0 oy
288 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde tarafından
Hayatımda ilk kez yoğurt mayalayacam ama bilinen yöntemle değil marketten maya aldım hangisi daha sağlıklıdır komşudan alınan yoğurtla yapılan mi market mayası mi

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Komşudan alınan maya bana göre. Diğeri bana sağlıklı gelmiyo. Allah bilir ne var içinde. 
tarafından
Bende öyle düşündüm acaba aynı hazır yoğurt gibi olacaksa niye uğraşıyorum diye yapanlar varsa diye ondan post açıyım dedim
-Reklam-
0 oy
tarafından

Doğal mayalama yöntemi varken bilinmedik şeyle mayalama bence 

tarafından
Aynem öyle yapıyorum.bzimki depresyona giriyor onxeden ben kisiyordum ailem bana bakıyordu şimdi bunalımda ailemde iki kuruş artsın diye destek oldular haram zehir zıkkım olsun ya hainlikle yediler anlatamam ailesinin psikinligini hainliğini
Eşim asker ailesine para gönderemedi bi ara tel açıp sen zengin ol biz fakir.diye demediklerini koymadı lar. Dayısı bile yedi para göndermeyecek bundan sonra dedim diye oğlunun olusunu öp diyecek kadar adiler
tarafından
Allah akıl fikir versin yaa milletin anası babası oğullarına yardımcı olmak ister onlarda nasıl para koparacam diyemi çırınıyolar Allah ıslah etsin ne diyim böyle yaşanmaz ipleri çek eline sen yönet bundan sonra bütün paraları hatta o kadar çok harca ki onlara verecek parası kalmasın onlarda bu huylarından vazgeçsinler bian önce
tarafından
Valla çalıp çırpıp yine gönderiyor eşim borç aliyo birilerinden illa ödenecek oluyo gönderiyor
Bu anlattıklarım okyanusta damla anlatsam burdan istanbul a yol olur sonuç sinir hastalığına yakalandım seviyorduk birbirimizi o kadar çok kirdik kırıldık ki sevgi adına birsey kalmadi onlar durmadi bu da durduramadı yalanla dolanla herseyi bitirdi aramızda sevgi saygıyı. O kadar çok saygısızlık yaptılar ki onlardan ölesiye nefret kaldı. Dört yılda on yaş yaşlandım.coktum
tarafından
Oturup bu konuyu güzelce bi konuşun onlar yüzünden evliliğinize zarar vermeyin bence ve sende bu kadar yıpratma kendini değmez olan sana olur.
Değişmiyosa da şart koy korkut gözünü seni kaybetme korkusu varsa düzelir bi nebze
tarafından
Yani inş düzelir cnm ya
0 oy
(432 puan) tarafından
Tabiki probiyotik li maya ile yap toz yada sıvı oluyor. Doktor tavsiye etti kabız da olmaz sindirimi kolay ve yararlı bakteri oluyor içerisinde ben hep probiyotik li yaparım çok güzel oluyor sütaş yoğurdu gibi tatlı ekşi değil eğer normal yapacaksan da kimseden maya alma activya probiyotik yoğurt var sade onu al maya olarak kullan YouTube de çok video var bakarsın canım hatta activya bile vermende sorun yok yapamadığım zamanlar veriyorum. 3 malzemeli oluyor içeriği temiz bilgi vermek istedim karar senin iyi geceler 
(432 puan) tarafından
Kıvamı da canım hazır yoğurt gibi aynı hiç activya yedin mi aynı öyle tabi hafif kremsi yumuşak ve tatlı ekşi değil bir tane activya al marketten ye sonra dene boşuna gitmesin yada yap beğenmezsen ayran yaparsınız. Ayranı çok güzel oluyor hazır ayran gibi aynı
tarafından
Tamam canım benim Allah razı olsun bilgilendirdigin. İçin
(432 puan) tarafından
Rica ederim canım ne demek yardımcı olduysam ne mutlu bana
tarafından
Aklımda soru işareti kalmadı activia meyveli sini oğluma alıyordum sürekli şimdi evde yapayım
(432 puan) tarafından
Oğlun seviyorsa ne güzel yap evde istediğin meyveyi kat yedir canım
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Ben activianin probiyotiklisi ile ilk maya yapiyorum sonra evdekiyle mayaya devam ediyorum. Sonra bidaha aybisiyka mayaliyin fln sürekli ev yogurduyla mayalayinca da sevmiyom ya oyle iyi oluyo.
tarafından
Hazir yoğurt tadını sevmiyorum ama fayda açısından bakıyorum artik
(7,791 puan) tarafından
Tadı guzel cnm suzer ve tuzlarsan hazir yogurt gibi olmaz o da farkeden bi şey yok yani.
tarafından
Kaymak tututor mu
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Komşudan alınan yoğurtla tabiki

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 162 göst.
28 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Asel hira (860 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 1,623 göst.
16 Ekim 2018 Yemek-Tarifler kategorisinde Mavikelebek (545 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 152 göst.
2 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde uykusuz anne (245 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.
30 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selma&furkan (962 puan) tarafından soruldu

379,704 soru

11,366,443 cevap

34,846 kullanıcı

...