0 oy
1,005 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Yeni evli olupta hamile olmayan kızlar...

Kesinlikle ama kesinlikle bebek için en az 6 ay bekleyin derim.

Evlendim milletin lafina kandil çocuk hemen olmuyo hiç korunma bence vs lafları ile 2 ay sonra hamile kaldım.

Henüz yeni bir şehre alismamisken ve evliliğe bile alismamisken hamilelik..

Ilk 3 ayım zaten anlatılmaz yaşanırdı 

Sonraki 3 ay eh..

Sonraki 3 ay zorlu...

Derken doğum yapsam kurtulsam ümitleri ile yaşarken doğum yaptım bu kez çok farklı maratonlardayim..

Yani kısacası saskinim bitkinim.. tünelin sonundaki ışığı 4 gözle bekliyorum..

Evet Anne olmak muhteşem asik olmak gibi bebeğinize git gide aşık oluyorsunuz ama inanın bi o kadar da zor hatta baya zor.. Allah tüm annelere kolaylıklar versin güç versin yardım etsin.

18 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Çocuk eziyet mi diyorsun yani?  Bence çocuk herşeye kolaylıkla alışmak demek herşey demek. Kolay olan ne var ki. Pişman misin yoksa onu anlamadım tam olarak
tarafından
Pişmanlik değil çok zorlanıyorum sadece beceremedigimi düşünüyorum bu yüzden çok üzülüyorum bebeğim için ona iyi bakamadigim için.
tarafından
Kendi kendinle uğraşıyorsun inan,  Allaha inancın olsun 8 9 ay  boyunca gece uykularım olmadı en fazla 30 dakika uyurdum o da toplamda. Sabah 11 de uykuya geçerdi kizim sonra o uyuyuncaben kalkıp giyinir etrafı toplar kaynana evine inerdim kızımla birlikte sonra onların işini gücünü yapardım uyumadan kızımı iki ay boyunca biberonla besledim onun zorluğu zaten çok ayrıydı yettim yine de kimse yardımcı olmadı bana eşim dışında oda en fazla iki saat sadece arada bir.sinir krizleri geçirdim icimden hep patlama yasadim ama dayandim ben 2 sene sonunda hamile kaldım zor olan her yasta zordur canım  harap etme kendini bu kadar  evladını asla fazlalik olarak görme keske olmasaydı deme günah.  Geçer bu günler biraz sabır dirayet Allah yardimcin olsin
tarafından
Keşke olmasaydı değil cokdegisik hissediyorum anlatamam
-Reklam-
0 oy
(2,172 puan) tarafından

Hic gulecegim yoktu sabah sabah ne dolmussun oyle :D:D

0 oy
tarafından
Kız ben bir yıl bekleyin derim esinle ilişkin nasıl falan anlaşabiliyor musunuz ALLAH korusun boşanma gibi bir durum olursa çocuk erkenden olmasın ben bir buçuk yıl bekledim
tarafından
Doğru diyosun bence de.
0 oy
(749 puan) tarafından
Bnde iki yil cocuk yapmadim  istemedim  esimle daha cok gezeyim tadini cikartiyim dedim   yaptimda sukur . Snra bebek istyrm   dedim o arada heryerdenn niye cocuk yapmiyon niye  olmuyormu yoksa kimseyi takmadim. Diyenlerde gtrince bakcanmi  dedim susuyrlardi simdi hamileyim   bnde butun aekdslarima o tavsiyeyi veriyorm ama  hemen ilk cocuk olsun diyorlar. Daha evliligi bilmeden
tarafından
Çok iyi yapmışsın hiç kimseyi takmican bu dünyada kimsenin lafiyla hareket etmemek lazım tebr ediyorum 1 sene geçse çocuk olmasa millet hemen adını kisira çıkarıyor ne biçim milletiz
(749 puan) tarafından
Aynen hemen evlilik hemen cocuk  yanliss daha esinle birbirni taniyacksin yakinlasacaksin erkenden iyi degl. Bizim milltimiz cins karnim kucuk ya hamileyi aa yoksa bebek gelismemismi sanki doktor gerizekali
tarafından
Millet ne kolay laf söylüyor bilip bilmeden ya
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Ben direkt evlendiğim gece hamile kaldım, istiyordumda Allahta öyle nasip etmiş. Ben bir de Hollanda'da doğdum büyüdüm 1 senedir Türkiye'deyim kasımda 1 senelik evli olacağım ve 51 günlük kızım var : ) Tabii zorlukları var alıştığın, büyüdüğün ortamdan ayrılıp başka bir yere alışmak çok zor. Asla pişman değilim, sadece tatlı yorgunluklar var. Amin canım, Allah bütün annelere ve anne adaylarına kolaylıklar versin.
tarafından
Amin insaAllah cumlemize bebeginizle sağlıklı güzel gunlere..
0 oy
tarafından

Aynı fikirdeyim bende 3 ay sonra hamile kaldım şimdi diyorum ki keşke 2 3 sene gezip tozup evliliğin tadını çıkarsaydım sonra çocuk yapardım :)  bazen diyorum tıp çok ilerledi yol yakınken aldırsam mı benim oğlanları :woot:

tarafından
O çok imkânsız:)
tarafından
Almazlar mı :))))
0 oy
(12,945 puan) tarafından

Bana da dediler ama biz 1.5 yıl korunduk Bende başka şehire evliliğe alışmam lazımdı Hem bedenen hem beynen :) dedim ki artık hamile kalabilirim eşime söyledim :)Allaha şükür 1 ay korunmadık hamile kaldım.

tarafından
Ne güzel olmuş:)
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Valla öyle.... Bn öyle çok istedim ki bebek aşkıyla yaptık ama bakımı gerçkten zor o bnm  canim çok seviyorum varliginahergun şükür edyrum aşkla bakıyorum bakımını hiç erinmeden yapıyorum ama çok zor yoruyo insani annelik çok kutsal gerçekten . Bu yüzden cennet anaların ayakları altında çok şükür... istemeyerk  hamile kaliyo çoğu kazayla oldu duo çoğu onlar napiyo mechul
tarafından
Ay aynen ya ben oturur aglardim sanırım ben de isteyerek yaptığım halde ustumdeki şaşkınlığı atamadim
(3,532 puan) tarafından
Lohusalikta oluyo canım sonra sanki ömür boyu  hayatındaymış gbi oluyo iyi ki DOĞDUN diyon her bKtgndaa
tarafından
Ay InsaAllah şu lohusaligi da bi atlatsam hayırlısıyla
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Yaşım 29 olmasına rağmen evlenir evlenmez yaş geldi diye hamile kaldım kalbi durdu 2 ay sonra tekrar hamile kaldım. Şimdi 58 günlük oğlum var elhamdülillah. Simdi ki aklım olsaydı 6 ay 1 sene gezerdim
tarafından
Bende 28 dim işte hemen kaldım korkuma
(6,136 puan) tarafından
Neyden korktun
tarafından
Ya ilerde olmaz diye
0 oy
tarafından
Çok doğru vallaha tecrübe bunlar hep 
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Bana annem dedi çünkü  kist vardı bende.bekleme hemen dene diyordu.hatta koeunursaan amahakkimi helal etmem bile dedi  ben bir sene bekleyeceğim dedim 9 ay bekledim artık denemek istedim çok şükür hamile kaldım o kadar zor bie hamilelik geçirdim ki çok zordur 4ay zaten hiç yataktan kalkamadım.her snaiye baş agrisi varsei mide bulantısı kanama  hepsi vardı son 3ay zaten zordu doğurunca rhata edersin ederdiler kaç defa mastit oldum hastahanelik oldum.sonra bebeğim amip oldu bir aydan fazla sürdü sonra alerji.sonunda annem dedi ki.keske biraaz daha bekleseymissin bu kadar zorlanacağını bilemedim baskı yaptığım için çok pişmanım dedi
tarafından
Bende mastit oldum 2 defa çok zor bende çok halsizim toparlanamadim daha..
(1,232 puan) tarafından
Belki 7-8defa oldum canım
0 oy
(292 puan) tarafından
Bizde esimle evlenirken 2 sene yapmayalim cocuk dedik sonra rahat geldi 2 sene daha yapmayalim hazir degiliz diye dusunduk sonrada. 4. Senemizde istedik artik cocuk ama bu seferde olmadi 3 senede oyle gecti simdi tüp bebek tedavisiyle hamileyim :) 
tarafından
Siz de çok uzatmisiniz:))
0 oy
(492 puan) tarafından
Aynı hataya bende düştüm 22 yaşında evlendim korunma ne olur ne olmaz dediler bende korktum olmazsa diye 3. Ayımızda korunmayı bıraktığın gibi hamile kaldım 7 ay aşısı mide bulantısı çektim süründüm resmen daha eşimle doğru düzgün başbaşa kalamadan gezemeden eve kapandım kaldım doğum yaptım bu seferde aileler bizden çıkmıyor onlar gelmese bebekle biyere gitmek çok zor bide huysuz benim. Kizim evliligimi anlamadim annelik mukemmel ama dedigin gibi evlilige doymali once insan :(
tarafından
Aynen dediğin şeyleri yaşıyorum şu an eve kapandim..cocukla gezilmiyo vs
(492 puan) tarafından
Bu günlerde geçer inş sabır:)
tarafından
InsaAllah amin
0 oy
tarafından
Artılandın :))))
tarafından
Sende :)..........
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Şu postları görünce ne doğurasım nede giresim geliyor buraya iyice psikolojim bozuldu daha doğurmadan. 
(1,430 puan) tarafından
Günde kaç post görüyorum burada yok eski hayatım bitti yok uyuyamıyorum bu post için demiyorum sadece. Son günlerim artık uyku girmiyo gözüme eşime sürekli yapmıcam diyorum aallah yardımcım olsun
(1,430 puan) tarafından
1 yıl 1 ay oldu evleneli
tarafından
Sen hamile misin
(1,430 puan) tarafından
Evet son haftam
tarafından
Hmm herkeste farklı olur belki bebeğin çok sakin olur sıkıntı yasamazsin ki bebekle ilgili olmuyo her zmn sorun cevredekiler çok müdahale ediyo gerginlik oluyo
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Al bendende okadar hayatınızın evliyim tadını çıkartmadan çocuk düsünmeyin allahtan benim öyle bi derdim olmadı kimseyi aldırmadım kim ne derse desin duymadım 4 sene sonra oldu iyimi oldu evet tam zamanında geldi biz eşimle vaktimizi dolu dolu geçirdik birbirimize olan hasret olmadı hemen çocuk olunca bir çok kişiden duyuyorum herturlu bi eşlerde dahada problem olduğunu her yönden ama zaman geçince beya bebekge hamile kaldığında bu süreci askla yaşıyorsun her saniyesi daha kıymetli ve daha meraklı doğduğu an biz eşimle dahada bağlandık demem o ki eşle aradaki o tartışmalar birbirini daha iyi tanıyana kadar çocuk gelmemesi daha iyi evliliğin ilk baştaki kavgalarının kalkmasını beklemek gerek çünkü hem çocuk hem eşle anlaşmazlık dahada ağır gelebilir 
tarafından
Aynen eşimle aram bozuldu çocuk aglasa bana bağırıyor lohusa lohusa azar isitiorm
(1,219 puan) tarafından
Aynen kuzum çünkü sen daha evliliği oturmadan çocuk oldu oyuzden birazda inşallah düzelir cnm
tarafından
Umarım canım aynen öyle
0 oy
tarafından
Bilmem artk bnde hemen hamile kaldm ama kendm istiyordm esimde istiyordu olduda hamileligimde.dogumumda cok.guzl gecti smdi kizim 32 gunluk simdiye kadar yine cok guzl gecti evimizin nesesi oldu keske olmasaydi diye hic dusunmedm ilk gevbeligm dusuk oldu keske dusmeseydi bi ay erken alirdm kucagima diyorum ama hayrlisi boyleymis rabbime sukurler olsn 
0 oy
(843 puan) tarafından

5 sene bekledim bebeğimi kucağıma alınca çok pişman oldum beklediğime :angel: meğersem beklememek lazımmış beyhude geçmiş yıllarımız biz anne baba olmak için yaratılmışız sanki <3 anne olmak isteyenlere tavsiyem 1 sene bekleyin yeter  :P

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 334 göst.
21 Ekim 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Zenan (705 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 394 göst.
15 Aralık 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 255 göst.
7 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 672 göst.