0 oy
761 göst.
Diğer kategorisinde (5,366 puan) tarafından
Kızlar kombi 40 derece ev şu an iyi normal sıcaklıkta sabaha doğru serinliyo braz. Kızıma uyku tulu aldım baya kalın yorgan gibi ayagınada çorap giydirdim üstünü örtsem mi üşür mü ya nasıl yapcam önceden ince giydirdim 1.5 tog Du bu kez baya kalım 2.5 tog filan

7 Cevaplar

0 oy
tarafından
40 derece diyosun 2,5 tog fazla bile gelir üstünü ortme terler uyuyamaz sicaktan 
(5,366 puan) tarafından
Kombiyi düşürelim mi o zaman
(1,043 puan) tarafından
Evin içi 40 derece olmuyor ya. Kalorifer peteginin içine giden suyun sıcaklığı o. Düşürme 40dan soğuk olur evin. Bende şuan 40 da yakıyorum tulum da 2.5 tog ama sabaha karşı yine de soğuk oluyor. Oğlumun vücuduna elimi vurduğumda karnı sırtı falan soğuk oluyor. O yüzden kıyafetinin üzerine giydiriyorum öyle üşümüyor
(5,366 puan) tarafından
Evin içi ölçmedim şimdi makina ses yapar uyanır ama 22 23 derece vardır sıcaklık işte sabah soğuyo braz. Bugun deneyip anlıycam artık
tarafından
Evin icinin 40 derece olmadigini anladim zaten sadece 2,5 tog kalorifer yanan bi odada cok gibi geldi bana benimki de yaniyo ama yattigimiz oda kacta yanarsa yansin isinmiyor ben 1,5 tog aldim altina uzun kollu ve pijama giydirerek uyku tulumunu giydiriyorm ben 2,5 alsaymisim olurmus cunku odanin içi dedigim gibi soguk. Sen uyku tulumunu giydir ustunu ortme gece kontrol et sirti ya da gogsu soguksa ince penye battaniye ortersin ya da ustunu acan bi cocuksa icine benim gibi uzun kollu giydirirsin
(5,366 puan) tarafından
Şimdi kontrol ettim sıcak bide sabaha doğru kontrol etcem soğuk olursa ince bişey örterim üstüne teşekkür ederim kızlar:)
-Reklam-
0 oy
tarafından
2.5 tog zaten yorgan gibi. Üstünü örtmene gerek yok ki. Çocuk ter içinde kalir. Daha çok hasta olur. Ben 1.7 togda bile örtmüyorum.
(5,366 puan) tarafından
Bilmiyorum ki ben üşüyen biriyim herkesi üşüyo sanıyorum
tarafından
Kontrol et gece. Terliyor mu ya da ensesi göğsü soğuk mu ordan anlarsin
(5,366 puan) tarafından
Tmam en iyisi deneyerek anlıycam böyle
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Bizimki de aynı 2.5 tog. Ev şimdi iyi ama sabaha karşı serin oluyor illa ki. Ben kıyafetlerinin üzerine giydiriyorum tulumu. Üzerini örtmüyorum. Yorgan mantığıyla düşünüyorum pijamayla yatirmisimda tulum yorganmis gibi. 
(5,366 puan) tarafından
İçinde kolsuz zıbın ve altına ince yazlık alt giydirdim o mantıkla bakarsak benimki atletle ve alt pijamayla yatıyor o zaman
(1,043 puan) tarafından
Yanı öyle yatırıp üzerine yorgan örttüğünü düşün. Üşür mu üşümez mi sen bilirsin evin sıcaklığına gore.
Ben sabaha karşı gövdesine dokunup bakıyorum sıcak mi soğuk mu diye. Öyle anlarsın bir bak bu gece
(5,366 puan) tarafından
Deniycem bakalım inşallah sıkıntı olmaz uyku tulumuna alışır da bende biraz rahat ederim sürekli gece üstünü örtüyorum battaniyeyi örtmüyo atıyo üstünden bazende al diye bagrıyo sevmiyor örtmeyi
0 oy
tarafından
Bı sabah kalktığında vucudu na elle soğuksa üzerini ört gece örtersen sıcaktan uyanır huzursuz olur 
(5,366 puan) tarafından
Evet öyle deneyerek anlıycam artık
0 oy
(391 puan) tarafından
Evimde termostat var ev ısısını ayarlıyorum kombi ona göre çalışıyor, oğluma 2.5 tog seviyeli giydiriyorum içinde sadece bezi var, üzerini örtmüyorum, sende örtme terlerse hastalıkları üzerine çeker. Unutma biraz üşümesi terlemesinden iyidir.
(5,366 puan) tarafından
Kendim üşüyen biriyim herkes üşüyo sanıyorum
(391 puan) tarafından
Yok canım üşümezler merak etme  :)
(5,366 puan) tarafından
İnşallah tuluma alışır da bende biraz rahat ederim:)
0 oy
(7,412 puan) tarafından
Benim kızımın tulumu 2.5 tog şuan evin derecesini ölçtüm 21-22 arası petekte söndü yanmıyor sabaha karşı yanacak canim. Üzerine bebek battaniyesi ortuyirum uyurken beline kadar falan. Içim rahat etmiyorr:D ama sukur hic terlemiyor. Üzerini zaten acıyor gece  canim. Terleme biraz bebek den bebegede değişiyor maalesef bazı  bebekler aşırı terliyor canim
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Icine pijama da giydirmiyorum ev yorgan gibi kalın tulumu. Üstünü de ortmuyorum. Ayağına çorap giydirmiyorum bacaklarına örtü örtüyorum. Açıkken de ayakları sıcak oluyor çorap rahatsız edebilir

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 170 göst.
10 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Nisan KC (4,068 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 298 göst.
7 Şubat 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 53 göst.
31 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde eslemree (1,118 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 213 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Birhilall (1,129 puan) tarafından soruldu

381,337 soru

11,416,081 cevap

34,967 kullanıcı

...