0 oy
223 göst.
Aile kategorisinde (72 puan) tarafından
Merhaba kızlar bebeğim 3 aylık ben şehir dışında yaşıyorum ve burda hiç akrabamız yok bebeğim sadece beni görüyor eşimi görüyor hiç arkadasim da yok TV açık olduğunda bakmak istiyor ben baktırmak istemiyorum eşim de sadece çocuk bizi görüyor kimseyi görmüyor diye istiyor TV bakmak bırak baksın diyor ben zararlı diyorum sonuçta orda da insan var baksın diyor bilemedim napacagimi 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benimde bakıyor acaba sıkıntısi olur mu ben uzaga koyup bakıyor benimde evimde kimse yok bebeğim de kalabalığı seviyor 
(72 puan) tarafından
Aynı durum bende de var umarım tecrübeli anneler yardımci olurlar
tarafından
Bekleyelim bakalım
(1,862 puan) tarafından
Kızlar size bisey soyluycem benim gözüm bozuk küçüklüğümde fakirdik tv falanda yoktu eşimin dedesi sinemacı ydi küçüklüğünden beri tv ye bakarmış 18 yaşında internet cafe açmış sabahtan akşama kadar gözü bilgisayardaymis şuan hala bilgisayar ve telefonda gözü otuz yaşında ve gözü mükemmel
tarafından
Aferin kuzeyim sana ne güzel örnekler veriyorsun... !
Yahu biraz araştırın İnternet diye birşey var çocuklarda uzun süreli TV gelişim geriliği yapıyor..
(1,862 puan) tarafından
Kimse çocuğunun uzun süre tv basında kalmasıni istemez cano ama bir saat tv ye baktı diye gözü bozuldu mu diye düşünen geri kafalilar var hayat bu kadar bu herkesin başına her an herşey gelebilir tv ye baktı diye her çocuğun  gözü bozulcak diye bir kural yok ben bakmadım ailemdiki büyüklerimde bakmadı hepsi gözlüklü beden den gelen birşey bu örgüye çok bakmaya biyere çok bakmayla alakasının olduğunu düşünmüyorum sadece göz kası geriliyor görmede sorun olmuyor aynı yere çok bakarsan o yüzden uzun süre bakmamalı ama baksın lar tüm çocuklar
-Reklam-
0 oy
tarafından
Daha çok küçük canım sesini duysun ama izlemesin bence sen konuş bol bol bebegin işe
0 oy
tarafından
Valla canım bende baktiriuirum bizde gurbetteyiz hiç komşumuz bile yok bı eşim bı ben çocuk napsin yani dış dünyadan habersiz mi yaşasın ben baktiriuirum benimki de yeni 4 aylık oldu
(72 puan) tarafından
Bende aynı durumdayım
tarafından
4 aylık çocuk neyden anlar ki habersiz yaşamasın kitap okuyun oyun oynayın..
tarafından
4 aylık çocuk neyden anlar diyorsunuz kitap okuyun diyorsunuz oyun oynayın diyorsunuz işte aile yanında veya kalabalık yanında olan gurbette olanin halinden anlamaz katılma nöbeti geçirmeye başladı benim çocuğum doktorun ilk sorduğu sürekli evdemisiniz dışarıya çıkarın farklı yüzler görsun biraz kendi kendine strese girmiş dedi ha ama sizin icin 4 aylık bebek birseyden anlamıyor değil mi ?
tarafından
Bahsettiğim şey bebeğin gelişimini geride bırakmayacak aktiviteler yapmak televizyon ona birşey kazandırmaz
0 oy
tarafından
Ben izletmedim arkasını cevirirdim 15 ay bitti sadece yade ti izliyor arada bir normalde açık ama dikkatini çekmiyor 
0 oy
(391 puan) tarafından

Tv de renk geçişleri çok hızlı olduğu için ayrıca gözlerine zararlı.

Çocuğun televizyon izlemesinin zararlarının başında dil gelişimini geciktirmesi, aile içi iletişimi azaltması, öğrenme sürecini sekteye uğratması gibi olumsuz etkiler geliyor. Evde kimse izlemediği halde arka planda televizyonun açık olması bile bebeğin dil gelişimini geciktirmede oldukça etkili. Yapılan araştırmalara göre normalde bir ebeveyn bebeğiyle saatte yaklaşık 940 kelime konuşurken, televizyon açık olduğunda kelime sayısı 770'e kadar düşüyor. Bu da bebek için daha az kelime duyması ve dolayısıyla daha az öğrenmesi demek.

Uzmanlar böyle diyor, izletme bence.

Ben akşam uyuduktan sonra açıyorum tv yi.

Mümkün oldukları dışarı çıkarıyorum.

Dışarıya çıkar, dışarda baksın insanlara.

Yanlış anlama ama eşin çok yanlış düşünüyor

(72 puan) tarafından
İlk defa anne olduğum için bilmiyordum öyle tulum mu varmış bende alayım da dışarda üşümesin o zaman teşekkür ederim cok
(391 puan) tarafından
Aynen canım lcw da var. Ne terletir nede üşütür. Vücut sıcaklığını korur. Ben iki aylıkken bile soğuk da dışarı çıkardım hamdolsun iyi bir bağışıklık kazandı. Zaten doktorlar soğuk hasta etmez kalabalık hasta eder derler. Her zaman terlemesindese üşümesi daha iyidir derler.
tarafından
Helal olsun bu paylaşıma +++++++++ bazıları da izlet demiş bu kadar olmaz ya
(391 puan) tarafından
Sağolasın canım, keşke herkes elinin altındaki İnterneti faydalı işler için kullansa  :)
tarafından
Keşkeeee
0 oy
tarafından
Hayir izletme cnm. Ben izlettim diye oglum cok gec konuştu. Suan 25 aylık 2 ay falan oldu bana yeni anne diyor. 
(72 puan) tarafından
Yaaa. Öyle yapayım teşekkür ederim
(9,626 puan) tarafından
Canim o galiba biraz cocugun gelişimine bağlı ya çünkü benim küçük ablamda da TV sürekli açık olurdu oğlu 3 yaşına yakın konuştu kızı 1 yasinda patır patır konuşuyodu büyük ablamda da öyleydi onunda iki kızı var ikisi de yaşını biraz geçtikten sonra bizim gibi cümle kurup isteklerini söyleyebiliyolardi..bunu söylerken tabiki televizyon izletilmesini tasdiklemiyorum ama açıkçası bizde de hep açık  ve hiç dikkatini bile çekmez karşısına oturtsam bile gider başka şeylerle uğraşır sadece mama reklamlarına cok meraklı onların sesini duyunca hangi odada olursa olsun koşarak geliyo onun dışında biseye bakmaz doğduğundan beri hic izletmemek için dikkat etmedim yalan söylemiyim şimdi
tarafından
Dogru cnm.ama bazi cocuklarin cok dikkatini çekiyor.  Benimki izleyince cok dalıyordu. Insanlar seslendiginde dönüp bakmıyordu. Tv yi bir sure kestim baska seylerle oyaladim kisa surede diger cocuklar gibi normale döndü.
0 oy
tarafından
Bizim evde 7/24 acik mecbur. Hic zararını görmedim.aksine gülüp eğleniyor lar baya
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Sesini dinlet canm sadce zararlı diyolr araştrmadım ama herks zararlı fedğine göre vardır Bi bildiği diye düşünüyorum Bn benm kızım 9 ay 10 günlk TV açık ama bakmaz oyuncklryla ilglenr sadce sesini dinler çok nadr bebk gülmesi faln duyarsa reklmlrda ona bakr güler sonra yne oyuncklryla oynar
0 oy
(7,749 puan) tarafından
Baktırma. Bir araştırmada çocuklara insan çizin demişler. TV izlemeyen çocuklar insanı tıpatıp çizmişler ama TV izleyen çocuklar ise tel adam çizmişler. Yani hayal güçlerini kısıtlıyor, gerçekleri görmelerine engel oluyor. Onun yerine sürekli dışarı çıkar. Kedileri köpekleri kuşları ağaçları çiçekleri görmesini sağla. 
0 oy
tarafından
Bence batırrna canım ben de tek yaşıyorum ne gelen ne giden var ikiz benimkiler birde oyuncakları dök salona etrafı keşfetsin TV çok zararlı daha küçük Bi tanıdıgım çocuguna 7 24 açıyordu bebe 2 yaşına geldi çok yaramaz çok mız mız oyuncakların yüzüne bakmıyor hep TV hep televizyon çok zararlı vallahi 
0 oy
tarafından
Baksın canım bşey olmaz sadece korkutucu şeyler açma tv de çocugun bakarken yeterli benımkı de tv ye bakıyor hc bşey olmadı 
0 oy
(940 puan) tarafından
Benimkide bakiyor ilhisini cekiyor cunku  hatta gecen  cevirdim bakmasin diye aglamaya basladi duzeltim sustu esek sipasi daha 2 aylik:) avizeyide cok seviyor bakip duruyorr yavrum insallah gozlerine zarar gelmez
(72 puan) tarafından
Diğer yorumlarda zararli olduğunu yazmışlar ağlasa da baktirmayin çıngırak falan sallayın bence bende öyle yapicam
(940 puan) tarafından
Dogru ne kadar  gec baslarsa okadar iyi zaten teknoloji hayatinin her alaninda olacakkk
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canım ben sürekli açık tuttum. Kendi dönmeyi öğrenene kadar TV ye karşı hiç cevirmedim izlesin diye. Sonra hareketlenmeye başlayınca ilgisini çekmedi. Sadece ona şarkı açtığım zaman izliyor o da oynayarak. Ama cizgiflim açınca kitlenip kalıyor o yüzde çizgi flimi çok bunalirsam açıyorum biraz dursun diye 16aylik 
0 oy
(795 puan) tarafından
canim bende senin gibi ayni durumdaydim televizyona karsi ciktim bi müddet hep baska seylerle oyaladim sonra bebek sarkilari actim 6 aylik olunca birlikte soyledik onlar gibi oyun yaptik su an 19 aylik konusmasi cok iyi her seyi soyler anlatir ama her cocuk bir degil benimki reklamlara bile bakmaz normal tv aciksa bakmiyor cocuk sarkilarina bakiyor oynuyor senin bebis henuz cok küçükmüş bence izletme yani ben de bi yere kadar durdurabildim zaten cocuk  buyudukce ister istemez ilgisini cekiyor 
0 oy
tarafından
7,5 aylik hala baktirmiyorum bence cok erken sesini duysun ama izlemesin 
0 oy
tarafından
Eşin mantıksız bir düşünceye kapılmış biliyor musunuz çocuklara fazla TV izletmek bir sürü gelişim geriliğine neden oluyor onun yerine bebek kitapları okuyun masal okuyun şarkı söyleyin alın bir parka çıkın etrafı İzlesin hava alsın 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 124 göst.
5 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Bol gunesli gunler (714 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 172 göst.
22 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mercimek tanesi (1,659 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 105 göst.
26 Ekim 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 85 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu

380,333 soru

11,387,942 cevap

34,891 kullanıcı

...