni söylüyorum da iş işten geçti hadi kadın anlar diyorum gerizekalı anlamıyor daha gelmiş her çocuk sarılık olur diyor benimki açlıktan oldu dedim
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Ben ilk iki ay emziremedim tutmadı memeyi sağarak verdim aynı zamanda mama da içiyordu iki ay sonunda emmeye başladı sütün bir damla bile gelse ona faydası çok onun için pes etme ama kendini de yıpratma çenesi kuvvetlendikçe memeyi kavrar
tarafından
Bende vazgeçmeyeyim ozaman vazgeçmiştim bir kaç gün vermedim memeyi hep aynı olunca yarın damla getirecek arkadaş onuda deneyeyim parmağımı emiyor çocuk mememi emmiyor
(1,455 puan) tarafından
Silikon meme uçları var onları da dene her gün mama vermeden önce memeyi dene sonra mama ver
tarafından
Memeyi deniyorum önce almıyor bugün de uğraştım kaç kez cigirmaktan başka birşey yapmıyor çocuk
0 oy
(945 puan) tarafından
Canım ben öyleyim. İlk 2 ay mama verdim, sütünü sağdım biberon da verdim. Sütüm git gide azaldı. Annem dedi ki bol bol emzir. Sonra denedim mamadan önce emzirdim, 1 saat sonra 30 ml falan mama verdim. Böyle böyle git gide azalttım. Sonra kestim biber onu. Oğlum da emmek istedi tabi. Öyle biberonu bıraktık. Gerçekten sütümü sağarken ne yediysem ne içtiysem fayda etmedi. Emzirdikten sonra arttı. Sonra baya geldi. Sende stres yapma canım bol bol emzir. Mama versen de emzir emzir emzir. 
tarafından
Emziriyorum ama benimki seninki gibi tutmuyor sanki çocuğu gırtlakliyorum sesi kisilana kadar bağırıyor bende kaynanama olan öfkemi çocuğa bağırarak çıkarıyorum herhalde o emmedikce bende sinir oluyorum o cigirdikca bende bağırıyorum .... Pes ettim artık alsın mamayı kaynanamlarda kına yaksın hala daha haklı çıkarıyor kendini terbiyesiz adamada o kadar söyleniyorum boşansin diye o da bosanayim demiyor s.efsiz madem annen çok kıymetli git annenle yasa çocuğumla beni rahat bırakın dimi
(945 puan) tarafından
Biberondan daha fazla geldiği için memeyi tutmak istemiyor olabilir. Kolik bebekler için biberonlar var , onları dene canım. Onları çekmesi biraz daha yoruyor ama daha az gaz yapıyor. Hem belki bebeğim de böylece emmek isteyebilir. Stresin de normal. Emse de emmesede gittiği yere kadar gerekirse sağıp da ver. İnşallah tutar
tarafından
Sağol canım bebeğin dili gerideymis wee nin kinu almadı avent aldık tutmadı bebedorun biberonunu alıyor biberona gözümüz gibi bakıyoruz eşim kutusunu attı birşey olsa falan alamayacagi kaç gündür deniyorum sabahta denedim almıyor memeyi demekki benim çocuk emmeyecek bende vazgeçtim artık sütüm az sagsamda azıcık çıkar bir artmadı gitti birde sinir oldum kaynana eş derken iyice gitti sütüm
0 oy
tarafından
10 gün kuvezdeydi meme almadı :) tutar biberon emzik verme cnm zaten ilk bebekler meme ağızlarına büyük geldiği için zor tutuyor iyice göğsünün altına koy elini öyle ver bebeğe ahilik olmasın göğsün
tarafından
Bugünde denedim ucuna hafif tatlı sürdüm tutsun diye yıktı ortaligi almıyor kabul ettiremiyorum meme ucu aldım onu iki emdi süt çıkmayınca birdaha almadı çocuk anlıyor artık memeyi vereceğimi yaklastirirken bile cigiriyor sanırım yapamayacağız zorluyorum dudaklarını büzüyor bu yüzden kaynanamı ve kocamı affetmeyecegim
tarafından
Canım sen Dilruba hanımı takip et ona mesaj at o sana yardımcı olur birde onun çayıda var süt yapıyor onun önerilerini yaparsan emin ol emsirirsin sütünde olur Allah'ın izniyle Instagram adresi bu emzirme.danismanligi mesaj at mutlaka emzirme danışmanı kendisi videolarını izle meme reddi hakkında bilgiler veriyor
tarafından
Teşekkürler canım inşallah faydasını görürüm sadece Dilruba mi
tarafından
Instagram adresi bu =emzirme.danismanligi danışmanın ismi Dilruba canm
0 oy
(1,278 puan) tarafından
İlk çocuk gün sürekli sağ göğsümu alırdı su almazdı yavaş geliyor diye sonra emmeye emmeye sol göğsümde süt kalmadi ikici bebeğimde de yoktu.sonra ben bebeğim her aciktiginda ince şok sonra sağ göğsümu veriyor dum öyle öyle sütü çoğaldı şimdi baya iyi sende pes etme bırak iyice aciksin bak nasıl emmeye çalışıyor o emdikçe göğsün uyarılıyor ve öylece süt çoğalıyor
tarafından
Aç biraktim yine değişmedi nasıl cins bebekse bu yüzden kaynanam ile kocamı affetmiyorum .. göğüs ucu aldım iki sordu süt gelmeyince onuda almadı onlarda iyi yapismiyor memeye sanirim biz yapamayacağız vazgeceyim meme vereceğimi anlıyor çocuk yaklastirirken başlıyor bağırmaya ucuna hafif tatlı sürüyorum mememin yine ortalığı yıkıyor cins mıdır nedir benim bebegim sinir stres yaptı beni iyice Sanirim bu çocuk beni kabullenmeyecek
tarafından
Aç biraktim yine değişmedi nasıl cins bebekse bu yüzden kaynanam ile kocamı affetmiyorum .. göğüs ucu aldım iki sordu süt gelmeyince onuda almadı onlarda iyi yapismiyor memeye sanirim biz yapamayacağız vazgeceyim meme vereceğimi anlıyor çocuk yaklastirirken başlıyor bağırmaya ucuna hafif tatlı sürüyorum mememin yine ortalığı yıkıyor cins mıdır nedir benim bebegim sinir stres yaptı beni iyice Sanirim bu çocuk beni kabullenmeyecek çok inat
0 oy
tarafından
Daha yeni doğan tutar inşallah 
tarafından
2 ayı dolduracak olmayacak bu çocuktan neler denedim neler aç biraktim yine değişen birşey yok bende bıraktım artık
tarafından
Sütünü sağıp biberine katsan icermi
tarafından
İçiyor öyle ama bende süt kesildi stresten bir kaynanama sinir ol kocama sinir ol derken iyice gitti yarın srkadasim damla getirecek gogsumden süt tassa bile bu çocuk memeyi beğenmedi göğüs ucu aldım onlarda tam yapismiyor çocuk iki sordu tadı olmayınca onuda reddeddi kafaları yiycem adamı bosasam daha rahat edeceğim ama oda sümük gibi yapışıyor bana daha
0 oy
tarafından
Bebek kuvezde olduğu için sağarak başladım.4. gün verdiler memeyi tutuyodu ama uyumaktan emmiyodu. Eve gelince de sağarak devam ettik uyanmadigı için biberona alisiyodu. 10 günlükken kaşık biberon aldık. Bı süre onunla birlikte emmeye başladı 3. Hafta tamamen memeye döndü. Ama ben sürekli sagdigim için azalmadı süt
0 oy
(767 puan) tarafından
40 gun boyunca ugrastm canm. Pes etmedim. 40 gunun sonunda tuttu suan 1 bucuk yasnda hala emiyo. 
tarafından
Benim iki ay dolacak ama ben vermedim uzun süre sinir oldumda bir kaç gündür deniyorum çocuk aynı cinsmidir nedir sinirden sigaraya başladım bir çocuğun emmemesi kaynana adam derken sinir küpü oldum adamida bosayamadim yolumu kesti dava açmaya gideceğim zaman cahil insanlar arasında kaldım
(767 puan) tarafından
Canm sen onlari takma. Bnmde tutmadi zmnlar esmn babnnesi kaynanma bide sen emzir faln gibi sacma seyler soyluyodu.  Hepsinn lafini ver bildigini yap. Suan ne ile besleniyo mama ilemi
tarafından
Mama veriyorum kan yapsın diye üzümun suyundan sıkıyorum agzina bir kaç damla .. pirinç unu arada yediriyorum aç kalan çocuğu zar zor toparladım şimdi 6-12 ay kıyafet oluyor bebeğe beni kabul etmiyor bir tek Kaynanalar kocalar karismasa işleri rast gitmeyecek kaynanamda cahil kocamda annecil hergun annesini arar benide zorla konuşturdu şimdi istemiyorum kucağıma atıyordu telefonu anasıyla konuşayım diye şimdi arıyor annesini tuvalete kaçıyorum benim gelmemi bekliyor konuşmayı uzatıyor bende konuşması bitince odaya giriyorum
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Ben canım 1.5 ay mücadele verdim oda ağladı bende ağladım ama emzirdim tabi ne kadar zorladamda 6 aydan sonra kendisi bıraktı emmesi ama 6 ay zorlaya zorlaya emzirdim
0 oy
(1,233 puan) tarafından
Var ben ilk oglum da 3. Aydan sonra zafer bnmdi 
(1,233 puan) tarafından
Sana tavsiye her mamada önce emzirmeye çalış inat et

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 162 göst.
9 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Melek06 (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 126 göst.
22 Şubat 2024 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,287 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 216 göst.
17 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,346 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 245 göst.
1 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Beyyzaa992 (252 puan) tarafından soruldu

379,089 soru

11,347,532 cevap

34,813 kullanıcı

...