0 oy
832 göst.
Diğer kategorisinde (157 puan) tarafından
Merhaba hanımlar. İnşallah bir kızım olacak isim konusunda çok kararsız kaldım herkes bana bıraktı ama fikir almak istiyorum. Ben Vera ismini çok seviyorum. Ama kimseye beğendiremedim :D Annemler de Zümra ismini çok istiyor bana da fena gelmiyor ama arada kaldım. Hangisi sizce? Veya Zümra Vera olarak iki isim olsa ağır mı olur?

37 Cevaplar

0 oy
(643 puan) tarafından
Bence Zümra olsun güzel ağır bi isim ben seviyorum
(157 puan) tarafından
Evet anlamını da çok beğendim. Gönlüm veraya daha yakın ama herkes dalga geçtiği için zümraya ısınmaya çalışıyorum. :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Vera yi ben de cok seviyorum ☺️
(157 puan) tarafından
Ya sürekli dalga geçiyorlar söylediğimden beri. A101 de yağ markasıymış Aloe Vera koysaymışım falan diye. Yoksa hiç düşünmeden Vera koyacaktım ama ileride kızımla dalga geçerler mi diye arada kaldım
tarafından
Vera ismiyle asla dalga gecmez cocuklar .Havali bi isim ☺️❤️

Zumra ismini pek sevmiyorum.Yani vera cok havali ☺️
Cocuklar genelde serife ,hayriye , nuriye gibi isimlerle dalga geciyolar sjsjhsh :D
(157 puan) tarafından
Zaten dalga geçenler akrabalarım :D kocaman adam çocuğuma vara vara diyor djdjdnh
tarafından
Hahahahahahahahshsshshshs :D offf beee jsjsjs o neee ? :D ayy ne koycakmissin hayriye falan mi ? Veraa Miss gibi isim iste☺️
Nazim hikmetin unutamadigi aski .Ugruna siirler yazilan guzel kadin.Vera☺️❤️
(157 puan) tarafından
Kendime yandaş buldum çok mutluyum şu an xjdndh Vera ismini beğenen olunca aşırı mutlu oluyorum djdndb
0 oy
(8,832 puan) tarafından
Sadece zümra çok güzel bence. İki isim çok ağır geliyo bana 
(157 puan) tarafından
Evet benim de 3 ismim var gerçekten ağır ve insanı yoruyor.
(8,832 puan) tarafından
Çocugu yormaya gerek yok canım. Bence tek isim güzel. Hatta hep derim uzun isimler bile yorucu. Zümra çok hoş :)
0 oy
(675 puan) tarafından
Zümra ismini çok istemiştim ama eşim istememişti kulağa çok naif hoş geliyor 
(157 puan) tarafından
Aloe Vera dediler. A101 in yağ markası dediler. Vara vara diye güldüler. Alavere dalavere dediler. Valla sabrımı sınıyorlar :D
(675 puan) tarafından
Tövbe ya Rabbım onların isimleri çok mu güzel peki:D
(157 puan) tarafından
İşte insan istese her isimle dalga geçebilir de bazıları mübarek isimler ona saygımdan bir şey demiyorum :D
(675 puan) tarafından
Tabi  canim hiçbir isimle dalga geçilmez ama işte anlayana
(157 puan) tarafından
Aynen :)
0 oy
(67 puan) tarafından
Larin Vera. Bu ikisini yan.yana cok seviyorum. Vera ismide.cok.guzel. bence Vera 
(157 puan) tarafından
Ben de sedef Vera veya Vera Lal diye düşünmüştüm. Sedefi rüyamda gördüm o yüzden. Âlâ Vera da hoşuma gitmişti de alavere dalavere dediler minicik yavruma bir daha diyemedim onu :D
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Tek zumra olsun  bence ikisi  çok ağır olur  sanki
(157 puan) tarafından
Evet Zümra zaten tek başına bile ağır geliyor bana
0 oy
tarafından

Vera cok guzel isim yaaa ❤️ Bir de Eva'ya bayiliyorum ❤️ Bir de Leyla ❤️

Hepsi ayni tınıda dusununce :ermm:

(157 puan) tarafından
Aynen fonetik olarak çok hoş hepsi. Eva bildiğim kadarıyla hristiyanların Hz Havva annemize sesleniş şekli. O yüzden onlara muhalefet olmak adına onu düşünmem. Ama Leyla kesinlikle çok güzel :)
tarafından
Evayi ben de Havva annemizin adi olarak biliyorum ama Hristiyanligi bilmiyordum bak, oyleyse konmaz tabi.
(157 puan) tarafından
İncilde Adam ve Eva olarak geçiyor :)
tarafından
Hmmmm.. o zaman olmaz tabi, ssgol canim bilgi icin :)
(157 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(8,553 puan) tarafından
Tek zümra güzel bence
(157 puan) tarafından
Gönlüm veraya daha yakın ama Zümra ya alışabilirsem onu koymayı düşünüyorum. Şimdilik Zümra deyince benim değil başkasının kızı gibi geliyor :)
(8,553 puan) tarafından
Ahahaha oyle düşünme canm. Bakarsın zumraya ısındın birden :)
(157 puan) tarafından
Öyle olursa çok iyi olur çünkü Vera ismiyle o kadar dalga geçen var ki savaş vermekten yoruldum :D
0 oy
(3,151 puan) tarafından

Eltimin kızına da Zümra mina koydular ama Zümra bin anlamını iyi araştır güzel ahlaklı kadın anlamı doğru değil. Gerçek anlamı kalabalık insan topluluğu gibi bişeydi sanırım. Vera ismini bende severim manası da bildiğim kadarıyla hoştu. Adıyla büyüsün. Alternatif istersen 2 kızım var Öykü Nil ve ilke Sara :)

(157 puan) tarafından
Vera günahın en küçüğünden sakınmak için şüpheli olandan bile sakınan, takvalı demek. Anlamını çok beğeniyorum. Zümra konusuna bakacağım eğer gerçekten kalabalık gibi negatif anlamı varsa direkt elerim zaten. Sizin kızların isimleri de çok zarif çok hoş. Rabbim adıyla büyütmeyi nasip etsin :)
(3,151 puan) tarafından
Evet hatırladım şimdi Vera gerçekten güzel Zümra yi araştırmanız iyi olur. Teşekkür ederiz bu arada hepsi hayırlı evlat olsunlar inşallah :)
0 oy
tarafından
Ben tek isimden yanayım vera güzelmiş canm
(157 puan) tarafından
Verayı beğenen olunca ayrı seviniyorum :))
0 oy
(10,453 puan) tarafından
Zümra çok güzel 
(157 puan) tarafından
Evet çok güzel ama sanki başkasının kızının adı benim değil gibi :D
0 oy
tarafından
Zümra anlamıda çok güzel zümra ismindeki kızlar aşırı zeki oluyo yada bana öylesi denk geldi zümra isimli öğrencim vardı resmen zeka fışkırıyodu kuzenimin kızı zümra olmasaydı bende kızıma zümra vermek istiyodum şahsen :) Allah bağışlasın 
(157 puan) tarafından
Anlamı da bilgili zeki kadın demek zaten :)
tarafından
Aynen :D ismin anlamını taşıyo gerçekten kişilik katıyo
(157 puan) tarafından
Şimdi başka bir hanım da ismin zümre kökünden geldiğini yani topluluk anlamında olduğunu söyledi mantıklı da geldi bana.
tarafından
Bilemedim valla :) ama çok güzel isim koy işte :D
(157 puan) tarafından
Çok zor çok :D
0 oy
(98 puan) tarafından
Zümre  yani topluluk demek zümer suresi de var biliyorsanız vera ise takva demek z0mrayı önermem
(98 puan) tarafından
Tek olmasın derseniz Zeynep vera koyabilirsiniz mesela
(157 puan) tarafından
Allah Allah. Bilgili zeki kadın anlamını kim çıkarmış acaba her yerde öyle yazıyor. Doğru zümre olarak düşününce topluluk oluyor kökleri de aynı. Teşekkür ederim zaten Vera koymak için bahane arıyordum :D
(157 puan) tarafından
Zeynep görümcemin kızının ismi. İki kuzen aynı isim olmasın yoksa çok güzel isim. Sedef gördüm rüyamda belki Sedef Vera koyabilirim :)
(98 puan) tarafından
Ben arapça manasını söyledim farsça falan belki öyle bir manası vardır bilemem ama internete güvenmiyorum ben uyduruyorlar çoğusunu asel koyuyorlar mesela manası cennetteki bal ağacı bilmem ne bildiğin bal demek halbuki. Vera tek başına da güzel Sedef vera bana sorarsanız hem söyleyişi zor hem de iki isim konacaksa manaları birbirine yakın olmalı diyorlar karakter karmaşası yaşıyormuş çocuk illaki farklı bişey olacak diye uğraşmayın derim ben. Ayşe Vera geldi şimdi aklıma mesela hem uyumlu hem Ayşe annemiz takvayla bütünleşmiş bir kadın. Biz sadece Meryem koyduk kızımızın adını.
0 oy
(937 puan) tarafından
İkisi bı arada çok uyumsuz bence .piraye öldü aşkından nazım verayla mutlu :) o geldi aklıma .pek hoş değil sanki söylenişi ..biraz daha mı dusunsen kibar naif isimlerden 
(157 puan) tarafından
Düşünüyorum bayadır ama güneş ve defne isimleri de hoşuma gidiyor ama daha anlamlı isim olsun istiyorum. Öneriniz varsa mutlu olurum :)
(937 puan) tarafından
Defne daha hoş bence .kızım olsa sıla koyacaktim ama benim üç oğlum var .bu tamamen zevk ve tercih meselesi tabiki ama şöyle yüksek sesle sesleniş düşündüğümde bana kaba geldi baya o yüzden fikrimi soylemek istedim
(157 puan) tarafından
Evet bunu görümcem de söyledi. Kaba geliyor kulağa diye. Yani bana o kadar şirin geliyor ki anlatamam :)) ama tabi kızımın da ismiyle barışık olmasını istediğim için ince eleyip sık dokuyorum
0 oy
(791 puan) tarafından
Vera cok guzel dinde geciyor ecmal veraydi sanirim bnde hamileyim ikinci bebgime buda kiz olsaydi  ayse vera koyucaktim
(157 puan) tarafından
Evet Ecmel Vera çok var. Ecmel de en güzel demek eşim sevmediği için onu eledim yoksa çok hoş bence
(791 puan) tarafından
Tek vera olabilir tek basina cok guzel
0 oy
tarafından
Vera güzel değil bence zümra olsun 
(157 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Bence vera, nazım hikmet'in meşhur aşkı vera benimde çok hoşuma gidiyor. Zümra daha ağır. Kim ne derse desin canım dünyaya bi tane çocuk getiriyorsun onada istediğini koyarsın kime ne o. 
(157 puan) tarafından
Çok güzel bir yorum yapmışsınız valla ben olsam ben de bunları yazardım teşekkür ederim :))
0 oy
(565 puan) tarafından
Vera veba gibi hıc bulasma bence
(157 puan) tarafından
Teşekkür ederim:)
0 oy
tarafından
Daha sorunun yarisina gelmeden Zümra Vera geldi aklıma yazıyım diyodum seninde aklına gelmiş niye ağır olsun ki bence çok güzel bi isim olur ister iki isminde kullan istersen canın hangisini istiyorsa onu kullan 
(157 puan) tarafından
Belki o şekilde koyarım bilemiyorum benim de 3 ismim var zorluğunu yaşadım ama bakalım :)
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Vera ve umay fav isimlerim bence vera
(157 puan) tarafından
Teşekkür ederim :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 101 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde Biranne42 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 632 göst.
0 oy