0 oy
545 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşimin aldığı maaş anca eve yetiyor. Ben geçen sene çalıştım para biriktirdim nasipse 6 hafta sonra doğumum olacak. Annem de yanında olsun diye altın falan vermişti. Bebeğin eşyalarını aldım muayene ücretini ödüyorum doğumu da özelde yapmak istiyorum. Yani o para bana ilaç gibi geliyor. Eşim de bebek hazırlığı konusunda sıkıntıya düşmüyor. Kayınpederim en baştan beri özelde doğurma devlette doğur diyo ama ben özeli istiyorum. Şimdi de aradı bende ki tüm parayı istiyor. Önce eşime demiş eşim de para esranın ona söyle baba demiş. Parada kendine lazım değil arkadaşına borç verecekmiş. Baba doğuma az kaldı geri ne zaman öder bilmiyorum çocuk için ayırdım o parayı dedim. Ben sana laızm olsa verirdim mobilyanı almadım mı şöyle böyle bir başladı saymaya... Kusura bakma baba dedim kapattık sonra kaynanam aradı ayıp ettin biz aileyiz falan dedi. Sizce ayıp mı ettim? Allah korusun bir sağlık problemi olsa verirdim ama tanımadığım biri için bebeğin doğum parasını vermek istemedim. Eşimi de aramışlar beni şikayet etmişler eşim ben karışamam demiş 

46 Cevaplar

0 oy
(7,208 puan) tarafından
Allah akıl versin böyle insanlara  bu ne yuzsuzluk ya oldu ben senin arkadaşın için mi çalıştım para biriktirdim asla devlette yapma paranın kuruşunu da verme gitsinler cumhurbaşkanlığina şikayet etsinler isterlerse çocuk mu ne bunlar sinir.oldm valla 
-Reklam-
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Su büyükler aldıklarını minnet etmeyi ne zaman birakacak acaba zaten olması gereken o aman boşver kimseye de verme 
0 oy
(7,768 puan) tarafından
İyide para snn ve sana lazımmış ne yüzle istiyorlar ki lazım olan parayı sen versende kötü olacaksın verme kötü ol daha iyi baksana hemen yüze kakmalar başlamış verirsende mobilyalara say derler vermezler
tarafından
Ben paranın gelmeyeceğine eminim zaten. Öyle bir denk getirdiler ki hem bebek doğana kadar küs kalırlar hem böylelikle altın falan takmazlar
(7,768 puan) tarafından
Kasıtlı yapıyorlar demek boşver takmazlarsa takmasınlar
0 oy
(2,244 puan) tarafından
Malımı verim mi kötü olim vermeyim mi kesinlikle verme taraftarı değilim kötü göreceklerse böyle görsünler o parayı ilerde istersin kötü olursun bebeğinin rıskı o el için senden istiyo var mı böyle dünya 
(2,244 puan) tarafından
Ayrıca oğlumu zora sokmuyo gelinim elinden geldiğince destek oluyo demiyorda şu dediğine bak yaa
tarafından
Ben evlendiğimizden beri çalıştım. Bu sene hamile olduğum için çalışmıyorum.
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Hiç te ayıp etmedin . Çocuk işi bu heran herşey çıkabiliyor . Ben bir anda doğuma girdim erken oldu bir sürü masraf çıktı oyuzden paranız kalsın cebiniz de illa ki bebeğe lazım oluyor. 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 81 göst.
1 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Asyaaaa (7 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 370 göst.
14 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 190 göst.
28 Kasım 2022 Aile kategorisinde Evramm (468 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 411 göst.