+1 oy
153 göst.
Diğer kategorisinde (1,897 puan) tarafından
Güzel anneler bugün ssvd yapacağım doktoruma muayenem vardı 

Çatı muayenem yapıldı kemik yapıp gayet uygun bir sorun yok  açılma yoktu bir cm bile sizin ne zaman açılma oldu ve kanal da dedi ultrasonda bakarken de kanala giriyor dedi 

Sizin bebekleriniz kanala indikten ne kadar sonra doğdu bide çatı muayenesinden sonra gece veya sabah doğum sancısı suyu kanaması olanınız var mı acaba doktor bana 40.haftaya kadar bekleriz sancıni en son suni veririz dedi benim ilk çocuğumda rahim açılmadı bunda açılır mı bu sefer sancıyla veya suni sanciyla 

Doktor doğumda rahim açılmasi hızlanması için ilaç veriyoruz dedi dua edin bana da 

Gebelik haftası 38. hafta

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Nişanin gelir bugün yarın açılmaya baktiysa ☺️
(1,897 puan) tarafından
Ya vajinal muyane dhaa önce oldum ama Nisan sancı gelmedi
Bu çatı muyanesi olduğu için mi nisan gelir diyrosun
Açılma olmayacak diye çok korkuyorum ilk gebeliğim de açılma olmadı sezaryen ettiler bunda inşallah açılır bebek kanala giriyor dedi
tarafından
Benim baktı ertesi gün nişanım geldi baktığında açılma yoktu . Ertesi gün hastaneye gittim gene alttan baktı bir cm acilman var nişan da gelmiş yatış verelim dedi akşamına hastanede suyum gelmeye başladı. Ama ne acilmam ilerledi ne sancim düzenli idi suni aldım canım
(1,897 puan) tarafından
Şimdi sümüksü kanlı akıntı geldi çok şaşırdım çatı muayenesi mi etkiledi
tarafından
Evet canım nişanın gelmiş ☺️
-Reklam-
0 oy
(736 puan) tarafından
Bn 37. Haftamdaydim Bebek rahime indiği için doktor caTi muaynesi yaptı ddi 1 cm acilma var. 2 hafta boyu sadece 1 cm di 39. Haftada 2 buçuk santim oldu 40+0 akşamı sancıları başladı dogum yaptm
(736 puan) tarafından
Insaallah acilman olur bnm de bi arkadaşm vardı gece sancıları vardı ama hiç acilmasi yoktu 1 gün boyu sancıları çekti belki acilma olur diye hiç açilmasi  olmadığı için onu da sezeryana aldilr
(1,897 puan) tarafından
Sümüksü kanlı akıntı geldi şimdi nişan mı bu çatı muayenesi mi sebep oldu acaba
(736 puan) tarafından
Bazen çatı muayenesinde de olabiliyor bazn Nisan da olabiliyor bi doktora görün istersn. Bende hiç nişan yada suyum gelmedi bnm direk sancıları oldu
(1,897 puan) tarafından
Yeni bugün öğlen saten doktordan geldim leke için tekrar gitmek istemiyorum inşallah sancim başlar doktor suni verme taraftarı deilim diyor
(736 puan) tarafından
Benm de sancıları yoktu 40+0 olmuştum doktora kontrole gittim doktor ddi 1 hafta daha bekleyebiliriz. Nst çekmeye gönderdi nst de doğum sancıları vardı doktor ddi dogum sancıları var ddm ben bise hissetmiyorum doktorda şaşırdı eve gldm. Ikindiden snra sancıları başladı evde bekledim tabi giderek siklasinca akşam namazını kılıp çıktık muyne ettiler 8 cm acilma var diye doğuma aldılar. Ama biz de korkuyordum benm hiç sancıları yoktu birden geldi. Hatta biz ddik daha sancm gelmeyecek suni sancı almayı bile düşünmüştüm. Insaallah senin sancıları ve acilmalarin olursa hayirli dogum yaparsn
0 oy
(119,149 puan) tarafından
dr baktiyda yarin gece olmadan nisan gelir snrd aacilma baslar
(1,897 puan) tarafından
Belki çatı muayenesi yaptı diye mi acaba tahriş felan mi oldu diye düşünüyorum yada gerçekten çatı muayenesi zor olduğu için etkiledi mi ya şuan çok heyecanlı ve tecrübesiz kaldım ya
Sancı hemen başlar mi bu gece yada birkaç hafta böyle bı kalır bilmiyorum
ben muayene oldum 5. gun dogurmustum gerci herkezde farkli olur ama hazirlikli ol sen
(1,897 puan) tarafından
Evet dediğin gibi hazırlıklı olmak gerek sen in sancı süren uzun du galiba çok sancı çekmiştin
yoo ben gece 12 de gittiydim hastaneye sabah 5 de dogurdum aksine ebe ilk dogum sabah 7
.8 arasi dogar bebek demisti ben erken bile dogurmus oldum epidural oldum rahatti ozele gidiyosan sende ol devlette yokmus
(1,897 puan) tarafından
Özele gidiyorim tabi canm ssvd yapacağım devlet de olmuyor ya doktorum a söylüyorum epidural istiyorum diye tamam yapacaz ama gerek yok diyor ben ilaç verecek açılma hızlanması için gene dayanamazsan verecem dedi öyle işte ya
0 oy
tarafından
39haftama kadar acilmam yoktu sancım vardı ama bebek kanala düşer düşmez zaten açılma başlar bı anda 10cm açılmaz yavaş yavaş herkeste Nisan gelmez yada su gelmez hele ilk gebelikse  merak etme ilk gebelikler biraz geç geliyor
(1,897 puan) tarafından
Benimde inmiş ama hiç açılma yok ilk gebelik te yoktu sezaryen ettiler bunda da açılma  olmazsa diye korkuyorum
tarafından
Olur cnm hiç merak etme ben kafayı yiyorum olmicak normal yapmicam sancım var acilmam yok diye 39+4te bı gece aniden sancım tuttu 3 cm idi hastaneye gittiğimde sabahında 10cm bulmustu
(1,897 puan) tarafından
Sümüksü kanlı akıntım geldi şimdi
tarafından
Hadi bakalım telaş yapma sancım gelince dj tut hemen gitme hastaneye bekle sağlıkla gelsin bebisin
(1,897 puan) tarafından
Ya sancı varmı yokmu bilmiyorum biraz panik halinde yım
İshal gibi bişey oldum şimdi aniden ara ara genital bolgeme belime vuran herzamanki ağrı var bilemiyorum ya ilk doğum biraz heyecanliyim kız
0 oy
(958 puan) tarafından
Hangi ilde ve devlet hastanesi mi özelde mi ssvd yapıcaksınız. İnşaallah suni sancıya gerek kalmadan açılma ve normal doğumunuz gerçekleşir
(1,897 puan) tarafından
Kızıltepe özel cihanpol Hastanesi'nde yapacağım canm inşallah Allah razı olsun

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 142 göst.
0 oy
2 cevap 63 göst.
0 oy
15 cevap 293 göst.
16 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Simakopuz (157 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 110 göst.