0 oy
232 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından

image

kızlar 24 haftalık hamileyim 19.hsftaya kadar özele gittim sonra şehir hastanesine geçtim ayrıntılı ultrasonu da özelde yaptırdım

Ayrıntılı ultrasona girdiğim doktor kafasında kist var böbrek genişlemesi var ama 6.ayın sonuna kadar geçer bu %80 karşılaşıyoruz dedi 3 4 günlükte Bi gerilik var önemli değil o dedi

Özelde Bi süre gittiğim doktor suyu fazla dedi kist fe böbrek genişlemesi down sendorım belirtisi dedi şekerin yüksek dedi (sadece açlık ve tokluk değerime bakarak strip ile bakıldı ona da)

Şehir hastanesine iki kere gittiğim doktordsn geldim daha yeni çok iyi Bi doktor ayrıntılı ultrason sonuçuna gösterdim kist ve böbrek genişlemesini takip edeceğiz cihazlarımız iyi değil belki başka yerden isteriz dedi sonra kendi ultrasonuyla baktı ben kist göremedim ama böbrek genişlemesi gözüküyor dedi. Şekerin açlık tokluk şeklinde bakıldığını ve yüksek çıktığını söyledim o da bu şekere açlık tokluk değeri ile bakılmaz şeker yükleme testinde belli olur dedi ben hangisine inanayım ya 

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Nolur yardımcı olun kızlar başına böyle durum gelen var mı kafam karmakarışık 
-Reklam-
0 oy
(1,414 puan) tarafından
Bnm bildiğim de şekere şeker yüklemesi ile bakılır 
tarafından
Şehir hastanesindeki doktor daha mı doğrucu o zaman canım
0 oy
tarafından
Benm doktorumda açlık tokluğa baktı canm bişey olmadığı haldr şeker yüklemeside yaptırdı 

Detaylı ultrasonda çıkan doğrudur canm geçmiş olsn çok
tarafından
İnşallah canım çok sağol
tarafından
Benide haberdar et canm iyi haberlerini bekliyorm ❤️
tarafından
Teşekkür ederim canım dua eder duanı beklerim :)
tarafından
Dualarımdasn canm , bana mutlaka yaz ölmez sağ kalırsam bekliyorm iyi haberlerini
tarafından
Teşekkür ederim canım haber ederim inşallah :)
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Devletteki doktora İnan tabi ki
tarafından
Teşekkür ederim canım bende ona güveniyorum daha doğrucu konuştu çünkü
(1,160 puan) tarafından
Özel hep para derdinde bana şeker hastasisin işte acil takip fln dedi bende sabah akşam ölçtüm diyet yaptım normale döndü şekerim ona kalsa acil sezeryan yok haftası ileride fln diyordu ben bir ay özele bir ay devlete gittim hep
tarafından
Diyet yap dedi bana özeldeki 3 hsfta sonra gel tekrar bakalım dedi ama devlete gittim doktor çok hoşuma gitti buna devam edeceğim riskli Bi durum olmadıkça söylemiyor en azından
(1,160 puan) tarafından
Hayırlısı olsun sağlıkla kucağına alırsın inşallah
0 oy
tarafından
Işte bu yüzden detaylı girmek istemiyorum çoğu zaman temiz çıkıyor sen gönlünü ferah tut Allahın izniyle biseycekte yok bunu kafana takip stres yapma 
tarafından
Kız hepsi ayrı ayrı bişey söylüyor ama devletteki doktor daha doğrucu konuştu sanki şeker yükleme olmadan şekerin yüksek olup olmadığı belli olmaz dedi
tarafından
Aynen emin olki bişey yok bebeğim doğdu buna benzer şeyler başıma geldi en son aile hekimi dedi bişey yok inan daha kendisi küçücük neyi doğru olabilirki gerçekten de bişey yok şükür emin ol böyle yazılar sabah akşam okudum doğumdan sonra hiç bir sorun çıkmıyor
tarafından
İnşallah hiç bişey olmaz canım benim bebeğime de
tarafından
inşallah Allahın izniyle bişey yok
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Yükleme yaptırana kuzu sen imkanın varsa başka bir özele git başka iyi bir doktora. Striple de baksa bazen yeterli oluyor yüklemede benim de onla bakıldı cihazın önemi şeker için tabi pek yok. Ama 4 boyutlu cihazı olan doktor ve perinatolağa gitsen ayrıca iyi olur 
tarafından
Ben şeker yükleme yaptırmadım ki canım sıkıntı orda özele gittim doktor dedi ki suyu fazla şekerine baktır dedi sağlıkocağında açken gidip Bi ölçüm yaptırdım tokken gidip yaptırdım yani şekerli su içmedim devletteki doktor ve ayrıntılı yapan doktor ise suyu normal dedi ben çokluk göremedim dedi hatta devletteki doktor belki o an çişini yapmıştır bebek ondan çok görmüştür dedi
Şekerin yüksek çıktığını söylediğim de ise şeker yükleme testi yapılmadan bilinmez çok olup olmadığı dedi yani yükleme yapılmadan aç, karnıma ve tok karnıma strip ile bakıldı
0 oy
(802 puan) tarafından
Bu gibi sorunlar bebek geliştikçe azalıyor diye biliyorum.Tabi her doktorun bakış açısı farklı oluyor Ben şeker yukletmek istemedim doktorum sadece açlık tokluga bakalim o zaman dedi oda normal çıkmıştı.Rabbim korktuğundan emin eylesin inşaallah
tarafından
Amin inşallah canım kafam karıştı ama
(802 puan) tarafından
Perinatologa sormuştum ben böbrek genişlemesi, kalpte leke parlaklık bunlar ciddi şeyler mi hiç üzerinde durmadi bile.Seker yükleme için önce açlık tokluga bakıyorlar sınırda ise yukletiyor bazı doktorlar, sınırda değilse kimisi istemiyor.Ama ne olur ne olmaz diye genelde yapılsın diyorlar gizli şeker vs. Aile şeker hastalığı varsa yaptırman daha mantıklı olur
tarafından
Yaptıracağım canım :) devletteki doktorun yükleme olmadan emin olamayız demesi biraz rahatlattı inan beni :) çünkü özeldeki bana ani bebek ölümü olabilir dedi bugün tekrar sordum devlet doktoruna o da çok aşırı Bi yükseklikte biz o ihtimali söyleriz korkma dedi
(802 puan) tarafından
Geçmişler olsun :))
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Şehir hastanesindeki doktor daha doğru söylüyor oraya gitmeye devam et 
tarafından
Evet canım bana da daha mantıklı geldi inşallaj güzelce atlatırım bu dönemi dua eder duanı beklerim :)
(1,043 puan) tarafından
Dua ederim İnşallah canım saglikla gelsin bebişlerimiz ❤️☺️

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 501 göst.
0 oy
15 cevap 820 göst.
0 oy
23 cevap 971 göst.
0 oy
5 cevap 489 göst.
18 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (733 puan) tarafından soruldu