0 oy
506 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,108 puan) tarafından
7 günlük bir bebeğim var sütüm yetersiz mama kullanmak istemiyorum bı fikri olan yaza bilirnmi 

25 Cevaplar

+9 oy
(1,251 puan) tarafından

Valla cnm kuru fasulye pilav yediremezsin bebege:D mecbur mamadan baska vi caren yok yada süt anne bul 

tarafından
++++++++
Yanında birde cacık oldumi.tmmdir
:))))
(15,854 puan) tarafından
Aaa soğan da kırmak lazım  :D
(13,202 puan) tarafından
Yani daha açık nasıl denir bilemedim
tarafından
Puahhaa zeki bayan
-Reklam-
+2 oy
(1,207 puan) tarafından
Mama zehirlemez merak etmeyim

Yemek yedirin el kadar bebeye birde istemiyorum diyorsunuz 

Ne tavsiye etmemizi bekliyorsunuz sanki başka bir şey yiyebiliyor gibi
+1 oy
tarafından
Sırf emzirmek için mama vermeyenleri anlamiyorum yazik günah aç mı kalsın hem emzir ardına mama ver
(7,441 puan) tarafından
Çevrenizdeki insanlar annelik vasfında deegilse biz napak bu kadının suçu ne.ve benim görmediğini sen nasıl gördün onu bilmiyorum milyon doğum yapan gördüm senin gördüğünü görmedim
tarafından
Üf çok absürt örnekler verip dediğim şeyi acite ediyosunuz ben ne diyorum siz ne diyorsunuz 20 gün sütün gelmiyorsa çocuk her türlü belli eder zaten ağlar susmaz. Ben 1 gün ağlamasını susturamasam artık sütüm mü yetmiyor ki diyorum eğer bir iki gün daha ağlamasını emzirmeme rağmen susturamazsam mamaya başlarım herhalde çünkü artık ilk haftada değilim ilk haftada olsaydı biraz daha zorlardım sabrederdim. Ay neyse mama verenleri çamurluyor bile oldum. İsteyen doğurduğu andan itibaren keyfi mama verir banane ama bana göre mecburi olmayan durumlarda emzirmeye vakit ayırmamak için sütüm yetmiyor bahanesiyle mamaya geçenler çok ve kolaya kaçıyolar herkese de mamayı övüp duruyorlar. Ben bunları çok görüyorum . 6 ay sadece anne sütüyle besleyen arkadaşıma nası sabrettin 6 ay boyunca mamaya geçmeden diyen bir sürü arkadaşı var . Çünkü siz kabul etmesenizde etrafımızda yardım edecek birileri varsa mama vermek anne için gayet kolaylık oluyor.  Herkesin de sütü sağılmıyor bende süt sağamıyorum mesela o yüzden bebeği bırakıp markete bile gidemiyorum uyanırda aç olursa diye. Elimin altında mama olsaydı heryere giderdim örneğin benim durumumdaki birinin mama vermesi kolaya kaçmak olurdu. Buda son cevabım sabaha kadar her mama vereni kastetmediğimi anlatıcak değilim
(13,202 puan) tarafından
Yazık cidden valla şuan ki zamla beraber ayda 1700₺ mama parası verdim çocuğum aç kalmasın diye bana çok mu para batıyordu. Ayy ne diyeceğimi neye şaşıracağımı neye sinir olacağımı şaşırdım bilinçsiz diz boyu
tarafından
E sen mecbur kalıp verdiysen yazdıklarımı ne diye üstüne alınıyosun biraz kitap okumanı tavsiye ederim okuduğunu anlayarak okumana iyi gelir
(13,202 puan) tarafından
Sana soracaktım idrak yollarımı tavsiyen kendine kalsın bence
+1 oy
tarafından
Ne kadar yüklenmissiniz sütünü arttirmak çin belki fikir istiyor daha 7 günlük anne taze anne bebeğinin doyup doymamasi yeterince ona dert psikolojik olarak bide düşün hepimiz bu günlerden geçtik verip veriştirmissiniz
(13,202 puan) tarafından
Mama dışında ne öneriniz var?
tarafından
Mama dışında bı önerim var demedim iyi okursan sütünü arttırmak için fikir istiyordum belki dedim
+1 oy
(422 puan) tarafından

Organik irmik, organik tam buğday unu, organik karabuğday unu kullanabilirsin. Su ile cıvık mama yap. Ekstra bir şey katma içine. Bun unlar şekersiz ve protein açısından çok yüksek değerli. Araştırabilirsin. Ama organik olsun. Trendyolda falan da satılıyor

(Mamanın içindeki katkı maddelerini bilseler yine verirler mi acaba? Sen verme kardeşim. Bizim cahil toplumumuz pirinç unu ve şekerli sudan başka bir şey bilmiyor. Biraz araştırıp okumalılar.)
0 oy
(444 puan) tarafından
Bebeğinizle sürekli temas halinde olup sürekli emzirin. Benimde gelmiyordu hiç memeden ayirmadim dinlenmek de süt yapiyor. En çok süt yapan şey emzirmek emzirdikçe vücut beyne süt bitiyor daha çok üretmeliyim mesajı veriyor
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Mama dışında başka birşey yok kuxum prinç unu felan zararlı verme derim sık sık emzircen yada mama vericen bebek daha çok ufak kuzum
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Başka bişey kullanamazsın canm bebek bu sürekli sütünü içir olmasada ve bol su hoşaf suları iç başkada bişey verme onun için yapılacak bişey yok mamada öcü değil yani abartmayın her kadının sütü olacak diye bir şey yok sıkıntı yapma canm 
0 oy
tarafından
Aha linç yiyecek garibim
(10,230 puan) tarafından
Sorunun soruma stili yanlış dese ki şu an biraz dardayım mama alamadım bir şey verebilir miyim bilginiz var mı ok ama altını çize çize vermek istemiyorum demiş kadın
tarafından
Canım belki durumum kötü diyememistir olabilir yani
(1,217 puan) tarafından
Canpolatbusra kaç saat oldu sorunun sahibi dahada bişey yazmadı ne okuyosak onu yorumluyoruz kadının yanında değilizki
tarafından
İşte herkes yazanı okuyup yorum yapmayı bilir
(1,217 puan) tarafından
Valla özel güçlerimiz yok burdan onun ne çektiğini bilelim yani insanız bizde o kadar geniş düşünemiyoruz bazen
0 oy
tarafından
Mama dışında başka bişey kullanamazsınki
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Doktora danışarak aldığınız mama zararlı değildir. Unlu nişastalı pirinç unlu mama olayına girmeyin lütfen hiçbir besleyiciliği yok.
0 oy
tarafından
7 günlük bebeğe anne sütü yetersiz ise mama kullanılır bunun dışında zaten ek bir şey alamaz . 

Anne sütüne en yakın mamalardan birini kullanabilirsin. Sma hipp gibi....

Sütünüzu arttırmak için anne Sütünü arttırıcı urunler var eczaneye danışın. 

Mama kullanmaktanda  bu kadar korkmayın 
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Niye mama vermiyorsun anlamadım yenidoğan bebeğe ne ver en başka Allah aşkına mama onun için üretiliyor zaten ondan daha iyi bişey yok
0 oy
(432 puan) tarafından
İlk 6 ay anne sütü yada mama yani başka bir şey yok ki neden mama kullanmak istemiyorsunuz anlamdım pirinç unu vermek daha sağlıklı değil şimdi eskiden biz pirinç unu ile büyüdük diyecekseniz o zaman öyleymiş imkan yokmuş bebek ölümleri fazla açlık ve fakirlik varmış yetersiz beslenme sonucu hasta olan ve ölen bebeklerin sayısı çok çok fazla şimdi imkanlar bu kadar yeterli iken minicik bebeğe ne vermek istiyorsunuz çok garip Allah aşkına bişey verme maddi olarak alma durum6n yoksa belediye valilik yada yardım derneklerine başvur instagram da bir yardım sayfası var onu bile verebilirim sana 
0 oy
(48,508 puan) tarafından
Allah aşkına neden mama vermek istemiyosun
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Rezene çayını iç süt arttırır canm niye herkes bu kadarteoki vermiş anlamadım 
0 oy
(940 puan) tarafından
Canim mamadan baska  ne verebilirsin ki eski kocakarıları di keyip sekerli su vermessin insallah:)
0 oy
tarafından
Mama dan başka verilecek birşey yokk 
0 oy
(10,230 puan) tarafından
Mama kullanacaksın a sı b si yok bunun
0 oy
(27,339 puan) tarafından

Şey bir yeni doğan anne sütü yada mamadan başka ne yiyebilir bı siz düşünün

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 109 göst.