0 oy
168 göst.
Aile kategorisinde (87 puan) tarafından
Oğlum öksürmekten uyuyamıyor bile ona en iyi ne gelir kızlar neler yapabilirim balgami da var sanırım ama atamıyor sadece burnu akıyor 

7 Cevaplar

0 oy
(374 puan) tarafından
Tereyagu ve pekmez ocakta isitiyorum dayanabilecegi sicaklikta iciriyorum hem o balgami da yumusatip attırıyor cok iyi geliyir bur de cevizin ic zari var ya onlari kaynatip yarim cay b kadar iciriyorum oglun kac yasinda
(87 puan) tarafından
14 aylık daha canım
(374 puan) tarafından
Tamam canim benim kizimda 14 aylikken veriyordum bunlari sende ver iyi olur insallah
(87 puan) tarafından
İnşallah canım allah razı olsun teşekkür ederim
(374 puan) tarafından
Rica ederim bir de sarimsagi rendeleyip zeyytinyaginda vekletip onu da ayak altlarina suruyorlarmis gece yatarken  uzerine de corap giydiriyorlarmis burda atmislardi dun bur dene istersen canim 3 gece dene isterse
(87 puan) tarafından
Öksürük için mi balgam için mi bu sarımsaklı tarif
-Reklam-
0 oy
(394 puan) tarafından
Çörek otunu kaynat 2 yemek kaşığı içir
(87 puan) tarafından
Kaça kaç ölçüde canım
(394 puan) tarafından
2 yemek kasığı cörek otu cezveye ağzına kadar doldurma yarısından bir tık fzla olcak
0 oy
(4,582 puan) tarafından
Udi Hindi.         
(87 puan) tarafından
Bu yağın adını çok duydum ne ise yarıyor nerelerde kullanılıyor
(4,582 puan) tarafından
Peygamber efendimiz müjdelemiş. Yağı da var tozu da. Ben yağını kullanıyorum ama tozu daha etkili diye biliyorum. Yağı suya 8-10 damla damlatıp içiyorum. Tozu ise balla karıştırıp içiliyor sanırsam.
Bir çok faydası var, mikropları atıcı özelliği gibi. Enfeksiyonlara karşılı etkili, boğaz ağrılarını hafifletir, mide ağrılarına iyi gelir. Vücut direncini arttırır.
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Çok küçükse fazla karışım bı şey yiyip içemez belki ben limon ve bal li sıcak su yapıp icirdim iyi geldi 
0 oy
(4,889 puan) tarafından
Benim de yavrum öyle öksürüyor.  Dün denediklerim de kustu ya pekmez bal vs 
0 oy
(485 puan) tarafından
Toz zencefille balı karıştırıp bı çay kaşığı veriyorum ben canım uyumadan önce çok iyi geliyor öksürüğe  rahat uyuyor ,ballı limon da balgama iyi geliyor başta oksurtuyor ama sonra rahatlıyor canım öksürük çok tutarsa gece şekerli ılık su veriyorum ben faydasını gördüm şurup felan anlık kesiyor ya ben faydasını grodum bunların dönüşümlü olarak
0 oy
(268 puan) tarafından

Bak canm ben ogluma yaptiklarimi sayiyim 2 gunde geciti cok sukur 

Sarimsakla zeytinyagi kuru 

Ihlamir nane limon cayi

Bal zencefil limon kuru

Siyah turbun icini biraz oyup bal doldurup 12 saat sonra icirdim

Nar suyuve sade su icirdim bol bol

kantoron yagi onerdi bir arkadas yaptim

Idu hindu yagi damlattim suyuna

Odaya ikiye bolup sogan koydum 

Ama cok su icmek gerek onu iyi anladim

Pekmez icine tereyagi ve karabiler karistirip ilitip ac karnina icirdim.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 140 göst.
0 oy
4 cevap 89 göst.
31 Mart 2023 Diğer kategorisinde Gonulgungor (238 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 87 göst.
18 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Melezprenses (441 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 99 göst.
12 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu

377,372 soru

11,293,009 cevap

34,711 kullanıcı

...