0 oy
652 göst.
Aile kategorisinde (35 puan) tarafından

Kızlar ben 23 haftalık oldum. Henüz bebeğe hiçbir şey almadık eşim sürekli erken erken deyip beni sinir ediyor hayır insan ilk çocuğunda bu kadar heyecansız olur mu ya ( ki yıllardır çocuk istemiş birisin eski eşinden 8 yıl olmamış biz nisan ayında evlendik daha ) artı kız çocuğu diye deli olur ve kızımız olacak ) Geçen görümcem ben biseyler alım dedi yok almasın ben alırım diyor yani millet bile biz alalım diye şaşmış durumda ama benim efendinin rahatlığı beni öldürecek. Bir de geçen arkadaşı ve eşiyle yemeğe gittik. ( Kocam hakim bu arada o gittiğimiz arkadaşları da adam savcı karısı da avukat ama çalışmıyor) Kadına diyor Yusuf'un beşiği duruyor mu Kadın da evet duruyor lazımsa alabilirsiniz dedi. Hayır onlar ilk çocuğuna alıyor da sen alamıyor musun. Yusuf'un beşiğinde falan yatirmam biz alamaz miyiz bu adam niye böyle yapiyor. Kafayı yicem ya. Çocuğa alışveriş yapmanız lazım dedikçe alırız sabret erken deyip duruyor ve daha da 5 6 çocuk istiyor sen ilkinde burnumdan getir he ben sana bir daha çocuk yaparım demi . Kızlar haksız mıyım Allah için. 

31 Cevaplar

+3 oy
(7,661 puan) tarafından
Yani bu kadar da abartmaya gerek yok. Ben de son haftalarımda almıştım tüm eşyalarını
-Reklam-
+1 oy
(3,551 puan) tarafından
Çok haklısın o hakim iken ikinci el beşiğe bakıyorsa biz ölelim. Kız herşeyin en iyisini almadı lazım. Çeşit çeşit. Yıllarca çocuk özlemi cekmiş birde. 
(35 puan) tarafından
Anlamıyorum valla . Ama aldiricam boşuna üzüyor beni
0 oy
tarafından
Haklısın cnm niye erken sonuçta cinsiyet belli artık 
(35 puan) tarafından
Yani yolun yarısını geçtik
0 oy
(119,144 puan) tarafından
bacim biz 32 haftada aldik 33 yikadim 34.haftada cantami yaptim bekle yaa nasilsa alcak esim hukuk okuyo ondan az cok biliyom hakim adamin saglam maasi var en iyisini en luksunu alir acele etme cidden erken daha 1 cikarsin carsiya bi gunde alinir hepsi para oldumu gerisi bos
(35 puan) tarafından
Teyzelerim kaç haftadır cinsiyetini soruyorlar ki yelek falan örmek için. Bizim orda daha kız evlenmeden çeyizinine bile işlenir bebek eşyası. Ben çeyiz falan yapmadım eşimin bekarlık şeylerini kullaniyoz yatak odası ve beyaz eşya aldık oturma grubu falan almadık daha o yüzden de bişey demiyorum pek. Doğru diyorsun neyse canımı sıkmayım
0 oy
tarafından

Onca yıl çocuk istemiş şimdi rabbim nasip etmiş ama o gidip milletin eski kullanılmış beşiğine mi koymak istiyo çocuğunu.

Sen haklısın.

(35 puan) tarafından
Çok zoruma gidiyor kız bazen diyorum acaba eski karısı olsa da böyle mi yapardı. Yani onunla iken önce bir süre kendiler istememiş tabi sonra da tüp bebek dahi olmamış . Hatta bizimki evlatlık almak istemiş onu da kadın istememiş . Üzülüyorum o kadında olsaydı yıllar sonra kıymetli mi olacakti benimle iken aramadan buldun demi
0 oy
tarafından
Yıllardır olmamış  hani Allah korusun bisey falan olurmu son haftaya bırakalım demiştir kendince bence 2 parça kıyafet icin kendini bukadar yıpratma zamanı gelince hersey oluyor zaten canm
(35 puan) tarafından
Haklısın üzülmemeye çalışıyorum ama yine de insanın zoruna gidiyor. Sadece kıyafet değil ki sürekli gittiğimiz hastanede sekreter biraz gıcık doktor haftaya gelsin babası diye çağırdığı halde sekreter almıyoruz beyefendi diye bizimkini dışarı çıkardı .(korona tedbirlerimiş) ondan belli gitmek istemiyor hastaneye. Başka bir özel hastane ayarlayıp da bir seferlik de olsa bebeğimi göreyim demiyor anca ben şaşıyom.
tarafından
Eşiniz yaşca büyükse senin gibi davranmayabilir heyecanlanmayabilir cnm  erkekler biz gibi degiller cnm☺
(35 puan) tarafından
Öyle haklısın. 12 yaş büyük benden
tarafından
İste diyorum yaa kız boşver amaann su akar yolunu bulur   valla kendini tüketmeye gerek yok sen düşünüyon bırak o düsünmesin
Benimkide aynıydı valla söylene söylene yaptırıyodum çok yıprandım simdi herseye tamm diyor artık benim hevesim kalmadı hiçbirseye herşey zamanında güzel  ama olmuyorsada zorlamanın bir anlamı yok zaman herseyin ilacı bizlerde sabırsızlıkta var
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Haklisin esin fazla umursamaz elin eski beşiğine mı yatırcak çocuğu durumunuz varken, ayıp bişey değil yanlış anlaşılmasın ama durumunuz var hani
(35 puan) tarafından
Aynen öyle canımsın valla ya. Bazen diyor senin anan da mı böyle yapardı diye benim anamın şartları öyle idi öyle yaptı. Senin şartların da bu yapacaksın diyorum
(3,888 puan) tarafından
Erkeklerin genel lafı zaten ananda mı böyleydi, yok babanın evinde öylemiydi bi vurcan ağızlarına adamlık sanıyorlar böyle konuşmayı herhalde en nefret ettiğim şey
(35 puan) tarafından
Tam da öyle  valla baban evinde de mi yiyodun yapıyodun bilmem ne . Ne ilgilendirir seni babam evi senin bu saatten sonra vazifen bana çocuğuna bakmak .( Ki gerçekten ben durumumuz olmasa idare etmeyi de bilirim ama varsa da bana harclicak kardeşine bacisina değil )
(3,888 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin canım eşine sen sıkma canını düzelir inşalalh, küs biraz değerini anlasın hele bi doğsun minik sağlıcakla, hepsi geçicek bunların çok sever o zaman her gördüğünden almak ister
0 oy
(961 puan) tarafından
Yani biz tamamen herşeyi almadık 20. Haftamda ufak tefek şeyleri aldım odasını doğuma yakın alıcaz. Bekle biraz daha bu kadar strese girme. Ama arkadasınızdan yatak istemesi saçma olmus aile akraba olsa neyse de
0 oy
tarafından
Bnde bu haftalardayke iyiki yavaş yavaş başlamışım diyorm 36. Haftada erken doğum yaptm 
(35 puan) tarafından
Görümcem de öyle dedi erken doğum yaparsın falan battaniyesiydi kıyafetiydi yavaş yavaş alın dedi. Erken doğum olunca normal mı doğuyor peki.
tarafından
Belli olmuyor , ben sezeryan oldm
0 oy
(14,019 puan) tarafından
Beşik konusunda haklısın ilk bebeğe bence de başkasının beşiği olmaz hani yakınınız olsa yine neyse ama arkadaşınız bide yani hiç gerek yok durumunuz da varmış ama eşya konusunda biraz daha bekle canım 30a doğru alırsın ben beşik aldım 2 hafta sonra doğuma gittim :D para varsa hepsi 2 3 gün içinde alınır merak etme
(35 puan) tarafından
Ben çok bişey istemiyorum inanki beşiği birkaç parça kıyafeti olsun . Sanki ben puset mis bebek arabasımis bebek odası mi yapalım diyorum. Ki zaten bir tane beşik alırım diyo. Bebek 5 aylık olduğunda köye götürcez onun içinde park yatak alsın istiyorum en azından katlanır açılır orda diye . Ama bir tane beşik alıp işin içinden çıkmak istiyor.
Bir sürü ihtiyaç var oto koltuğu var bebek arabasi var onları dogdugunda alırız ama şimdi bir beşik birkac parça giyecek battaniye falan da şart öyle değil mi
0 oy
(10,230 puan) tarafından
23 hafta çok büyük bir hafta değil. 30.haftada başladım 32 de her şey tamdı. Benim mantığım da erken alma taraftarı olmadı hiç. Adam da haksız değil rahatlık değil bence bu beşik konusunda haklısın ama durumu varsa alsın yeni 
(35 puan) tarafından
Bir anda her şeyi eksiksiz alacağını bilsem seslenmem.ama bir anda o kadar para gözüne gelir en azından her ay parça parça aldirsam gözüne gelmez diyorum ben de
(10,230 puan) tarafından
Laf da etse alacak bacım takma sen
(35 puan) tarafından
Sağolasın ya valla takmicam :)
0 oy
(913 puan) tarafından
Benimki de öyleydi 38.haftamda almışdık her şeyini inanki. Bizde de ilk çocuk. Erkek kafasını anlıyamassın
(35 puan) tarafından
Yok anlayamıyorum. Hepsini bir anda alacağına guvensem susarım ama bir anda da iyi fiyat tutar ona da laf eder
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Benim eşimde bisey alma konusunda heyecansız di hala da öyle  son haftalarda aldik bazi şeyleri 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
IBenim eşimde bisey alma konusunda heyecansız di hala da öyle  son haftalarda aldik bazi şeyleri kafaya takmayin 
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Biraz dugusal olarakarbatmissin sanki canım sıkma canını alinir var daha zmani i
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Bence korkyodur hani bazılar çocuk doğmadan alınmaz diye şeylere inanırya biri söylediyse ondan korkyodur belki.
0 oy
(1,897 puan) tarafından

Yani öyle sine mi sordu beşiğiniz duruyor mu diye ne maksatla sordu anlamadım 

Başkasından beşik isteyecek deil herhalde yanlış lik olmuştur şaka felan 
Ayrcia daha 23 hafta liksin kimse o haftalarda hazırlık yapmaz bebek 23 .haftada doğacak mış gibi ne acelen var 42 .haftaya kadar doğum süren var 
8. Ayını bitirnce tek seferde alırsın işte 
(35 puan) tarafından
Valla bazen diyordu bana da Elifgilin beşiği duruyor mu falan diye. O gün de yemekte lafı açılınca duruyor mu Yusuf'un eşyaları dedi . Elif de duruyor lazımsa alabilirsiniz dedi. Bana baktı Ben seslenmedim ben desem tamam alırız hemen alır. Eve geldiğinde de korkusunda bişey demedi çünkü bir kere öyle demeye kalktı rezil ettim kendini. Bir çocuğuna alamayacakmisin diye. Yani şaka yapmıyor ben desem köyden ananın demir beşiğini getirip yatiralim getirir. Bizim kocaya para deme ne dersen de. Bir anda alınır haklisin ama bir anda da bir sürü para tutunca gözüne gelir . Bir LC Waikiki de bile bebek takimlari o kadar pahalı ki. Ben de bari hava yavaş indirime girdikçe alalim diyorum
(1,897 puan) tarafından
Kiz tonla para alıyor gözüne gelir ne demek nasil iş bu inanamıyorum bı açıkça konuş neden böyle yapıyor
0 oy
(940 puan) tarafından
Canim onlar hevessiz degil biz cok hevesliyiz:Dbende istiyodum surekli karnimda dursun eli  ne bilim ben gibi olsun duygu anlaminda ama onlar ole olmuyo benim esimde aliriz ya  diodu relaxdi hide dogunca daha farkli oluyor simdi soruyor su bittimi sunuda alalim diye:)
(35 puan) tarafından
İnşallah benim de öyle olur kız . Ben de istiyorum bebekle sürekli konuşsun falan :) ama sadece beni şikayet ediyor kızım bak anan gibi olma falan diyor :)
(940 puan) tarafından
Ole olur canim  benim esim  gozlerini alamiyor simdi oglundan alalim edelim ne lazim  gece bakar saolsun bide ilk dogdugunda biraz sikinti  yasadik kiymetliydi ama kaybetme korkusuda etkili oldu sanirim
(35 puan) tarafından
Bizimki de inşallah öyle olur doğunca artık
0 oy
(179 puan) tarafından

Bu konuda bende biraz heyecanlı ve aceleciydim. Hadi alalım hadi yapalım derdim eşimde biraz sabret herşeyini alır yaparız derdi. Bende içlenirdim neden şimdi almıyor diye. 8 aylık olduktan sonra bu sefer eşim durmadı herşeyini almaya başladı. Bir hafta birlikte çıkıp alıyorsak başka zaman kendisi gidip alıyordu. Aksam elinde poşetler bak neler aldım diye gösteriyordu. Dün aksamda yine birşeyler gösterdi bende artık alacağımızı aldık bundan sonra doğunca alırız duruma göre bakarız dedim. Eşim de insan duramıyor ki gördükçe alası geliyor dedi :) yani belki eşiniz de biraz daha bebeğin büyümesini bekliyordur. İlk bebeğiniz imkanınız varken tabiki de herşeyini aldırın başkasından almak bana da tuhaf geliyor. Durumum varken neden almayım

(35 puan) tarafından
Aynı öyle alırız sabret diyor. Zaten karnım çıkmamışken hiç inanası gelmiyordu hamile olduğuma . Hastaneye gidiyorduk herkesin karnı ne kadar büyük seninki niye böyle diyordu daha o zamanlar 12 haftalık falandim :)
(179 puan) tarafından
Benim eşimde karnım büyüdükçe bebeğin hareketlerini gördükçe daha iyi anladı :) Her ise kendi koşturuyor. Başlarda daha küçük olduğu için hayatımıza normal devam ediyorduk ama şimdi öyle değil zorlandığımı gördükçe yatarken kalkarken yardım eder :)
0 oy
tarafından
Alışveriş için erken gerçekten ama ilk olduğu için ufacık bir parça da alabilir kendiliğinden sen üstüne gitme hiç bişey söyleme bu konuda bırak bakalım kendince ne zaman teklif eder yada alır hiç bozuntuya verme öyle yada böyle nasıl olsa alınacak üsteleme 
(35 puan) tarafından
Haklısın valla öyle ya da böyle alacak kim alacak mecbur kendi alacak boşver de
tarafından
Aynen öyle sen hiç deme boşver bakalım kendisi ne diyecek ne yapacak

İlgili sorular

0 oy
52 cevap 1,273 göst.
3 gün önce Aile kategorisinde nurr001 (1,407 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 46 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Yenibiri12 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy