0 oy
150 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,019 puan) tarafından

1 hafta sonra 7 yi dolduruyor. Ne yedirebilirim ağır gelmeyecek şekilde.?<3

5 Cevaplar

0 oy
(80 puan) tarafından
Yoğurt yumurta patates ezmesi muz valla bunlar geldi aklıma 
(1,019 puan) tarafından
Tamam cnm çok sagol
-Reklam-
0 oy
(907 puan) tarafından
Yoğurt en güzel karışım canım, ben içine yumurta sarısı muz koyuyordum , bazen labne peyniri ve muz yapıyordum farklı meyvelerde kullanarak 
(1,019 puan) tarafından
Bende yumurta düşündüm. Cici bebeye koysam sütle agir mi gelir ?
tarafından
Her seyin tadini ayri ayri almasi daha iyi bulamac gibi yapip yedirmeyi hicbir doktor onermiyor ben kendim nasil yiyosam bebegime de oyle ayri ayri yediriyorum
(907 puan) tarafından
Başta bende öyle düşünüyordum.Yani biraz yumurta biraz peynir tadiyor bırakıyordu asla o şekilde karnını doyuadi.Ama karışımı bir kase yiyordu.bazen doktorlarinda dediği boş, bazı şeyler ezber ...anne olunca anladım.Onu böyle yapma şunu şöyle yapma hopp çocukta garip hareketler inanın ben ne zaman hissettigim gibi yaptım ozaman çocuğum harika oldu.Tabi sağlık yönünden bahsetmiyorum şu piskolojik zirvalarinda.En doğru yol annenin altı hissidir
tarafından
Tabi cocuk senin cocugun şunu yap bunu yap diyemem ama ben kimsenin agzina bakmiyorum kendi annemin dedigini bile yapmiyorum doktorumuz ne derse o sekilde ilerliyorum ve sadece kendi doktorumuz degil hicbir doktor onermiyor bulamac sekilde yedirmeyi. Burda onemli olan karninin doymasi veya bir kaseyi bitirmesi degil her seyin tadini ogrenip damak tadinin ona gore sekillenmesi. 7 aylik bebekten bahsediyoruz oncelik anne sütü ek gidayi sadece tadim amacli bi kac kasik yese yeterli. 24 saat icinde 2 cay bardagi kadar ek gida aliyor olmasi yeterli buna su da dahil o yuzden fazla fazla verip alacagi süt miktarini azaltmaya gerek yok. Benim teyzem de kizina yumurta haslayip icine peynir ezip artik daha ne koyuyo bulamac seklinde yapip yediriyodu yeter ki yesin de nasil yerse yesin diyodu kiz simdi 17 yasinda yumurtayi agzina bile surmuyo
(907 puan) tarafından
Doktor diyince kanun olmuyor benim oğlum 1.5 yaşında ve iştahlı sevdiği sevmediği şeyler var damak zevkine çok gelişmiş kötü yemekten anlar,taze sebze meyve sever şuan ayrı ayrı yiyor bazen meyve püresi yaparım yer sizin çocuğunuzla arasında bir gram fark olacağını sanmıyorum )) bende inanıp öyle yaptım zamanında bir ilerleyemedik her çocuk farklıdır bunlar tornavida değil bu yüzden anne çocuğunu tanımalı önce neleri sevdiğini yediğini nasıl tercih ettiğini bilmeli,ona göre tabiki tıbbi bilgi gerek ama sicmaya bile doktora sorar olduk bu kadar değil.Doktor tavsiye eder sen çocuğuna bakarsın bu tavsiyeye uygun mu gayet basit
0 oy
tarafından
Benm kızım 9 aylık canm 7. Aydan beri 

1 yumurta sarısı 

1 tatlı kaşığı labne yada lor peyniri 

2 adet bebe büskivisi 

1 tatlı kaşığı pekmez 

1 adet ceviz içini dövüyorm 

1 yemek kaşığı kaşık maması 

Çeyrek avakado

Bunların hepsini eziyorm yediriyorm canm 
(1,019 puan) tarafından
Karışım süper de ağır gelmez mi? :)
tarafından
Dene canm benm kız yedi , sen azaltarak yap mesela 2 bebe büskivisi demişşm sen yarım koy , bu ürünlere alerjisi varmı bebeğinin bilmiyorm canm benm kızımın yok kızım severek yiyo
(1,019 puan) tarafından
Yok çok şükür alerjisi. Tmm kuzum denerim çok sagol
tarafından
Rica ederm canm inşallah yer
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Bebe bisküvi sini yumurta sarısını ıhlamur ile ıslat keçi boynuzu özü kat tuzsuz oeynir labne yada lor kat. 
(1,019 puan) tarafından
Geçen gün yapmıştım cnm begendi tadını:)
0 oy
tarafından
Haslanmis yumurta sarisi peynir domates veriyorum ben benimki bunlari yiyo sen bebegine gore cesitlendirebilirsin
(1,019 puan) tarafından
Anladim cnm çok teşekkür ederim  :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 146 göst.
0 oy
2 cevap 110 göst.
0 oy
4 cevap 105 göst.
+1 oy
13 cevap 241 göst.
24 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Melo B. (147 puan) tarafından soruldu