0 oy
1,002 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kızlar 8 yaşında bi kız çocuğun regl olması normal mi ?

Bu kadar erken ilk defa gördm 

39 Cevaplar

0 oy
(800 puan) tarafından
Arkadasimin oğlu 7 yaşında afedersin orasiyla oynuyordu sürekli arkadaşim çocugun iç camasirinda lekelenmede görünce doktora götürdü ilaç tedavisine başlamıştı 1 ay kadar uzun bir süre sonra geçti koltuk alti ve alt bölge gibi killanma problemi de vardi. Bende 11 yasinda ergenliğe girdim 4. siniftim normal diye götürmemişler. Doktora götürülmesi gerek bu yaşta anormal bir durum. 
-Reklam-
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Sicak bölgelerde daha erken yaslarda ergenlige giriliyor ama bizim ülkemizde gecerli degil tabi.. nadiren de olsa olabiliyor demek yine de doktor musyene etse daha saglikli olur bnmde ablamlardan önce göğüslerim büyümüştü annem cok şaşırmıştı hatrliyorum ama daha sonra bi anda söndüler buna benzer hormonal bi durum da olabilir.
0 oy
(387 puan) tarafından
9 yasinda falan olani taniyorum canim normal artik 
tarafından
Yanı harekkt tavırlrndn bana da norml gekiyo
Herbi seyi biliyo malsf
(387 puan) tarafından
Evet ben o yastayken dunyadan haberim yoktu valla tek derdim oyundu.simdiki cocuklar her seyin farkindalar
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Kiz ben 6.sınıfta oldum psikolojik men çok zorlandim baya o çocuk nasıl yapıyor yazık çok küçük yaşta olmuş bı çocuk doktoruna baktırsinlar normal değil
tarafından
Canm annesi ne normal demiş yaşıtlrmn yarısı regl olmş. Fln
Çok iyi dinleyici ztn karı koca ilişkisini aşırı derece de merak ediyor malsf
(1,278 puan) tarafından
Hiç sevmem öyle çocuklari ya küçük yaşta biz küçükken hiç öyle değildik şimdi benim erkek kardeşim var o yaşlarda oda öyle yetişkin gibi oturur dinler
0 oy
(849 puan) tarafından
Genelde kilolu ve iri çocuklar erken olabiliyor Benim arkadaşım 9 yaşında olmuştu
tarafından
Yk canm normal kilolu değil
Ama çok iyi bi dinleyicidr
Evli kadınlrı cok dinlyo asırı derecw kac defa uyardm ama nafile
0 oy
tarafından
benim Görümcem de bu sene oldu 11 yaşında 

ama 8  9 yaşından beri kıllanma olmuş kaynanam Dr. götürmüştü hormonsal demişti. 
0 oy
(1,566 puan) tarafından
Ben 14 yaşında oldjm ama yakın arkadaşım sanırım 10 yada 9 yan komşu da 7 yaşında olmuştu
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Canım doktora götürsün ama artık yiyip içtiklerinizden dolayı genelde nornal karşılanıyor şeker çikolata haftada üç günden fazla et yemek bunlar erken ergenliğin en büyük sebepleri 
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Normal değil canım  benim kızımda 9 taşında ergen oldu malesef hep kullandığımız gıdalar hormonlu o yüzden çocukları böyle etkiliyor biz endokrin doktoruna gittik dudurmak için hormon tedavisi önerdi  1 yıllığına her ay ilaç vereceğiz dedi ama kabul etmedik zaten alışmıştı tekrar ilaç yüklemeye gerek yok diye neden olduğunu araştırmaya başladılar sonra yapılan tetkikler sonucu tesadüfen kızımda adrenal yetmezlik tanısı kondu erken ergenliğin çok çeşitli sebepleride olabiliyormuş araştırma hastanesine giderseniz araştırılır
0 oy
(2,855 puan) tarafından
Arkadaşımın kızı 6 yaşında tüylendi doktor erken ergenlik dönemi demiş..
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Hormonal canım kıllanma falan başlayınca doktora götürmesi gerekiyordu çocuğu onlar dururdu bunu

Ablamın kızıda hormonları yüksekmiş hızlı uzadığı için götürmüş doktora onlar dururmuş hormonların ilerleyişini yani yavaşlatmışlar ypksa o çocukta erken ergenlik yaşayacakmış 
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Doktora basvurulmali ilaçla durdurulabilir belki çok erken ya bu yaşta 
0 oy
(382 puan) tarafından
Akrabamin kizida oldu oyle dokdor gidalardan dolayi boyle bakdiklari dizlerden normal canim
0 oy
(48,709 puan) tarafından
Çok küçük ya hormonlarına baktirsinlar kıyamam nasıl basedicek zorda oluyo küçücük daha donunu zor topluyodur 
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Benım yegenımde ya 9 yada 10 yasında okdu. Dr goturduler hersey normal cıktı. Adet olmak kıloyla alakalı

. Bellı bır kıloya ulasan cocuklarda vucut hazır olurmus doktorun dedıgı boyle. Yegenımde yapılıydı zaten. 
0 oy
(202 puan) tarafından
Ben de 9 yasinda olmustum stresten hormonlardan olmuştu 
0 oy
(192 puan) tarafından
Yani cok sacma annesi bir yildir aklina gelmemsmi bi doktora gotureyim diye ya bune ilgisizlik bide 8 yasindaki cocuk annesine normal diyormus o ne bilsin daha bunlarida annesine normal diyoda anneside onun lafina bakiyo pes dogrusu
0 oy
(13,709 puan) tarafından
Ben 10 yaşamda oldum 
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Ben 10 yaşında oldum bence normal 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 191 göst.
+1 oy
8 cevap 249 göst.
31 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde OgretmenAnnee (1,685 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 289 göst.
20 Şubat 2022 Diğer kategorisinde demirgizem2307 (570 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 932 göst.
20 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,707 soru

11,398,605 cevap

34,923 kullanıcı

...