0 oy
710 göst.
Aile kategorisinde (703 puan) tarafından
Pazar günü kahvaltıya misafirim var hanımlar 8 aylik ta bebeğim var pratik lezzetli  tarifler biliyor. Musunuz patates kızartacak  pratik pizza gibi bir tarif var ekmek dilimli onu yaparım  kahvaltılıklar zaten olur omletten başka neler yapabilirim 

12 Cevaplar

0 oy
(10,046 puan) tarafından
Sigara böreği olabilir canım, pankek olabilir:)
(703 puan) tarafından
Evet pankekfikri  iyi oldu cnn tesekkurler
-Reklam-
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Pankek, yumurtali ekmek, çılbır, sigara boregi guzel olabilir :)

(703 puan) tarafından
Pankek yaparim cnm çılbır nasil oluyor
(3,151 puan) tarafından
Çılbır google yazarsan tarifi cikar canim herkes degisok yapiyor onu. Benim bildigim yumurtayi hasliyorsun dogruyorsun tabaga ustunede krema ve yogurt karistiriyosun azcikda tuz tabi onu yumurtanin ustune dokuyon bide pul biner guzel oluyor. :)
Cig yumurtayi suya kirarak yapanda var ama.
(703 puan) tarafından
Anladım cnn teşekkür ederim  :)
0 oy
tarafından

yeterli deglmi zaten yapacaklarnz :angel:

(703 puan) tarafından
Misafirlerimiz biraz ozel cnm ilk defa gelcekler normalde bize yeter
tarafından
börek poğaça tarzı bisey olablir
0 oy
(3,187 puan) tarafından

Buzluk böreği diye geçiyor patatesli olabilir..

havucu rendeleyip hafif kavurup yoğurt ile servis yapıyorum.. (1 gün önceden kavurup sabah yoğurtlayabilrisin)

Yumurta salatası 

Menemen

Birde salam, sosis, sucuk küçük küçük doğrayıp kavuruyorum, üzerine yeşil biber, sonra kabuğu soyulmuş ince domates dilimleri diziyorum domates pişip suyunu çekince kaşar dilimleri koyup kapağını kapatıyorum.. kadar eriyince tava ile getiriyorum ortaya :)

( Servisi şık değil ama tavadan yemesi mükemmel:D )

(3,187 puan) tarafından
Sodalı olan börek sıcak sıcak çıtır çıtır bol patatesli mis gibi olur :D
Bu arada kuru kayısı hurma çiğ badem vs ikramlik bit tabakta zengin gösterir.  Asortiklerse meyvede olabilir :)))
(703 puan) tarafından
Netten   bir bakayım merak ettim : )
(3,187 puan) tarafından
Malzemesi vs yok çok basit.. pacikanin mutfağından bakabilirsin :)
(703 puan) tarafından
Tamm cnm teşekkür ederim
(3,187 puan) tarafından
Kolay gelsin  ☺️
0 oy
(86 puan) tarafından
Patatesli kek milföy böreği olabilir
(703 puan) tarafından
Milföy mu yoksa hazır yufkayla  börek mi ona karar vericem cnn teşekkür ederim:)
0 oy
tarafından
krep, börek ....
0 oy
(6,364 puan) tarafından

Canim 2-3 tane patetesi rendele suyunu sık 1 bardak kasar rendele icine 2-3 tane yumurta kir baharat seviyosan karabiber lulbiber kat tavada duz bi sekilde pisir tabak yardımıyla ters duz yaparak pisir arkali onlu :D krep yapabilirsn borek acabilirsn aklima simdilik bunlar geldi

0 oy
(1,353 puan) tarafından

Canım milfoyun 1 dilimini 4e dölüp icine istediğin harctan koyup kapat hem lokmalık oluyor hem daha hoş görünüyor kırmızı biberleri biberin seklini bozmadan çekirdeklerini temizle kizart kızarınca kabuklarini soy icine beyaz peynir veya lor dereotu yada maydanoz birazds zeytinyağı kapta karıştır içini doldur bütünde servis edebilirsin dilim dilimde yapabilirsin cok lezzetli oluyor ve cokta güzel görünüyor kırmızı biber dolması diye google den bak istersen afiyet olsun :)

0 oy
(2,127 puan) tarafından
Hazır yufkadan gözleme yap canım 
0 oy
(48 puan) tarafından
4yumurta dereotu tuz karabiber pulbiber 1bucuk bardak un hepsini çırp tavada pisir sonra ters çevir diğer tarafını da pişir.Dilimle servis yap mis gibi kahvaltı menüsü :) şimdiden afiyet olsun kuzum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 98 göst.
15 Kasım 2022 Aile kategorisinde Caannsuu (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 106 göst.
5 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde gelbebegim (1,450 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 861 göst.
12 Temmuz 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 607 göst.