0 oy
438 göst.
Diğer kategorisinde (5,323 puan) tarafından
Yok kızlar ben mi yanlış düşünüyorum yoksa olması gereken şey mi. Apartmandan en fazla camdan sadece koltuk örtüsü silkelemisimdir. O da odanın camindan öyle balkondan değil. Hatta cirptigimda da dikkat ettim ki çamaşır yok ise ve alttakinin cami kapalı ise. Bizim yukarı katta bı komşu var bı defolup gidemedi. Kadın bı on balkondan çatır çutur kilim cirpiyor benim cama carptira carptira. Bı diğer balkondan. Sinir olduğum mesela ise balkona yeni çamaşır astım ya. Be öküz orda çamaşır var gözün kör mü ? Resmen dağda yaşayacak kişiler bunlar cidden böyle apartman dairesi de degil

19 Cevaplar

0 oy
(1,586 puan) tarafından
Benim de aynıydı canım yaşlılar diye bişey demiyordum en sonunda bağırdım artık bidaha çırpan olmadi insanlar kendi evleri diye genelde satın alanlar herşeyi hak görüyorlar kendilerine 
(5,323 puan) tarafından
Bizimde kendi evimiz onlarında kiracı değiliz ikimizde
 Ama ev sahibiyiz diye alttakinin evinin içine etmek serbest değil ki
-Reklam-
0 oy
(119,289 puan) tarafından
bu yuzden heo en ust katlari tercih ediyoz
(5,323 puan) tarafından
Aynen üst katlar daha pahalı en ucuzu giriş kat
hee eskisehirdede en hesapli en alt kat ara katlarla ust katlar ayniya gidiyo
(5,323 puan) tarafından
Bizimki ara kat ama eski bina olduğu için şu an uygun oluyor içini iyice yaptırsak burası da pahalı olur
yapcan en iyi sey usttekiyle arani bozmadan guzelce konusma olur hani boyle dan dan yapma etme dersen zitlasirsimiz ve inadina daha fazla yapar o yuzden huyundan suyundan gidip guzelce yapma etme demen
(5,323 puan) tarafından
Haklısın sevdosum
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Apartmanda oturabilir belgesi diye bir şey olmalı artık bizde yasak öyle şeyler neyseki
(5,323 puan) tarafından
Vallahi öyle ya yöneticiye dicem olmadi
(1,145 puan) tarafından
Durduğun hata geçen komşu balkonu kapatıyordu çerçevesini balkondan ip sarkıp yukarı çektiler ve kurutmalığımı kırdılar şikayet ettik gelip yaptılar
(5,323 puan) tarafından
Bazıları cidden dağda yaşamalı insanlardan uzakta çünkü toplulukta nasil yaşanır bilmiyorlar
(1,145 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(313 puan) tarafından
Ayyy bende sinir oluyorum çamaşır asıyorum tutmuş halı yıkamış aşağıya doğru sallandirmis halisida uzun benim çamaşırlara kadar inmiş şapir sapır su damlıyor öyle böyle sinir olmuyorum yani gormeyi bekliyorum gördüğüm an Soyliycem bizde pazartesi günleri cirpiliyor sadece diğer türlü yasak ama işte anlamıyorlar apartmanda yapilmiycak şeyler birde ikimizin de kendi evi yani gitme şansımizda yok ki
(5,323 puan) tarafından
Bizimde öyle canım ikimizinde kendi evi. Tasinacaklarmis ne güzel ev bulamamışlar ya
0 oy
tarafından
Bu yasaklanmali ya hiç hoş bı şey değil benim balkonumda kıl tüy ne ararsan doluyor
(5,323 puan) tarafından
Ya bos olsa yine bı nebze umursamayim hadi ama çamaşır asılı ayıp yani
Geçenlerde mandalı düşmüş vermedim aşağı fırlattım gitti
tarafından
Yani en azından bakar insan düşüncesiz insanlar
0 oy
tarafından
Silkelenme gününüz yokmu canm
(5,323 puan) tarafından
Yok kuzum ya ne düzen var ne bisey
tarafından
Yöneticiye söyleyin gün koysn canm
(5,323 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun öyle yapsalar
0 oy
tarafından
Ay annemin üstünde oturan kadın da öyleydi Allahtan taşındı da kurtulduk
(5,323 puan) tarafından
Darısı benim usttekilere
0 oy
tarafından
Bizde cirpiyozda bı sikinti olmuyo
(5,323 puan) tarafından
Ama hoş bişey degil ki çamaşır asılı mesela üstüne çırpıyor tek taraftan da cirpmiyor her yerden cirpiyorlar
tarafından
Yok bizim iki balkon var canım tek arka tarfada çırpma iznimiz var ama senin komşu abartmış cnm biz çamaşır olan balkonda kimse cirpmiyo
0 oy
(15,823 puan) tarafından

Böylelerini cirptigi kilimden tutup aşağı indireceksinnn :devil:

(5,323 puan) tarafından
Haha aklımdan gelmedi değil :D sal.ak kadın bı de sineklige carptira carptira çırpıyor. Sinirlendim açtım cami sinekliği cikardim
0 oy
(2,226 puan) tarafından
camdan silkelenmesine karşıyım kapalı da olsa toz düşüyor 

balkondan silkelesinler sırf o yüzden balkona çamaşır asmıyorum ben toz olur falan diye 
(5,323 puan) tarafından
Balkondan silkelemek daha sıkıntı balkonda hep eşya var herkesin benden alttakilerinde
(2,226 puan) tarafından
bana camdan silkelemek sıkıntı canım :))
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Benim üst katımdaki de öyle. Babasının köy evi sanıyo. Üç kere uyardım. Ev sahibi ve yönetici kendisi. 3 kere sadece uyardım daha fazladır sirkelemesi. Ne yese benim camımın önünde en son şikayet ettim zabıta uyardı gururuna yediremeyip yöneticiliği bıraktı. Böyle böyle öğretces ne yapalım 
(5,323 puan) tarafından
Çok kez uyarı yaptım ama yok neye uyardiysam anlamamazliktan geliyorlar
0 oy
tarafından
Cirpma mi kaldi ya yil olmus bilmem kac hadi cirptin silkeledin uzat kafani bi alt kata bak di mi cam acik mi bisey serilmis mi. Topluluk icinde yasamayi beceremiyorsan git mustakil evde yasa.
(5,323 puan) tarafından
Aynen ya cirpiyorsanda tek yerden cirp bı ordannbi ordan nedir ya
0 oy
tarafından
Üstüne çok bir şey dökülmediği takdirde ve altakinin balkonda bir şeyi asılı değilse mecbur çırpıyorum. Yapacak bir şey yok çünkü benimde 2 bebeğim var üstüne olur olmadık bir şey döküldüğü zaman napabilirim 
(5,323 puan) tarafından
Bende belirttim en fazla koltuk örtüsü cirptim.hali kilim cirpmasini bende bilirim ama yıl olmuş 2021 zaten süpürge toz pis ne varsa çekiyor. Apartmanda yaşıyorsan dikkat etmek gerek yani bı başkasını rahatsız etmeye gerek yok ki benim bahsettiğim kişi iki. Taraftan da çırpıyor tek yerde çamaşırımin serili olduğunu gördüğü halde
tarafından
Benim tek tarafta serbest ön balon yasak canım
(5,323 puan) tarafından
Ne güzel canım en azından bir kural var
0 oy
(3,860 puan) tarafından
en  en en nefret ettigim sey ,asla hicbir sey cirpmadim simdiye kadar ama gel gor ki ust komsu evimden nefret ettirdi  , 4 yil daha kredimiz var bir yere gidemeyiz, hali kilim ne bulsa silkeliyor
(5,323 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin bunlara ya
0 oy
(2,211 puan) tarafından

Benim evim yanıyordu bu sebebten, kadın herseyi sirkeliyordu kıyafetlerim falan hep mahvoldu, oğlu da sigara içerken çamaşırların üzerine atmış fransız balkon bizim ki yazındı havalarda malum aşırı sıcaktı cam açık olunca izmarit içeri düşmüş perde tutuşmuş  :'(karşı binadan bir teyze aradı beni evin yanıyor diye :(kendimi eve nasıl attım hatırlamıyorum..

(5,323 puan) tarafından
Ben senin yerinde olayım ne zarar verdiyse odetirdim . Yok bazıları cidden görgüsüz mu ne iyi ki evin tümden yanmamis
(2,211 puan) tarafından
Benim söylememe gerek kalmadı bütün masrafları kendileri yaptılar..
0 oy
(913 puan) tarafından

Bende aynı konudan rahatsızlık duyuyorum. İzmir'de iken apartmanimizda silkelenmek yasaktı ortak alınan bı karardı ve herkes uyardı ama tayin ile Van'a geldik 1 bck aydır deliriyorum alltan üstten yandan hep silkeleniyorlar. Bide sitedeyim şuan daha bı kural olmalı ama yok arıyorum İzmir'deki evimi:ermm:

(5,323 puan) tarafından
Eşime dedim soyleticem yöneticiye bu ne böyle çekilmez ki
0 oy
(5,326 puan) tarafından
Halıyı yıkayıp tepemizden sulu sulu astılar balkon camlarım berbat olmuştu maalesef bazıları apartman kurallarından haberi yok
(5,323 puan) tarafından
Ne pislik insanlar var ya kendi evleri temiz olsunda diğer yerler onemli degil
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Ya benim üsteki de dağdan gelmiş galiba gerçekten eşim tutuyor çıkıp kavga etmemek için kendimi zor tutuyorum her hafta halı yıkıyor ıslak ıslak suyu süzülmeden asıyor balkon camlarımin içine ediyor ben sürekli cam silcek değilim sırf eşim için susuyorum ama gerçekten birgün tersime çok pis gelcek
(5,323 puan) tarafından
Onu da yaparsa valla çok fena yaparım kusura bakmasın kimse kimsenin pisliğini çekmek zorunda değil ki
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Biz çocukken en üst katın bi altındaydı evimiz üsttekide çocuğu alerjik diye donunu bile silkelerdi annem çok sinir olurdu bigün camda silkeleyip kilim bırakmış kardeşlerimle onu çekip aşağı atmıştık oda rüzgar attı sanmıştı puhaha. Bence çok kıroca bişey ya böylelerinin aptmanda yaşam hakkını ellerinden alsalar keşke
(5,323 puan) tarafından
Hahaha valla bugün görsen sineklgimize vura vura çırpıyor ya kirsa etse umrunda degil resmen
(5,220 puan) tarafından
Evet sinir bozucu annem en son yapma bi metre toprağın altına girecez hepimiz demişti sonra azalarak kesilmişti silkelemeler. Allah akıl versin böylelerine ne diyim
(5,323 puan) tarafından
Amiin amiin

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 44 göst.
20 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Bol gunesli gunler (710 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 46 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Tugce12. (580 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 632 göst.
12 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 388 göst.
24 Mayıs 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,685 soru

11,365,682 cevap

34,845 kullanıcı