0 oy
154 göst.
Diğer kategorisinde (517 puan) tarafından
Oğlum 10 gün sonra 23 Aylık olacak . Şuanda lazimliği var banyoda duruyor ben tuvalete gittikçe oda oraya oturuyor oturmaya hiç korkmuyor . Bir kac kez uyandığı gibi lazimliga oturtturdum çişini yaptı ama son oturduğumda az yaptı bende bitmiştir diye kaldırdım üstüne yaptı. Lazimliga üstüyle oturup çiş diyor çiş nereye yapılır diyorum banyoya koşuyor gece altını ıslatmıyor .

Ama kaç kez sorduysam cisim var mı diye hiç söylemiyor belli de etmiyor . Ama çişini yaptın mı diyince bezini tutuyor bezi dolunca rahatsız oluyor.   şuanda 17w 5 haftalık hamileyim bebek doğunca zor olur bıraktırmak diye düşünüyorum bu aralar.  Büyük tuvaletini yapacağı zaman illaki çömeliyor  onu hep belli ediyor. Sizce şuanda tuvalet egitimine başlasam hazır mıdır?  

10 Cevaplar

0 oy
(1,862 puan) tarafından
Şuan hazır değil 
(517 puan) tarafından
Bezden çok rahatsız olunca öyle düşünmüştüm bağlamamı bile istemiyor da
-Reklam-
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Bence daha erken canım 2 buçuk yaşını bekle 
(517 puan) tarafından
Bezden çok rahatsız olunca öyle düşünmüştüm bağlamamı bile istemiyor
0 oy
(5,323 puan) tarafından
Ben kızımı 27 aylıkken alistirdim.ilk başta çişini söylemiyordu. Ama sürekli tekrarladım sürekli. Kukulinin tuvalet ile ilgili şarkılarını dinlettirdim. Kızım kendini ifade edebilen bir çocuk. Her şeyi söylüyordu. Çişini kaçırdığı da gelip söylüyordu yaptığı yeri gösteriyordu. Önemli olan çocuk seni anlıyor mu? Kendini ifade edebiliyor mu? Bezden rahatsız oluyor mu? Tuvalete çiş yapmaya hevesli mi? 

Gece altını ıslatma şu kurutmasi çok önemli değilmiş ben bunu anladım. Çünkü tuvaletini öğrenince kızım gece tutmaya başladı. Normalde sabah bı kalkardı bez dolu olurdu
(517 puan) tarafından
Beni cok iyi anlıyor ama kendini çok iyi ifade edemiyor özellikle yeni öğrendiği konularda pek ifade edemiyor yoksa yiyecek isterken ya da bir şey yapmamı istiyorsa iyi anlaşıyoruz. Bezden rahatsız oluyor
0 oy
(1,122 puan) tarafından
Vlla cnm bence hazır bn oğlumu 2 yasina girdi alistrdm tuvaltte yapildgni biliyodu bezden rahatsz oluyodu çocuk alistrdm sürekli soruyodum aklna getryodm önce cisi ogrndi snra kakayi gecede altna ypmyo gündüz açık birakyodum altini alsti gecede baktm yapmyo baglamdm sabah uynnca yapyp lavaboda vlla büyük rahtlıkms Iyikide alstrdm 3 yasa gireck 12 haftalk hamileym hiç yormuyo bni kndi gidip yapyo bnce alistr cnm bide yapyomus lavaboda biliyo onu yani 
(517 puan) tarafından
Birkaç  gün sonra denemeyi düşünüyorum canım ya evim de sıcak oluyor bakalım olursa olur olmazsa yaza bekletirim.  Bana nasıl başladığını detaylı anlatabilir misin bezi tamamen mi çıkartmalıyım hanhi sıklıkla tuvalete oturtmam lazim
(1,122 puan) tarafından
Canm gündüz açık bırak hiç bağlama altni sen ona sürekli sor cis varmı kaka varmı yada çiş varsa söyle anneye de ama surkli sor yaparda ortaliga hiç kizma kndisne 1 2 yapar öyle alisir 1 2 saate bi götür lavaboya ne kdr çok goturrsen o kdr çabuk alisir cnm gecede bağla önce bak eğer yapmyosa islatmyosa altını gecede baglamayi birak snra ne kdr erkn ogrtrsen senn için iyi olur cnm arkds zmannda öğretmedi çocuk 3 buçuk yasnda hala alistramadi çocuğun isteği varsa bnce hiç beklme büyük rahatlık olur senin için
(517 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım detaylı anlattığın için
(1,122 puan) tarafından
Rica ederim cnm ne demk
0 oy
(794 puan) tarafından
Bnde 17 +5 gunluk hamileyim  20 aylikta bebegim var keske ogrense ama gece bezi dolu zamanimiz var sanki
(517 puan) tarafından
Evet canım keşke öğrenseler hemen
(794 puan) tarafından
Keske ama onlar icinde zor cnm
0 oy
(4,759 puan) tarafından
Ben kızımı 2 yaşında başladım ilk zamanlar zor oldu sonra zamanla arada o söyledi ben 20 dk da bir götürdüm hiç bağlamadım ne gece ne gündüz ilk günden açtım bezini 2 tane alıştırma külodı aldım herşeye rağmen altına alez serdim şuan 4 ay oldu tam yapıyor kendi söylüyor çok şükür tatlım blde ona bebek klozeti aldım hala orda oturtuyorum tuvalet de enfeksiyon kapmasın diye canım eğer bebeğin onların hepsini yapıyorsa hazırdır ama uzun sürer alışması uoraştırır bir yandan da daha çok ağırlaşmadan alıştır senın için iyi olur bide havalar soğuyor dikkat et çok oturursa üşütür bir kaç gün dene baktın gelişme yok ara ver ilkbahar da tekrar başla canım 
(517 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım detaylı anlattığın için bi deneyeyim olmazsa yaza bırakıcam
(4,759 puan) tarafından
Rica ederim canım bütün yaptıklarımı yazdım inşallah alışır dedğğmi gibi fazla zorlama baktın olmuyor bırak kalsın
0 oy
(101 puan) tarafından
Bence çok erken. Canım şuan çok küçük hala daha tuvaletlerini idrak edemiyorlar tutma bekleme geldi gelmedi anlamiyorlar bu 2bucuk yasindan sonra tam anlamıyla oturuyor. Benimde oğlum şuan 22 aylık ama çişini biliyor kakasını biliyor ama bence hazır değil bence zorlama daha sonra düzeltmek çok zor olur. 2 yaşını gecemesini beklemelisij bence ama yinede sen daha iyi bilirsin.
(517 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bilgi verdiğin için bir iki gün bir deneyeyim olmazsa yaza bırakıcam
0 oy
tarafından
Bence daha kücuk kuzum biraz daha beklemeli 2 yada 2 buçuk yaş daha uygun bence
(517 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 90 göst.
23 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Neslihankce (1,946 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 197 göst.
0 oy
7 cevap 135 göst.
3 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Manas (897 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 112 göst.
24 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Catzzz (280 puan) tarafından soruldu

379,618 soru

11,364,021 cevap

34,841 kullanıcı

...