0 oy
281 göst.
Diğer kategorisinde (1,787 puan) tarafından
Kaynanam 3 gündür bizde, bende 3 gündür full ayakta hizmetteyim. Asla bir işe elini sürmez yemek yeriz bir tabak kaldırmaz benimde peşimde 2 çocuk sürekli mız mız ağlarlar onları alıp bakayım demez kaynanam iyidir hoştur ama bana gelince bu konularda aşırı anlayışsız kızlarına gider yemeği bulaşığı hep kaynanam yapar onlarda öyle görünce bende tek gelin olarak ufakta olsa bi beklenti içine giriyorum tabiki yapmak zorunda değil ama ne bileyim küçük bi destek bile ilaç gibi gelir ya bazen ondan canım sıkıldı biraz. 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından

E sen gelinsin oturmak neyine haddini bilcen :ermm:

(1,787 puan) tarafından
Dimiii. Baya baya kaynanalik yapıyo kızzz sjsjbdh
tarafından
Bak sizin bu kaynanalar yuzunden benim kaynananin kanatlarini falan girmeye basladim skskjzjz
(1,787 puan) tarafından
Ya benimki çok iyidir sağolsun ama bana gelince çok rahat davranıyo o rahatlığı da ben verdim
tarafından
Ee kendin kasinmissin yavri :)
-Reklam-
0 oy
(2,226 puan) tarafından
belki senin işine karışmak istemiyordur çekiniyordur belki rica etsen kabul etmez mi 
(1,787 puan) tarafından
Ben istesem kabul eder ama bende söyleyecek biri değilim
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Bana gelir bana daha çok hizmet eder oğlumla ilgilenir yapılacak işin varsa yapalım kızım der o konuda asla hakkını yiyemem Allah ondan razı olsun 
(1,787 puan) tarafından
Yaa ne güzel. İşte gerçek kaynanalik budur destek olan yol gösteren annelik yapan..
(12,856 puan) tarafından
Aynen benim kendi öz annem kayınvaldem gibidir sinir bozucudur 15 gün de bir giderim bin pişman olup gelirim :)
0 oy
(59 puan) tarafından
kızına yapıyosa da sanada yapabılır sende cocuk kucagına al durmuyo de otur 
(1,787 puan) tarafından
Bende de o rahatlık yok işte. Misafir olarak gelmiş hoş tutayım diyorum ama anlayış sıfırrrrr
0 oy
(1,939 puan) tarafından
Arada anne şunu da sen yap da ben bi çocuklarla ilgileneyşm sana zahmet falan de yardım iste çocuklar ağladığı zaman onlarla ilgilen sen hep yaptığın için yardım etmıyordur biraz naz yap 
(1,787 puan) tarafından
Yok be asla söylemem düşünüp kendinin el atmasını isterim zaten çok şükür her işimi halledecek gücüm var ama ufak bi destek bana ilaç gibi gelirdi dediğim gibi. Kendi kızına misafir bile gitse yemeğini kaynanam yapar sonra çocuklarını alır evine götürür iki misafir ağırlayacak kapasiteleri yok anneleri bildiği için gider yapar benim öyle şeylere ihtiyacım yok çok şükür.
0 oy
tarafından
sağolsun kaynanam öyle değil çocuk yok bizde ama yine de bulasigi yikiyim der süpürmek ister fln ben izin vermem anne otur ben yapıyorum derim. ama eminim çocuk olsa yapardı yada çocuğa bakardı. 

senin ki en azından çocuğa baksaydi
(1,787 puan) tarafından
Yokkk be o kadar ağlıyor çocuk perişan oluyo uzaktan gel gel der yerinden kalkıp almaz bile aşırı sini.r oldum yaa
tarafından
al çocuğu kucağına ver bak ağlamasın  de işimi yapayim bende de
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Bnmkide yapmaz ben de yardım et demem ztn etmek istese eder 
(1,787 puan) tarafından
Aynen öyle kalkıp yardım et demem zaten asla kendi düşünüp yapsa eyvallah öyle yarım ağızla yardım ediyijm mi der o kadar bende gel bulaşık yıka diyecek halim yok ya gerek yok diyorum napim
0 oy
tarafından
Biz izmire taşındık bu da sözde yardım diye geldi. 1 sene izmirde kalacağımız için eşyaları götürmedik eşyalı ev tuttuk. Pazar günü gittik eşimle ben pazartesi çalışmaya başladık. Akşam 5de eve geliyordum ne yemek ne temizlik var. Gelir gelmez yataklarını kaldırıyordım yemek hazırlıyordjm gece de temizliğe başlıyordum. Eline çekirdek alıp oturuyordu. Kendi annem gelecekti bu gelecek diye gelemdi. 1 ay burnumdan geldi her gün eşimle kavga ettik. 
(1,787 puan) tarafından
Seninki daha betermiş canım yaaa iyi kurtulmuşsun
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Tabiki yapmak zorunda degilse, sende tabiki yapmak zorunda degilsin. Orda eziyeti ceken kendi dogurdugu oldugu icin kiyamiyor. Burda el kizisin. Sadece senin icin degil hepimiz oyleyiz, hii ben cay bile koymam o ayri, kendi kizi var yapsin anasina hizmeti, ben kimsenin anasina hizmet etmeye gelmedim bu yaşa.  Zaten oyle cok sık gorusmeyiz bir sorun yok aramizda ama mesafe bu gibi seyleri engelliyo iyi oluyo. 
0 oy
tarafından
Çok şükür kaynanam öyle değil ama benim kaynanamın görümceleri gelinlerine karşı öyleymiş gelin değil mi yapacak geline resmen afedersin köpekkk gibi davranıyorlarmış
0 oy
(9,225 puan) tarafından
Bn senin yerinde olsam ona gittigim zaman aynı şekilde davranırm
0 oy
tarafından
Kendı kızlarına kıyamazlar ama sen el kızısın acımazlar bu böyle, kendı kızlarının kaynanaları böyle olsa neler derler arkalarından 
0 oy
tarafından
Valla benim kaynanam bi gelir sen cocukla ilgilen kızım der kendi evi gbi temizlik yapar aksama yemek yapar öğlene yicek biseyler hazırlar çocuk uyur yardım edeyim derim yok kızım otur dinlen der ben ona gitsemde bu sistem kadin o bana gelsede bu sistem valla çok şanslıyım hatta ben 5. Katta oturduğum için cam silemiyorum korkuyorum o gelip siliyor camlarımi :) 
(1,787 puan) tarafından
Ay ne kadar güzel yaa
tarafından
Valla çok şükür çok iyi bi kayinvalidem var kızı yok ondan sanırım kiz çocuk çok istemiş olmamış o yüzden gelinleriyle elinden geldiği kadar anne kız gbi olmaya çalışıyor:)
0 oy
tarafından
cekiniyor olabilir insan, kizina acir ama el kizina acirmi bilemedim malum oyle goruyorlar
(1,787 puan) tarafından
Çekiniyor belkide bilmiyorum
0 oy
tarafından

Benim kaynanam ne kızında nede bizlerde hic kalkmaz yerinden 

Ama evine gidince bana sen otur yaparlar elbet der sürekli 

Yapacak olanda evdeki eltim :ermm: ama ben kıyamm yine yaparım

(1,787 puan) tarafından
Yok canım ben onlara gidince de hep ben yaparım
0 oy
tarafından

Kız gelin demek köle demek bilmiyon mu sennn:D