0 oy
588 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (15 puan) tarafından
Korona asisi olmak istemiyorum guvenmiyorum acikcssi ama cevrem asi ol diyolar  burasi buyuk bir platform asi olanlar ve olmayanlar akil versin  kafam cok karisik

28 Cevaplar

0 oy
(4,853 puan) tarafından
Bende olmadım sırf yan etkisinden korktuğum için aşı karşıtı değilim 
(15 puan) tarafından
Ben de yan etkisinden ve uzun vadeli olusabilecek olumsuzluklardan  korkuyorum
(4,853 puan) tarafından
Başlarda karşiydim olmam etmem diyordum ama asi olmayip yoğun bakıma kaldırılan ve hayatını kaybeden yakınlarımız olunca endişeleniyorum hala kafamda soru işaretleri var ama eskisi gibi değil
tarafından
Bende çok korkuyordum oldum şuan ölmedim hala hayattayim :) 2.dozum var onuda olayım olmezsem yazarım size
(4,853 puan) tarafından
Allah korusun :)
tarafından
Hahaha amin
-Reklam-
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Bende karşıtiydim oldum mecburen kaçış yok mecburi kılacaklar zamanla şimdiden bile kılmaya başladılar

(15 puan) tarafından
Malesef canim ama mecburi olmamali bence kisi nin  bedeni  dokunulmazdir
0 oy
(937 puan) tarafından
Ben olmadım hiç niyetim yok olmayada 
(15 puan) tarafından
Benim  kafadan biri
(1,862 puan) tarafından
Asla olmam
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Valla benim çevremde baskı yapıyor laf carpitiyor kaynanam bi bilmezin icindeyim bende 
(15 puan) tarafından
Bende senin gibiyim kaynanam hee gun ol diyo
(7,187 puan) tarafından
Millete ne ki
(15 puan) tarafından
Bir bilsem
(1,054 puan) tarafından
Bi bilsem bende bu zmana kadar korona olmamisim temizliğine hep dikkat ederim zaten hani onlara öyle bı risk yasatiyosam  ne bilim bekli ondanmi korkuyorlar ne
0 oy
tarafından
Olmadım olmam da ..
(15 puan) tarafından
Niye canim biraz bilgi ver ikna edilmeye ihtiyacim var  kafam allak bullak heesey karisti bende
tarafından
Sonuçta n vurdukleri belli değil bu birincisi
İkincisi de vuran sanki daha mı uzun yaşıyor takdiri ilahi neyse o olur .. çoğu kisi yan etkisinden dolayı hayatı ni kaybediyor benim aşıdan öleceğim varsa bundan kacamam zaten olacak olacağa varır yqni benim düşüncem
0 oy
(2,838 puan) tarafından
Aşı karşıtı değilim sağlık personeliyim.hatta.. gebelik düşünüyorum diye olmadım o zaman doktorlar olmayın diyordu şimdi de aşı olun gebeler daha riskli diyorlar.. sonu da yok 2 doz 3 doz olun diyorlar .. karnımdakini düşünüp olmuyorum emzirme döneminde 6 ay evde olcam zaten yine de yasaklar gelirse mecburi olursa olurum .. antikor sütten bebeğe geçer iyi olur ama karnımdayken çocuğa nasıl etki eder bilinmez ..
(15 puan) tarafından
Peki asinin uzun vadeli yan etkileei cikacak diyolar aslinda o kadar buyutulecek kadar olumcul vuris degil diyolar dogru mu isin icindesinuz twittirdan geldim buraya orda okuduklarim cok etkiliyir beni
(2,838 puan) tarafından
Ölenler neden ölüyor o zaman gerçekten son dakikaya kadar direnenleri görünce virüsten korkuyor insan :/ ben bağışıklık sisteminin çok önemli olduğunu düşünüyorum kimisi virüs olduğunu bile anlamadan atlatıyor .. aşının yan etkileri ne zaten belli değil mesela cin aşısı 3.faz tamamlanmadan satıldı yani ne gibi yan etkileri var bizim üstümüzde denendi .. Allah sonumuzu hayır etsin gerçekten.. insan tedirgin oluyor her aşının yan etkileri var yoksa .. hepsinde de vücuda virüs giriyor
(15 puan) tarafından
Rabjim sonumuzu ahyir eylesin
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Ben aşı oldum12 yaşında kızımda oldu biontek öyle aman aman bir yan etkisi olmadı sadece kolda ağrı birgün halsizlik oldu ailemde olanlarda en fazla  grip belirtisi gibi yan etkileri oldu  henüz korona olmadık şükür
(15 puan) tarafından
Iyi siz fazla yan etkisini gormem8ssinuz
(1,068 puan) tarafından
Etrafımızda çok kişi oldu şiddetli yan etkisi olan hiç duymadım ama koronadan çok kişi kaybettik
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Çevremdeki herkes oldu bir tek ben kaldım olmayan bu hafta tetanoz aşısı oldum 3 hafta sonra aşı olmayı düşünüyorum şuan bir de hamileyim yakalanirsam çok zor atlatırım diye korkuyorum
(15 puan) tarafından
Rabbim yardimcimiz olsun .....
0 oy
(7,187 puan) tarafından
Bu bataklığa düşme derim kendin araştır kendin karar ver ben yaptırmadım yaptırmam da 
(15 puan) tarafından
Ilk dozunu olanlar kostura kostura diger dozunu da yaptırıyor lar asik olmuslar sanki asiya....asi karsitlarina öcü  gibi bakiyorlar
(7,187 puan) tarafından
Yoo burda ikinci dozu olmayanda var birinci dozdan sonra pişman olan . İkinci dozu olup sütü kesilen var yatak döşek yatanlar var . Var oğlu var amaan ben sıkıldım bu konulardan valla .
0 oy
(119,251 puan) tarafından
hamile kaldim oldum cidden mecbiti yspiyolar ama oldukdan snr bi guven geliyo insana
(316 puan) tarafından
Ben şerife değil sevda ama bu arada bn anlamadım aşı dediler olduk ta yeter artık ne zaman bitecek bu maske
serife cudi dagi demis yaa ona dedim snr cvp sana
tarafından
Ayy var ya Antalyayi ,eskisehiri  deli gibi ozledim burnumda tutuuyooo sevdosum ❤️ gitmek istiyorum .seneye agustosta tatil yapcaz insallah acisini cikarcam ❤️☺️
oooff eskisehir dedinmi kalbim hizlaniyo bee yaza agistosta bulusuyoz o zaman
(1,862 puan) tarafından
Antalya kemerde az tatil yapmadım yahuu sailors beac clup çok güzeldi lan üç kere gittim yalnız animasyoncu kızları çok güzeldi rus uzun uzun bacaklar kısacık.etekler neyler etkenlerin peşinde discoya gidekmi diye saat dokuzda geliyorlardı kendimi zor tuttum çok kıskandım eşimi adam evliyim çocuğum var dedi işte niye her gece soruyon
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Bende olmadım henüz yaa
0 oy
(3,886 puan) tarafından
2 çocuğum  var 3. Ye 5 aylık hamileyim.  Bana da herkes ol ol diyor ordan burdan hamile ölüm  haberleri getiriyor. Ama ben hala olmadım. Aile hekimimize danistım bilgili  maneviyatlı bir doktor ben de olmadım dedi. Aşıları  anlatti ozellikle mrna aşısı icin hucreye etki eden bir aşı  bilinin bir yan etkisi simdilik yok ama 10 yıl sonra aaa yanlış  yapmışız  da denilebilir dedi. Cin aşısı  masum evet ama onun da koruyuculugu düşük  tavsiyemi soracak olursan olmani tavsiye etmem dedi ama secim senin dedi. Bekliyom hala olmadım sanirim olmayacağım  da. Ben de güvenmiyorum esim de bankacı olmasina rağmen  her pazar pcr testi vermesine ragmen o da olmuyor en azindan turkovac cikarsa onu oluruz diyoruz  erteliyoruz  bakalım. 
(15 puan) tarafından
En iyisi bence bu arada doktorunuz da olmadi degil mi
(3,886 puan) tarafından
Yok canım olmamış  aile hekimimiz.
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Ben olmadım üstelik öğretmenim direniyorum sonuna kadar da olmayacağım. Aşılama yüzde 70 leri bulan ülkelerde salgın devam ediyor hiç azalmadan. Kesin çözümü aşı olsa olurum ama aşı da çare değil bunu gördük malesef. Ama şu da var kimseye kendi aileme bile olmayın demedim. Cok iyi düşünmek lazım bence bu bireysel verilmesi gereken bir karar. Eşim oldu annem babam oldu. Hayirlisi olsun bu bela bir an önce def olsun inşallah
(612 puan) tarafından
Ben yazsam ancak bu kadar olurdu. Kimseye karışmam olun demem. Geçen bı arkadaşın bana diyor ki herkes ölecek bı sen mi kalacaksın, yakınların ölünce oh iyi ki yaptırmamisim mi diyeceksin dedi. Ben hicbisey anlamadım bu mantıktan
(15 puan) tarafından
Amin insallahbende boyle dusunuyorum
(802 puan) tarafından
Asi salgının yayilmasini önlemiyor, ölüm riskini azaltıyor bilginize...
0 oy
(2,829 puan) tarafından
Bende korkuyordum açıkçası ama 2 doz biontech oldum. İkincisini dün oldum hatta. Aşının yan etkisi çok şükür olmadı kol ağrısı oldu biraz o da geçti bile. Ama uzun vadede etkisini kimse bilmiyor tabi bizde öyle. Şifa olsun olan hepimize, sağlıkla vaktinde bebeklerimize kavuşalım çok Amin. ☺️☺️
(15 puan) tarafından
Amin insllah canim
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Bence olunmali. En azından aşı cigerlere inmesini engelliyor ve hayatta kalma sansinizi yükseltiyor
(15 puan) tarafından
Ama asidan olenler de var ve bu medyaya yansimiyor
(1,253 puan) tarafından
Aşıdan öldükleri kesinmi peki yani aşı karşıtlarının oyunu bence bu. Benimm fikrim
(5,833 puan) tarafından
Parol içtiği için ölende var paroldan vazgeçirir mi? Yanlış anlamayın ama bir ilacın veya bir bitkinin herkese ne kadar faydalı olduğunu bilinemez. Aşılı ölende oluyor aşıdan ölende. Eğer ee şundan şu ölmüş hesabı yaparsak eve kapanıp su içip kendi yetiştirdiğimiz şeyleri yiicez kendi ilacımızı kişiye özel kendimiz üreticez. Aynı olaya gelmez mi sizce? Aşıyla vücuduma ne giriyor bilmiyorum diyorsun ama covidle neler olacağını örnekleriyle görüyorsun
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Hayır olma canım 
(15 puan) tarafından
Niyetim oyle ama... cebre cok baski yapiyr
0 oy
(868 puan) tarafından
büyük konuşuyorum olmadım olmam asla olmayacağım
(15 puan) tarafından
Insaalb ben de siizin gibi kararli olurum
tarafından
Canım canım
+1 ❤️
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Ben oldum kurtuldum ota poha habire pcr testi veremem asi sonrasi bi başım ağrıdı başka da bir şey olmadı 
0 oy
(3,044 puan) tarafından
2 doz biontech oldum. Bende her hangi bir yan etki olmadı. Bide emziriyorum oğlumda da her hangi bir sıkıntı olmadı çok şükür. Aşı dan önce de korona olmamışdim hâlâ olmadım şükür. Olduysam da belirti göstermedim. 
0 oy
tarafından
2 dozu da oldum pişman değilim..her gün aşısız hamilelerin ölümünü haberini okumak üzülmek istemiyorum

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 47 göst.
3 gün önce Diğer kategorisinde Asabii (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 31 göst.
2 Mart 2024 Diğer kategorisinde Neslis (734 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 144 göst.
0 oy
2 cevap 38 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde Umayyyy (3,357 puan) tarafından soruldu