0 oy
1,001 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Kızlar 8 yaşında bi kız çocuğun regl olması normal mi ?

Bu kadar erken ilk defa gördm 

39 Cevaplar

0 oy
(1,772 puan) tarafından
Hormanal gıdalar yüzünden ergenlige girme yaşları çok düştü malesef kuzum olabilir bence 
tarafından
Bilemyrm canm cok erkn gibi
12-14 olsa anlrm da
(1,772 puan) tarafından
Hormanal bı sıkıntıda olabilir doktora götürün
tarafından
Peki canm teşekkürlr yormn icin
-Reklam-
0 oy
(85 puan) tarafından
Bende ilkkez duydum doktora götür yinede ama olduysa vardır birşey
(1,105 puan) tarafından
Herşeyi biliyor olmasıyla yada tiktok izlemesiyle nasıl bağdaştirabilmis bu durumu hormanel bir durum olduğu aşikar bence geç bile kalmış ama biran önce götürmesi lazım doktora 7yas regl için bence çok erken
tarafından
Zaten o yaştaki bir çocuğun tıktık izlemeside doğru değil ki ..yetişkinler bile izlemeli ki çocuklar seyrettiyolar..
(1,105 puan) tarafından
O konuda da haklısın kapatılması gereken uygulamalardan birinin olduğunu düşünüyorum bende nekadar saçma sapan şey varsa orda çocukların uzak tutulmasi gereken bir yer
tarafından
Bir ara haberlerde gördüm ya çocuk ordaki.akimi.deneyim.derken.yuzunden cam.patlamis..hic.iyi.bir.ornek degil..ben YouTube bile YouTube Kisd izletiyorum.sacma.sapan.videolar.cikmasin.diye.
(1,105 puan) tarafından
Çocukları kesinlikle takip etmek gerekiyor ben ebeveyn rehberi yükledim indiridigi oyunlara kadar herşeyi i takip ediyorum devir okadar kötü ki nerden ne zarar geleceğini bilemiyor insan.
0 oy
tarafından
Erken ergenlik oluyor. Doktora ggitsin hormonlara bakilmali
tarafından
Canm 1 yıldr olmş gecen duydm bende
tarafından
7 yaşında olmuş çok erken olmuş hiç doktora görmemişler mi belirtileri oluyor
tarafından
Canm tüylnmesi vs oluyıms
Şimdi de kalca göğsleri yetişkin kızlr gibi malsf
tarafından
Götürsünler doktora yazık cocuga
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yok henüz erken ama doktorlar durdurabiliyorlar bence anne başka hormon sıkıntılarını farketmemiş mesela tüylenme gibi geç kalmış olabilir 
tarafından
Evet canm malsf tüylenme de var
Annesinin dedigine gmre 1 yıldr düznli regl oluyomş
(13,202 puan) tarafından
Annesi bazı şeyleri farketmekte geç kalmış kuzum bazı değerlere göre doktorlar bazı hormon ilaçları veriyorlar yine de götürsün doktora.
0 oy
(4,156 puan) tarafından
Yeğenim geçenlerde oldu ama o 12.5 yaşında Bi doktora götürün istersen canım 
tarafından
Annesi ile danşcam canm teşekkürlr
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bana  normal gelmedi  bir doktora  götür  8 yaşındaki  çocuk  ne anlarki ya 
tarafından
1 yıldt düzenli. Oluymş
(5,949 puan) tarafından
Aa Bayadır da olmuş
tarafından
Malesf canm
Gecen cay icerkn oğlumn bezini istedi başta anlamdm sonra añesi anlattı
Cocuk annesine normal demiş sınıfmdaki yarı kızlr hepsi olmş fln
Ama baya gögüs kalca var benmki kadar
0 oy
tarafından
Benim oğlumun sınıfında 4de giderken arkadaşı vardı annesiyle samimiydik kıllanma başlangıcı vardı çocukta onu da içim tedavi görüyordu vücudu gelişliydi çocuğun annesi 2 senedir ilerlemesin diye uğraşıyoruz demişti olabiliyor demekki 
tarafından
Canm 1 yıldr düzenli oluyomş
Kalça vs. Baya var göğsleri
Cok erkn dye düşünyrz :/
tarafından
1 yıldır oluyorsa neden doktora götürmemiş canım olmadan önce kıllanma başlamıştır fark edip gitseydi önlemini alırdı doktorlar
0 oy
(7,410 puan) tarafından
9 yaşında kızımızın lekelenmesi oldu bir defa doktora gittim hemen. Doktor paketli gıdaların cok tüketimi ergenliği tetikliyor dedi. Mümkün oldukça abur cubur haizr gıda yemesin dedi. Muyane etti suan ergenlik bulgusu yok dedi. Kan aldı değerleri normal cikti. Bi endokrine gidin dedi hormonal olabilir diye. Sıra bulup gidemedik canim. Bidahada olmadi zaten
0 oy
(10,298 puan) tarafından
Hormonlu gıdalar maalesef normal canım artık
0 oy
tarafından
Degil canim 10 yasindan oncesi erken ergenlige giriyor. En erken 10 a normal diyor doktor.
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Çok erken değil mi
tarafından
Bende öyle düşünyrm canm
Cok erkn ama o cocuk annesine normal dyo arkdşlrm da olyuo fln
0 oy
tarafından
İlk defa duydm , kimse eğer bi doktora görünse iti olur bnce canm
tarafından
Annesine söylrm bi doktora göstrsn
Ama o cocuk normal dyo yaştlrm hep olmş fln
0 oy
(4,091 puan) tarafından
8 değilde kaynimin kizida 9 yaşında oldu ama onun rahatsızlığı var epilepsi hastası
tarafından
Canm bunun rahatsLigi yk
Söylemesi ne kadar doğru bilemm ama
Evli kadınlri cok dinlyo
Karı koca ilişkisini aşırı merak ediyor gözlrndn okunuyo
Kac drfa kötü video izledigini gördm :/
Devir cok bozk
(1,101 puan) tarafından
14 yıldır epilepsi hastasıyım 8ci sınıfta ilk reglmi olmuştum epilepsiyle alakası yok yani canım düzensizliğim olmuştu kac kere doktoruma sordum alakası yok ikisi çok farklı seyler dedi erken ergenlik buyuk ihtimalle
(4,091 puan) tarafından
Sana doktor oyle demiş evet ama kullandığı ilaclar ergenlige sebeb olduğu icin erken regl oldu canim bende tam 21 senedir epilepsi hastasıyım bende erken olmadim ama benim epilepsi gec teshis edildi ilaclarada gec başladım ben o yüzden ilaclar hani hormanlarla oynuyor ya;))
(4,091 puan) tarafından
Nehir derin neden peki büyükler bunun yaninda cinsellik konusuyor ister istemez çocuk bu merak edip ona yonelmistir yani Allah yardımcılari olsun mutlaka tedavi sart
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Stresten olmuş olabilir, kardeşimin de 9 yaşında olmuştu hafızlığa gidiyodu, o stresle ufak bi lekelenme olmuştu, 11 yaşında normal ergenliğe girdi
tarafından
Olablr canm
0 oy
(592 puan) tarafından
Benim kuzenim 6 yaşında oldu malesef annesi doktor zaten ilgilenen bölüme götürdü hormon bozukluğu çıktı biraz daha üstüne düsüp arastırdılar hergün bıkmadan usanmadan tavuk yerlerdi gdo lu tavuk yüzünden olmus suan kuzenim 11 yasinda önceden duzenli olmasada oluyordu  suan gayet duzenli cocugun gögüleri felan benimki kadar var mesela artık hersey hormonlu oldu
(4,889 puan) tarafından
6 mı ay küçücük yaa:(
0 oy
(612 puan) tarafından

Tabi ki normal değil :( Allah'ım su yedigimiz içtiğimiz şeyler beni o kadar korkutuyor ki, benim de bir kızım var ve nasıl koruyacağımi gerçekten bilmiyorum. Sağlıklı diye sebze meyve yesin istiyoruz ama içi hormon dolu. Ne olacak halimiz bilmem. 

0 oy
(285 puan) tarafından
Çok erken sekiz yaş. Çocuk endokrin uzmanına gitmesi gerek hormon testleri yapıyorlar 
0 oy
(12,943 puan) tarafından
Paketli gıdalar hormonları çok etkiliyor 
0 oy
(601 puan) tarafından
11 yaşında olan arkadaşlarımın çocukları var ama o yaşı hiç duymadım çok küçük sanki normal değil aslında ama yediğimiz herşeyden soluduğumuz havaya hangisi normalki bu normal olsun 
0 oy
(2,799 puan) tarafından
Çok küçük tabi canım benm koz kardeşim 8 yaşında göğüsleri  belli olmaya başladı hastaneye götürdük erken dediler adet falan olursa ilaçla durdurcaklarını söyledir bakalım 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 190 göst.
+1 oy
8 cevap 247 göst.
31 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde OgretmenAnnee (1,685 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 289 göst.
20 Şubat 2022 Diğer kategorisinde demirgizem2307 (570 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 927 göst.
20 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,936 soru

11,342,624 cevap

34,808 kullanıcı

...